044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
Ми лікуємо
Підписка на новини

Запитання до спеціаліста

Спортивний інтерес до контактних лінз

Спорт – це частина здорового способу життя. Спорт відіграє велику роль у житті кожної людини. В здоровому тілі здоровий дух!

Спортом займатися потрібно кожній людині, оскільки він підіймає настрій, зміцнює здоров’я, виховує характер, робить людину сильною та витривалою, загартовує організм...

Якщо у вас є порушення зору, ми допоможемо правильно підібрати спосіб корекції зору для ефективних занять спортом. Насамперед засіб корекції зору має бути комфортним, не обтяжувати спортсмена та не відривати його. З цього погляду для занять спортом найкраще підходять нічні лінзи або одноденні м’які контактні лінзи.

Найсучасніший, найефективніший і найбезпечніший вид контактної корекції короткозорості та астигматизму – це, звичайно ж, нічні контактні лінзи Paragon CRT, що використовують у нічний час. Після сну лінзи знімаються, при цьому досягається 100% зір на наступні 24 години (без додаткових окулярів і лінз). Діє лінза під час сну, змінюючи поверхневий рельєф рогівки. Ефект тимчасовий, тому використовувати лінзи потрібно щоночі. Вигоди для спортсменів зрозумілі, ви вільні у своїх рухах, забезпечені 100% зором для досягнення високих результатів у спорті. Переконайтеся у цьому самі…

Так само можна використовувати одноразові контактні лінзи, що не потребують дезінфекції та зберігання. Максимум, що може знадобитися – закапування зволожувальних крапель при їх підсиханні. Крім того, м’які контактні лінзи зручніші, ніж окуляри, що постійно нагадують про свою присутність.

Переваги мяких контактних лінз під час занять спортом:

  • забезпечують більшу глибину просторового сприйняття;
  • дають необмежене поле зору;
  • виключають ризик ураження очей уламками розбитих окулярів;
  • немає жодних перешкод з боку очкової оправи;
  • немає запотівання через конденсат при зміні температури;
  • гарна видимість навіть під час дощу та при попаданні бризок.

Захист сітківки від згубного ультрафіолетового випромінювання дуже важливий, оскільки тривалий вплив УФ-випромінювання призводить до розвитку катаракти, вікової дегенерації макули сітківки та інших захворювань очного яблука. Деякі контактні лінзи захищають очі від ультрафіолетового випромінювання сонця, але це не виключає одночасного носіння якісних сонцезахисних окулярів.

Існує серія кольорових спортивних контактних лінз, що діють як світлофільтри та ідеальні для всіх видів активності. Наприклад, завдяки легкому жовтому тонуванню (15%) підвищується контрастність, зменшуються вторинні відображення, досягається глибина сприйняття при штучному освітленні у залі, граючи у волейбол, баскетбол, сквош, бадмінтон. Помаранчевий колір (40%) тонування використовується для розв’язання проблем у недостатньо освітленому залі чи при середній яскравості на вулиці, забезпечуючи комфортну високу контрастність зору під час бігу, верхової їзди, катання на лижах, гри у гольф і футбол. Навіть у туманну погоду чи у сутінках чітко видно мішень або м’яч. Коричневе тонування (75%) застосовується при яскравому сонячному освітленні та екстремальній яскравості, зменшуючи світловий потік до ока. Ідеально підходять для катання на лижах, гри у гольф, теніс, пляжний волейбол, для серфінгу.

Для досягнення бажаних результатів пацієнтам з аметропією у всіх водних видах спорту та розваг потрібна гарна гострота зору.

Використання контактних лінз під час занять дайвінгом, серфінгом, віндсерфінгом, плаванням має свої особливості.

Плавання у м’яких контактних лінзах створює ризик забруднення самої контактної лінзи мікроорганізмами, акантамебами, Pseudomonas і подальшого розвитку інфекції. Отже, щоб уникнути таких неприємних наслідків, завжди беріть із собою окуляри – на випадок, якщо контактна лінза буде втрачена у воді.

Ідеальним варіантом під час плавання у відкритих водоймах чи басейні є одноденні контактні лінзи. Рекомендовано разом із м’якими контактними лінзами використовувати спеціальні окуляри або маску для плавання.

Якщо вода потрапила в очі, не тріть їх руками, а просто прискорено моргайте – це допоможе позбавитися води.

Після плавання зачекайте 20-30 хвилин, перш ніж знімати лінзу, закапайте зволожувальні краплі, щоб відновився нормальний склад сльози та форма контактної лінзи.

Після кожного відвідування басейну обовязково потрібно змінити одноденні контактні лінзи на нову пару.

Бажаємо удачі та високих досягнень у спорті.