044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
Ми лікуємо
Запитання до спеціаліста

Хірургія катаракти, видалення катаракти

Хірургічне видалення катаракти

Хірургічне видалення катаракти дає можливість майже «чарівного» відновлення чіткого та якісного зору практично одразу після операції.

Результатом видалення катаракти є:

 • покращення чіткості зору – як правило, покращення зору ви відчуєте вже наступного дня після операції;
 • покращення колірного зору – кольори набудуть своєї природної насиченості та яскравості;
 • покращення якості життя – ви зможете повернутися до звичного активного життя через кілька днів;
 • зменшення залежності від окулярів і контактних лінз – імплантація штучного кришталика (ІОЛ) замість помутнілого дає можливість коригувати короткозорість або далекозорість і позбутися від існуючих раніше проблем із зором, таких як короткозорість і далекозорість;
 • зменшення залежності від окулярів для читання – імплантація штучних кришталиків спеціального дизайну, застосування програми «гармонічний зір» дає можливість відновити зір не тільки для далечі, але і позбавитись окулярів для близини.

Хірургія катаракти

Сьогодні мікрохірургічна техніка видалення катаракти дає можливість проводити операцію в амбулаторних умовах. Зазвичай операція триває близько 10 хвилин. Зараз ця операція є такою, що проводиться найбільш часто та успішно.

Сучасна методика видалення катаракти називається факоемульсифікацією.

В клініці АЙЛАЗ застосовується методика холодної факоемульсифікації.

Для цього використовується унікальне швейцарське обладнання компанії OERTLY.

Саме цей метод пропонується в медичному центрі АЙЛАЗ.

Видалений кришталик заміщується штучним, що відповідає за оптичною силою кожному конкретному оку внутрішньоочній лінзі (ІОЛ). Штучний кришталик, що імплантується в око (ІОЛ) дає можливість відновити високий зір.

Гострота і якість зору залежать від точності розрахунків і якості ІОЛ, що використовуються.

Переваги хірургії кришталика в медичному центрі АЙЛАЗ: 

 • Технологія холодної факоемульсифікації – найбільш делікатна методика видалення кришталика.
 • Використання швейцарського приладу для факоемульсифікації кришталика OS 3 компанії OERTLYпідвищена безпека, надійність і точність, найменший розріз (1.8 мм).
 • Можливість проведення всіх необхідних передопераційних аналізів і консультацій в медичному центрі АЙЛАЗ – зручність і економія часу для пацієнта.
 • Можливість стаціонарного перебування в день операції в одномісній палаті класу люкс з постійним контролем терапевта за станом здоров’я – зручність для пацієнта, додаткова гарантія безпеки, особливо для людей похилого віку.
 • Операції  здійснюються в спеціалізованому операційному блоці, який забезпечений найсучаснішим обладнанням для підтримання стерильності. В ході операції проводиться контроль за станом здоров’я пацієнта бригадою високо кваліфікованих спеціалістів – додаткові гарантії безпеки, зниження ризику інфекції.
 • Використання одних із кращих в світі внутрішньоочних лінз, що згинаються, для заміщення кришталика, широкий вибір внутрішньоочних лінз (лінзи всіх наявних в Україні компаній преміум класу є в наявності в медичному центрі АЙЛАЗ) – висока якість зору, індивідуальний підхід при виборі лінз.

У вартість операції з хірургії катаракти входить:

 • розрахунок лінз;
 • консультація терапевта;
 • консультація анестезіолога;
 • супровід анестезіолога в ході операції;
 • седація;
 • медикаменти після операції;
 • перебування в одномісній палаті класу люкс протягом кількох годин після операції;
 • нагляд протягом місяця після операції;
 • можливість зв’язатися з лікарем по телефону протягом 24 годин протягом 1 місяця після операції.

Хочете дізнатися все про Сучасну хірургію катаракти?

Замовте безкоштовні інформаційні буклети поштою прямо зараз!

