044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
Ми лікуємо
Запитання до спеціаліста

Лікування захворювань сітківки

Лікування сітківки

Сучасна офтальмологія має у своєму розпорядженні потужні методи лікування захворювань сітківки, це й медикаментозне лікування сітківки шляхом введення ліків безпосередньо в око в зону патологічного вогнища, й лазерні методики лікування сітківки, й хірургія (вітректомія). Вибір методу лікування залежить від характеру захворювання та важкості змін у сітківці.

Найбільш частими захворюваннями сітківки є:

  • діабетична ретинопатія та діабетичний макулярний набряк;
  • макулодистрофія (вікова й спадкова);
  • тромбоз вени сітківки чи її гілок;
  • відшарування сітківки;
  • макулярний розрив та епіретинальні мембрани;
  • запальні (інфекційні та аутоімунні) вторинні (пов’язані з запаленням судинної оболонки) захворювання сітківки.

Чим раніше встановлений правильний діагноз, тим більш успішним буде лікування. Важливо, щоб клініка, де ви спостерігаєтеся, мала всі можливості для вибору найбільш ефективного та щадного лікування.

«АЙЛАЗ» має все необхідне для якісної діагностики захворювань сітківки:

  • діагностичні та лабораторні можливості;
  • повний спектр сучасних методів лікування сітківки;
  • досвід лікарів;
  • бажання допомогти нашим пацієнтам.
Лікування діабетичної ретинопатії

Лікування діабетичної ретинопатії залежить від стану сітківки.

На стадії непроліферативної діабетичної ретинопатії пацієнту, в залежності від стану сітківки, можуть бути запропоновані різні варіанти лікування:

Проліферативна діабетична ретинопатія – це більш розвинута та ускладнена стадія діабетичної ретинопатії, що повя’зана з формуванням фіброзних плівок, відшаруванням сітківки та крововиливами.

Цей стан лікується хірургічно за допомогою операції, яка називається вітректомія.

Це сучасна операція, що проводиться з приводу проліферативної діабетичної ретинопатії.

Відео хірурга – коли оперувати діабетичну ретинопатію

Чим раніше пацієнт звернувся до спеціалізованої офтальмологічної клініки, тим раніше можна почати лікування, вибрати найбільш ефективний і надійний метод лікування, отримати позитивні результати, надовго зберегти високий зір та якість життя.

Запитання, що часто задають пацієнти, хворі на цукровий діабет та діабетичні захворювання очей
У чому полягає лікувальна дія лазера?

Усуваються зони гіпоксії сітківки – зменшується запалення та тенденція до утворення патологічних судин; блокуються судини, що мають патологічну проникність – зменшується набряк.

Чи болісне лазерне лікування?

Лазеркоагуляція сітківки проводиться під місцевою крапельної анестезією, спеціальної підготовки не вимагає, виконується амбулаторно та практично завжди є безболісною. Єдиний дискомфорт, що можуть відчувати пацієнти, пов’язаний з яскравими, хоча й короткочасними, спалахами світла.

Скільки разів необхідно виконувати лазерне лікування?

Кількість лазерних впливів залежить від ступеня вираженості патологічних змін. У деяких випадках, наприклад, при макулярному набряку, досить однієї процедури. При великих ураженнях лікар, як правило, проводить кілька сеансів лазерного лікування.

Чи потрібно спостерігатися у лікаря після закінчення лікування лазером?

Пацієнт, якому проводилося лазерне лікування, повинен регулярно проходити огляди у лікаря. Як правило, після успішного проведення лазерного лікування захворювання не прогресує. Однак, при декомпенсації цукру, гіпертонічній хворобі можуть відбуватися і подальші зміни в сітківці, які можуть вимагати додаткового лікування.

Як дізнатися, чи допомогло лазерне лікування?

