-
Інформація
- Лікування діабетичної ретинопатії
- Запитання, що часто задають пацієнти, хворі на цукровий діабет та діабетичні ...
- Диспансерний нагляд за пацієнтами з діабетом
- Лікування відшарування сітківки
- Лазерне лікування захворювань сітківки
- Хірургічне лікування – вітректомія
- Внутрішньоочні ін’єкції лікарських препаратів
- Хто проводить лікування сітківки в АЙЛАЗі
- Відгуки пацієнтів щодо лікування сітківки
- Вартість лазерного лікування захворювань сітківки
- Вартість хірургічного лікування захворювань сітківки
- Плавающие помутнения стекловидного тела: лечить или нет?
- Можем ли мы бороться с возрастными недугами глаз? Будем видеть – будем радоваться жизни!
- Лазерна корекція
- Хірургія катаракти
- Нічні лінзи Парагон (ортокератологія)
- Корекція астигматизму
- Лікування глаукоми
- Внутрішньоочні (факічні) контактні лінзи
- Лікування кератоконусу
- Лікування кератитів
- Лікування косоокості
- Хірургія дакріоциститу
- Пластична офтальмохірургія
- Контактні лінзи
- Апаратні методи лікування зору
- Оптика
- Гігієна вій
Лікування захворювань сітківки
- Лікування діабетичної ретинопатії
- Запитання, що часто задають пацієнти, хворі на цукровий діабет та діабетичні захворювання очей
- Диспансерний нагляд за пацієнтами з діабетом
- Лікування відшарування сітківки
- Лазерне лікування захворювань сітківки
- Хірургічне лікування – вітректомія
- Внутрішньоочні ін’єкції лікарських препаратів
- Хто проводить лікування сітківки в АЙЛАЗі
- Відгуки пацієнтів щодо лікування сітківки
- Вартість лазерного лікування захворювань сітківки
- Вартість хірургічного лікування захворювань сітківки
- Можем ли мы бороться с возрастными недугами глаз? Будем видеть – будем радоваться жизни!
- Плавающие помутнения стекловидного тела: лечить или нет?
- Лазерна корекція
- Хірургія катаракти
- Нічні лінзи Парагон (ортокератологія)
- Корекція астигматизму
- Лікування глаукоми
- Внутрішньоочні (факічні) контактні лінзи
- Лікування кератоконусу
- Лікування кератитів
- Лікування косоокості
- Хірургія дакріоциститу
- Пластична офтальмохірургія
- Контактні лінзи
- Апаратні методи лікування зору
- Оптика
- Гігієна вій
Сучасна офтальмологія використовує різні методи лікування діабетичних змін очей та вибір тактики лікування залежить безпосередньо від стану очей.
Всі пацієнти, які страждають на цукровий діабет, повинні обов’язково один раз на рік відвідувати офтальмолога. Бажано спостерігати перебіг захворювання в одній і тій самій клініці. При перших змінах на сітківці ваш лікар може запропонувати інший, частіший режим обстежень. Він зробить фотографії вашої сітківки для того, щоб оцінити перебіг хвороби та в подальшому мати можливість об’єктивного порівняння результатів.
Дуже важливим для збереження здоров’я сітківки є контроль цукру та ліпідів крові, контроль артеріального тиску, маси тіла. Важливо консультуватися з кваліфікованим ендокринологом.
Для лікування діабетичних змін сітківки (крововиливів, набряку, новоутворених судин, мікроінфарктів сітківки) успішно застосовуються лазерні технології.
За допомогою лазерів на поверхню сітківки наносяться точкові світлові аплікації, що викликають тепло – термічний вплив та, в залежності від енергії та розміру лазерного променю, викликають дозовану та точно локалізовану коагулюючу дію на патологічний осередок.
Офтальмологічний центр АЙЛАЗ має всі сучасні лазери для лікування сітківки, включаючи мікроімпульсний жовтий лазер, що обережно діє на сітківку та може працювати безпосередньо близько від макулярної області.
