044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
матеріали за темою
Методи лікування
Запитання до спеціаліста

Дакріоцистит (непрохідність слізних шляхів)

15.04.2018

Методи лікування дакріоциститу

Дакріоцистит (непрохідність слізних шляхів)

Дакріоцистит (непрохідність слізних шляхів)

Сльоза, що продукується слізними залозами, змочує поверхню ока, підтримує рогівку в прозорому стані і підтримує комфорт ока. Сльоза постійно продукується спеціальними залозами і в міру накопичення на поверхні ока відтікає в порожнину носа через спеціальні шляхи відтоку (слізні канальці, слізний мішок і слізно-носовий хід).

Слина виробляється постійно, а при зниженні функції слізних залоз виникає синдром сухого ока.

Іноді виникає зворотний стан, коли порушується система відведення сльози і виникає сльозотеча. Це може статися при появі перешкоди відведенню сльози на будь-якому рівні.

Спочатку з'являється періодична сльозотеча, яка потім посилюється і стає постійною. Постійна сльозотеча приносить великі незручності. Якщо ж сльоза накопичується в слізному мішку, то може приєднатися інфекція і призвести до гнійного запалення слізного мішка.

Запалення слізного мішка – серйозне захворювання, яке супроводжується болями, підвищенням температури і вимагає термінового лікування.

Оскільки за непрохідності слізних шляхів завжди є загроза приєднання інфекції, дакріоцистит є протипоказанням до будь-яких очних операцій. Перш, ніж вирішувати питання щодо будь-якого хірургічного втручання, слід усунути дакріоцистит. 

Діагностика непрохідності слізних шляхів повинна проводитися в спеціалізованому офтальмологічному центрі, де лікарі володіють необхідними для цього навичками.

Для діагностики характеру непрохідності слізних шляхів проводиться спеціальне дослідження – зондування слізних шляхів, яке дозволяє визначити, на якому рівні відбулася непрохідність. У деяких випадках, слізні шляхи вдається розширити механічно за допомогою спеціальних дренажів і відновити відтік сльози з ока.

Коли непрохідність слізних шляхів має стійкий характер, вирішується питання щодо виду оперативного лікування.

Записатися на прийом
Послуга (за бажанням)
Лікар (за бажанням)
Вам відправлений СМС з кодом підтвердження запису на прийом