044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
Методи лікування
Запитання до спеціаліста

Астигматизм

15.04.2018

Що таке астигматизм? Лікування астигматизму

Астигматизм – це така зміна заломлюючої сили ока, за якої присутнє не тільки її посилення (як за короткозорості) або послаблення (як за далекозорості), але і виражене порушення сферичності. При цьому в одних меридіанах заломлююча сила більша, а в інших менша.

За такого стану оптичної системи ока не існує такої відстані до предмету, що розглядається, при якому у людини був би чіткий зір. Якщо відстань адекватна для заломлення світла в одному меридіані, то вона неадекватна в іншому.

Астигматизм буває:

  • короткозорий, коли у людини присутня короткозорість, то вона в деяких меридіанах більша, а в інших менша;
  • далекозорий, коли, відповідно, ступінь далекозорості різна в різних меридіанах;
  • змішаний, коли в одних осях має місце короткозорість, а в інших далекозорість. 

Некоригований астигматизм нерідко призводить не тільки до нечіткого зору, але і викликає втомлюваність очей, головні болі, почервоніння та запалення повік, слизової оболонки ока, сльозотечу.

Астигматизм, як правило, проявляється в дошкільному та ранньому шкільному віці. Якщо астигматизм збільшується і не вдається підібрати адекватну корекцію, то необхідно ретельно обстежитись в спеціалізованому закладі, так як це може бути початком серйозного захворювання рогівки – кератоконусу.

Правильна діагностика астигматизму потребує використання спеціальної діагностичної апаратури, так як методи, які традиційно використовуються достатньо часто не дають повної та правильної картини. Особливо це стосується дітей та молодих людей, у яких недосконалість оптичної системи ока часто маскується за рахунок м’язової напруги. При цьому нерідко назначаються неадекватні окуляри, які не тільки не усувають дискомфорт та втомлюваність очей, але і посилюють їх.

В медичному  центрі АЙЛАЗ наявне необхідне обладнання, щоб правильно визначити характер і ступінь астигматизму.

Види корекції астигматизму:

Лікар після детального обстеження ваших очей запропонує той метод корекції астигматизму, який найкращим чином підходить саме для вас.

Центр АЙЛАЗ спеціалізується з питань корекції зору, ми маємо в розпорядженні саме сучасне та точне обладнання для діагностики, а наші лікарі мають достатній досвід та бажання допомогти вам обрати саме той вид корекції, який буде для вас найбільш безпечним та комфортним.

Записатися на прийом
Послуга (за бажанням)
Лікар (за бажанням)
Вам відправлений СМС з кодом підтвердження запису на прийом