044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
Ми лікуємо
Підписка на новини

Запитання до спеціаліста

Як правильно організувати робоче місце для школяра

Робоче місце школяра має бути добре освітлене. Письмовий стіл для занять потрібно розмістити біля вікна. Увечері, крім загального освітлення, слід скористатися настільною лампою з непрозорим абажуром. Світло від лампи має падати ліворуч і лише на робочу поверхню.

Найприйнятнішим варіантом світильника залишається настільна лампа зі звичайною лампочкою розжарювання потужністю 60W, краще матовою. При цьому світлові промені повинні падати на робочу поверхню, але в жодному разі не падати в очі дитини. Важливо, щоб поверхня столу не відбивала світлових променів (поліроване покриття).

Тривалість роботи з компютером, що рекомендується:

  • дітям віком 6 років – не більше 15 хвилин,
  • 7-9 років – не більше 20 хвилин безперервної роботи закомп’ютером протягом дня,
  • у старшому віці –до 30 хвилин протягом одного заняття або по 20 хвилин при двогодинному занятті.

Монітор комп’ютера має бути встановлений на відстані 50-70 см від очей, при цьому центр екрана розташований на 10-15 см нижче рівня очей. Освітленість екрана повинна дорівнювати освітленості приміщення, а контрастність між зображенням на екрані та фоном екрана бути максимальною. Через 30-40 хв необхідно робити 5-хвилинну перерву та зробити гімнастику для очей, що зміцнює м’язи очей для профілактики зорової втоми.

Діти мають дотримуватися режиму дня, гуляти на свіжому повітрі, займатися спортом. Для профілактики захворювань очей і при спазмі акомодації та короткозорості рекомендовано такі види спорту: бадмінтон, теніс, настільний теніс, волейбол, метання, спортивне орієнтування.

Сон – щонайменше 8-10 годин.