044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
Ми лікуємо
Запитання до спеціаліста

Контактні лінзи

Застосування контактних лінз

Контактні лінзи застосовуються c коригируючею метою – для корекції короткозорості, далекозорості, астигматизму та пресбіопії (вікової далекозорості), з косметичною метою – для посилення або зміни кольору очей, а також в терапевтичних цілях (захисних) – при захворюваннях рогівки.

М'які кастомізовані контактні лінзи

М'які кастомізовані контактні лінзи

М’які контактні лінзи для будь-яких ступенів короткозорості, далекозорості та астигматизму – представляють собою тонку еластичну плівку з заданими оптичними властивостями, що одягається безпосередньо на рогівку. Вона має форму «чаші», виготовлена з хімічно інертного, проникного для кисню гідрофільного (такого, що вбирає вологу) матеріалу. Задня поверхня такої «плівки» ідеально повторює форму рогівки, тому лінза практично не відчувається. Передня ж поверхня, за рахунок своєї форми, виправляє дефекти оптичної системи очей. Сучасні м’які контактні лінзи виготовляють з гідрогелів з включеннями силікону, завдяки якому лінзи «дихають», не викликаючи кисневе голодування рогівки.

М'які контактні лінзи, що виробляються масово, виготовляються методом лиття та розраховані на середні анатомічні параметри ока. Проте досить часто ми зустрічаємося з нестандартною формою рогівки, коли вона дуже плоска або крута, або має великі розміри, або її радіус значно відрізняється в різних меридіанах (астигматизм). Звичайні стандартні лінзи в цих випадках не підходять, оскільки не повторюють форму рогівки та погано її облягають. На жаль, раніше пацієнтові доводилося відмовитися від користування м'якими лінзами. Сьогодні ситуація кардинально змінилася.

Кастомізовані (тобто індивідуально створені) м'які лінзи компанії Soflex виготовляються точно відповідно до профілю вашої рогівки й тому ідеально для неї підходять. У таких лінзах можна коригувати будь-який ступінь короткозорості, далекозорості та астигматизму.

Оригінальний матеріал компанії Soflex має високу кисневу проникність, ідеально гладку поверхню та додатковий захист від втрати вологи. Такі лінзи дають максимальний комфорт протягом всього дня використання. Крім того, завдяки прекрасній якості матеріалу, лінзи можуть бути виготовлені як для тримісячного, так і для річного використання.

Лінзи можуть коригувати короткозорість і далекозорість до 30 діоптрій та астигматизм до 15 діоптрій. Якщо вам до цих пір не могли підібрати МКЛ, то тепер така можливість з'явилася.

Ми звільнимо вас від окулярів і дамо свободу хорошого зору без обмежень!

М’які контактні лінзи для пресбіопії при будь-яких ступенях короткозорості, далекозорості та астигматизму 

Клініка «АЙЛАЗ» пропонує індивідуальні лінзи для корекції будь-якого сттупеня далекозорості, короткозорості та астигматизму при пресбіопії. До цих пір пацієнтам пропонувалися мультифокальні лінзи (лінзи, що коригують зір як вдалину, так і поблизу) з невеликими порушеннями оптики ока, корекція астигматизму (через складності оптичної задачі) в таких лінзах була неможлива. Пацієнти з астигматизмом не могли отримати високого зору в таких лінзах.

Компанія Soflex пропонує нове рішення – мультифокальні лінзи, в яких враховані всі оптичні деталі ваших очей. Сьогодні мультифокальні лінзи можуть бути виготовлені з врахуванням усіх індивідуальних особливостей ваших очей!

Кастомізовані мультифокальні лінзи Soflex – безкомпромісне рішення для ваших очей!

Жорсткі рогівкові контактні лінзи (ЖКЛ)

Жорсткі рогівкові контактні лінзи (ЖКЛ)

Сьогодні жорсткі контактні лінзи стають все більш популярними завдяки своїм високим оптичним якостям, хорошій кисневій проникності, відсутності явищ сухого ока, вони мають найнижчий рівень інфекційних ускладнень, тому є максимально безпечними для очей. В «АЙЛАЗі» представлені ЖКЛ компанії Soflex (Ізраїль).

