Далекозорість, гиперметропія
Що таке далекозорість? Лікування далекозорості
Далекозорість (гіперметропія) – це варіант слабкої оптичної системи ока.
При далекозорості промені світла, що потрапляють в око, після заломлення через лінзи ока (рогівку та кришталик) віртуально збираються за сітківкою (світлосприймаючий апарат ока), а на сітківці формується нечітке зображення.
Обумовлена далекозорість двома причинами – або лінзи очей занадто слабкі, або розмір ока менше, ніж звичайно. Можливе і поєднання обох причин.
Щоб сфокусувати об’єкт, який розглядається, на сітківці та чітко його побачити, необхідно посилити заломлюючу силу ока. Зробити це можна за допомогою додатково розміщених перед оком збираючих лінз (окуляри, контактні лінзи) або за допомогою зміни (посилення) заломлюючої сили центральної області самої рогівки (лазерна корекція зору).
При гіперметропії для отримання чіткого зображення око намагається компенсувати слабкість оптичної сили шляхом напруження фокусуючих м’язів. При цьому око весь час працює в режимі підвищених навантажень. В різному віці це призводить до різноманітних проблем.
У маленьких дітей, коли м’язова система ока розвинута недостатньо сильно, чіткість зорових образів нестабільна та немає координованості в роботі обох очей, може розвиватись косоокість.
В школі підвищені вимоги до роботи фокусуючого апарата ока призводять до швидкої втомлюваності, сльозотечі, головним болям, дратівливості. Розвивається так звана астенопія.
В подальшому розвивається хронічний спазм м’язів, що виражається в стійкому зниженні зору як вдалеч, так і на близьку відстань, та неможливості підібрати комфортну корекцію. В результаті навіть самі молоді люди втрачають можливість повноцінно працювати, виконувати звичайний об’єм зорових навантажень.
Для того, щоб уникнути таких ситуацій, застосовується апаратне лікування, направлене на зняття спазма акомодаційних м’язів та тренування їх здатності до фокусування.
Далекозорі люди відчувають підвищений дискомфорт при роботі на близькій відстані. У далекозорих людей набагато раніше виникає вікова далекозорість (пресбіопія) і необхідність в окулярах для близької відстані.
Види корекції далекозорості:
- окуляри;
- м’які контактні лінзи;
- лазерна корекція зору;
- рефракційна заміна кришталика;
- внутрішньоочні контактні лінзи.
Центр АЙЛАЗ спеціалізується з питань корекції зору, ми маємо в розпорядженні саме сучасне та точне обладнання для діагностики, а наші лікарі мають достатній досвід і бажання допомогти вам обрати саме той вид корекції, який буде для вас найбільш безпечним і комфортним.
Залишити відгук про клініку «АЙЛАЗ» , 05.09.2021 18:19:00
Шановні пацієнти! Ви можете залишити відгук про ваше відвідування клініки «АЙЛАЗ» і про роботу наших фахівців.