044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
Методи лікування
Запитання до спеціаліста

Астигматизм

15.04.2018
Що таке астигматизм? Лікування астигматизму

Астигматизм – це така зміна заломлюючої сили ока, за якої присутнє не тільки її посилення (як за короткозорості) або послаблення (як за далекозорості), але і виражене порушення сферичності. При цьому в одних меридіанах заломлююча сила більша, а в інших менша.

За такого стану оптичної системи ока не існує такої відстані до предмету, що розглядається, при якому у людини був би чіткий зір. Якщо відстань адекватна для заломлення світла в одному меридіані, то вона неадекватна в іншому.

Астигматизм буває:

  • короткозорий, коли у людини присутня короткозорість, то вона в деяких меридіанах більша, а в інших менша;
  • далекозорий, коли, відповідно, ступінь далекозорості різна в різних меридіанах;
  • змішаний, коли в одних осях має місце короткозорість, а в інших далекозорість. 

Некоригований астигматизм нерідко призводить не тільки до нечіткого зору, але і викликає втомлюваність очей, головні болі, почервоніння та запалення повік, слизової оболонки ока, сльозотечу.

Астигматизм, як правило, проявляється в дошкільному та ранньому шкільному віці. Якщо астигматизм збільшується і не вдається підібрати адекватну корекцію, то необхідно ретельно обстежитись в спеціалізованому закладі, так як це може бути початком серйозного захворювання рогівки – кератоконусу.

Правильна діагностика астигматизму потребує використання спеціальної діагностичної апаратури, так як методи, які традиційно використовуються достатньо часто не дають повної та правильної картини. Особливо це стосується дітей та молодих людей, у яких недосконалість оптичної системи ока часто маскується за рахунок м’язової напруги. При цьому нерідко назначаються неадекватні окуляри, які не тільки не усувають дискомфорт та втомлюваність очей, але і посилюють їх.

В медичному  центрі АЙЛАЗ наявне необхідне обладнання, щоб правильно визначити характер і ступінь астигматизму.

Види корекції астигматизму:

Лікар після детального обстеження ваших очей запропонує той метод корекції астигматизму, який найкращим чином підходить саме для вас.

Центр АЙЛАЗ спеціалізується з питань корекції зору, ми маємо в розпорядженні саме сучасне та точне обладнання для діагностики, а наші лікарі мають достатній досвід та бажання допомогти вам обрати саме той вид корекції, який буде для вас найбільш безпечним та комфортним.

Записатися на прийом
Загальна інформація
Вам відправлений СМС з кодом підтвердження запису на прийом