044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
Ми лікуємо
Підписка на новини

Запитання до спеціаліста

Важкі питання до вашого LASIK-хірурга, або Як правильно вибрати клініку для лазерної корекції зору

Лазерна корекція зору може стати для вас правильною дорогою у світ без окулярів і контактних лінз. Але, як і будь-яка хірургічна процедура, лазерна корекція має певний ризик. Ви маєте бути впевнені у вашому хірургу та правильному виборі процедури лазерної корекції.

Подивіться деякі з «важких» питань, що варто поставити вашому лазерному хірургу перед тим, як ви наважитеся йти на лазерну корекцію.

Переконайтеся у щирості вашого майбутнього лазерного хірурга. Запитайте про його кваліфікацію та досвід.

Велике значення в результатах корекції LASIK має кваліфікація хірурга. Досвідченим рефракційним хірургом можна стати принаймні через 5 років роботи в цій галузі.

З’ясуйте, які саме рефракційні процедури проводять у цій клініці найчастіше? Кваліфікований хірург за останній рік має провести близько 500-800 таких операцій.

Запитайте у хірурга про відсоток успіху. Дізнайтеся, яка частина пацієнтів після корекції LASIK бачить 60%, а яка 100%.

Згідно зі статистикою Консультативного Комітету зі стандартів якості США (QSAC), у середньому, 90% пацієнтів отримують зір вище 60%, і 65% пацієнтів – 100% і вище. Почніть сумніватися, якщо ваш хірург називає цифри набагато краще за наведені, це не відповідає світовій статистиці, попросіть докази. Запитайте, наприклад, чи були ці дані опубліковані та де їх можна подивитися? Хірург, якому можна довірити свої очі, зазвичай проводить аналіз результатів своєї роботи й публікує їх у міжнародній пресі.

Правильний хірург не тільки проводить операції, високий професіоналізм потребує чесності та критичної оцінки результатів своєї роботи, тому ваш лазерний хірург буде готовий поділитися цією інформацією з вами.

Ускладнення

Запитайте про частоту ускладнень, що виникають протягом найближчих шести місяців після LASIK. Міжнародна статистика говорить про 3%, це небагато, але вони мають місце. Якщо ваш майбутній лікар заявляє про «бездоганні» результати, вам слід засумніватися в об’єктивності цих результатів.

Запитайте про кількість пацієнтів, яким було відмовлено у проведенні корекції LASIK.

Не всім пацієнтам LASIK корекція може бути проведена безпечно та будуть отримані гарні результати. Мають значення безліч чинників: ступінь порушення рефракції, товщина та форма рогівки, вік і наявність супутніх захворювань. Кількість пацієнтів, яким відмовлено в лазерній корекції в різних центрах, різна, але однозначно більша за «0».

У клініці «АЙЛАЗ» відсоток відмови у лазерній корекції становить близько 10%. Ми беремо до уваги не лише рівень безпеки корекції, що, безумовно, є першим і провідним критерієм, а й передбачувану якість зору після корекції.

Накопичений світовий досвід за 30 років проведення лазерних корекцій, сучасне обладнання дозволили отримати клінічні критерії прогнозування результатів якості зору після лазерної корекції. Сьогодні якість зору після лазерної корекції можна прогнозувати.

Запитайте хірурга про обладнання.

Лазерна корекція може проводитися лише у клініках, що мають вищу категорію. Це означає, що медичний центр на 90-100% підтвердив вимоги національного стандарту охорони здоров’я. Необхідний мінімум роботи клініки хоча б 3 роки.

Довідка. Акредитацію медичних установ (присвоєння категорії) проводить Головна акредитаційна комісія при МОЗ України. Акредитація закладу охорони здоровя – це офіційне визнання наявності в установі умов для якісного, своєчасного, визначеного рівня медичного обслуговування, дотримання установою стандартів у сфері охорони здоров’я, відповідності медичних працівників єдиним кваліфікаційним вимогам.

За сумою набраних балів проводиться градація на 3 акредитаційні категорії:

  • вища категорія – сума набраних медустановою балів становить від 90 до 100% від максимально можливої;
  • 1 категорія – сума набраних медустановою балів становить від 80 до 89% включно від максимально можливої;
  • 2 категорія – сума набраних установою балів складає від 70 до 79% включно від максимально можливої.

Обирайте клініку, в якій обладнання ліцензоване Міністерством Охорони Здоров’я України, має міжнародні сертифікати CE та FDA (Європейський та Американський сертифікати якості медичного обладнання, підкріплені незалежними клінічними дослідженнями).

З’ясуйте, чи ліцензовано обладнання, на якому вам пропонується проведення лазерної корекції саме при вашому ступені порушення рефракції.

Запитайте, чи підходить LASIK для вас?

Ваш лікар зможе відповісти на це питання лише після всебічного обстеження.

Мінімальний вік, рекомендований для LASIK – 18 років і у вас не повинно бути протипоказань до корекції за загальним станом здоров’я.