Хто здійснює хірургію катаракти в АЙЛАЗі
Ковальов Андрій Іванович

Головний лікар медичного центру АЙЛАЗ

 • лікар-офтальмолог вищої категорії, кандидат медичних наук;
 • досвід роботи більш ніж 33 роки

Спеціалізація: лазерна корекція, хірургія катаракти та глаукоми, рефракційна хірургія, лікування кератоконусу.

Максименко Олег Миколайович

Лікар вищої категорії медичного центру АЙЛАЗ

 • лікар-офтальмолог вищої категорії, кандидат медичних наук;
 • стаж роботи – 20 лет.

Спеціалізація: катарактальна хірургія, хірургія глаукоми.

Метод факоемульсифікації
Метод факоемульсифікації

Факоемульсифікація – це найсучасніший спосіб видалення катаракти.

Суть методу факоемульсифікації полягає в тому, що за допомогою ультразвуку кришталик перетворюється в емульсію, яка потім видаляється з ока спеціальним зондом. На місце видаленого кришталика імплантується штучний кришталик.

Переваги видалення катаракти методом факоемульсифікації:

 • мінімальне втручання в оці – швидке відновлення зору;
 • операція проводиться через мікророзріз у декілька міліметрів, який не потребує накладання швів – підвищення безпечності операції, скорочення відновлювального періоду;
 • мінімальний контакт внутрішньоочних середовищ ока з зовнішньою середою – значне зниження ризику інфекції;
 • мінімальна травматизація тканин ока і мінімальні коливання внутрішньоочного тиску в ході операції – значне зниження частоти таких ускладнень, як запалення, крововилив;
 • дає змогу уникнути появи в післяопераційному періоді астигматизму – підвищення гостроти та якості зору.

Всі перераховані переваги зробили операцію факоемульсифікації найбільш популярною на сьогодні. Високий рівень безпеки дозволяє проводити такі операції амбулаторно та через декілька годин після видалення катаракти повернутися додому.

Гострота зору покращується одразу після операції, а період максимального відновлення зору займає, як правило, всього декілька днів.

Операція факоемульсифікації кришталика абсолютно безболісна та дуже комфортна для пацієнта, дозволяє практично не обмежувати фізичні та зорові навантаження в післяопераційному періоді та не переривати свого звичного способу життя.

ВПЕРШЕ в Україні в медичному центрі АІЛАЗ факоемульсифікація кришталика проводиться на швейцарському обладнанні OS 3 компанії OERTLY.

Вибір штучного кришталика (внутрішньоочні лінзи)
Вибір штучного кришталика (внутрішньоочні лінзи)

Для того, щоб домогтися високого зору після видалення кришталика, його необхідно замінити штучним кришталиком, так званою інтраокулярною лінзою (ІОЛ).

Штучні кришталики застосовуються з 1948 року і є безпечними. Штучний кришталик залишається в оці назавжди.

Оптична сила ІОЛ розраховується за допомогою спеціальних приладів, на основі анатомічних і оптичних характеристик ока.

Якщо у пацієнта до операції була короткозорість або далекозорість, то ІОЛ розраховується з урахуванням цих попередніх порушень оптичної сили ока. Після успішно проведеної операції та імплантації необхідної ІОЛ пацієнт назавжди позбувається окулярів для далечі.

В медичному центрі АЙЛАЗ використовуються внутрішньоочні лінзи преміум класу від провідних компаній світу PhyzIOL, і Zeiss, які сертифіковані в Україні.

Ці лінзи виготовлені з акрилового матеріалу, який має високий коефіцієнт заломлення, що дає можливість зробити лінзи дуже тонкими навіть у випадках, коли необхідна корекція великої оптичної сили.

Лінзи є моноблочними (оптична та опорна зони виконані єдиним блоком), що дає додаткову безпеку при імплантації лінзи в око.

Лінзи виготовлені із матеріалів, які дуже еластичні, що дає можливість імплантувати їх через мінімальні розрізи (менш ніж 1.8 мм!).

