044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
матеріали за темою
Ми лікуємо
Запитання до спеціаліста

Лікування кератоконусу

Лікування кератоконусу

Крос-лінкінг (фотополімеризація рогівки)

За останній час з’явилася можливість терапевтичного лікування кератоконусу. Це метод крос-лінкінг, або ультрафіолетове зрощення (UltraViolet – Crosslinking – UV-X).

Сутність методу полягає в наступному:

Під впливом спеціально змодельованого та дозованого ультрафіолетового світла (А спектра) відбувається фотохімічна реакція іонізації з виділенням вільного атомарного кисню. Атомарний кисень викликає перехресне зв’язування в молекулах колагену, які є каркасом рогівки, в єдину тривимірну сітку. Це призводить до значного підвищення щільності тканин рогівки.

Кератоконус зупиняється.

Для проведення процедури використовується лампа Зайлера.

Біохімічні дослідження показали, що жорсткість рогівки після процедури збільшується на 328.9%

Після проведення крос-лінкінга процес ущільнення рогівки включається одразу та розвивається протягом більш ніж 2-х років. Весь цей час за рахунок щільності рогівки, що наростає, дещо змінюється і її конфігурація. При цьому зменшується ступінь астигматизму в середньому на 2 Діоптрії та покращується зір.

Вже через місяць після проведення крос-лінкінга пацієнти можуть повернутись до корекції контактними лінзами, серед яких найбільш комфортними та такими, що дають найбільш високий зір є спеціальні склеральні лінзи.

Для того, щоб позбавитись назавжди від контактних лінз і окулярів, після повної стабілізації процесу (через 1.5-2 роки після процедури) можлива корекція зору за допомогою внутрішньоочних контактних лінз.

Крос-лінкінг застосовується і для лікування запальних захворювань рогівки – кератитів. За рахунок процедури забезпечується повна ультрафіолетова стерилізація рогівки. Інфекція, з якою неможливо впоратися за допомогою крапель та пігулок, повністю вбивається лише однією процедурою! 


Історична довідка:

Метод крос-лінкінга винайшов професор Тео Зайлер. Перша процедура з приводу кератоконусу була проведена в Німеччині в 1998 році.

В Україні вперше метод був застосований в медичному центрі «АЙЛАЗ» в 2007 році.

Головний лікар медичного центру «АЙЛАЗ» Ковальов Андрій Іванович пройшов в 2006-7 роках оригінальне навчання у професора Зайлера та має відповідні сертифікати. В 2007 році медичний центр сертифікував метод крос-лінкінга та лампу Зайлера в Міністерстві охорони здоров’я України. Медичний центр АЙЛАЗ є офіціальним представником швейцарської компанії IROC, яка виробляє прилад – лампу Зайлера.

«АЙЛАЗ» офіційно зареєстровано як центр, який не тільки має право на проведення процедури крос-лінкінгу, але і навчання лікарів Європейського регіону.

Щорічно в Європі проводяться тисячі процедур зі зміцнення рогівки за допомогою крос-лінкінгу (UV-X).

Сьогодні крос-лінкінг використовується для лікування кератоконусу, кератитів і дистрофій рогівки.

Результат десятирічного клінічного спостереження показав стабільність результатів які отримуються. Метод відповідає всім сучасним вимогам безпеки.

В 2011 році на Всесвітньому конгресі офтальмології метод крос-лінкінгу офіційно затверджено «золотим стандартом» у лікуванні кератоконусу.

В 2008 році професор Зайлер отримав вищу нагороду Американського офтальмологічного товариства – премію Келмана за саме інноваційний винахід в офтальмології за останні 10 років!

В 2011 році на Всесвітньому конгресі офтальмології метод крос-лінкінгу офіційно затверджено «золотим стандартом» в лікуванні кератоконусу.

В 2008 році професор Зайлер отримав вищу нагороду Американського офтальмологічного товариства – премію Келмана за саме інноваційний винахід в офтальмології за останні 10 років!

Лампа Зайлера

Увага! В медичному центрі АЙЛАЗ сьогодні використовується останнє покоління обладнання для крос-лінкінгу.

