- Про «АЙЛАЗ»
-
Методи лікування
Лазерна корекція Лікування катаракти Лікування короткозорості Ортокератологія (нічні лінзи Precilens, Paragon) Корекція астигматизму Лікування глаукоми Внутрішньоочні (факічні) контактні лінзи Лікування захворювань сітківки Лікування кератоконусу Лікування кератитів Лікування косоокості Лікування сухого ока IPL Контактні лінзи Апаратні методи лікування зору Оптика
- Хвороби очей
- Запитання та відгуки
- Контакти
- Головна »
- Про «АЙЛАЗ» »
- Публікації фахівців »
- Шеремет Світлана Володимирівна: публікації »
- М’які контактні лінзи. Поширені запитання
М’які контактні лінзи. Поширені запитання
На сьогодні в оптиках представлений широкий асортимент контактних лінз (КЛ), що робить їх доступними практично кожному. Правильний догляд, часта заміна КЛ згідно з рекомендаціями лікаря-офтальмолога та своєчасні перевірки зору – основа здоров’я ваших очей.
Щоб очі завжди були здоровими, дуже важливо правильно підібрати КЛ. Для цього вам слід звернутися в оптику до лікаря-офтальмолога, який залежно від вашого стилю та ритму життя, від вашого віку, індивідуальних потреб та стану здоров’я очей порекомендує КЛ, що підходять саме вам. Крім цього, лікар проведе офтальмологічний огляд, навчить одягати та знімати КЛ, а також розповість, як правильно доглядати їх.
Якщо ви хочете носити КЛ, але не можете наважитися та у вас є низка питань, ми допоможемо вам ухвалити остаточне рішення.
- З якого віку можна скористатися КЛ?
Тут немає вікових обмежень: користуватися КЛ можуть і діти, і дорослі. Дослідження показали, що використання м’яких КЛ при міопії, гіперметропії, астигматизмі, амбліопії, косоокості, афакії має ряд переваг перед окулярами:
- КЛ уповільнюють процес погіршення зору, сприяють відновленню нормального зору;
- збільшуються поля зору та йдуть зорові аберації;
- дитина сприймає реальну відстань знаходження предметів та їх реальний розмір;
- правильно підібрані лінзи розв’язують питання з косоокістю;
- м’якими КЛ можна коригувати будь-яку різницю між правим і лівим оком;
- також слід зважати на дитячі комплекси (коли дитина відмовляється носити окуляри);
- набагато зручніше в м’яких КЛ стрибати, бігати, танцювати, грати у футбол, ніж в очковій корекції.
- Чи можуть КЛ бути комфортними?
Сучасні КЛ тонкі, дуже м’які, гнучкі, киснепроникні та досить зволожені, що забезпечує комфорт для очей протягом дня. Виготовляють їх із біосумісних матеріалів, аналоги яких широко застосовуються в багатьох інших галузях медицини. Дизайн і матеріал сучасних КЛ повторюють форму поверхні ока. При правильному догляді та своєчасній заміні вони залишаються чистими, свіжими, комфортними та не можуть зашкодити здоров’ю ваших очей.
- Які відмінності КЛ?
КЛ можуть відрізнятися –
за матеріалом:
- жорсткі КЛ (газопроникні, газонепроникні),
- м’які КЛ (гідрогелеві, негідрогелеві);
за діаметром:
- склеральні (діаметр від 15 до 21 мм),
- рогівкові (діаметр від 9 до 11 мм),
- корнеосклеральні (діаметр від 12 до 15 мм);
за режимом носіння:
- денний (12 годин на день, 6 днів на тиждень),
- гнучкий,
- пролонгований (до 6 діб не знімаючи),
- безперервний (до 30 діб не знімаючи);
за терміном заміни:
- традиційні (6-9 місяців);
- КЛ планової заміни – планово-змінювані (3 міс.),
- КЛ частої планової заміни (2 тиж., 1 міс.),
- КЛ щоденної заміни.