Перед проведенням лазерного лікування здійснюється флюоресцентна ангіографія, що виявляє зони пошкодження судин, накопичення рідини, гіпоксії та новоутворених судин.
Лазерне лікування в подальшому проводиться топографічно орієнтованим методом з використанням інформації, отриманої під час даного дослідження. При цьому використовується комбінація лазерів.
Такий підхід в лікуванні є найбільш щадним і дає хороші результати.
У разі, якщо у пацієнта з діабетом відбулися зміни в макулярній області, для лікування сітківки застосовується введення в око спеціальних лікарських препаратів – інтравітреальні ін’єкції. Це – три групи препаратів – кортикостероїди, ферментні препарати та антагоністи судинного ендотеліального чиннику росту (анти-VEGF).
Кортикостероїди мають протинабрякову дію, протизапальну, зменшують формування рубців на тлі запалення.
Ферменти сприяють розсмоктуванню крововиливів. Препарати анти-VEGF – найбільш сучасний спосіб лікування макулярного набряку. Такі препарати пригнічують ріст новоутворених судин і, таким чином, запобігають розвитку набряку, крововиливам та відшаруванню.
Інтравітреальне введення препаратів проводиться в умовах суворої стерильності в операційному блоці.
В медичному центрі АЙЛАЗ використовуються мікроголки, які в 2 рази тонші за стандартні! Розмір голки – 0.18 мм (стандартні – 0.42 мм!). Це дозволяє мінімізувати травму та знизити ризики інфекції.
Використання ультратонких голок дозволяє проводити повтори уколів без додаткової травми для пацієнта.
Хоча сама процедура займає кілька хвилин, виконана вона повинна бути фахівцем, який володіє навичками вітреоретинальної хірургії.
При важкій стадії діабетичної ретинопатії на тлі повторних крововиливів і розвитку великих зон гіпоксії ростуть великі нові судини, розриви яких призводять до великих крововиливів всередину очей та відшарування сітківки.
У таких випадках застосовується хірургічне лікування – вітректомія.
Вітректомія – це хірургічне видалення склоподібного тіла – внутрішньої структури ока, що заповнює його порожнину.
Мета такої операції – видалення склоподібного тіла разом з кров’ю та фіброзними змінами, відновлення анатомічної цілісності сітківки.
Сучасна хірургія сітківки при діабетичній ретинопатії – це мікрохірургічна операція. Через мікрозрізи (не більш 1 мм) в наружній капсулі ока під збільшенням спеціального микроскопа хірург видаляє скловидне тіло разом з кров’яними згустками та спайками, що викликали тракційне відшарування сітківки.
Таким чином, відшарована сітківка звільняється від тяжів, деформацій та розправляється. Крім того, в залежності від конкретної ситуації, може бути проведена лазерна коагуляція сітківки з метою попередження подальшого розвитку новоутворених судин на сітківці.
Сучасна вітректомія – це малоінвазивна операція, що здійснюється через мікротунелі та може бути проведена амбулаторно.
Медичний центр АЙЛАЗ проводить вітректомію у окремому операційному блоці.
Вітректомія – це високотехнологічна процедура, що вимагає досвіду хірурга, належного технічного забезпечення та високоякісних витратних матеріалів.
Вітрео-ретинальна хірургія проводиться на сучасному обладнанні з використанням малоінвазивної безшовної хірургії одного дня.
У нашому арсеналі сучасне обладнання для проведення вітреоретинальної хірургії (Сonstellation, ALCON) та використовуються витратні матеріали на 25G. Така хірургія дозволяє провести операцію максимально безпечно для пацієнта та отримати високі результати відновлення зору.
Операції проводяться лікарем вищої категорії, к.м.н. Розановою Зоєю Анатоліївною, хірургом з 30-річним стажем, що має винятковий досвід вітреоретинальної хірургії.