Лазерне лікування, як правило, спрямоване на збереження наявного зору та профілактику можливого розвитку широкого крововиливу та відшарування сітківки. Мета такого лікування – зупинити процес утворення нових судин та кисневе голодування сітківки. Збереження наявного зору, відсутність новоутворених судин та необхідності повторення лазерних процедур свідчать про те, що проведене лікування досягло поставленої мети.

Що може ускладнювати виконання лазерної коагуляції сітківки?

Іноді провести лазерне лікування сітківки неможливо через погану видимість сітківки. Як правило, це відбувається при помутнінні кришталика – катаракті. У таких випадках спочатку буде виконана операція з видалення катаракти – факоемульсифікація .

Скільки може знадобитися внутрішньоочних уколів для лікування?

Макулярний діабетичний набряк добре реагує на лікування внутрішньоочним введенням препаратів, що зупиняють патологічний ріст судин. Однак, такі уколи треба повторювати для підтримки ефекту. Саме тому у випадках, коли можливе проведення лазерного лікування, фахівець запропонує вам комбінований варіант – поєднання введення препарату всередину ока та лазерне лікування за допомогою мікроімпульсного жовтого лазера.

Чим замінюється склоподібне тіло після його видалення?

Залежно від ходу операції, склоподібне тіло заміщується збалансованим фізіологічним розчином, спеціальними газовими сумішами або спеціальним силіконовим маслом. Препарати, що заміщають склоподібне тіло, служать для притискання сітківки та тампонади (зупинки крові) судин. Вибір препарату залежить від внутрішньоопераційної ситуації, початкової тяжкості стану очей та пов’язаний з терміном розсмоктування речовин, що вводяться. Газові суміші (у різних поєднаннях) мають певний термін розсмоктування, після чого поступово заміщаються внутрішньоочною рідиною, що продукується оком. Силікон розсмоктується та повинен через деякий час видалятися з ока хірургічно.

Як йде процес відновлення зору після вітректомії?

Як правило, проходить кілька тижнів (у разі крововиливу в склоподібне тіло) або навіть місяців (у разі відшарування сітківки) до оцінки максимально можливої гостроти зору. Потрібен час для повного розсмоктування крововиливу, повітряної газової суміші, видалення силікону з ока. Також слід пам’ятати, що вітректомія, як правило, проводиться у пацієнтів з вираженими змінами на сітківці, що «далеко зайшли». Часто зміни на сітківці не дозволяють поліпшити зір, а операція проводиться з метою можливої стабілізації та збереження наявного зору. Такі ситуації лікар докладно обговорює з пацієнтом та його родичами. Спеціаліст зважить всі можливі ризики та позитивні прогнози оперативного лікування, а потім розкаже їх пацієнтові. Безумовно, післяопераційна реабілітація залежить від рівня компенсації діабету, артеріального тиску, загального стану хворого.

Як швидко після проведення лікування лазером можна відчути покращення зору?

Лікування лазером викликає закриття судин, що пошкоджені та виділяють рідину крові в товщу сітківки, сприяючи розвитку набряку. Після блокування цих судин набряк буде поступово розсмоктуватися та зір покращуватися. На це підуть тижні. Але інколи, коли набряк існував досить довго та  функціональна структура сітківки пошкоджена, покращення зору може не відбутися. У цьому випадку важливо те, що зір не буде погіршуватися через зростання набряку. Найчастіше достатньо однієї лазерної процедури для того, щоб стабілізувати процес.

Чи болісні внутрішньоочні ін’єкції?

У клініці «АЙЛАЗ» ін’єкції виконуються за допомогою спеціального хірургічного обладнання, що забезпечує дуже точну локалізацію введення препарату. Сам укол здійснюється ультратонкою голкою. Тож зазвичай ін’єкція майже не відчувається. Лікування проводиться амбулаторно в умовах повної стерильності операційного блоку. Після уколу пацієнт відразу може  залишити клініку.

Чого очікувати після проведення внутрішньоочних ін’єкцій?