- Чим краще КЛ щоденної заміни?
При виборі КЛ слід розуміти, що КЛ щоденної заміни призначені для одноразового носіння. Ці КЛ необхідно міняти на нові щодня. Не потрібно використовувати жодних засобів для догляду, чищення та дезінфекції КЛ. У КЛ ви можете купатися, але ви завжди маєте носити окуляри для плавання чи пірнання. У цьому випадку важливо забезпечити захист від попадання в очі нестерильної, хлорованої, солоної чи забрудненої води (море, басейн, озеро). При випадковому контакті очей із водою замініть КЛ на нову, свіжу, стерильну пару.
- Чи можуть КЛ випасти з ока?
При правильному підборі КЛ випасти з ока не можуть. Ви можете спокійно займатися будь-яким видом спорту та не боятися втратити свої КЛ. Сила, що утримує КЛ на рогівці, залежить від її діаметра. Наприклад, жорстка КЛ має маленький діаметр і погано тримається на оці. Як правило, м’яка КЛ не випадає з очей.
- Чи можна користуватися косметикою при носінні КЛ?
Звісно, можна.
Необхідно дотримуватися певних правил:
- вранці – одягнути КЛ та нанести макіяж;
- увечері – зняти КЛ та змити макіяж.
Закривайте очі при використанні аерозолів, таких як лак для волосся.
- Кольорові лінзи є безпечними? Чи можна їх носити без консультації лікаря-офтальмолога?
Кольорові КЛ виготовляються як для людей із поганим зором, так і для тих, хто добре бачить. Придбати їх зазвичай можуть ті, хто любить змінювати свій зовнішній вигляд. Секрет кольорових КЛ полягає в тонких переходах кольорів, які імітують структуру райдужної оболонки. Щоб почуватися комфортно в КЛ, необхідно звернутися до лікаря-офтальмолога, який визначить, наскільки КЛ підходять саме вам, враховуючи стан здоров’я ваших очей і низку інших показників.
- Що робити, якщо КЛ пошкоджено?
Пошкоджена КЛ може спричинити крайній дискомфорт у процесі носіння. Обережно потрібно зняти її з ока та замінити на нову. Якщо ви відчуваєте, що видалили не всі частини КЛ, негайно зверніться до лікаря-офтальмолога.
- Чи можуть КЛ інфікувати очі?
При дотриманні рекомендацій лікаря-офтальмолога, при правильному догляді та регулярній заміні КЛ, жодних інфекційних захворювань не буде. Причиною виникнення подібних проблем можуть стати патогенні мікроорганізми, занесені в око із поверхні забруднених КЛ та рук. Найбільш гігієнічним і здоровим способом носіння КЛ вважається користування одноденними КЛ, коли вранці одягається нова пара лінз, а ввечері її знімають та викидають.
Ускладнення, пов’язані з носінням КЛ, супроводжуються одним або декількома з таких симптомів: почервоніння очей, відчуття стороннього тіла, сльозогінність, патологічне відділення з очей, фотофобія, печіння, свербіж, порушення гостроти зору, веселка або ореоли навколо об’єктів. Такі симптоми можуть швидко прогресувати та призвести до повної втрати зору. Необхідно терміново звернутися до лікаря-офтальмолога.
- Що робити, якщо відчуваєш сухість очей?
Часто сухість зникає, якщо свідомо часто поморгати кілька разів або закапати зволожувальні очні краплі. Якщо сухість не зникає, слід звернутися до лікаря-офтальмолога.
Якщо ви зупинили свій вибір на контактних лінзах, запрошуємо вас до «АЙЛАЗ-Оптики». Лікар-офтальмолог після детального огляду підбере КЛ, що підходять саме вам.
Залишити відгук про клініку «АЙЛАЗ» , 05.09.2021 18:19:00
Шановні пацієнти! Ви можете залишити відгук про ваше відвідування клініки «АЙЛАЗ» і про роботу наших фахівців.