Рогівкові жорсткі контактні лінзи мають маленький діаметр, знаходяться безпосередньо на рогівці, за рахунок чого обмін сльози під такими лінзами вдесятеро більший, ніж у м'яких лінзах. Сучасні матеріали, з яких виготовляються сучасні рогівкові лінзи, мають високий рівень кисневої проникності, тому рогівка під такими лінзами не випробовує кисневого голодування навіть при корекції високих ступенів короткозорості та далекозорості. Саме тому, за світовою статистикою, лінзи, виготовлені з жорстких газопроникних матеріалів, мають найменший відсоток таких ускладнень, як запалення рогівки.

Багато пацієнтів досить скептично відносяться до корекції жорсткими лінзами, вважаючи їх некомфортними. Проте це не правильно. Кастомізовані жорсткі рогівкові лінзи підбираються індивідуально та прекрасно сприймаються оком, не викликаючи дискомфорту та даючи високу якість зору.

Для корекції жорсткими контактними лінзами практично немає обмежень. Вони можуть бути виготовлені для корекції будь-якого ступеня короткозорості, далекозорості та астигматизму. У цих лінзах можуть бути враховані будь-які особливості конфігурації рогівки та, в деяких випадках, вони можуть бути єдиним рішенням для здобуття високого зору.

Крім того, термін використання жорстких рогівкових лінз – 1 рік, а догляд за ними досить простий.

Склеральні лінзи

Склеральні лінзи

Жорсткі склеральні лінзи OneFit Med відомої ізраїльської компанії Soflex вперше представлені в Україні в медичному центрі «АЙЛАЗ».

Ці лінзи спеціально розроблені для корекції складних деформацій рогівки в тих випадках, коли одержати високій зір і комфортну переносимість інших лінз неможливо.

Показання до призначення склеральних лінз:

 • кератоконус;
 • високий астигматизм;
 • стан після пересадки рогівки та радіальних насічок;
 • виражений синдром «сухого ока»;
 • посттравматичні рубці рогівки;
 • синдром Stevens-Johnson;
 • результати хімічних опіків;
 • рубцевий Пемфігоїд (cicatricial pemphigoid).

Лінзи OneFit Med можна підібрати як для дуже плоских, так і для дуже крутих рогівок, при цьому астигматизм практично не обмежений (до 20 і вище діоптрій!).

Таким чином, лінзу можна підібрати практично для будь-якої конфігурації рогівки та отримати високій зір.

Переваги склеральних лінз:

 • відсутність травматичної дії лінзи на поверхню рогівки, наприклад, на верхівку кератоконусу (що відбувається при рогівкових контактних лінзах);
 • дуже висока киснева проникність (найбільшкиснепроникний матеріал в світі – 145 Дк/т) – не викликають кисневого голодування рогівки;
 • максимально можливий зір;
 • добра переносимість і комфорт;
 • термін користування – 1 рік.

Принцип роботи лінз:

Склеральні лінзи

Лінза спирається на склеру (діаметр лінзи 15,5 мм), між передньою поверхнею рогівки та лінзою створюється «слізна лінза».

Слізна лінза виконує як захисну, так і оптичну функції:

 • лінза не торкається до верхівки рогівки та не травмує її (що дуже важливо при дистрофічних і постзапальних захворюваннях рогівки);
 • шар сльози виключає поверхню деформованої рогівки з заломлення (астигматизм тааберації вищого порядку), що дозволяє отримати найкращий зір.

Лінзи вимагають індивідуального підбору за відповідним алгоритмом і подальшого виготовлення.

Кастомізовані косметичні лінзи

Кольорові косметичні лінзи найчастіше використовують з метою змінити колір очей. Також для пацієнтів з будь-яким порушенням рефракції це чудова можливість отримати не лише інший колір очей, а й чіткий зір без окулярів. Звичайні кольорові лінзи мають безліч кольорів, але їх діапазон оптичної сили зазвичай обмежений. З кастомізованими косметичними лінзами Soflex IP 40 ви можете отримати новий колір, а також корекцію зору, навіть якщо у вас нестандартні дані рогівки або рецепту – дуже великий плюс, мінус, або наявний астигматизм, – все це можливо врахувати в кастомізованих косметичних лінзах.