Процес зменшення набряку йде поступово, відповідно зір покращується повільно. Але вже за 1-2 тижні пацієнти помічають покращення. Ступінь покращення зору залежить від початкового стану та не може бути точно прогнозованим. Світова статистика свідчить, що, як правило, при свіжих набряках зір покращується на 2-3 рядки. Лікування починається з трьох щомісячних ін’єкцій, саме такий режим надає найкращих результатів, а потім ін’єкції буде потрібно повторювати в залежності від стану сітківки та можливої появи рецидиву набряку. Сьогодні введення внутрішньоочних анти-VEGF препаратів вважається найбільш ефективним і щадним методом лікування діабетичного макулярного набряку, але лікування треба проводити постійно (з певним інтервалом часу, що у великій мірі залежить від загального стану пацієнта).

Які ускладнення можуть бути під час і після проведення інтравітреальних ін’єкцій?

Ускладнення під час і після проведення внутрішньоочних ін’єкцій досить рідкісні, але можливі. Це крововилив в око, що тимчасово погіршує зір, поява мушок перед очима, відшарування сітківки. Всі ці ускладнення лікуються.

Як зміниться зір після операції вітректомії?

Сучасна операція вітректомії – це малоінвазивне втручання, що дозволяє покращити архітектоніку сітківки у випадках, коли це неможливо зробити за допомогою терапевтичних методів. Крім того, вітректомія дозволяє прибрати крововиливи, які через їх об’єм неможливо розсмоктати медикаментозно. Внаслідок цього після операції зір покращується.

Як можна попередити чи зменшити ризик розвитку діабетичного макулярного набряку?

Для цього потрібно: контролювати стан основного захворювання – цукрового діабету; контролювати артеріальний тиск; контролювати вагу тіла; контролювати рівень ліпідів крові; повністю відмовитися від паління; споживати здорову їжу; здійснювати фізичну активність, займатися спортом; регулярно відвідувати офтальмолога в спеціалізованому закладі, обладнаному всім необхідним для проведення якісної та детальної діагностики, лікування й спостереження.

Що таке лазерна коагуляція та для чого вона застосовується
Диспансерний нагляд за пацієнтами з діабетом
Диспансерний нагляд за пацієнтами з діабетом

Пацієнти з діабетом потребують регулярного відвідування лікаря-офтальмолога.

У медичному центрі АЙЛАЗ пропонується диспансерне спостереження для людей з діабетом.

Переваги диспансерного спостереження в «АЙЛАЗі»:

  • своєчасна комплексна діагностика стану сітківки (фотореєстрація, ОСТ, ФАГ), що відповідає міжнародним стандартам;
  • регулярні огляди у одного і того ж лікаря;
  • динамічне спостереження та можливість порівняння результатів на одному й тому ж обладнанні;
  • система нагадування;
  • економічні переваги (більш низька ціна обстежень);
  • повна спадкоємність в системі лікування;
  • весь спектр сучасного лікування в одній установі;
  • професіоналізм лікарів (спеціалізація в проблемах діабетичної ретинопатії);
  • тісний зв’язок з ендокринологією;
  • можливість проведення всіх аналізів в одній установі.

Регулярні спостереження, правильна діагностика, кооперація з лікарем-фахівцем, який знає історію вашої хвороби, допоможуть максимально ефективно боротися з проблемою.

Успішне лікування діабетичної ретинопатії нерозривно пов’язане з диспансерним наглядом у ендокринолога, який буде стежити за показниками цукру, артеріального тиску та ліпідів крові, і вчасно, за необхідності, проведе корекцію вашої схеми лікування.

Лікування відшарування сітківки

Розриви сітківки, коли ще не почалося відшарування, лікують за допомогою спеціального ретинального лазера, який завдяки точно дозованим та спрямованим в зону розриву лазерним імпульсам дозволяє прикріпити сітківку до судинної оболонки. Така лазерна операція називається периферичною профілактичною лазерною коагуляцією.

Лазер, в даному випадку, виконує функцію своєрідного «зварювання».

