044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
Ми лікуємо
Запитання до спеціаліста

Лікування кератитів

Лікування запальних і дистрофічних захворювань рогівки

Запалення рогівки – кератит – тяжке захворювання, яке призводить до порушення прозорості рогівки, різкому зниженню зору та поширенню запального процесу вглиб ока.

Причина кератитів – інфекція. Найбільш небезпечними є герпетичний вірус, грибки, протозойна інфекція, синьо-гнійна паличка, псевдомона.

Інфікування рогівки провокує травма, яка може бути викликана як простою механічною травмою ока, так і носінням лінз.

Вірусні кератити часто розвиваються на фоні зниження загального імунітету організму.

Як правило, кератити супроводжуються почервонінням ока,  сльозотечею, світлобоязню, різкими болями.

Зниження зору та болі в оці викликають різкий дискомфорт та повністю лишають можливості вести звичний спосіб життя.

Лікуються кератити за допомогою специфічних для кожної конкретної інфекції антибіотиків, противірусних та протизапальних препаратів. Лікування зазвичай довге та не завжди призводить до повного одужання. Після тяжких кератитів назавжди залишається помутніння рогівки – більмо, яке суттєво понижує зір і погіршує косметичний вигляд людини.

Чимало кератитів мають рецидивний (який повторюється) характер і кожна наступна атака запалення викликає все більші зміни в рогівці.

Найбільш тяжко піддаються лікуванню герпетичні, протозойні та грибкові кератити. Іноді медикаментозна терапія безсильна.

Сьогодні з’явився новий метод лікування тяжких запальних захворювань рогівки. Цей метод називається крос-лінкінг рогівки.

Сутність методу полягає в тому, що за допомогою спеціального приладу – лапми Зайлера, проводиться повна стерилізація рогівки (тобто знищується вся інфекція в товщі рогівки) за допомогою спеціально сфокусованого гомогенізованого монохромного ультрафіолетового випромінення.

Одночасно усувається набряк рогівки, викликаний запальним процесом.

Достатньо однієї процедури, щоб зупинити запальний процес і ліквідувати інфекцію.

Після проведення процедури проходить біль, заспокоюється око, рогівка стає прозорою.

Сьогодні для тих, хто страждає від тяжких форм кератитів, з’явилась надія!

Крос-лінкінг застосовується і при епітеліально-ендотеліальних дистрофіях рогівки, які є одним з рідкісних, але серйозних ускладнень хірургії катаракти. Декомпенсація рогівки після операції приводить до її набряку, порушенню прозорості та цілісності поверхневого шару. В результаті значно знижується зір, з’являється болі, світлобоязнь і сльозотеча. Пацієнти примушені постійно проводити протизапальне лікування або вдаватися до пересадки рогівки.

За допомогою крос-лінкінгу усувається набряк рогівки за рахунок ущільнення шарів колагенових волокон, покращується зір, зникає або значно зменшується дискомфорт і болі.

Історична довідка:

В 2008 році професор Зайлер отримав на свій інноваційний винахід вищу нагороду в офтальмології – премію Келмана.

Метод крос-лінкінгу застосовується з 1996 року для лікування тяжких захворювань рогівки.

В Україні вперше метод було застосовано в медичному центрі АЙЛАЗ.

Сьогодні наша клініка має самий великий досвід в Україні.

Медичний центр АЙЛАЗ офіційно сертифіковано до застосування методу, спеціалісти центру пройшли навчання в Швейцарії та Німеччині та мають відповідні дипломи.

Медичний центр АЙЛАЗ сертифіковано як офіційний центр з навчання методиці крос-лінкінга лікарів України.

Діагностика при захворюваннях рогівки
При захворюваннях рогівки, окрім базового обстеження, необхідно обов’язково провести наступні спеціальні дослідження.

Оптична пахіметрія та топографія рогівки – Orbiscan (Bausch&Lomb, США) – безконтактний прилад, який дозволяє за 2.5 секунди провести вимірювання в 9 тисячах точок рогівки за наступними параметрами:

  • повна топографія передньої поверхні рогівки,
  • повна топографія задньої поверхні рогівки,
  • повна оптична пахіметрія – товщина рогівки по всій площі,
  • глибина передньої камери ока,
  • діаметр зіниці,
  • ширина кута передньої камери ока.
diagnostikaprizabolevaniyaxrogovicy01

Загальний вигляд приладу – Orbiscan (Bausch&Lomb, США)

diagnostikaprizabolevaniyaxrogovicy2

Топограма пацієнта з кератоконусом

diagnostikaprizabolevaniyaxrogovicy3

3-Д зображення топограми при кератоконусі

За отриманими даними проводиться тривимірний аналіз конфігурації рогівки. Дослідження дає можливість абсолютно точно визначити наявність у пацієнта кератоконусу навіть у тих випадках, коли інші дослідження ще не ідентифікують захворювання. Таким чином, саме дане дослідження дає можливість провести ранню діагностику.