Можливо фарбування райдужки в 7 природніх кольорів, що змінюють колір навіть дуже темної райдужки.

Цвета кастомизированных контактных линз Sofles IP 40

Кольорові косметичні контактні лінзи для маскування дефектів

Косметичні лінзи застосовують і для того, щоб замаскувати значний косметичний дефект – наявність рубців, скаламучень, більма рогівки, наявність дефектів в райдужній оболонці або її повну відсутність, постійно розширену зіницю, або для того, щоб замаскувати напівпрозору райдужку при альбінізмі.

Кастомизированная линза Soflex IP 40 в глазу 

Косметична лінза IP 40 компании Soflex виготовлена з орігінального матеріалу гідрогелю, що має підвищений рівень зволоження. Лінзи пройшли додаткову полімерізаційну обробку (за технологією plasma treatment). Це забезпечує комфорт під час носіння та подовжує час її використання. Лінза розрахована на 1 рік використання!

Діаметр фарбованої райдужки може бути в 2 варіантах – 11,5 мм і 12,5 мм, що дозволяє підібрати лінзу, яка не відрізняється від здорового ока.

Контактні косметичні лінзи для спорту

Ми пропонуємо контактні лінзи з оптичними фільтрами – вам не потрібно одягати окуляри з тонованою лінзою, необхідний фільтр може бути вбудований в вашу контактну лінзу. Можна замовити лінзу з будь-якою корекцією та додатковим кольором в центральній частині лінзи, наприклад, рожевим чи жовтим.

Такі фільтри можуть використовуватися для підвищення контрасту при деяких видах діяльності, спорту, для комфорту при підвищеній чутливості до світла, або використовуватися як медичні фільтри.

Кастомізовані линзи-оклюдери

Часто дітям з проблемами зору призначають лікування для розвитку слабкого ока за рахунок його активного тренування. Для цього закривають на 2-3 години здорове око. Робиться це просто: в окулярах здорове око закривається так званим оклюдером – непрозорим склом чи спеціальними заслонками.

Зараз такі оклюдери роблять веселих тематик, але зазвичай дитина не любить їх носити та залучати до себе увагу.

Окклюдеры

Компанія Soflеx розробила спеціальні контактні лінзи с заблокованої зоною зіниці. Вдягаючи такі лінзи на здорове око, дитина працює лише слабким оком і при цьому таке тренування зовсім непомітне для оточуючих, дитина почувається впевненою, а батьки спокійними, що лікування буде проведено в повному обсязі.

Лінзи для дальтоників

Лінзи для дальтоників

У медичному центрі «АЙЛАЗ» з'явилася можливість підібрати лінзи для окулярів та м'які контактні лінзи, що коригують кольоросприйняття.

Такі лінзи розроблені для дальтоніків – людей, які неправильно сприймають кольори.

Порушення кольоросприйняття може істотно впливати на безпеку в поведінці людини (наприклад, при водінні автомобіля, для пілотів, спортсменів) або обмежувати професійну діяльність.

До останнього часу медицина не могла запропонувати методу корекції та лікування дальтонізму.

Компанія Soflex розробила спеціальні лінзи, що успішно застосовуються для корекції кольоросприйняття. Сьогодні люди, які страждають на дальтонізм, можуть оцінити всю повноту фарб світу, використовуючи ці лінзи.

Лінзи влаштовані за принципом використання фільтрів для відсікання перехідних кольорів і посилення червоного та зеленого. Сьогодні ці лінзи доступні і в Україні в клініці «АЙЛАЗ» і в оптиці.

Ви можете пройти тест на правильність кольоросприйняття.

Догляд за контактними лінзами

Догляд за контактними лінзами

У процесі використання контактних лінз відбувається їх забруднення. На лінзах накопичується пил і мікроорганізми, що потрапляють із зовнішнього середовища. Також на поверхні лінз відкладаються білки і жири, що містяться в сльозі, і якщо не проводити очищення лінз, просочують пористу структуру лінз, що призводить до значного погіршення переносимості лінз, зниження якості зору, подразнення та почервоніння очей.