Для проведення вітреоретинальної хірургії ми використовуємо переважно гази, що повільно розсмоктуються. Це дозволяє пацієнтам уникнути ускладнень, що виникають при введенні в око силікону, а також уникнути повторної операції з виведення силікону з вітреальної порожнини. У разі необхідності можуть бути застосовані також силіконові масла.
Сучасні технології вітректоміі з мікророзрізом дозволяють проводити такі операції амбулаторно. Пацієнти вже через кілька годин після закінчення операції можуть бути вдома. Однак в клініці АЙЛАЗ є стаціонар, що дозволяє пацієнтам, при бажанні, залишитися на добу під наглядом лікарів.
Усуваються зони гіпоксії сітківки – зменшується запалення та тенденція до утворення патологічних судин; блокуються судини, що мають патологічну проникність – зменшується набряк.
Лазеркоагуляція сітківки проводиться під місцевою крапельної анестезією, спеціальної підготовки не вимагає, виконується амбулаторно та практично завжди є безболісною. Єдиний дискомфорт, що можуть відчувати пацієнти, пов’язаний з яскравими, хоча й короткочасними, спалахами світла.
Кількість лазерних впливів залежить від ступеня вираженості патологічних змін. У деяких випадках, наприклад, при макулярному набряку, досить однієї процедури. При великих ураженнях лікар, як правило, проводить кілька сеансів лазерного лікування.
Пацієнт, якому проводилося лазерне лікування, повинен регулярно проходити огляди у лікаря. Як правило, після успішного проведення лазерного лікування захворювання не прогресує. Однак, при декомпенсації цукру, гіпертонічній хворобі можуть відбуватися і подальші зміни в сітківці, які можуть вимагати додаткового лікування.
Лазерне лікування, як правило, спрямоване на збереження наявного зору та профілактику можливого розвитку широкого крововиливу та відшарування сітківки. Мета такого лікування – зупинити процес утворення нових судин та кисневе голодування сітківки. Збереження наявного зору, відсутність новоутворених судин та необхідності повторення лазерних процедур свідчать про те, що проведене лікування досягло поставленої мети.
Іноді провести лазерне лікування сітківки неможливо через погану видимість сітківки. Як правило, це відбувається при помутнінні кришталика – катаракті. У таких випадках спочатку буде виконана операція з видалення катаракти – факоемульсифікація .
Макулярний діабетичний набряк добре реагує на лікування внутрішньоочним введенням препаратів, що зупиняють патологічний ріст судин. Однак, такі уколи треба повторювати для підтримки ефекту. Саме тому у випадках, коли можливе проведення лазерного лікування, фахівець запропонує вам комбінований варіант – поєднання введення препарату всередину ока та лазерне лікування за допомогою мікроімпульсного жовтого лазера.
Залежно від ходу операції, склоподібне тіло заміщується збалансованим фізіологічним розчином, спеціальними газовими сумішами або спеціальним силіконовим маслом. Препарати, що заміщають склоподібне тіло, служать для притискання сітківки та тампонади (зупинки крові) судин. Вибір препарату залежить від внутрішньоопераційної ситуації, початкової тяжкості стану очей та пов’язаний з терміном розсмоктування речовин, що вводяться. Газові суміші (у різних поєднаннях) мають певний термін розсмоктування, після чого поступово заміщаються внутрішньоочною рідиною, що продукується оком. Силікон розсмоктується та повинен через деякий час видалятися з ока хірургічно.
Як правило, проходить кілька тижнів (у разі крововиливу в склоподібне тіло) або навіть місяців (у разі відшарування сітківки) до оцінки максимально можливої гостроти зору. Потрібен час для повного розсмоктування крововиливу, повітряної газової суміші, видалення силікону з ока. Також слід пам’ятати, що вітректомія, як правило, проводиться у пацієнтів з вираженими змінами на сітківці, що «далеко зайшли». Часто зміни на сітківці не дозволяють поліпшити зір, а операція проводиться з метою можливої стабілізації та збереження наявного зору. Такі ситуації лікар докладно обговорює з пацієнтом та його родичами. Спеціаліст зважить всі можливі ризики та позитивні прогнози оперативного лікування, а потім розкаже їх пацієнтові. Безумовно, післяопераційна реабілітація залежить від рівня компенсації діабету, артеріального тиску, загального стану хворого.

