044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
Ми лікуємо
Запитання до спеціаліста

Контактні лінзи

Застосування контактних лінз

Контактні лінзи застосовуються c коригируючею метою – для корекції короткозорості, далекозорості, астигматизму та пресбіопії (вікової далекозорості), з косметичною метою – для посилення або зміни кольору очей, а також в терапевтичних цілях (захисних) – при захворюваннях рогівки.

Жорсткі контактні лінзи
Жорсткі контактні лінзи

Жорсткі (тверді) лінзи (ЖКЛ) – виготовляються з щільних полімерів. Перші ЖКЛ, що тривалий час застосовувалися в контактній корекції, були виготовлені з поліметилметакрилату (ППМА), через дуже низьку киснепроникність матеріалу в даний час застосовуються рідко. Завдяки технічному прогресу, з’явилися сучасні тверді полімери, що мають високу здатність пропускати кисень.

Найбільш киснепроникним матеріалом жорстких лінз є паффлюфкон (компанія Парагон, США) і Менікон (компанія Менікон, Японія).

Сьогодні жорсткі контактні лінзи стають все більш популярними завдяки своїм високим оптичним якостям, хорошої кисневої проникністю, відсутності явищ сухого ока. Серед сучасних жорстких лінз велику популярність мають лінзи для ортокератології – нічної корекції зору. Такі лінзи вперше в Україні з’явилися в клініці АЙЛАЗ.

Склеральні лінзи
Склеральні лінзи

Жорсткі склеральні лінзи Normal Eyes відомої американської компанії Paragon вперше представлені в Україні в медичному центрі АЙЛАЗ.

Ці лінзи спеціально розроблені для корекції складних деформацій рогівки в тих випадках, коли одержати високій зір і комфортну переносимість інших лінз неможливо.

Показання до призначення склеральних лінз:

 • кератоконус,
 • високий астигматизм,
 • стан після пересадки рогівки та радіальних насічок,
 • виражений синдром Сухого Ока,
 • посттравматичні рубці рогівки,
 • синдром Stevens-Johnson,
 • результати хімічних опіків,
 • рубцевий Пемфігоїд (cicatricial pemphigoid).

Лінзи Normal Eyes можна підібрати як для дуже плоских, так і для дуже крутих рогівок, при цьому астигматизм практично не обмежений (до 20 і вище діоптрій!!!).

Таким чином, лінзу можна підібрати практично для будь-якої конфігурації рогівки і отримати високій зір.

jyostkieskleralnyelinzy02

Переваги склеральних лінз:

 • відсутність травматичної дії лінзи на поверхню рогівки, наприклад, на верхівку кератоконусу (що відбувається при рогівкових контактних лінзах);
 • дуже висока киснева проникність (самий киснепроникний матеріал в світі – 145 Дк/т) – не викликають кисневого голодування рогівки;
 • оригінальне виготовлення лінз в США (наявність лазерного маркування на поверхні лінзи);
 • максимально можливий зір;
 • добра переносимість і комфорт;
 • термін користування – 1 рік.

Принцип роботы лінз:

jyostkieskleralnyelinzy03_01

Лінза спирається на склеру (діаметр лінзи 15,5 мм), між передньою поверхнею рогівки і лінзою створюється «слізна лінза».

Слізна лінза виконує як захисну, так і оптичну функцію:

 • лінза не торкається до верхівки рогівки та не травмує її (що дуже важливо при дистрофічних і постзапальних захворюваннях рогівки);
 • шар сльози виключає поверхню деформованої рогівки з заломлення (астигматизм і аберації вищого порядку), що дозволяє отримати найкращий зір.

Лінзи вимагають індивідуального підбору за відповідним алгоритмом і подальшого виготовлення.

