044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
Ми лікуємо
Запитання до спеціаліста

Лікування короткозорості

Лікування короткозорості

Чи можемо ми сприяти здоровому розвитку очей наших дітей, не зважаючи на підвищені зорові навантаження? Як боротися с зростаючими темпами розвитку короткозорості?

Це актуальні питання, до яких помітно зросла зацікавленість офтальмологів. Це пов’язано не лише з тенденцією до підвищення частоти міопії, але і з зростанням високих ступенів короткозорості та, відповідно, ризиків ускладнень.

Відомо, що при збільшенні короткозорості до -4.Д ризики ускладнення з боку сітківки збільшуються у 2 рази, а при короткозорості -8.0Д і вище – у 10 разів. Така статистика переконує нас в тому, що контроль короткозорості та заходи, спрямовані на її стабілізацію – важливе завдання як для батьків, так і для лікарів. Сучасна офтальмологія приділяє велику увагу розвитку нових технологій, що дозволяють вирішувати цю проблему.

На щастя, сьогодні в Україні є всі доступні світові методи контролю короткозорості. Це ортокератологічні лінзи Paragon, що застосовуються вже більш 10 років, та інноваційні мультіфокальні м’які лінзи MiOpia, які застосовуються останні два роки.

Саме клініка «АЙЛАЗ» почала вперше в Україні використовувати обидві методики й тепер має найбільший досвід застосування таких лінз в лікуванні короткозорості у дітей.

Обидві технології базуються на великій дослідницькій базі та мають порівняні ефективності різних типів корекції.

Сучасні підходи до лікування короткозорості

Зараз для контролю міопії вважаються прийнятними п’ять поведінкових та оптичних підходів.

Перше – уникнення інтенсивної та тривалої зорової роботи на близьких відстанях. Відомо, що тривалі зорові навантаження прискорюють прогресію короткозорості, особливо якщо вони пов'язані з використанням мобільних телефонів (з маленьким розміром шрифтів і близьким розташуванням екрану у обличчя).

Друге – знаходження на відкритому повітрі та фізична активність дітей так само зменшує темпи зростання короткозорості. Сьогодні вважається, що це пов'язано з дією на око сонячного світла.

 

Тому батьки повинні правильно організовувати для своїх дітей дозвілля, навчаючи їх правильної організації часу.

Оптичні підходи в контролі міопії включають в себе кілька доведено ефективних методик:

  1. закопування малих концентрацій атропіну на ніч протягом тривалого часу. Прихильників цього методу досить багато, але відсутність сертифікованих в Україні препаратів атропіну в потрібних концентраціях не дають можливості легально використовувати атропін умалих дозах. Крім того, неоднозначною є думка про поведінку очей після припинення користування краплями. Багато клінічних спостережень вказують на те, що після припинення такого лікування короткозорість розвивається посиленими темпами!
  2. найбільш популярний сучасний метод контролю міопії – це корекція короткозорості нічними лінзами – ортокератологія. Методика одночасно вирішує дві задачі: корекцію короткозорості (використовуючи спеціальні лінзи у нічний час – під час сну) та уповільнення темпів її прогресування щонайменше в 2 рази (!). Перші лінзи, що були для цієї мети сконструйовані та застосовані у 2002 році – це лінзи CRT компанії Paragon. Вже у 2005 році ці лінзи з'явилися в клініці «АЙЛАЗ». Сьогодні під нашим наглядом перебуває понад 9 тис. дітей, яким успішно застосовується ортокератологія.
  3. в останні роки (близько 5років) в світі почали застосовувати і м'які контактні лінзи, що мають ефект контролю міопії. Ізраїльська компанія Soflex розробила м'які лінзи для контролю міопії MiOpia, які підходять для корекції будь-яких ступенів короткозорості та астигматизму. Ці лінзи зараз доступні і в Україні. Вперше ці лінзи з'явилися в клініці «АЙЛАЗ» у 2019 році.

Лінзи родини MiOpia для контролю короткозорості мають унікальний мультифокальний дизайн з центром для далекої відстані, виготовляються з силікон-гідрогелевого матеріалу, що забезпечує здоров'я та комфорт носіння.

Силікон-гідрогелеві лінзи планової заміни рекомендовані для 3 місяців носіння. Лінзи мають широкий діапазон параметрів для точної та комфортної посадки з урахуванням індивідуального радіусу і діаметру рогівки, що дуже важливо при призначенні контактних лінз для дітей.

Лінзи MiOpia для контролю міопії збільшують глибину фокусу, що дозволяє зменшити навантаження акомодації та її вплив на прогресування короткозорості. За рахунок зменшення периферичного гіперметропічного дефокусу, лінзи MiOpia сповільнюють зростання ока та прогресування міопії. Ефективність використання контактних лінз MiOpia для гальмування прогресування міопії вже доведено клінічними дослідженнями.

Поєднання нової технології виробництва з сучасними матеріалами забезпечує відмінну гостроту зору, високий рівень комфорту та підтримує здоров’я очей.

Лінзи MiOpia можуть бути альтернативою ортокератології для пацієнтів, що упереджено ставляться до жорстких контактних лінз. Також ці лінзи є вибором для високої міопії, або при складному міопічному астигматизмі, де ортокератологія не може впоратися. Лінзи MiOpia дозволяють корегувати короткозорість до -15,0 Д та астигматизм до -6,0 Д.

Кастомізовані лінзи MiOpia виготовляються у широкому діапазоні діаметрів і базової кривизни, тому являються суто індивідуальними та ідеально підходять для підлітків.

Лінзи MiOpia зручні у використанні, легко сприймаються маленькими пацієнтами та їх батьками і можуть бути підібрані не лише в спеціалізованих клініках, а й в оптиці.

Хто здійснює лікування короткозорості м'якими кастомізованими лінзами Soflex
Алексєєва Катерина Володимирівна
  • Лікар-офтальмолог, дитячий офтальмолог;
  • досвід роботи – 15 років

Спеціалізація: загальна та інструментальна діагностика, складна окулярна корекція, корекція бінокулярних порушень зору, кастомізована контактна корекція, контроль міопії, ортокератологія, підбір склеральних лінз.

Вартість лікування короткозорості м'якими кастомізованими лінзами Soflex
Лікування
Вартість
Індивідуальний підбір кастомізованих лінз
430 грн.
Лінза сферична для контролю міопії Одне око. Три місяці носіння. MiOpia
3600 грн.
Лінза сферична торична для контролю міопії Одне око. Три місяці носіння. MiOpia Toric
4200 грн.

Діють знижки за дисконтними картками.
Важлива юридична інформація: ознайомитися.

Записатися на прийом
Послуга (за бажанням)
Лікар (за бажанням)
Вам відправлений СМС з кодом підтвердження запису на прийом