Пацієнти з діабетом потребують регулярного відвідування лікаря-офтальмолога.
У медичному центрі АЙЛАЗ пропонується диспансерне спостереження для людей з діабетом.
Переваги диспансерного спостереження в АЙЛАЗі
- своєчасна комплексна діагностика стану сітківки (фотореєстрація, ОСТ, ФАГ), що відповідає міжнародним стандартам;
- регулярні огляди у одного і того ж лікаря;
- динамічне спостереження та можливість порівняння результатів на одному й тому ж обладнанні;
- система нагадування;
- економічні переваги (більш низька ціна обстежень);
- повна спадкоємність в системі лікування;
- весь спектр сучасного лікування в одній установі;
- професіоналізм лікарів (спеціалізація в проблемах діабетичної ретинопатії);
- тісний зв’язок з ендокринологією;
- можливість проведення всіх аналізів в одній установі.
Регулярні спостереження, правильна діагностика, кооперація з лікарем-фахівцем, який знає історію вашої хвороби, допоможуть максимально ефективно боротися з проблемою.
Успішне лікування діабетичної ретинопатії нерозривно пов’язане з диспансерним наглядом у ендокринолога, який буде стежити за показниками цукру, артеріального тиску та ліпідів крові, і вчасно, за необхідності, проведе корекцію вашої схеми лікування.
Медичний центр АЙЛАЗ співпрацює з клінікою Ендокрин Медикал, де працюють досвідчені ендокринологи. Вони можуть швидко та ефективно провести діагностику, призначити лікування для корекції рівня цукру крові та надалі спостерігати за станом вашого здоров’я.
Розриви сітківки, коли ще не почалося відшарування, лікують за допомогою спеціального ретинального лазера, який завдяки точно дозованим та спрямованим в зону розриву лазерним імпульсам дозволяє прикріпити сітківку до судинної оболонки. Така лазерна операція називається периферичною профілактичною лазерною коагуляцією.
Лазер, в даному випадку, виконує функцію своєрідного «зварювання».
Сучасні лазери, що використовуються, дозволяють індивідуально, залежно від особливостей конкретної сітківки, підібрати енергію та тривалість імпульсу, створювати різного розміру зони зміцнення. У клініці АЙЛАЗ використовується повний спектр сучасних лазерів для лікування сітківки.
Це дозволяє індивідуально підбирати програми лікування, що дають найкращий результат.
Така процедура виконується амбулаторно та безболісно. Відразу по закінченню процедури можна повернутися до звичного способу життя.
Якщо відшарування сітківки вже почалося, то єдиним методом лікування є операція, яку слід провести якомога швидше, поки функції сітківки не втрачені безповоротно.
Залежно від характеру, тривалості існування та обсягу відшарування сітківки, хірург обирає різну техніку операції. У деяких випадках операція може бути виконана на поверхні ока, коли накладається пломба на поверхню ока в зоні розриву. У цій зоні проводиться лазерний вплив на сітківку, для того щоб надійно «приварити» її в зоні розриву до прилеглих шарів.
У деяких випадках, особливо за умов високої короткозорості, коли розмір ока збільшений, хірург накладає циркляж, дозовано стягуючи периферичну частину очного яблука та притискаючи сітківку до судинної оболонки по всьому колу.
Коли виконати такі операції неможливо, проводиться вітректомія – внутрішньоочна операція.
Суть такої операції полягає у видаленні внутрішнього вмісту ока – склоподібного тіла, у якому в ході відшарування сітківки сформувалися патологічні тяжі з сітківкою, тоді сітківка розправляється під впливом спеціальних газів або силіконового масла.