Хто здійснює підбір склеральних лінз
Авер’янова Оксана Сергіївна

Директор медичного центру АЙЛАЗ

 • лікар-офтальмолог вищої категорії, кандидат медичних наук;
 • досвід роботи понад 34 роки

Спеціалізація: ортокератологія, лікування кератоконусу, реконструктивна хірургія, онкоофтальмологія, патологія сльозових шляхів, лікування глаукоми, лікування макулодистрофії, загальна та інструментальна діагностика, терапія захворювань очей.

Савинець Тетяна Володимирівна

Лікар-офтальмолог

 • лікар-офтальмолог вищої категорії;
 • досвід роботи – 26 років

Спеціалізація: ортокератологія, загальна та інструментальна діагностика, терапія хвороб очей, підбір склеральних лінз.

Поплавець Олена Володимирівна

Лікар-офтальмолог дитячий

 • лікар-офтальмолог вищої категорії;
 • досвід роботи – 18 років

Спеціалізація: лазерна хірургія сітківки, ортокератологія, загальна та інструментальна діагностика, терапія захворювань очей, підбір склеральних лінз.

Прохвачова Олена Станіславівна

Лікар-офтальмолог

 • лікар-офтальмолог вищої категорії;
 • досвід роботи – 19 років

Спеціалізація: ортокератологія, загальна та інструментальна діагностика, терапія хвороб очей, підбір склеральних лінз.

Бурдига Олена Миколаївна

Лікар-офтальмолог дитячий

 • лікар-офтальмолог першої категорії;
 • досвід роботи – 17 років

Спеціалізація: діагностика та лікування косоокості, апаратне лікування, ортокератологія, загальна та інструментальна діагностика, терапія захворювань очей, підбір склеральних лінз.

Ковальов Андрій Андрійович

Лікар-офтальмолог

 • лікар-офтальмолог другої категорії;
 • досвід роботи – 9 років

Спеціалізація: загальна та інструментальна діагностика, рефракційна хірургія, лікування кератоконусу, ортокератологія, підбір склеральних лінз.

Швиденко Олена Вікторівна

Лікар-офтальмолог

 • лікар-офтальмолог вищої категорії;
 • стаж роботи – 18 років.

Спеціалізація: діагностика і лікування діабетичних захворювань очей, загальна та інструментальна діагностика, терапія захворювань очей, ортокератологія, підбір склеральних лінз.

М'які контактні лінзи
М'які контактні лінзи

М’які контактні лінзи – представляють собою тонку еластичну плівку з заданими оптичними властивостями, що одягається безпосередньо на рогівку. Вона має форму «чаші», виготовлена з хімічно інертного, проникного для кисню гідрофільного (такого, що вбирає вологу) матеріалу. Задня поверхня такої «плівки» ідеально повторює форму рогівки, тому лінза практично не відчувається. Передня ж поверхня, за рахунок своєї форми, виправляє дефекти оптичної системи очей. Сучасні м’які контактні лінзи виготовляють з гідрогелів з включеннями силікону, завдяки якому лінзи «дихають», не викликаючи кисневе голодування рогівки.

Сучасні м’які контактні лінзи коригують і високі ступені астигматизму.

Мультифокальні м'які контактні лінзи
Мультифокальні м'які контактні лінзи

Мультифокальні м’які контактні лінзи – це спеціальні лінзи, що дозволяють їх користувачам бачити добре вдалину і зблизька і не користуватися при цьому окулярами!

Мультифокальні лінзи мають спеціальний дизайн – три прогресивні зони фокусування:

 • центральна зона для близької відстані, дозволяє вам чітко бачити зблизька, читати;
 • перехідна зона, дозволяє змінювати фокус між близькими і далекими об’єктами і бачити предмети на середніх відстанях;
 • периферична зона для далі, дозволяє чітко бачити предмети на відстані.

Мультифокальні лінзи підходять тим людям, у кого з’явилися проблеми з читанням, незалежно від того, чи користувалися ви раніше корекцією, чи ні.

Якщо ви завжди прекрасно бачили вдалину, то мультифокальні лінзи позбавлять вас від очкової залежності для читання.

Лікарі АЙЛАЗ-Оптики мають великий досвід підбору м’яких лінз будь-яких дизайнів.

