- Про «АЙЛАЗ»
-
Методи лікування
Лазерна корекція Лікування катаракти Лікування короткозорості Ортокератологія (нічні лінзи Precilens, Paragon) Корекція астигматизму Лікування глаукоми Внутрішньоочні (факічні) контактні лінзи Лікування захворювань сітківки Лікування кератоконусу Лікування кератитів Лікування косоокості Лікування сухого ока IPL Контактні лінзи Апаратні методи лікування зору Оптика
- Хвороби очей
- Запитання та відгуки
- Контакти
17.01.2025 Успішна реабілітація у Західному реабілітаційно-спортивному центрі
15.01.2025 Реабілітація Володимира Музики в Західному реабілітаційно-спортивному центрі
13.01.2025 «АЙЛАЗ» ближчий до вас: ведемо сторінки у Facebook та Instagram
10.01.2025 Тварини бачать світ інакше: що знають про це вчені?
- Головна »
- Про «АЙЛАЗ» »
- Публікації фахівців »
- Авер'янова Оксана Сергіївна: публікації »
- Ще раз про катаракту. Неминуче та оборотне
Ще раз про катаракту. Неминуче та оборотне
Про катаракту написано багато. І це невипадково. Адже катаракта – найчастіша причина сліпоти у всьому світі.
Оскільки розвиток катаракти – це віковий процес, то й ризик її розвитку 100%, це лише питання часу. У кожного з нас рано чи пізно вона почне розвиватися. Це погана новина.
І в цьому плані певне значення має спосіб життя, звички, харчування.
Чи правда, що у вегетаріанців рідше з’являється катаракта?
Цікаві дані стосовно частоти розвитку катаракти та способу харчування були проведені в Оксфордському Університеті та опубліковані у 2015 році.
Чи може більша кількість зелені та менша кількість м’яса у харчуванні зменшити ризик розвитку катаракти?
У дослідженні взяло участь 27 670 осіб віком від 45 років. Дуже виражений зв’язок виявився між розвитком катаракти та способом харчування.
Ризик був вищим у їдків м’яса, що з’їдають понад 100 г на день, і він знижувався зі зменшенням приймання добової кількості м’яса.
Потім слідували люди, які їли рибу, та найменші ризики розвитку катаракти були у вегетаріанців та суворих вегетаріанців. Дослідження встановило, що у вегетаріанців ризик розвитку катаракти на 40% (!) менший, ніж у м’ясоїдів.
Чи це говорить про те, що ми маємо припинити їсти м’ясо? Можливо…
Проведене дослідження відповідає на це питання. Можливо, чим більше ви їсте м’яса, тим менше місця для овочів і зелені.
Крім того, може вегетаріанці в принципі ведуть здоровіший спосіб життя? Уникають куріння, надмірного перебування на сонці, у них рідше зустрічається діабет.
Відомо, що до чинників ризику розвитку катаракти відносяться:
- ультрафіолетова інсоляція;
- діабет;
- гіпертонія;
- ожиріння;
- куріння;
- тривале використання кортикостероїдів і статинів;
- вживання значної кількості алкоголю.
Є й гарна новина, і вона дозволяє нам впевнено дивитися у майбутнє – сліпота, що спричинена катарактою, оборотна.
Видалення катаракти – найчастіша операція в офтальмології. Саме тому в історичному аспекті катарактальна хірургія – одна з технологій, що найбільш динамічно розвиваються в галузі хірургії ока.
Удосконалення хірургічного обладнання, покращення хірургічної техніки призвели до того, що сьогодні катаракта оперується амбулаторно.
Як куріння шкодить зору
Куріння завдає шкоди практично кожному органу. У тому числі й очам.
Куріння та катаракта
Курці подвоюють ризик розвитку катаракти, збільшуючи його кожною наступною цигаркою.
Куріння та макулодистрофія
У курців ризик розвитку вікової макулодистрофії (дистрофії центральної зони сітківки) втричі більше порівняно з людьми, які ніколи не курять. Жінки, що курять у віці старше вісімдесяти, страждають від недуги в 5,5 раза частіше, ніж ті жінки, які не курять, того ж віку.
Куріння та діабетична ретинопатія
Діабетична ретинопатія впливає на судини сітківки та може призвести до втрати зору. Від куріння ризик виникнення діабетичної ретинопатії може зрости вдвічі.