Лампа Зайлера останнього покоління – Xlink:

  • час проведення опромінення скорочено з 30 до 5 хвилин (за рахунок збільшення щільності потоку енергії опромінення), що є зручним для пацієнта та мінімізує ризик такого ускладнення, як інфікування;
  • має більш досконалу систему гомогенізації променя (в попередній моделі – 7 діодів, в новій – 50), що дає можливість:
    - найбільш рівномірно здійснювати опромінення навіть на крутих рогівках з більш вираженим астигматизмом;
    - давати більш виражене зменшення астигматизму після процедури;
  • нова модель має вбудовану систему комп’ютерного моніторингу за проведенням процедури, що дає можливість:
    - контролювати кожний момент процесу опромінення рогівки;
    - володіти інформацією про сумарну енергію опромінення та всіх параметрах процедури на даний момент часу.
Лампа Зайлера (XLink): виробництво Швейцарія, компанія IROC.

Лампа Зайлера – UV-XTM виробляється компанією IROC, Швейцарія, і представляє собою портативний медичний оптико-електронний прилад.

В приладі встановлені світлодіоди, які випромінюють ультрафіолетове світло довжиною хвилі 365 нм (UV-A). Прилад використовується для опромінення рогівки ока людини під час операції крос-лінкінгу.

Система UV-X безперервно постачає задану дозу ультрафіолетового світла на область, яка підлягає лікуванню.

49main2_01

Лампа Зайлера оснащена спеціальним гомогенайзером (патент компанії IROC), що дає можливість доставляти абсолютно однорідний потік ультрафіолетової енергії на всю поверхню рогівки незалежно від ступеня її крутизни в різних ділянках. Це дуже важливо, тому що саме гомогенність променя забезпечує рівномірний вплив на рогівку та дозволяє уникнути появи «гарячих» і «холодних» точок (гіпер- і гіпореакції).

uv-x-hot-spots_01

Розрахункова щільність потоку енергії складає 3mW/cm2.

Спеціальна форма рибофлавіну є фотосенсибілізатором реакції крос-лінкінгу, а крім того, захищає глибоко лежачі відділи ока, так як поглинає більш ніж 90% всіх променів в товщі 300 мікрон рогівки. Таким чином, дія ультрафіолетового опромінення не сягає ендотелію рогівки та більш глибоких відділів ока та є безпечним для ока.

Результат 10-річного клінічного досвіду показав стабільність результатів, що отримуються, та безпечність методу крос-лінкінгу.

Метод UV-XTM і «Лампа Зайлера» отримали Європейський Сертифікат (СЕ) і дозволені для застосування в країнах об’єднаної Європи.

В Україні лампа Зайлера сертифікована медичним центром АІЛАЗ в 2007 році.

Медичний центр АЙЛАЗ офіційно сертифіковано для застосування лампи Зайлера і для навчання лікарів України користування методикою.

Як здійснюється процедура крос-лінкінгу

Як здійснюється процедура крос-лінкінгу

  • Вільний кисень, необхідний для біохімічного процесу з’єднання колагенових волокон рогівки, отримується з рибофлавіну, яким насичується рогівка.
  • Для кращого проникнення рибофлавіну в рогівку в стерильних умовах знімають поверхневий шар рогівки, а потім у вигляді закапування з певним проміжком часу проводиться поступове насичення рогівки лікарським засобом.
  • Після досягнення потрібної концентрації рибофлавіну на певний проміжок часу включається лампа Зайлера, яка генерує певним чином модельований ультрафіолет.
  • Під дією ультрафіолету рибофлавін розкладається з виділенням необхідного нам кисню. Саме цей етап і є етапом крос-лінкінгу.

NEW! В даний час в медичному центрі АЙЛАЗ використовується останнє покоління лампи Зайлера, що дає можливість провести крос-лінкінг за 5 хвилин!

NEW! В нашому центрі застосовується методика топографічно орієнтованого крос-лінкінга (патент медичного центру АЙЛАЗ), який дає можливість отримати найбільш виражений оптичний ефект сплощення рогівки та виправлення астигматизму. Це, в свою чергу, дає можливість очікувати більш вираженого покращення зору.

glaz012_01

Вся процедура займає трохи більше 30 хвилин і протікає комфортно та безболісно. Після процедури пацієнт надягає на 3-5 днів терапевтичну контактну лінзу та користується краплями, які прискорюють відновлення епітелію рогівки.

Лікування проводиться одноразово та дає стабільні результати на 8-10 років, після чого за необхідності його можливо повторити.