Сучасні лазери, що використовуються, дозволяють індивідуально, залежно від особливостей конкретної сітківки, підібрати енергію та тривалість імпульсу, створювати різного розміру зони зміцнення. У клініці АЙЛАЗ використовується повний спектр сучасних лазерів для лікування сітківки.

Це дозволяє індивідуально підбирати програми лікування, що дають найкращий результат.

Така процедура виконується амбулаторно та безболісно. Відразу по закінченню процедури можна повернутися до звичного способу життя.

Якщо відшарування сітківки вже почалося, то єдиним методом лікування є операція, яку слід провести якомога швидше, поки функції сітківки не втрачені безповоротно.

Залежно від характеру, тривалості існування та обсягу відшарування сітківки, хірург обирає різну техніку операції. У деяких випадках операція може бути виконана на поверхні ока, коли накладається пломба на поверхню ока в зоні розриву. У цій зоні проводиться лазерний вплив на сітківку, для того щоб надійно «приварити» її в зоні розриву до прилеглих шарів.

У деяких випадках, особливо за умов високої короткозорості, коли розмір ока збільшений, хірург накладає циркляж, дозовано стягуючи периферичну частину очного яблука та притискаючи сітківку до судинної оболонки по всьому колу.

Коли виконати такі операції неможливо, проводиться вітректомія – внутрішньоочна операція.

Суть такої операції полягає у видаленні внутрішнього вмісту ока – склоподібного тіла, у якому в ході відшарування сітківки сформувалися патологічні тяжі з сітківкою, тоді сітківка розправляється під впливом спеціальних газів або силіконового масла.

Операції вітректоміі є високотехнологічними та вимагають спеціального устаткування. У медичному центрі АЙЛАЗ використовується сучасне малоінвазивне обладнання, що дозволяє виконувати такі операції через мікророзріз. Вже через кілька годин наші пацієнти залишають клініку та повертаються додому. У той же час, за бажанням, пацієнт може залишитися в стаціонарі під наглядом.

Лазерне лікування захворювань сітківки
Лазерне лікування захворювань сітківки

Лазерне лікування сітківки – сучасний метод лікування однієї з найбільш ніжних структур ока.

Суть лазерної дії полягає в тому, що за допомогою точно розрахованих дозованих та прицільних світлових імпульсів (певної довжини хвилі) на сітківку спрямовується коагулююча дія.

У результаті виникають зрощення між сітківкою та оболонкою, що прилягає. За рахунок цього зрощення сітківка зміцнюється.

При периферичних дегенераціях сітківки лазерні коагуляти наносяться в зонах сітківки, де є стоншення. Така процедура фіксує сітківку та значно знижує ризик її відшарування.

Діабетична ретинопатія так само лікується за допомогою лазера. За допомогою лазера блокуються крововиливи, коагулюються нові судини, розсмоктуються ексудати (зони скупчення шлаків), зменшуються явища кисневої недостатності сітківки.

Завдяки лазерному лікуванню діабетичної ретинопатії зупиняються дистрофічні та рубцеві процеси, поліпшується кровообіг центральної зони сітківки, активізується обмін, стабілізується стан в цілому.

Своєчасно проведене лазерне лікування може зупинити прогресію діабетичної ретинопатії та зберегти високий зір.

Лазер застосовується і в лікуванні захворювань макулярної зони сітківки. Лікування сприяє зменшенню або ліквідації набряку сітківки, розсмоктуванню ексудатів, блокуванню патологічних судин, відмежуванню зони ураження.

Процедура лазерної коагуляції сітківки виконується амбулаторно та не вимагає спеціальної підготовки.

Перед виконанням лазерного зміцнення пацієнту максимально розширюють зіниці за допомогою спеціальних крапель для того, щоб мати можливість оглянути та провести процедуру зміцнення навіть на найбільш віддалених та важкодоступних місцях сітківки. Процедура займає 10-15 хвилин, але іноді виконується в кілька етапів.

Після процедури ви зможете на наступний день повернутися до свого звичайного способу життя.

