044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
Ми лікуємо
Підписка на новини

Запитання до спеціаліста

Що треба знати батькам про апаратне лікування очей у дітей

Зір є основною ланкою, що пов’язує людину з довкіллям. Головною функцією органу зору є центральний зір, що визначається своєю гостротою. Від стану цієї функції багато в чому залежать життєві та професійні можливості, якість життя будь-якої людини. Саме тому дуже важливо своєчасно виявити проблему та вчасно розпочати лікування.

Дитина не завжди поскаржиться, що погано бачить, тож насамперед відповідальність за здоров’я дитини лежить на батьках.

Увага, спостережливість і турбота стосовно своїх дітей, своєчасне звернення до офтальмолога за будь-якої підозри на проблему з очима дозволять виявити патологію на ранніх етапах та ухвалити правильне та своєчасне лікування у кожному конкретному випадку.

Найпоширеніші причини порушення зору у дітей – короткозорість, амбліопія та косоокість. Ці захворювання формуються не відразу, а поступово, місяцями, роками. Коли ж починається лікування, батькам хочеться отримати ефект мало не миттєво.

Мами й тата!

Короткозорість, амбліопія, косоокість – це не зубний біль, що можна ліквідувати, погасити за 10-15 хвилин, поставивши правильний діагноз і застосувавши знеболювання лікарськими препаратами.

Найчастіше розвиток цих захворювань пов’язаний з переднаявними чинниками: спадковим, способом життя дитини, зоровими навантаженнями, загальними захворюваннями та стресами.

Як же проявляється короткозорість і з чого вона починається?

Як правило, короткозорість розвивається у шкільні роки.

Діти починають гірше бачити віддалені предмети, погано розрізняють літери та цифри, написані на дошці, намагаються сісти ближче до телевізора, на перші ряди в кінотеатрі.

При спробі розглянути віддалені предмети короткозорі люди нерідко примружують очі. Найчастіше справжня короткозорість починається зі спазму акомодації.

Існує багато причин, що сприяють розвитку короткозорості. Але головними з них вчені вважають:

  • ослаблена склера, що не чинить належного опору надмірному зростанню ока;
  • надмірна зорова робота на близькій відстані від предмета (без відпочинку для очей і при поганому освітленні);
  • спадкова схильність;
  • слабкість акомодаційного м’яза, що відповідає за «налаштування» кришталика на різні відстані, та, як наслідок, його перенапруга.

Що таке амбліопія?

Амбліопія в перекладі означає тупе чи ліниве око. Тобто око, саме по собі, на вигляд абсолютно здорове, але погано бачить. Всі відділи ока при амбліопії абсолютно здорові, але не виконують своєї головної функції – нести в мозок достатню кількість інформації.

Причиною амбліопії може бути зниження гостроти зору ока, що косить, відсутність або не повна корекція при високих ступенях далекозорості, астигматизму та короткозорості, низький зір після видалення вродженої катаракти та ін.

Амбліопія розвивається частіше й швидше у дитячому віці. Однак з нею доводиться стикатися у пацієнтів різного віку.

Що таке косоокість?

Це складне захворювання органу зору, що характеризується порушенням правильного симетричного положення очних яблук і розладом найважливіших зорових функцій – глибинного бінокулярного зору.

Часто косоокість поєднується з далекозорістю. Для лікування косоокості потрібно домогтися не тільки відновлення правильного положення очей, а й нормалізації всіх порушених функцій. Розв’язання цих питань потребує багато часу, зусиль і терпіння з боку дитини та її батьків, а також високого професіоналізму лікаря.

Вчасно поставлений діагноз і вчасно розпочате лікування часто дозволяють обмежитися лише терапевтичними методами.

Дуже популярним є апаратне лікування.

Що таке апаратне лікування?

Апаратне лікування – це комплекс комп’ютерних, лазерних і психологічних тренувань зору дитини, метою яких є стимуляція зорового аналізатора, розвиток здатності ока до фокусування на різні відстані, нормалізація тонусу м’язів очей, покращення кровообігу та живлення очей.

Заняття проводяться на спеціальному устаткуванні щоденно або через день курсами лікування, що повторюються та потребують у середньому 10-15 процедур. Апаратне лікування є абсолютно безпечним і доступним пацієнтам практично будь-якого віку.

Завдання лікаря – підібрати індивідуально такий комплекс апаратних вправ, що адекватно лікуватиме проблему.

Ми організували для наших пацієнтів відділення розвитку зору. У ньому ми зібрали всі сучасні апарати та прилади для ефективного лікування порушень зору.

Ми готові допомогти вам.

Якщо ви маєте запитання – звертайтеся, ми будемо раді відповісти.