Це підвищує комфортність пацієнтів і знижує ризики інфікування.

Хто здійснює лікування кератоконусу

Ковальов Андрій Іванович
  • Головний лікар медичного центру «АЙЛАЗ», лікар-офтальмолог вищої категорії, лікар-консультант, кандидат медичних наук;
  • досвід роботи – понад 30 років

Експерт у таких напрямках: лазерна корекція, хірургія катаракти та глаукоми, рефракційна хірургія, лікування кератоконусу, реконструктивні операції переднього сегменту ока.

Авер’янова Оксана Сергіївна
  • Директорка медичного центру «АЙЛАЗ», лікарка-офтальмолог вищої категорії, кандидатка медичних наук;
  • досвід роботи – понад 30 років

Експерт у таких напрямках: ортокератологія, лікування патологіі рогівки, кератоконусу, реконструктивна хірургія, онкоофтальмологія, патологія сльозових шляхів, лікування глаукоми, лікування макулодистрофії, загальна та інструментальна діагностика, терапія захворювань очей.

Ковальов Андрій Андрійович
  • Лазерний рефракційний хірург, лікар-офтальмолог другої категорії;
  • досвід роботи – понад 10 років;
  • наразі мобілізований до лав ЗСУ.

Спеціалізується в таких напрямках: загальна та інструментальна діагностика, лазерна корекція, лікування кератоконусу, ортокератологія, підбір склеральних лінз.

Найбільш поширені питання

Наскільки ефективна процедура крос-лінкінг і чи треба її повторювати?

Крос-лінкінг, згідно світовій статистиці, зупиняє прогресію кератоконусу в 99-97% випадків. Як правило, ефекту процедури вистачає на 8-10 років. Якщо по закінченню цього строку з’явились ознаки прогресії – процедуру можна повторити. Сьогодні саме крос-лінкінг є лікуванням першої лінії при кератоконусі.

Які ускладнення можуть бути під час проведення крос-лінкінгу та після нього? Як себе поводити після операції?

Для виконання процедури крос-лінкінгу розроблено чіткий міжнародний протокол, дотримання якого дає можливість провести процедуру безболісно та безпечно. Для ефективного виконання крос-лінкінгу необхідно видалити тонкий поверхневий шар рогівки – епітелій, який потім відновлюється самостійно протягом 4-5 днів. На цей проміжок часу пацієнту одягається захисна лінза, яка захищає око від подразнення та інфікування. Саме в цей проміжок часу необхідно суворо дотримуватись правил гігієни та акуратно виконувати рекомендації лікаря по закапуванню крапель, які сприяють загоєнню. Невиконання режиму може привести до інфікування та вимагатиме додаткового лікування. Після зняття лінзи та повного загоєння рогівки можна повернутись до свого звичного способу життя.

Вартість лікування кератоконусу

Послуга
Вартість
Лікування кератоконусу – ультрафіолетове зрощення за допомогою лампи Зайлера Одне око, подальше спостереження протягом 1 місяця
12200 грн.
Фотополімеризація рогівки за допомогою лампи Зайлера без деепітелізації Одне око, подальше спостереження протягом 1 місяця
16800 грн.
Лікування кератоконусу за допомогою фотополімеризації рогівки з одномоментною топографічно орієнтованою асферичною програмою лазерної корекції Одне око
21800 грн.
Замовлення склеральна лінза NormalEyes (Paragon, США) Одна лінза
4600 грн.
Корекція кератоконуса склеральною жорсткою лінзою Одне око. Один рік носіння
9600 грн.
Корекція кератоконуса м'якою лінзою SH Soft K II Одне око. Три місяці носіння
6000 грн.
Корекція кератоконуса м'якою лінзою 67 Soft K II Одне око. Один рік носіння
7500 грн.
Корекція кератоконуса напівсклеральною м'якою лінзою SH Soft K Semi Одне око. Три місяці носіння
6800 грн.
Індивідуальний підбір кастомізованих лінз
780 грн.

Важлива юридична інформація: ознайомитися.

Записатися на прийом

Вам відправлений СМС з кодом підтвердження запису на приймання.
Звертаємо Вашу увагу, що запис вважається підтвердженим лише після дзвінка реєстратора кол-центру. Будь ласка, дочекайтеся дзвінка реєстратора.