У медичному центрі «АЙЛАЗ» лазерне зміцнення сітківки проводиться на новій моделі американського лазера MedLight компанії Lumenis.

За необхідності, для наших пацієнтів кваліфіковані фахівці розробляють індивідуальні схеми лікування та спостереження, що дозволяють протягом року проходити необхідні обстеження та курси медикаментозного і лазерного лікування.

Відеокоментар лікаря з приводу лазерного лікування сітківки

Лазерне лікування – важлива складова у лікуванні захворювань сітківки. Сучасні лазери мають різну за проєктною потужністю та спрямованістю дію і застосовуються у лікуванні широкого спектра хвороб – діабетичного ураження сітківки, васкулітів, пахіхоріоїдальних патологій, новоутворень, обмеженого відшарування сітківки, периферичних дегенерацій сітківки. Клініка «АЙЛАЗ» оснащена повним спектром сучасних лазерів і необхідних для прийняття рішення про лазерному лікуванню діагностичних досліджень зору.

Вітректомія – хірургічне лікування сітківки
Вітректомія – хірургічне лікування сітківки

Вітректомія – це хірургічне видалення склоподібного тіла – внутрішньої структури ока, що заповнює його порожнину. У процесі видалення склоподібного тіла видаляються також тяжі та рубці, що знаходяться між сітківкою й склоподібним тілом та які призводять до відшарування сітківки й зниження зору.

Сучасна вітректомія – це високотехнологічна операція, малоінвазивна (з мінімальними розтинами) та безболісна. Вона здійснюється через мікротунелі й може бути проведена амбулаторно.

Після операції пацієнт може повернутися до дому та в подальшому спостерігатися лікарем амбулаторно. На сьогодні такі операції виконуються достатньо часто та дозволяють отримати гарні результати там, де інші методи лікування потребують довгого часу й не призводять до значного поліпшення стану сітківки.

Іноді вітректомія – це єдина можливість зберегти зір.

Вітректомія може проводитися з різних причин, серед яких:

Вітректомія – операція, що вимагає досвіду хірурга, належного технічного забезпечення та високоякісних витратних матеріалів.

Медичний центр «АЙЛАЗ» обладнаний окремим операційним блоком для проведення вітректомії.

Вітреоретинальна хірургія проводиться на сучасному обладнанні з використанням малоінвазивної безшовної хірургії одного дня.

У нашому арсеналі – новітнє обладнання для проведення вітреоретинальної хірургії (Сonstellation, ALCON) та сучасні витратні матеріали, що забезпечують максимально безпечне й комфортне проведення операції та післяопераційний період.

Операції проводяться лікарем вищої категорії Шпаком Олександром Олександровичем, який має винятковий досвід у вітреоретинальній хірургії.

Клініка «АЙЛАЗ» виконує вітреоретинальне втручання з приводу:

  • діабетичної ретинопатії;
  • розривів макули;
  • епіретинальних мембран;
  • відшарування сітківки будь-якої складності;
  • вивихів кришталика в склоподібне тіло (з імплантацією та фіксацією ІОЛ).

Клініка «АЙЛАЗ» має у своєму розпорядженні все необхідне діагностичне обладнання, щоб швидко поставити правильний діагноз і запропонувати сучасне лікування.

Після операції в залежності від бажання пацієнта та його стану можливо перебування у палаті клініки або амбулаторне спостереження.

У післяопераційному періоді пацієнт забезпечується необхідними медикаментами. Нагляд протягом 1 місяця входить у вартість операції.

Для пацієнтів організована служба on-call, в режимі якої можна протягом 24 годин зателефонувати черговому лікарю та отримати консультативну допомогу.

Поруч з клінікою «АЙЛАЗ» знаходиться мініготель, у якому може бути організоване проживання.

Досвід хірурга, сучасне обладнання та добре організована післяопераційна підтримка пацієнтів дозволяють нам досягати гарних результатів.

Питання, що часто задаються

Наскільки розповсюджена операція вітректомії?

