044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
матеріали за темою
Методи лікування
Запитання до спеціаліста

Глаукома

19.07.2023
Глаукома

Глаукома

Глаукома

Глаукома – серйозне захворювання очей, яке призводить до безповоротної втрати зору та звуження поля зору.

Захворювання починається частіше за все з підвищення внутрішньоочного тиску, що порушує кровообіг та живлення зорового нерву та призводить до його поступової атрофії.

Підвищення внутрішньоочного тиску при глаукомі відбувається через порушення балансу продукування внутрішньоочної рідини та її відтоку. Причинами цього можуть бути спадкові фактори, особлива будова ока (частіше у далекозорих людей, національні особливості будови ока), наявність атеросклерозу, діабету, гормональний дисбаланс, перенесені та наявні запальні захворювання очей, збільшення об’ємів кришталика у зв’язку з розвитком катаракти та інші.

При підвищенні внутрішньоочного тиску спостерігається періодичне затуманення зору, поява райдужних кіл навколо джерел світла, тиск в області скроні та брів, іноді головні болі, повільне погіршення зору.

У випадках гострого та високого підняття тиску розвивається гострий напад глаукоми, який супроводжується різкими болями ока та значним зниженням зору, що змушує пацієнта негайно звернутися за допомогою.

Однак частіше за все глаукома розвивається поступово і симптоми її розвитку залишаються без уваги. Іноді підвищений тиск виявляється при обстеженні людей, які звернулись до офтальмолога з іншого приводу.

Для того, щоб не пропустити це грізне захворювання та своєчасно почати лікування, необхідно з метою профілактики після 45 років один раз на рік перевіряти внутрішньоочний тиск.

В нашому центрі розроблено (на основі Бостонського протоколу обстеження пацієнтів доросліше 50 років) програму оцінки ступеня ризиків виникнення глаукоми, яку ми застосовуємо для всіх пацієнтів доросліше 50 років.

Навіть якщо у Вас нормальний внутрішньоочний тиск, але ступінь ризику високий (спадковість, будова ока та ін. ознаки), ми запропонуємо Вам чітку схему, як часто необхідно профілактично обстежуватись, щоб не пропустити початкову глаукому, коли шанси на збереження та стабілізацію зору ще найбільш високі.

Сучасні методи діагностики дають можливість виявити глаукому на ранніх етапах її розвитку,  коли зорові функції ще не постраждали і в подальшому оцінювати ефективність назначеного лікування.

Методи лікування глаукоми:

В медичному центрі АЙЛАЗ використовуються всі сучасні методи діагностики глаукоми та міжнародні стандарти лікування.

Програма оцінки ступеня ризиків виникнення глаукоми

Програма оцінки ступеня ризиків виникнення глаукоми

Так глаукома безповоротно позбавляє вас зору. Будьте уважні до себе. Перевіряйте внутрішньоочний тиск!

Що потрібно робити, щоб не пропустити початок захворювання глаукомою?

Витратьте зовсім небагато часу для того, щоб визначити чи є у вас ризик появи глаукоми. Це ви можете зробити прямо зараз та дуже просто!

Чинники ризику

Категорії

Бали

Вік

Молодше 50 років
50-64 років
65-74 років
старше 75 років

0
1
2
3

Раса, національність

Європейці
Євреї, араби, негри

0
2

Сімейна історія

В сім’ї нема хворих на глаукому
Глаукома у батьків
Глаукома у сестер і/або братів

0
1
2

Останнє обстеження у офтальмолога

В останні 2 роки
2-5 років тому
більш ніж 5 років тому

0
1
2

Уровень риска

Кількість набраних балів

 

Високий

4 і більше балів

 

Середній

3

 

Низькій

2 і менше балів

 

Якщо ви визначили в себе високий і середній рівень ризику, а також один або декілька додаткових чинників ризику розвитку глаукоми – зверніться до офтальмолога.

Додаткові чинники ризику:

  • висока короткозорість;
  • діабет;
  • гіпертонія;
  • травми ока та операції.

Інші ризики:

  • прийом стероїдів;
  • мігрені та периферичний вазоспазм (холодні пальці рук та ніг);
  • нічні порушення ритму дихання;
  • чоловіки.

В нашому центрі використовується Бостонська програма розрахунку чинників ризику глаукоми (2008 р.) за клінічними ознаками. Пройшовши необхідні дослідження, ви отримаєте чіткі відомості про вірогідності (в процентах) розвитку глаукоми конкретно у Вас.