Догляд за контактними лінзами
Догляд за контактними лінзами

У процесі використання контактних лінз відбувається їх забруднення. На лінзах накопичується пил і мікроорганізми, що потрапляють із зовнішнього середовища. Також на поверхні лінз відкладаються білки і жири, що містяться в сльозі, і якщо не проводити очищення лінз, просочують пористу структуру лінз, що призводить до значного погіршення переносимості лінз, зниження якості зору, подразнення та почервоніння очей.

Засоби догляду за контактними лінзами повинні виконувати такі основні функції:

 • зберігання і зволоження контактних лінз;
 • очищення від поверхневих забруднень;
 • дезінфекція;
 • видалення білкових і ліпідних відкладень.

В даний час великою популярністю користуються так звані багатоцільові розчини, що відповідають всім перерахованим вище вимогам.

Крім щоденного догляду, періодично (один раз на два тижні) необхідно проводити «глибоке» очищення лінз хімічним шляхом (перекисні системи очищення лінз), або за допомогою сучасного ультразвукового очищувача лінз.

Для догляду за жорсткими газопроникними лінзами застосовуються спеціальні багатоцільові розчини.

Дотримання елементарних правил гігієни та догляду за лінзами, а також рекомендацій доктора, регулярна зміна лінз і використання спеціальних засобів по догляду за ними зроблять застосування контактних лінз безпечним і комфортним.

Відгуки пацієнтів Залишити відгук

Бикова Ірина Іванівна, 28.09.2015 17:07

Розкрити

Почали носити нічні лінзи. Дуже задоволені, дитина почала бачити добре, ми дуже вдячні коллективу клініки АЙЛАз та безпосередньо своєму лікарю Савинець Т. В.
0,63-935-18-74

Анна, 11.09.2015 11:22

Розкрити

Добрый день! Клиника "Аилаз" позволила мне прожить самые счастливые минуты жизни по полной-без комплексов и неудобств! С 10 лет на меня в детской поликлинике одели очки, заставляли капать глаза расширяющими зрачок препаратами (после чего жуткое состояние не на улицу выйти, не на свет посмотреть) и такое продолжалось 4 года. Последней каплей стало то, что врач в поликлинике сказал, что если мы не согласимся пройти у него терапию (не за маленькие деньги) то он откажется от наблюдений за мной и назвал мою маму дурой, которая угробит своего ребенка!!! После этого я перестала ходить на любые осмотры в поликлинику и вообще куда-либо. Но услышав от врача городской больницы, что есть такие линзы как Парагон-носишь ночью, видишь днем, мы нашли это чудо именно в клинике Аилаз! Впервые приехал на осмотр в 2011 году, я со слезами на глазах зашла в кабинет к Поплавец Елене Владимировне, которая оказалась самым замечательным доктором. Именно у нее я была под наблюдением 4 года, пока носила линзы. И по достижению 18 лет, 9.09.2015, мне сделали лазерную коррекцию . Операцию проводил Киреев Владимир Викторович-великолепный врач и профессионал своего дела. В этот же день я увидела мир новыми глазами и до сих пор не могу в это поверить! Спасибо вам за вашу работу и профессионализм. Вы действительно волшебники! Благодаря Аилазу и людям, которые там работают, начинаешь верить в чудо! И никакие расстояния не помешали мне возвращаться именно к Вам! Вы самые лучшие!!!
elen.anya02@gmail.com

Гайдуцкий Андрей, доктор экономических наук, г. Киев, 04.07.2014 17:53

Розкрити

Гайдуцкий Андрей, доктор экономических наук, г. Киев - пациент АИЛАЗа с 2006 года. Пользовался ночными линзами Парагон, выполнил лазерную коррекцию в 2012 году. Видеоинтервью.

Вартість склеральних лінз Paragon CRT 100
Лікування
Вартість
0 грн.
Записатися на прийом
Загальна інформація
Вам відправлений СМС з кодом підтвердження запису на прийом