Операція вітректомії виконується з певних показань, пов’язаних з патологією сітківки. Технологія вітректомії постійно розвивається та удосконалюється, тож сьогодні це малоінвазивне втручання, що виконується амбулаторно та безболісно. Кількість таких операцій постійно зростає, бо показання для них розширюються внаслідок того, що збільшуються можливості такої хірургії.

Що відбувається перед операцією вітректомії?

Зазвичай підготовка до вітректомії не відрізняється від підготовки до інших офтальмологічних операцій. В залежності від вибраної анестезії лікар повідомить, за який час до операції вам треба не їсти та, можливо, зупинити приймання деяких медикаментів.

Вам знадобиться здати певні аналізи, щоб анестезіолог упевнився у безпечному стані вашого здоров’я. У клініці «АЙЛАЗ» наявна дуже потужна анестезіологічна служба, що проводить операції у випадках загальних ускладнень з боку здоров’я пацієнтів. Протягом всієї операції команда анестезіологів буде відстежувати життєві функції для того, щоб операція проходила у безпечних умовах, а ви почувалися якомога комфортніше.

Що відбувається під час операції вітректомії?

Операція може бути проведена як під місцевою, так і під загальною анестезією. Хірург обговорить це з вами заздалегідь і запропонує локальну чи загальну анестезію.

Хірург зробить дуже малі розтини вашого ока та введе необхідні інструменти, що вилучити скловидне тіло. Всі маніпуляції в оці проводяться під  спеціальним мікроскопом, через який хірург детально бачить всі внутрішньоочні структури. За потреби хірург буде застосовувати спеціальний лазер.

Після закінчення операції та відновлення положення сітківки хірург замінить видалене скловидне тіло спеціальною рідиною, стерильним газом або силіконовою олією (в залежності від потреби конкретної ситуації).

Час проведення операції залежить від первинного стану ока, тяжкості та задач операції. Зазвичай триває до 1 години. Прості операції можуть тривати до години, тоді як у складних випадках, відповідно, довше. Весь час операції анестезіолог буде слідкувати за вашим станом і робити все, щоб операція пройшла для вас комфортно.

Що відбувається після операції?

Після операції ви проведете деякий час у палаті, до тих пір, поки не відчуєте себе комфортно для того, щоб покинути клініку. Хірург надасть вам чіткі інструкції стосовно положення голови та тіла у післяопераційному періоді. Положення голови дуже важливо для отримання гарних результатів після операції та залежить від того, які маніпуляції виконувалися в оці та якою рідиною заміщено скловидне тіло. Ми також надамо вам усі інструкції у письмовому вигляді, а також медикаменти, що вам потрібно буде закапувати в опероване око. Опероване око буде закрито пов’язкою для безпеки та вашого комфорту.

Після операції для поїздки до дому вам потрібно буде мати супровідного. Наступного дня вам треба буде приїхати для огляду.

Важливо виконувати всі інструкції лікаря для швидкого та ефективного одужання.

Переваги та ризики вітректомії

Вітректомія – це сучасна хірургія ока, що інколи є єдиним вибором для збереження та покращення зору. Хірург обговорить з вами можливі ризики операції й перспективи покращення зору до ухвалення вами рішення про операцію.

Будь-яка операція може мати певні ускладнення.

Можливі ризики ускладнень операції вітректомії такі:

  • крововилив;
  • розриви сітківки;
  • розвиток катаракти;
  • зміна внутрішньоочного тиску (підвищення, зменшення);
  • інфекція;
  • потреба уповторному хірургічному втручанні.

Час одужання? Як швидко буде відновлюватися мій зір після операції?

Після операції ви маєте право на лікарняний лист протягом 1 місяця.

Контролюйте правильне положення голови протягом періоду часу, вказаного хірургом.

Відвідуйте клініку за графіком, закапуйте краплі.

Уникайте водіння авто перший місяць після операції.

Ваше око може бути дещо подразнене перші тижні після операції, можливий поверхневий крововилив, що не впливає на результати операції. Ви можете відчувати стороннє тіло, що пов’язано з наявністю поверхневих швів. Ваш зір буде відновлюватися поступово та повільно.