Куріння та синдром сухого ока
Люди із синдромом сухого ока мають нестачу секрету сльози. Виявляється в роздратуванні ока, почервонінні, швидкій стомлюваності. Тютюновий дим може сильно «дратувати» поверхню ока та сприяє розвитку синдрому, у тому числі й у пасивних курців.
Куріння та дитячі очні недуги
У вагітних жінок токсини тютюнового диму можуть поширюватися кров’яним річищем у плаценту, завдаючи шкоди дитині. У курців-жінок під час вагітності є ризик передчасних пологів. Недоношені діти можуть бути народжені з вродженими захворюваннями очей з можливим розвитком сліпоти.
Сучасна операція видалення катаракти триває близько 10 хвилин, проводиться без розрізів і швів, через маленький тунель (близько 2 мм), не вимагає строгих обмежень після операції (ви можете читати, дивитися телевізор, займатися домашніми справами та виходити на вулицю) й призводить до дуже швидкого відновлення зору. Як правило, достатньо кількох днів для досягнення максимального зору. Світова статистика показує, що 8 із 10 пацієнтів після видалення катаракти набувають гостроти зору 70% і вище!
Медикаментозного методу лікування катаракти немає. Її розвиток можна певною мірою затримати, але шлях відновлення зору лише одне – операція.
Як затримати розвиток катаракти
Попри доволі суперечливі думки, досить велика кількість досліджень припускають, що певні продукти та харчові добавки знижують ризик розвитку катаракти.
Вважається, що приймання лютеїну та вітаміну Е знижує ризик розвитку катаракти.
Гарним джерелом вітаміну Е є соняшник (насіння та олія), мигдаль та інші горіхи.
Лютеїн міститься у шпинаті, капусті кале, кукурудзі.
Відомо так, що такий антиоксидант, як вітамін С і продукти, що містять омега-3, можуть знижувати ризик розвитку катаракти.
Крім правильного харчування, використовуйте сонцезахисні окуляри, що блокують ультрафіолетові промені. Це також дозволить вам знизити ризики та віддалити момент розвитку катаракти.
Під час видалення катаракти хірург замінює ваш кришталик на штучну лінзу, що залишається у вашому оці на все життя. Швидкий кришталик дозволяє фокусувати зображення на сітківку. Видалення катаракти рекомендують робити тоді, коли зниження зору заважає вести звичний спосіб життя. Не потрібно відтягувати, позбавляючи себе активності, адже ми заслуговуємо на повноцінне життя в будь-якому віці.
Сучасні штучні кришталики високотехнологічні: мають ультрафіолетовий фільтр для захисту сітківки від сонячного світла, різні дизайни, що можуть бути кращими у тому чи іншому випадку. Хірург пояснить свій вибір дизайну штучного кришталика.
У виборі кришталика є важливе питання, що має розв’язати пацієнт: ви хочете отримати максимальний зір вдалину та користуватися окулярами для близької відстані (як це роблять усі здорові люди після 45-50 років), або хочете отримати можливість зовсім відмовитися від окулярів і бачити вдалину без них.
Така можливість забезпечується спеціальними, зі складною (мультифокальною) оптикою, внутрішньоочними лінзами. Після таких операцій ви не тільки отримуєте високий зір, а й повертаєте собі можливості молодих очей!
Звичайно, будь-якій операції передує серйозна діагностика, що включає детальний огляд очей, розрахунки штучного кришталика, оцінку стану сітківки, рогівки. Для цього потрібне спеціальне обладнання та досвід лікарів.
Тому виберіть клініку, що має достатній досвід роботи (не менше 5 років) і вищу кваліфікаційну категорію.
Медичний центр «АЙЛАЗ» готовий запропонувати свою допомогу. Наша клініка оснащена всім комплексом сучасного діагностичного обладнання, необхідного для обстеження пацієнтів, спеціалізованим операційним блоком, укомплектованим швейцарським та американським обладнанням і, головне, у нас оперують лікарі високого класу.
Ми будемо раді допомогти вам.
Залишити відгук про клініку «АЙЛАЗ» , 05.09.2021 18:19:00
Шановні пацієнти! Ви можете залишити відгук про ваше відвідування клініки «АЙЛАЗ» і про роботу наших фахівців.