Операції вітректоміі є високотехнологічними та вимагають спеціального устаткування. У медичному центрі АЙЛАЗ використовується сучасне малоінвазивне обладнання, що дозволяє виконувати такі операції через мікророзріз. Вже через кілька годин наші пацієнти залишають клініку та повертаються додому. У той же час, за бажанням, пацієнт може залишитися в стаціонарі під наглядом.

Лазерне лікування сітківки – сучасний метод лікування однієї з найбільш ніжних структур ока.
Суть лазерної дії полягає в тому, що за допомогою точно розрахованих дозованих та прицільних світлових імпульсів (певної довжини хвилі) на сітківку спрямовується коагулююча дія.
У результаті виникають зрощення між сітківкою та оболонкою, що прилягає. За рахунок цього зрощення сітківка зміцнюється.
При периферичних дегенераціях сітківки лазерні коагуляти наносяться в зонах сітківки, де є стоншення. Така процедура фіксує сітківку та значно знижує ризик її відшарування.
Діабетична ретинопатія так само лікується за допомогою лазера. За допомогою лазера блокуються крововиливи, коагулюються нові судини, розсмоктуються ексудати (зони скупчення шлаків), зменшуються явища кисневої недостатності сітківки.
Завдяки лазерному лікуванню діабетичної ретинопатії зупиняються дистрофічні та рубцеві процеси, поліпшується кровообіг центральної зони сітківки, активізується обмін, стабілізується стан в цілому.
Своєчасно проведене лазерне лікування може зупинити прогресію діабетичної ретинопатії та зберегти високий зір.
Лазер застосовується і в лікуванні захворювань макулярної зони сітківки. Лікування сприяє зменшенню або ліквідації набряку сітківки, розсмоктуванню ексудатів, блокуванню патологічних судин, відмежуванню зони ураження.
Процедура лазерної коагуляції сітківки виконується амбулаторно та не вимагає спеціальної підготовки.
Перед виконанням лазерного зміцнення пацієнту максимально розширюють зіниці за допомогою спеціальних крапель для того, щоб мати можливість оглянути та провести процедуру зміцнення навіть на найбільш віддалених та важкодоступних місцях сітківки. Процедура займає 10-15 хвилин, але іноді виконується в кілька етапів.
Після процедури ви зможете на наступний день повернутися до свого звичайного способу життя.
У медичному центрі АЙЛАЗ лазерне зміцнення сітківки проводиться на новій моделі американського лазера MedLight компанії Lumenis.
За необхідності для наших пацієнтів кваліфіковані фахівці розробляють індивідуальні схеми лікування та спостереження, що дозволяють протягом року проходити необхідні обстеження та курси медикаментозного і лазерного лікування.

Вітректомія – це хірургічне видалення склоподібного тіла – внутрішньої структури ока, що заповнює його порожнину. У процесі видалення склоподібного тіла видаляються також тяжі та рубці, що знаходяться між сітківкою та склоподібним тілом, які призводять до відшарування сітківки та зниження зору.
Вітректомія може проводитися з різних причин, серед яких:
- відшарування сітківки;
- діабетичні зміни на очному дні, що викликали формування рубців та тяжів;
- крововилив в склоподібне тіло;
- розрив сітківки в макулярній області;
- формування фіброзної плівки на поверхні сітківки.
Іноді вітректомія – це єдина можливість зберегти зір.
Вітректомія – це високотехнологічна процедура, що вимагає досвіду хірурга, належного технічного забезпечення та високоякісних витратних матеріалів.
Сучасна вітректомія – це малоінвазивна операція, що здійснюється через мікротунелі та може бути проведена амбулаторно.
Медичний центр АЙЛАЗ обладнаний окремим операційним блоком для проведення вітректомії.
Вітрео-ретинальна хірургія проводиться на сучасному обладнанні з використанням малоінвазивної безшовної хірургії одного дня.