Якщо в око буде введено силікон для утримання сітківки, вам знадобиться невелика повторна операція через деякий час для виведення силікону. Якщо в око буде введено газ, зір після операції буде низьким і відновиться після розсмоктування газу. На це піде певний час – зазвичай біля місяця.

Коли телефонувати в клініку?

В післяопераційному періоді у вас буде телефон лікаря, що доступний протягом 24 годин. Якщо вас будуть турбувати такі симптоми, як

  • біль в оці,
  • ознаки інфекції (виділення зока, біль, набряк повік),
  • погіршення зору –

ви зможете оперативно про них повідомити лікарю.

Вітректомія дозволяє лікувати такі очні стани, що раніше неможливо було лікувати. Операція може вас лякати, але перспектива збереження та покращення зору варта того. Клініка «АЙЛАЗ» робить все можливе для того, щоб ваша операція пройшла вдало та ви отримали покращення й збереження зору. Для цього ми користуємося сучасним обладнанням і дотримуємося міжнародних стандартів хірургії.

Дотримуйтеся інструкцій лікаря, телефонуйте в клініку при появі будь-яких запитань.

Внутрішньоочні ін’єкції лікарських препаратів
Внутрішньоочні ін’єкції лікарських препаратів

Одним із сучасних методів лікування захворювань сітківки є доставка лікарського препарату безпосередньо всередину ока – інтравітреальні ін’єкції.

Найбільш широко такий метод лікування застосовується при запальних захворюваннях сітківки та макулодистрофіях.

Залежно від характеру процесу використовуються високоочищені кортикостероїди, що мають активну протизапальну та протинабрякову дію й інгібітори ангіогенезу (препарати, що пригнічують зростання новоутворених мікросудин і зменшують набряк тканин).

Інтравітреальне введення препаратів проводиться в умовах суворої стерильності в операційному блоці.

У медичному центрі АЙЛАЗ використовуються мікроголки, які в 2 рази тонше тих, що використовуються стандартно! Розмір голки – 0.18 мм (стандартно використовуються – 0.42 мм!). Це дозволяє мінімізувати травму та знизити ризики інфекції.

Використання ультратонких голок дозволяє проводити повтори уколів без додаткової травми для пацієнта.

Хоча сама процедура займає кілька хвилин, вона повинна бути виконана фахівцем, який володіє навичками вітреоретинальної хірургії.

Відеоінформація про інтравітреальні ін'єкції (уколи в очі)
Хто проводить лікування сітківки
Поплавець Олена Володимирівна
  • Лазерний ретинальний хірург, лікарка-офтальмолог вищої категорії, дитячий офтальмолог;
  • досвід роботи – понад 20 років

Досвідчений фахівець у таких напрямках: лазерна хірургія сітківки, ортокератологія, загальна та інструментальна діагностика, терапія захворювань очей, підбір склеральних лінз.

Домашенко (Гетьман) Марина Валеріївна
  • Лікарка-офтальмолог

Спеціалізується в таких напрямках: загальна та інструментальна діагностика, лазерне лікування сітківки.

Розумій Наталія Михайлівна
  • Лікарка-офтальмолог вищої категорії, кандидатка медичних наук, Заслужена лікарка України;
  • досвід роботи – понад 30 років

Експерт у таких напрямках: травма ока, діагностика та лікування глаукоми, хірургія катаракти, діагностика та лікування офтальмологічних захворювань, в тому числі інтравітреальне введення ліків при макулодистрофіях, тромбозах вен сітківки, діабетичних ускладненнях сітківки.