Засоби догляду за контактними лінзами повинні виконувати такі основні функції:

 • зберігання і зволоження контактних лінз;
 • очищення від поверхневих забруднень;
 • дезінфекція;
 • видалення білкових і ліпідних відкладень.

В даний час великою популярністю користуються так звані багатоцільові розчини, що відповідають всім перерахованим вище вимогам.

Крім щоденного догляду, періодично (один раз на два тижні) необхідно проводити «глибоке» очищення лінз хімічним шляхом (перекисні системи очищення лінз), або за допомогою сучасного ультразвукового очищувача лінз.

Для догляду за жорсткими газопроникними лінзами застосовуються спеціальні багатоцільові розчини.

Дотримання елементарних правил гігієни та догляду за лінзами, а також рекомендацій доктора, регулярна зміна лінз і використання спеціальних засобів по догляду за ними зроблять застосування контактних лінз безпечним і комфортним.

Хто здійснює підбір контактних лінз

Авер’янова Оксана Сергіївна
 • Директорка медичного центру «АЙЛАЗ», лікарка-офтальмолог вищої категорії, кандидатка медичних наук;
 • досвід роботи – понад 30 років

Експерт у таких напрямках: ортокератологія, лікування патологіі рогівки, кератоконусу, реконструктивна хірургія, онкоофтальмологія, патологія сльозових шляхів, лікування глаукоми, лікування макулодистрофії, загальна та інструментальна діагностика, терапія захворювань очей.

Савинець Тетяна Володимирівна
 • Лікарка-офтальмолог вищої категорії;
 • досвід роботи – понад 30 років

Експерт у таких напрямках: ортокератологія, загальна та інструментальна діагностика, терапія хвороб очей, підбір склеральних лінз.

Поплавець Олена Володимирівна
 • Лазерний ретинальний хірург, лікарка-офтальмолог вищої категорії, дитячий офтальмолог;
 • досвід роботи – понад 20 років

Досвідчений фахівець у таких напрямках: лазерна хірургія сітківки, ортокератологія, загальна та інструментальна діагностика, терапія захворювань очей, підбір склеральних лінз.

Прохвачова Олена Станіславівна
 • Лікарка-офтальмолог вищої категорії;
 • досвід роботи – понад 20 років

Досвідчений фахівець у таких напрямках: ортокератологія, загальна та інструментальна діагностика, терапія хвороб очей, підбір склеральних лінз.

Бурдига Олена Миколаївна
 • Лазерний рефракційний хірург, дитячий офтальмолог, лікарка-офтальмолог вищої категорії;
 • досвід роботи – понад 20 років

Досвідчений фахівець у таких напрямках: лазерна корекція, лікування кератоконусу, діагностика та лікування косоокості, апаратне лікування, ортокератологія, загальна та інструментальна діагностика, терапія захворювань очей, підбір склеральних лінз.

Ковальов Андрій Андрійович
 • Лазерний рефракційний хірург, лікар-офтальмолог другої категорії;
 • досвід роботи – понад 10 років;
 • наразі мобілізований до лав ЗСУ.

Спеціалізується в таких напрямках: загальна та інструментальна діагностика, лазерна корекція, лікування кератоконусу, ортокератологія, підбір склеральних лінз.

Швиденко Олена Вікторівна
 • Лікарка-офтальмолог вищої категорії;
 • стаж роботи – понад 20 років

Досвідчений фахівець у таких напрямках: діагностика та лікування діабетичних захворювань очей, загальна й інструментальна діагностика, терапія захворювань очей, ортокератологія, підбір склеральних лінз.

Баланюк Олександра Олегівна
 • Лікарка-офтальмолог

Спеціалізується в таких напрямках: загальна та інструментальна діагностика, терапія очних хвороб, ортокератологія, підбір склеральних лінз.

Записатися на прийом
Послуга (за бажанням)
Лікар (за бажанням)
Вам відправлений СМС з кодом підтвердження запису на прийом