Саме Orbiscan визнано в світовій сучасній офтальмології найбільш зручним, швидким і інформативним приладом для вивчення рогівки.

Оптична когерентна томографія рогівки – оптичний прилад, який дає можливість безконтактно та швидко дослідити товщину рогівки та оцінити її структуру.

Особливої важливості це дослідження набуває при лікуванні запальних захворювань рогівки, коли нам необхідно оцінити глибини та площу розповсюдження процесу.

diagnostikaprizabolevaniyaxrogovicy4Зображення рогівки – видно ділянку ущільнення в шарах

Дослідження використовується не тільки для діагностики, але і для диспансерного спостереження за пацієнтами з кератоконусом та запальними станами рогівки.

В медичному центрі АЙЛАЗ використовується одна з самих останніх моделей спектральної ОКТ – RTVue-100 фірми Optovue (США) (один з самих швидкісних та точних приладів у світі – 26 000 сканів в секунду (!) і зображення сітківки з роздільною здатністю в 5 мікрон!).

Перераховані дослідження є обов’язковими в постановці діагнозу при захворюваннях рогівки та прийнятті рішення про лікування.

При запальних захворюваннях рогівки важливим є ідентифікація інфекції та визначення її чутливості до антибіотиків. В медичному центрі АЙЛАЗ є можливість на місці виконати ці дослідження!

diagnostikaprizabolevaniyaxrogovicy05_04
Загальний вигляд приладу – RTVue-100 фірми Optovue (США)

Ендотеліальна мікроскопія рогівки – швидке та безконтактне дослідження, яке за лічені секунди дає дуже важливу інформацію про стан внутрішнього шару рогівки. Саме цей шар відповідає в більшій мірі за прозорість рогівки та її поведінку після внутрішньоочних операцій.

Дане дослідження дає можливість порахувати щільність клітин, їх форму та розміри та використовувати ці дані в прогнозуванні реакції рогівки на будь-яке хірургічне втручання. Дослідження є незамінним в уточненні діагнозу дистрофії рогівки.

lecheniekeratitov01
Протокол результату ендотеліальної мікроскопії рогівки
Хто здійснює лікування рогівки
Авер’янова Оксана Сергіївна
  • Директорка медичного центру «АЙЛАЗ», лікарка-офтальмолог вищої категорії, кандидатка медичних наук;
  • досвід роботи – понад 30 років

Експерт у таких напрямках: ортокератологія, лікування патологіі рогівки, кератоконусу, реконструктивна хірургія, онкоофтальмологія, патологія сльозових шляхів, лікування глаукоми, лікування макулодистрофії, загальна та інструментальна діагностика, терапія захворювань очей.

Розумій Наталія Михайлівна
  • Лікарка-офтальмолог вищої категорії, кандидатка медичних наук, Заслужена лікарка України;
  • досвід роботи – понад 30 років

Експерт у таких напрямках: травма ока, діагностика та лікування глаукоми, хірургія катаракти, діагностика та лікування офтальмологічних захворювань, в тому числі інтравітреальне введення ліків при макулодистрофіях, тромбозах вен сітківки, діабетичних ускладненнях сітківки.

Найбільш поширені питання з лікування кератитів і крос-лінкінгу
Чи можливе застосування крос-лінкінгу в лікуванні інфекційних кератитів?

Останніми роками з метою лікування рецидивних тяжких кератитів почали застосовувати метод фотополімеризації рогівки (крос-лінкінг). В основі бактерицидного ефекту крос-лінкінгу лежить явище цитотоксичності атомарного кисню та ультрафіолетового світла, що дає можливість досягти глибокої стерилізації рогівки.

Які захворювання рогівки, окрім кератоконусу, можливо лікувати за допомогою крос-лінкінгу?

З моменту клінічного впровадження методу крос-лінкінгу в клінічну практику, де він прекрасно зарекомендував себе як безпечна і ефективна процедура укріплення рогівки у пацієнтів з кератоконусом, повідомлення останніх років свідчать про ефективність цієї процедури в лікуванні таких захворювань як: хронічні краєві виразки рогівки; краєва дегенерація Терьєна; виразка Мурена; рецидивні кератити (грибковий, вірусний, бактеріальний); лікування епітеліально-ендотеліальної дистрофії рогівки

Вартість лікування кератитів
Лікування
Вартість
Лікування кератитів – ультрафіолетове зрощення за допомогою лампи Зайлера Одне око, подальше спостереження протягом 1 місяця
16900 грн.
РТК фототерапевтична кератектомія Одне око
10800 грн.
Алмазне шліфування рогівки Одне око
5900 грн.
Фотополімеризація рогівки при епітеліальній дистрофії Одне око
14900 грн.

Діють знижки за дисконтними картками.
Важлива юридична інформація: ознайомитися.

Записатися на прийом
Послуга (за бажанням)
Лікар (за бажанням)
Вам відправлений СМС з кодом підтвердження запису на прийом