044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
Ми лікуємо
Підписка на новини

Запитання до спеціаліста

У моєї дитини короткозорість. Який вид корекції вибрати?

Існує хибна думка, що не варто поспішати з призначенням окулярів. Багато батьків бояться одягати окуляри своїм дітям, керуючись помилковим переконанням, що користування окулярами при короткозорості ще більше погіршує зір та ускладнює роботу ока!

Це не так. При тривалому існуванні нескоригованої короткозорості мозок дитини звикає до нечіткого зображення та навіть за повної корекції корковий зоровий аналізатор неспроможний аналізувати дрібні деталі. В результаті гострота зору дитини навіть в окулярах знижується до 70-60%.

Крім того, відсутність корекції сприяє не роботі, а, навпаки, послабленню м’язів очей, що, своєю чергою, спричиняє подальший розвиток короткозорості.

Отже, корекція необхідна. Інша річ – вибір виду корекції.

Адже сьогодні є великий арсенал засобів для корекції зору.

Дітям, через можливу подальшу зміну оптичної сили очей, підходять лише тимчасові види корекції, тобто такі, що можна скасувати та повернутися до початкового анатомічного й оптичного стану ока.

Ця умова обмежує вибір засобу корекції до трьох – окуляри, мякі контактні лінзи та нічна корекція.

Вибирати вид корекції, яким користуватиметься ваша дитина, треба з урахуванням ступеня короткозорості, психологічної готовності дитини до корекції та завдань, що ви ставите перед собою.

Для маленьких дітей з невеликим ступенем короткозорості найзручнішим видом корекції є окуляри. Відсутність безпосереднього контакту з оком і необхідності суворого гігієнічного догляду полегшує користування окулярами. Однак вони обмежують свободу активного способу життя, занять спортом та іноді створюють психологічні проблеми для дитини.

Крім того, відомо, що окуляри не перешкоджають подальшому розвитку короткозорості. Окуляри б’ються, губляться та ламаються у дітей досить часто. Завжди рекомендується мати кілька пар окулярів для дитини.

Останнім часом лікарі призначають м’які контактні лінзи дітям у все молодшому віці. Пов’язано це з покращенням матеріалом, з яких виготовлені лінзи. М’які контактні лінзи добре психологічно сприймаються більшістю дітей, дають комфортний і високий зір навіть за високих ступенів короткозорості. Однак треба не забувати, що в м’яких контактних лінзах рогівка зазнає певного кисневого голодування, що є великим недоліком використання таких лінз у дітей.

Крім того, для користування контактними лінзами дитина має бути добре організована, дотримуватися правил гігієни, чищення лінз і не боятися маніпуляцій з ними. Безумовно, при виборі для дитини м’яких контактних лінз батьки беруть додаткові зобов’язання контролю над процесом, користування та догляду, своєчасної зміни лінз.

Треба пам’ятати, що більшу частину дня діти проводять у школі, де батьки не можуть проконтролювати чистоту рук і переносність лінз. Тут доводиться покладатися на усвідомленість дитини.

Останнім десятиліттям все більш популярним стає нічна ортокератологія – інноваційний метод корекції короткозорості за допомогою спеціальних лінз. Цей метод застосовується з 60-х років минулого століття, проте особливої популярності набув на початку 2000-х завдяки комп’ютеризації процесу їх виробництва та розробці спеціальних висококиснепроникних матеріалів.

Лінзи мають спеціальний дизайн і використовуються протягом ночі. Вранці на поверхні рогівки досягається ефект корекції короткозорості, що зберігається протягом дня. Тому людина може чудово бачити без лінз та окулярів протягом усього дня.

Це відмінна опція для дітей, оскільки весь процес корекції відбувається вночі, коли дитина перебуває вдома під наглядом батьків. Але найцікавіше це те, що нічні ортокератологічні лінзи здатні затримати, а в більшості випадків і зупинити прогрес короткозорості. Сьогодні про цю дію нічних лінз говорить весь офтальмологічний світ. І це саме те, про що мріють усі батьки – не лише коригувати короткозорість, а й зупинити її розвиток.

В Україні методика застосовується з 2005 року. Вперше ортокератологічні лінзи (американської компанії Парагон) почали застосовувати в офтальмологічній клініці «АЙЛАЗ». Сьогодні в Україні понад 40 клінік, що мають досвід роботи з ортокератологічними лінзами.

Кожен випадок індивідуальний і тому вибір виду корекції передбачає обстеження, розмову з дитиною та батьками, а потім – ухвалення рішення про вид корекції.

Одного разу підібравши корекцію, нею неможливо користуватися все життя. Очі дитини динамічно розвиваються, а тому й обстеження має повторюватися, в ідеалі – у тому самому лікувальному закладі.

Виберіть свою клініку. І краще, щоб у ній були представлені всі сучасні види обстеження та корекції короткозорості.

Це гарантує вам не тільки точне обстеження, але й ухвалення правильного рішення та вибору найкращого варіанта корекції для вашої дитини.

Дізнайтеся більше про ортокератологічні лінзи Парагон.