Конструкції лінз мають чотири опорні зони, що забезпечує правильне та стабільне положення лінзи в оці та рівномірну напругу задньої капсули.

В медичному центрі АЙЛАЗ вперше в Україні представлено лінзи компанії PhyzIOL, які поміщено в спеціальний прилад, через який вони імплантуються в око. Таким чином, під час операції хірург не торкається лінзи, лінза безпосередньо з приладу вводиться в око. Це забезпечує підвищений рівень стерильності, безпеки та повної недоторканності лінзи!

Правильне та стабільне положення лінзи в оці – запорука чіткого та комфортного зору.

В медичному центрі АЙЛАЗ використовуються торичні лінзи компанії Zeiss, які дозволяють під час хірургії катаракти коригувати і астигматизм.

Мультифокальні лінзи компанії Zeiss дають можливість отримати високий зір вдалечінь та на близьку відстань. Ці лінзи мають складну оптику, різні відділення її мають різну заломлюючу силу. Ці лінзи серед усіх існуючих на світовому ринку мультифокальних лінз дають найменше світлорозсіювання, не погіршують контрасної чутливості в сутінках, дають високу гостроту зору на далеку, близьку та середню відстань.

Лінзи, що використовуються в АЙЛАЗ є самим останніми досягненнями провідних світових компаній, високотехнологічними та безпечними.

Кожна лінза має свої нюанси, переваги та може бути кращою для того чи іншого випадку.

Медичний центр АЙЛАЗ володіє всіма наявними в Україні внутрішньоочними лінзами преміум класу та має можливість обрати ту з лінз, яка буде максимально відповідати саме вашим потребам, вашому способу життя та підходити саме вашим очам.

Хочете дізнатися все про сучасну хірургію катаракти? Замовте безкоштовні інформаційні буклети поштою прямо зараз!

Апарат для факоемульсифікації Oertly
Апарат для факоемульсифікації Oertly

Апарат для факоемульсифікації (Oertly, Швейцарія) володіє суттєвими перевагами перед іншими приладами аналогічного призначення: забезпечує більш високу надійність та швидкість, максимальну стабільність роботи, підвищену безпеку, дуже швидкий відновлювальний період, підвищує швидкість операції та її безпечність.

Має ряд переваг перед іншими приладами аналогічного призначення:

 • застосовується унікальний зонд (патент компанії) для ультразвукового дроблення кришталика. Дає можливість дуже швидко виходити на потрібну потужність. За рахунок цього досягаються дуже короткі та сильні імпульси ультразвуку та великі паузи між ними. Такий режим роботи ультразвуку не дозволяє оточуючим тканинам та рідинам нагріватися. Саме це дало можливість розробити принцип холодної факоемульсифікації (найбільш підходящий хірургії катаракти);
 • принцип холодної факоемульсифікації дозволив зменшити діаметр зонду (так як немає охолоджуючого чохла) і зменшити розмір розрізу для операції з 3 мм до 1.8-2.2 мм. На сьогодні це найменший розріз для операції по видаленню кришталика;
 • автоматизована робота побудована не на використанні комп’ютера, а на мікропроцесорах – забезпечує більш високу надійність та швидкість.

 Можливість швидкісних реакцій та зворотнього зв’язку значно вища, ніж у аналогів.

 • основні налаштування виведені на автоматичний рівень, що полегшує та прискорює роботу хірурга – максимальна стабільність роботи приладу – забезпечує підвищену безпеку та дуже швидкий відновлювальний період;
 • має дві системи (два принципу) видалення кришталикових мас (решта приладів використовують тільки одну з двох існуючих систем). Видалення емульгованого ультразвуком кришталика з ока здійснюється двома методами – або за допомогою вакууму, або керованим потоком рідини. В першому випадку процес більш енергійний та швидкий, в другому – більш делікатний, але повільний. На різних етапах операції переважають різні принципи. OS 3 – перший у світі прилад, який поєднав обидві системи. Це надає великі можливості індивідуального підходу, одночасно – підвищує швидкість операції та безпечність.