Лікар надасть вам схему рекомендованих профілактичних оглядів, щоб не пропустити початок захворювання та не втратити зір.

Чим раніше виявлено глаукому, тим вищі шанси зберегти зір та якість життя.

НЕ втрачайте свої шанси на високий зір!

Діагностика при глаукомі

Окрім базового обстеження, при обстеженні пацієнта на предмет глаукоми необхідно провести певні спеціальні дослідження.

Квантитативна статична периметрія – дуже точний метод дослідження поля зору. Дає можливість виявити дефекти поля зору та отримати їх кількісну оцінку. На основі отриманих даних встановлюється стадія захворювання. Контрольні дослідження протягом року дають можливість об’єктивно оцінити динаміку захворювання, оцінити ефективність лікування.

В медичному центрі «АЙЛАЗ» з цією метою використовується остання версія квантитативного периметра Octopus 900 (Німеччина).

diagnostika-pri-glaukome
Загальний вигляд приладу
diagnostika-pri-glaukome
Поле зору при глаукомі

Оптична когерентна томографія зорового нерву та сітківки – виміряє товщину нервових волокон і розміру зорового нерву. Дослідження дає можливість оцінити ступінь пошкодження зорового нерву. Повторні дослідження контролюють розвиток хвороби та ефективність лікування, яке проводиться. Дослідження вважається одним з найбільш точних та чутливих і в сучасній офтальмології є обов’язковим для оцінки перебігу хвороби.

В медичному центрі «АЙЛАЗ» використовується одна з самих останніх моделей спектральної ОКТ – RTVue – 100 фірми Optovue (США).

diagnostika-pri-glaukome
Загальний вигляд приладу
diagnostika-pri-glaukome
Тривимірне зображення зорового нерву

Гоніоскопія – дослідження дає можливість оглянути дренажну зону ока, уточнити причини порушення циркуляції внутрішньоочної рідини та визначити тактику лікування (медикаментозне, лазерне, хірургічне).

Тонографія і сфігмографія – дають можливість кількісно оцінити співвідношення об’ємів продукування та відтоку внутрішньоочної рідини, а також кровопостачання ока. Ці дані використовуються для визначення цільового тиску та підбору медикаментозного лікування, а повторні дослідження – для оцінки його ефективності.

В медичному центрі «АЙЛАЗ» використовується обладнання компанії MMDMicro Medical Devices (США).

Оптична топографія рогівки та переднього відрізка ока – дає можливість отримати цифрові значення товщини рогівки та розмірів дренажної зони ока, що використовується для визначення оптимального тиску.

Ультразвукова біометрія ока – визначає взаємовідносини анатомічних структур ока (розмір очного яблука, глибина переднього відрізка ока, розмір кришталика). Ці данні допомагають прийняти рішення щодо виду лікування (медикаментозне, лазерне, хірургічне).

В медичному центрі «АЙЛАЗ» застосовується ультразвукова діагностична система Compact Touch STS компанії Quantel medical (Франція).

diagnostika-pri-glaukome
Зовнішній вигляд приладу
diagnostika-pri-glaukome
Зображення положення кришталика та зв’язкового апарату пацієнта з катарактою

Фотореєстрація зорового нерву – кольорове фото диска зорового нерву є об’єктивною документацією одного з важливіших ознак глаукоми – стан зорового нерву.

В деяких випадках саме фото дає можливість оцінити деталі зовнішнього вигляду зорового нерву, які є важливими критеріями оцінки перебігу та тяжкості глаукомного процесу.

Для цього в нашій клініці використовується цифрова фундус-камера, яка дає можливість за секунди та безконтактно отримати фото очного дна пацієнта та заархівувати його.

diagnostika-pri-glaukome
Зовнішній вигляд приладу
diagnostika-pri-glaukome
Фото очного дна та диска зорового нерву

Всі перераховані методи дослідження є обов’язковими в алгоритмі обстеження пацієнта з глаукомою.

Методи лікування глаукоми

Записатися на прийом

Вам відправлений СМС з кодом підтвердження запису на приймання.
Звертаємо Вашу увагу, що запис вважається підтвердженим лише після дзвінка реєстратора кол-центру. Будь ласка, дочекайтеся дзвінка реєстратора.