У нашому арсеналі - новітнє обладнання для проведення вітреоретинальної хірургії (Сonstellation, ALCON) та використовуються витратні матеріали на 25G. Така хірургія дозволяє провести операцію максимально безпечно для пацієнта та отримати високі результати з відновлення зору.
Операції проводяться лікарем вищої категорії, к.м.н. Розановою Зоєю Анатоліївною, хірургом з 30-річним стажем, що має винятковий досвід вітреоретинальної хірургії.
Клініка АЙЛАЗ виконує вітреоретинальне втручання з приводу:
- діабетичної ретинопатії;
- розривів макули;
- відшарування сітківки будь-якої складності;
- вивихів кришталика в склоподібне тіло (з підшиванням або екстерналізацією гаптики ІОЛ).
Для вітреоретинальної хірургії ми використовуємо переважно гази, що повільно розсмоктуються. Це дозволяє пацієнтам уникнути ускладнень, що виникають при введенні в око силікону, а також уникнути повторної операції з виведення силікону з вітреальної порожнини. У разі необхідності можуть бути застосовані й силіконові масла.
Для пацієнтів організована зручна служба швидкої повної діагностики з консультацією в один день.
У післяопераційному періоді пацієнт забезпечується необхідними медикаментами. Нагляд протягом 1 місяця входить у вартість операції.
Для пацієнтів організована служба on-call, в режимі якої можна протягом 24 годин зателефонувати черговому лікарю та отримати консультативну допомогу.
Поруч з клінікою АЙЛАЗ знаходиться міні-готель, у якому може бути організоване проживання.
Досвід хірурга, сучасне обладнання і добре організована післяопераційна підтримка пацієнтів дозволяють нам досягати гарних результатів.

Одним із сучасних методів лікування захворювань сітківки є доставка лікарського препарату безпосередньо всередину ока – інтравітреальні ін’єкції.
Найбільш широко такий метод лікування застосовується при запальних захворюваннях сітківки та макулодистрофіях.
Залежно від характеру процесу використовуються високоочищені кортикостероїди, що мають активну протизапальну та протинабрякову дію та інгібітори ангіогенезу (препарати, що пригнічують ріст новоутворених мікросудин та зменшують набряк тканин).
Інтравітреальне введення препаратів проводиться в умовах суворої стерильності в операційному блоці.
У медичному центрі АЙЛАЗ використовуються мікроголки, які в 2 рази тонше тих, що використовуються стандартно! Розмір голки – 0.18 мм (стандартно використовуються – 0.42 мм!). Це дозволяє мінімізувати травму та знизити ризики інфекції.
Використання ультратонких голок дозволяє проводити повтори уколів без додаткової травми для пацієнта.
Хоча сама процедура займає кілька хвилин, вона повинна бути виконана фахівцем, який володіє навичками вітреоретинальної хірургії.

Лікар-офтальмолог дитячий
- лікар-офтальмолог вищої категорії;
- досвід роботи – 21 рік.
Спеціалізація: лазерна хірургія сітківки, ортокератологія, загальна та інструментальна діагностика, терапія захворювань очей, підбір склеральних лінз.
Вадим, 24.03.2020 14:36:00
Устранили птоз верхних век обоих глаз. Большая благодарность Бариновой Анне Александровне, можно сказать ,лучший специалист в Украине по пластике век. У меня и у моей дочки, был врождённый птоз верхних век. За время своей жизни делали операции в разных клиниках. Но все было ,мягко говоря не совсем удачно. Даже обратившись с дочкой (8 лет) в одесскую клинику Филатова, нас не спешили оперировать, а советовали приезжать через пару лет. Как то случайно в интернете нашли информацию о том что в клинике Айлаз ,есть опытный доктор по пластике век, тем более с опытом детских операций. Поэтому результатом мы очень довольны. Пишем этот отзыв понимая что много людей в Украине , с такой же проблемой как была у нас, поэтому хотелось помочь своим советом, как если бы нам подсказали в свое время. 0962079624 karapetianvadim@gmail.com