Саме в клініці АЙЛАЗ вперше в Україні з’явилось обладнання такого рівня!

Галерея
Найбільш поширені питання з хірургії катаракти
Коли краще оперувати катаракту?

Сучасні малоінвазивні технології хірургії катаракти роблять операцію високобезпечною та комфортною для пацієнта. Тому подумати про операцію слід тоді, коли зниження зору не дозволяє Вам продовжувати звичний спосіб життя та займатися улюбленими справами. Видалення катаракти здійснюється шляхом її руйнування ультразвуком, тому «м'якші» кришталики віддаляються легше, ніж при «зрілій» катаракті. Тому і з цієї точки зору немає підстав чекати значної втрати зору.

Який спосіб життя я повинен вести після операції катаракти?

Сучасна хірургія катаракти здійснюється без формування розрізу рогівки, як це було раніше, а через мікротунель, тому в післяопераційному періоді Вам не доведеться дотримувати постільного режиму. Ви можете читати, дивитися телевізор і навіть водити автомобіль вже через декілька днів після операції. Звичайно, після операції Ви будете під спостереженням Вашої лікарки, Вам будуть рекомендовані профілактичні очні краплі у вигляді антибіотика, зволожуючих і вітамінних крапель. Не можна терти очі та займатися контактними видами спорту впродовж місяця.

Як вибрати штучний кришталик?

Принципово штучні кришталики діляться на моно- та мультифокальні. У першому випадку Ви отримаєте максимальний зір на конкретну відстань, наприклад, далечінь, а для близу Вам треба буде використовувати додаткові окуляри. У другому випадку – лінза має складну оптику, яка дає можливість дивитися без додаткових окулярів і вдалину, і поблизу. Якщо говорити про конструкцію лінз, то в різних ситуаціях переважною є та або інша конструкція та Ваш хірург пояснить Вам своє рішення. Звичайно, сучасні штучні кришталики повинні мати захисний фільтр від ультрафіолетового опромінення, що є профілактикою негативної дії ультрафіолету на сітківку.

Відгуки пацієнтів Залишити відгук

Ольга Королёва , 08.07.2018 21:44

Розкрити

Хочу выразить огромную благодарность врачам клиники Айлаз за то, что вернули мне зрение!!! Мне провели операции по удалению катаракты и замене хрусталика на оба глаза, вторая была совсем недавно, 3 июля 2018 года. Но даже сейчас я смело могу сказать, что благодаря золотым рукам Ковалева Андрея Ивановича я вернулась к жизни!!! До операции один глаз видел 2%, второй 4%, сейчас же я каждое утро просыпаюсь с чудесным настроением и желанием жить полноценной жизнью!!! Андрей Иванович - Вы Хирург от Бога, низкий Вам поклон!!! Также спасибо доктору Палехе Ольге Николаевне, за качественную диагностику и послеоперационное наблюдение. Это Люди с большой буквы! Весь персонал клиники внимательный, чуткий! От всего сердца желаю процветания и успехов клинике и лично каждому Профессионалу в своем деле, которые помогли мне получить новый, яркий, красочный, четкий взгляд на жизнь!!!

Манжара Віктор Степанович, 01.07.2018 17:33

Розкрити

В минулому, 2017 році, в мене різко погіршився зір. Виявилося, що в лівому оці – катаракта. Декілька моїх знайомих теж мали це захворювання, розповідали, де робили операцію, яка там техніка, умови, пільги або акції. Серед названих був і Центр Айлаз, в який я вирішив звернутись для уточнення діагнозу і можливостей лікування з врахуванням особливостей моєї роботи: майже щоденно до 12 годин біля комп’ютера. Прийшовши в наперед узгоджений час, я був приємно здивований чіткістю дій, увагою і навіть гостинністю працівників адміністрації. А після детального обстеження моїх кристаликів, виконаного з допомогою десятки найсучасніших приладів під керівництвом і з безпосередньою участю Савинець Т.М., я зрадів, що звернувся саме в цей центр, і попросив призначити дату проведення операції. Маючи консультативний висновок Тетяни Володимирівни, Ковальов Андрій Іванович бездоганно здійснив заміну кристалика: під-час чергового огляду (на 7-й день після операції) Тетяна Володимирівна спів-переживаючи, разом зі мною раділа досягнутим 90% зору. Дякую фахівцям за високий професіоналізм і всьому колективу Медцентру Айлаз за теплий прийом, увагу до хворої людини, за гостинність. 27.06.2018. В.Манжара.