Зябченко Наталія Василівна
  • Лікарка-офтальмолог першої категорії, дитячий офтальмолог;
  • стаж роботи – понад 10 років

Спеціалізується в таких напрямках: травма ока, діагностика та лікування дистрофічних і запальних захворювань ока та придаткового апарату ока, глаукоми, катаракти, реконструктивна хірургія, інтравітреальні ін’єкції

Шпак Олександр Олександрович
  • Вітреоретинальний хірург, лікар-офтальмолог вищої категорії;
  • досвід роботи – понад 10 років

Досвідчений фахівець у таких напрямках: хірургічне лікування патологій сітківки та скловидного тіла.

Хвостенко Олексій Миколайович
  • Лікар-офтальмолог;
  • наразі мобілізований до лав ЗСУ.

Спеціалізується в таких напрямках: загальна та інструментальна діагностика, лікування очних хвороб.

Вартість лазерного лікування захворювань сітківки
Лікування
Вартість
Лазерне лікування периферічної дегененерації сітківки Вартість від 5500 грн. до 6500 грн.
5500 грн.
Лазерний циркляж
6500 грн.
Лазерне лікування діабетичного макулярного набряку (1 сеанс) Одне око. Використовується жовтий лазер з мікроімпульсним режимом роботи
5700 грн.
Лазерне лікування діабетичного макулярного набряку (2-3 сеанси) Одне око. Використовується жовтий лазер з мікроімпульсним режимом роботи
7200 грн.
Лазерне лікування діабетичної ретинопатії важкого ступеню (3-4 сеанси) Одне око. Використовується комбінація зеленого та жовтого лазеру з мікроімпульсним режимом роботи
9200 грн.
Лазерне лікування макулярного набряку при тромбозі вен сітківки
4500 грн.
Лазерне лікування макулярного набряку при тромбозі вен сітківки (2-3 сеанси)
6000 грн.
Лазерне лікування посттромботичної ретинопатії при тромбозі центральної вени сітківки (1 сеанс)
6500 грн.
Лазерне лікування посттромботичної ретинопатії при тромбозі центральної вени сітківки (2-3 сеанси)
8200 грн.
Лазерне лікування глаукоми – СЕЛЕКТИВНА лазерна трабекулопластика Одне око
6500 грн.
Комбінована лазерна іридо-трабекулопластика Одне око
6300 грн.
Лазерна ірідотомія Одне око
4900 грн.
Лазерне лікування центральної серозної ретинопатії Одне око
5200 грн.
Лазерне лікування сухої нестабільної форми макулодистрофії Одне око
4300 грн.
Лазерне видалення вторинної катаракти Одне око
4500 грн.

У вартість входять медикаменти після лікування та 1 місяць спостереження.

Діють знижки за дисконтними картками.
Важлива юридична інформація: ознайомитися.

Вартість хірургічного лікування захворювань сітківки
Лікування
Вартість
Вітректомія Одне око. Без анестезії комбінованої
30600 грн.
Вітректомія з факоемульсифікацією катаракти Одне око. Без анестезії комбінованої
35700 грн.
Видалення люксованого кришталика (ІОЛ) з базовою вітректомією та підшивання лінзи Одне око
38300 грн.
Видалення люксованого кришталика (ІОЛ) з передньою вітректомією та підшивання лінзи Одне око
35500 грн.
Вітректомія з введенням силікону (газ) Одне око. Без анестезії комбінованої
34200 грн.
Вітректомія з введенням силікону (газ) та факоемульсифікацією катаракти Одне око. Без анестезії комбінованої
42500 грн.
Виведення силікону (газ) після вітректомії Одне око. Без анестезії комбінованої
12200 грн.
Виведення силікону з факоемульсифікацією катаракти Одне око. Без анестезії комбінованої
33400 грн.
Ревізія вітреальної порожнини (до 2 місяців після першої операції) Одне око
10400 грн.
Імплантація лінзи при афакії з вітректомією Одне око
31200 грн.

У вартість операції входять медикаменти та 1 місяць спостереження після операції.

Діють знижки за дисконтними картками.
Важлива юридична інформація: ознайомитися.

Записатися на прийом
Послуга (за бажанням)
Лікар (за бажанням)
Вам відправлений СМС з кодом підтвердження запису на прийом