Вас має насторожити, якщо лікар не цікавиться станом вашого здоров’я загалом, оскільки є низка хронічних захворювань, що підвищують ризики ускладнень після лазерної корекції, та є захворювання, що є відносними протипоказаннями для лазерної корекції. Стан вашого здоров’я має бути детально обговорений із вашим лазерним хірургом.

Ваш зір має бути стабільним принаймні протягом останніх 12 місяців.

Інші чинники, що беруться до уваги:

  • ступінь порушення рефракції;
  • товщина рогівки до та після корекції (не менше 500 мікронів ДО, і не менше 300 мікронів ПІСЛЯ LASIK (не рахуючи товщини клапана));
  • конфігурація та кривина рогівки (після корекції не менше 36 Діоптрій і не більше 49 Діоптрій);
  • глибина передньої камери ока;
  • ширина зіниці в сутінках (разом із глибиною передньої камери впливає на чіткість зображення та світлорозсіювання при сутінковому освітленні).

Усі перелічені чинники мають обговорюватися з вами в момент ухвалення рішення про можливість лазерної корекції, оскільки всі вони впливають на безпеку корекції та якість зору, що ви отримаєте після корекції.

Якщо за показаннями ви не є хорошим кандидатом для лазерної корекції, вам запропонують альтернативний метод, який для вас може підійти краще.

Клініка повинна мати у своєму розпорядженні весь спектр сучасних альтернативних ЛАСІКу методів корекції зору – імплантацію факічних лінз, рефракційну заміну кришталика, астигматомію.

Якщо клініка не має у своєму розпорядженні всього спектру альтернативних рішень, це означає, що ви прийшли в клініку недостатньо високого професійного рівня та ви не отримаєте рішення у ваших інтересах.

Зясуйте, як відбувається відновлення зору.

LASIK-корекція – амбулаторна процедура. Ваш лікар опише процес реабілітації та рекомендований режим обмежень на цей період. Більшість пацієнтів відчувають мінімальний дискомфорт, що зникає протягом перших годин після корекції. Наступного дня ваш зір може покращитися до 90-100%. Але в наступні дні можливі коливання в гостроті зору та підвищена чутливість до яскравого світла.

Ваш лікар детально розповість, як дбати про ваші очі в період реабілітації після LASIK. Дасть рекомендації щодо заходів захисту та профілактики, а також щодо режиму застосування медикаментів. Процес відновлення залежить від особливостей організму кожного пацієнта, проте більшість пацієнтів можуть приступити до своєї звичайної роботи вже наступного дня після корекції.

Вибирайте клініку, де ви матимете можливість, за потреби, зв’язатися з вашим лікарем протягом першої доби після операції, де вам гарантують можливість повторної консультації. Не слід вибирати клініку, в якій хірург не доступний для пацієнта через його відсутність у країні (лікар, який приїжджає), є складність або неможливість потрапити на консультацію до хірурга після лазерної корекції та наявна додаткова оплата за повторну консультацію.

Запитайте про вартість LASIK корекції.

Навіть в одному офтальмологічному центрі вартість лазерної корекції може відрізнятися залежно від складності.

Лазерна корекція – дорога процедура не лише для пацієнта, а й для клініки. Вартість лазера та підтримка його бездоганного технічного стану – це великі фінансові витрати для клініки. Однак саме цим забезпечується висока якість корекції. Дешева корекція завжди викликає настороженість, оскільки гарної та водночас дешевої лазерної корекції не може бути.

Що входить у вартість корекції?

Дізнайтеся, чи входить сюди вартість післяопераційного спостереження, та протягом якогось періоду часу, а у разі виникнення ускладнень – чи стягується додаткова плата за додаткові обстеження та триваліше спостереження?

У медичному центрі «АЙЛАЗ» у вартість лазерної корекції входять медикаменти та спостереження протягом наступного місяця, якого достатньо для отримання остаточних стабільних результатів.

Якщо лікар з медичних міркувань вважатиме за необхідне продовжити спостереження за пацієнтом, воно здійснюватиметься в рамках укладеного договору без додаткової оплати.

Дізнайтеся, як довго після LASIK пацієнти спостерігаються у клініці? Чи обстежуються пацієнти після лазерної корекції за рік після процедури? І як ведеться контроль результатів корекції?

Протягом місяця після корекції пацієнта слід кілька разів оглянути лікарем. Бажано провести обстеження також через 1 рік після лазерної корекції. Клініка має вести облік своїх результатів і надати пацієнтові дані про свої результати.

Медичний центр «АЙЛАЗ» має у своєму розпорядженні 16-річний досвід проведення лазерних корекцій. Ми з усією відповідальністю ставимося до наших пацієнтів і намагаємося зробити все можливе, щоб виправдати ваші очікування.

Лазерна корекція справді дає можливість майже чарівного покращення зору за лічені хвилини. Вона здатна змінити ваше життя на краще.

Наступна частина