- Лазерна корекція
- Лікування катаракти
- Ортокератологія (нічні лінзи Precilens, Paragon)
- Корекція астигматизму
- Лікування глаукоми
- Внутрішньоочні (факічні) контактні лінзи
- Лікування захворювань сітківки
- Лікування кератоконусу
- Лікування кератитів
- Лікування косоокості
- Лікування сухого ока IPL
- Контактні лінзи
- Апаратні методи лікування зору
- Оптика
Лікування короткозорості
- Лазерна корекція
- Лікування катаракти
- Ортокератологія (нічні лінзи Precilens, Paragon)
- Корекція астигматизму
- Лікування глаукоми
- Внутрішньоочні (факічні) контактні лінзи
- Лікування захворювань сітківки
- Лікування кератоконусу
- Лікування кератитів
- Лікування косоокості
- Лікування сухого ока IPL
- Контактні лінзи
- Апаратні методи лікування зору
- Оптика
Лікування короткозорості
Чи можемо ми сприяти здоровому розвитку очей наших дітей, не зважаючи на підвищені зорові навантаження? Як боротися с зростаючими темпами розвитку короткозорості?
Це актуальні питання, до яких помітно зросла зацікавленість офтальмологів. Це пов’язано не лише з тенденцією до підвищення частоти міопії, але і з зростанням високих ступенів короткозорості та, відповідно, ризиків ускладнень.
Відомо, що при збільшенні короткозорості до -4.Д ризики ускладнення з боку сітківки збільшуються у 2 рази, а при короткозорості -8.0Д і вище – у 10 разів. Така статистика переконує нас в тому, що контроль короткозорості та заходи, спрямовані на її стабілізацію – важливе завдання як для батьків, так і для лікарів. Сучасна офтальмологія приділяє велику увагу розвитку нових технологій, що дозволяють розв'язувати цю проблему.
На щастя, сьогодні в Україні є всі доступні світові методи контролю короткозорості. Це ортокератологічні лінзи Paragon, що застосовуються вже більш 10 років, та інноваційні мультифокальні м’які лінзи MiOpia, які застосовуються останні два роки.
Саме клініка «АЙЛАЗ» почала вперше в Україні використовувати обидві методики й тепер має найбільший досвід застосування таких лінз в лікуванні короткозорості у дітей.
Обидві технології базуються на великій дослідницькій базі та мають порівняні ефективності різних типів корекції.
Сучасні підходи до лікування короткозорості
Зараз для контролю міопії вважаються прийнятними п’ять поведінкових та оптичних підходів.
Перше – уникнення інтенсивної та тривалої зорової роботи на близьких відстанях. Відомо, що тривалі зорові навантаження прискорюють прогресію короткозорості, особливо якщо вони пов'язані з використанням мобільних телефонів (з маленьким розміром шрифтів і близьким розташуванням екрану у обличчя).
Друге – знаходження на відкритому повітрі та фізична активність дітей так само зменшує темпи зростання короткозорості. Сьогодні вважається, що це пов'язано з дією на око сонячного світла.
Тому батьки повинні правильно організовувати для своїх дітей дозвілля, навчаючи їх правильної організації часу. Батьківська енциклопедія здорового зору у дітей розповість більше на тему профілактики короткозорості у дітей.
Оптичні підходи в контролі міопії включають в себе кілька доведено ефективних методик:
- закопування малих концентрацій атропіну на ніч протягом тривалого часу. Прихильників цього методу досить багато, але відсутність сертифікованих в Україні препаратів атропіну в потрібних концентраціях не дають можливості легально використовувати атропін умалих дозах. Крім того, неоднозначною є думка про поведінку очей після припинення користування краплями. Багато клінічних спостережень вказують на те, що після припинення такого лікування короткозорість розвивається посиленими темпами!
- найбільш популярний сучасний метод контролю міопії – це корекція короткозорості нічними лінзами – ортокератологія. Методика одночасно вирішує дві задачі: корекцію короткозорості (використовуючи спеціальні лінзи у нічний час – під час сну) та уповільнення темпів її прогресування щонайменше в 2 рази (!). Перші лінзи, що були для цієї мети сконструйовані та застосовані у 2002 році – це лінзи CRT компанії Paragon. Вже у 2005 році ці лінзи з'явилися в клініці «АЙЛАЗ». Сьогодні під нашим наглядом перебуває понад 9 тис. дітей, яким успішно застосовується ортокератологія.