Анжела Кукуля, 23.05.2018 13:27

Розкрити

Звернулися до клініки "Айлаз" щодо видалення катаракти у мами, Рослик Валентини Олександрівни. Залишилися задоволені усім: швидко потрапили на прийом, пройшли детальне обстеження, був професійно посталений діагноз та підібране отимальне рішення. Лікар Пальоха Ольга Миколаївна, що ставила діагноз, під час консультацій надавала грунтовні та зрозумілі відповіді, була дуже тактовна. Хочу від всього серця подякувати Ковальову Андрію Івановичу, який проводив операцію, за його "золоті" руки, професіоналізм, тактовність та чуйність. Моя мати тепер ніяк не натішиться тому, що знову може бачити обома очима. Водночас хочу відмітити роботу лікарів Савинець Тетяни Володимирівни та Долматової Людмили Володимирівни, які супроводжували мою маму після операції. Вони щоденно перевіряли якісні результати та зміни в оці, гарно добирали необхідні ліки, за які до речі не треба додатково платити. Також хочу відмітити професійність медсестер, що супроводжували маму у передопераційний період, під час операції та постопераційний період. Тактовні, чуйні, милі та професійні. Крім того, слід відмітити привітних, завжди усміхнених та оперативних дівчат-адміністраторів. Бажаю успіхів клініці та її лікарям! І ще раз дякую вам!

Вартість лікування катаракти
Лікування
Вартість
Факоемульсифікация катаракти з імплантацією лінзи, що згинається Одне око
13400 грн.
Факоемульсифікация катаракти ускладнена з імплантацією лінзи, що згинається Одне око
15200 грн.
Факоемульсифікація катаракти з імплантацією лінзи, що згинається, Aspina (Zeiss), Slim Flex (PhysIOL) Akreos Adapt (Bausch&Lоmb) Одне око
13400 грн.
Факоемульсифікація катаракти з імплантацією лінзи, що згинається, ускладнений варіант Aspina (Zeiss), Slim Flex (PhysIOL) Akreos Adapt (Bausch&Lоmb) Одне око
15200 грн.
Корекція астигматизму під час рефракційної заміни хрушталику
2250 грн.
Факоемульсифікація катаракти з імплантацією мультифокальної лінзи (AT LISA 809 MР Carl Zeiss (Germany)) Одне око
30000 грн.
Факоемульсифікація катаракти з імплантацією монофокальної торічної лінзи (AT LISA 709 M Carl Zeiss (Germany)) Одне око
23000 грн.
Факоемульсифікація катаракти с імплантацією мультифокальної торічної линзи (AT LISA 909 MP Carl Zeiss (Germany)) Одне око, з вартістю лінз
36000 грн.
Факоемульсифікація катаракти з імплантацією трифокальної лінзи (AT LISA 839 MР Carl Zeiss (Germany)) Одне око, з вартістю лінз
37000 грн.
Факоемульсифікація катаракти з імплантацією трифокальної торічної лінзи AT LISA 939 MР Carl Zeiss (Germany)) Одне око, з вартістю лінз
43500 грн.
Видалення люксованого хрушталика (або інтраокулярної лінзи) з базовою вітректомією та підшивання лінзи
28900 грн.
Видалення люксованого хрушталика (або інтраокулярної лінзи) з передньою вітректомією та підшивання лінзи (copy)
20800 грн.
Імплантація лінзи при афакії з вітректомією
19300 грн.
Записатися на прийом
Загальна інформація
Вам відправлений СМС з кодом підтвердження запису на прийом