044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
Ми лікуємо
Підписка на новини

Запитання до спеціаліста

Що сьогодні нового у лазерній корекції зору? Частина 3

Ексимерна лазерна корекція – популярна процедура корекції зору. Вперше вона була проведена у Берліні в 1986 році і з того часу мільйони людей позбулися окулярів і контактних лінз за лічені хвилини. 

Трішки історії

Сама назва – ексимерний лазер (eximer laser) – абревіатура від Exited Dimmer – збуджений димер (димер – назва молекули хімічної речовини, що складається з двох однакових атомів – наприклад, це водень (Н2)).

На сьогодні ексимерні лазери працюють на сумішах газів (як правило, аргон-фтор), тому димерних молекул у них немає. Але історична назва залишилася.

Перше практичне застосування ексімерних лазерів належить до мікроелектроніки. Їх застосовувала компанія IBM для створення мікроплат.

Довжина хвилі ексимерного лазера – це ультрафіолетовий діапазон. Виявлена властивість викликати випаровування мікрошарів живих тканин без розігріву та порушення структури шарів, що оточують, і шарів, що підлягають, отримало назву «ефект фотоабляції». Воно лягло в основу застосування ексімерних лазерів для корекції порушень рефракції.

У 2011 році на форумі Європейського товариства рефракційних хірургів лазерна корекція була визнана найбезпечнішою та найпередбачуванішою операцією в офтальмології.

У США вперше офіційний дозвіл до проведення корекції на двох очах одночасно було отримано після досить незвичайного порівняння: виявилося, що ризики потрапити в ДТП, наприклад, дорогою до клініки для операції другого ока, вищі, ніж ризики ускладнень при лазерній корекції!

І все-таки як багато людей користується окулярами та контактними лінзами. До речі, ризики інфікування ока після лазерної корекції за світовою статистикою становлять 0,03%, а при користуванні м’якими контактними лінзами на порядок вищі, причому при лазерній корекції це одноразовий ризик, а у користувачів контактних лінз – постійний.

Що зупиняє нас перед вибором? Чому ми не наважуємося «побачити світ на власні очі» та, нарешті, зробити це?

Причин декілька та серед них – страх і складність вибору клініки, куди звернутися.

Страх перед необов'язковою операцією (лазерна корекція не розв’язує питання здоров'я, вона є питанням якості життя), великою мірою, формується невизначеністю кінцевого результату.

Чи я отримаю той зір, про який мріяв, а чи все пройде добре?

Як довго йтиме операція та що я відчуватиму?

Як вибрати найбільш професійну клініку та чи будуть зі мною відверті лікарі?

Чим більше ви знатимете про лазерну корекцію, тим легше вам буде ухвалити рішення, чи потрібна вам лазерна корекція, чи окуляри – це те, що вам потрібно!

Звісно, вибір клініки – перший важливий етап.

Абсолютно чіткі критерії допоможуть вам зробити правильний вибір.

Коли прийдете до обраної клініки, поставте «незручні питання» лікарю.

Дізнайтеся про дипломи хірурга, стаж роботи, кількість зроблених ним лазерних операцій, чи були ускладнення, який зір отримали його пацієнти та яка світова статистика?

Чи важливо, на якому лазері проводиться лазерна корекція?

Звісно, так!

Які ж характеристики лазера є важливими? Всі.

Ось кілька з них:

  • рік випуску лазера. Чим молодший лазер, тим краще;
  • діаметр лазерного імпульсу – що менше, то гладкіша поверхня формується, отже, краще якість зору. Сьогодні чудовий стандарт – це 0.75 мм;
  • частота роботи лазера – чим більш швидкісний лазер, тим точніше й швидше проходить лазерна корекція. Сьогодні один із найшвидших лазерів Wave Light EX 500 – 500 Гц (500 імпульсів за секунду!).

Така швидкісна робота лазера вимагає й дуже швидкої системи стеження за положенням ока (щоб усі імпульси були спрямовані в точно заплановане місце), хоча б у 2 рази швидше, ніж швидкість лазерного променя. У лазері Wave Light EX 500 це 1050 Гр (кожні 2 мілісекунди!).

Дуже важливий параметр, що став доступним в останніх моделях лазерів – це система розпізнавання ока за малюнком райдужної оболонки, що забезпечує максимально точне виконання корекції. Для цієї функції недостатньо лише лазера, необхідно сполучене діагностичне обладнання, що дозволяє підготувати цю програму до дії. У лазері Wave Light EX 500 – це оптичний топограф Topolyzer, у лазері ZYOPTIX 100 – аберометр.

Всі сучасні лазери видають та архівують протоколи корекції й лікар може видрукувати його для вас. Там ви можете бачити, яка програма була виконана для вашої корекції та чи були залучені опції, що були попередньо обговорені (та оплачені вами!). До того ж, цю інформацію ви можете отримати не тільки в день корекції, а й через кілька років.

Небагато цифр про лазер Wave Light EX 500:

  • глибина кожного імпульсу – 8 мікронів;
  • для корекції 1.0 діоптрії при оптичній зоні 6.5 мм рогівка стоншується всього на 12 мікронів (!);
  • для корекції –5.0Д потрібно 18 сек. роботи лазера.

Можливості лазера, його точність, швидкість, контрольованість – важливі аспекти результату корекції, але не єдині.

Але навіть якщо лазер може багато (і це так!), ключовим моментом вашого рішення є питання – чи я хороший кандидат для лазерної корекції? Сьогодні, на базі 30-річного світового досвіду, прогнозувати результат лазерної корекції у кожному конкретному випадку можна та потрібно!

Інформація є.

Думайте та вибирайте!

Читайте попередню частину статті