В Україні першими застосовувати цю технологію корекції короткозорості почали в «АЙЛАЗі». Сьогодні наша клініка має найбільший досвід та є сертификованним центром навчання лікарів України цій методиці (дізнайтеся більше про ортокератологію); - в останні роки (близько 5-и років) в світі почали застосовувати і м'які контактні лінзи, що мають ефект контролю міопії. Ізраїльська компанія Soflex розробила м'які лінзи для контролю міопії MiOpia, які підходять для корекції будь-яких ступенів короткозорості та астигматизму. Ці лінзи зараз доступні і в Україні. Вперше ці лінзи з'явилися в клініці «АЙЛАЗ» у 2019 році.
Лінзи родини MiOpia для контролю короткозорості мають унікальний мультифокальний дизайн з центром для далекої відстані, виготовляються з силікон-гідрогелевого матеріалу, що забезпечує здоров'я та комфорт носіння.
Силікон-гідрогелеві лінзи планової заміни рекомендовані для 3 місяців носіння. Лінзи мають широкий діапазон параметрів для точної та комфортної посадки з урахуванням індивідуального радіусу і діаметру рогівки, що дуже важливо при призначенні контактних лінз для дітей.
Лінзи MiOpia для контролю міопії збільшують глибину фокусу, що дозволяє зменшити навантаження акомодації та її вплив на прогресування короткозорості. За рахунок зменшення периферичного гіперметропічного дефокусу, лінзи MiOpia сповільнюють зростання ока та прогресування міопії. Ефективність використання контактних лінз MiOpia для гальмування прогресування міопії вже доведено клінічними дослідженнями.
Поєднання нової технології виробництва з сучасними матеріалами забезпечує відмінну гостроту зору, високий рівень комфорту та підтримує здоров’я очей.
Лінзи MiOpia можуть бути альтернативою ортокератології для пацієнтів, що упереджено ставляться до жорстких контактних лінз. Також ці лінзи є вибором для високої міопії, або при складному міопічному астигматизмі, де ортокератологія не може впоратися. Лінзи MiOpia дозволяють корегувати короткозорість до -15,0 Д та астигматизм до -6,0 Д.
Кастомізовані лінзи MiOpia виготовляються у широкому діапазоні діаметрів і базової кривизни, тому являються суто індивідуальними та ідеально підходять для підлітків.
Лінзи MiOpia зручні у використанні, легко сприймаються маленькими пацієнтами та їх батьками і можуть бути підібрані не лише в спеціалізованих клініках, а й в оптиці.
Хто здійснює лікування короткозорості м'якими кастомізованими лінзами Soflex
- Директорка медичного центру «АЙЛАЗ», лікарка-офтальмолог вищої категорії, кандидатка медичних наук;
- досвід роботи – понад 30 років
Експерт у таких напрямках: ортокератологія, лікування патологіі рогівки, кератоконусу, реконструктивна хірургія, онкоофтальмологія, патологія сльозових шляхів, лікування глаукоми, лікування макулодистрофії, загальна та інструментальна діагностика, терапія захворювань очей.
- Лікарка-офтальмолог вищої категорії;
- досвід роботи – понад 20 років
Досвідчений фахівець у таких напрямках: ортокератологія, загальна та інструментальна діагностика, терапія хвороб очей, підбір склеральних лінз.
- Лазерний рефракційний хірург, дитячий офтальмолог, лікарка-офтальмолог вищої категорії;
- досвід роботи – понад 20 років
Досвідчений фахівець у таких напрямках: лазерна корекція, лікування кератоконусу, діагностика та лікування косоокості, апаратне лікування, ортокератологія, загальна та інструментальна діагностика, терапія захворювань очей, підбір склеральних лінз.
- Лікарка-офтальмолог
Спеціалізується в таких напрямках: загальна та інструментальна діагностика, терапія очних хвороб, ортокератологія, підбір склеральних лінз.
Вартість лікування короткозорості м'якими кастомізованими лінзами Soflex
Діють знижки за дисконтними картками.
Важлива юридична інформація: ознайомитися.
Залишити відгук про клініку «АЙЛАЗ» , 05.09.2021 18:19:00
Шановні пацієнти! Ви можете залишити відгук про ваше відвідування клініки «АЙЛАЗ» і про роботу наших фахівців.