044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
матеріали за темою
Відео-енциклопедія
Методи лікування
Запитання до спеціаліста

Діагностика зору

Діагностика зору

Діагностика зору

Діагностика – це основа ефективного та правильного лікування.

Наш центр забезпечений найбільш сучасними діагностичними комплексами останнього покоління компаній Bausch & Lomb, ALCON, Quantel Medical, Reichert, Keeler, Heine, Topcon, Oculus, Leica, Oertly, HAAG-STREIT Diagnostics, Carl Zeiss та іншими. Все перераховане нижче обладнання має сертифікати якості та зареєстровано в Україні. Все обладнання проходить щорічний метрологічний контроль, який забезпечує точність досліджень, що проводяться. Все лазерне обладнання знаходиться на сервісному обслуговуванні інженерів компаній виробників.

Усі прилади сконцентровані в кабінетах діагностичного відділення, що дозволяє максимально зручно та швидко провести основні та додаткові (за потребою) обстеження.

Це дозволяє врахувати всі особливості ваших очей, нюансів та деталей вашого зору, а отже, запропонувати вам оптимальний метод лікування та досягти найкращих результатів.

Робоче місце офтальмолога

У клініці «АЙЛАЗ» одночасно працюють 7 кабінетів первинного обстеження пацієнтів, у кожному з яких вас чекає кваліфікований лікар і сестра. Вони проведуть всі необхідні базові обстеження, намітять додаткові дослідження та супроводжуватимуть вас у діагностичне відділення. По завершенню обстежень ваш лікар ознайомить вас з їх результатами, пояснить їх, поставить діагноз та обговорить лікування. У деяких випадках може знадобитися консультація головного лікаря або вузького спеціаліста певної області.

Всі кабінети для вашої зручності обладнані робочим місцем офтальмолога – спеціальною діагностичною платформою з мобільним кріслом для пацієнта та базовими діагностичними приладами.

Рефрактометрія

Рефрактометрія

Рефрактометрія – це базове дослідження в офтальмології, що визначає оптичну силу наших очей.

Результати цього дослідження показують, чи є у пацієнта короткозорість, далекозорість, астигматизм і чи потребує він корекції окулярами або МКЛ.

Це дуже важливе дослідження проводиться за лічені секунди, безконтактно, та видає письмовий звіт обстеження.

Для зручності наших пацієнтів в клініці «АЙЛАЗ» рефрактометри встановлені у більшості діагностичних кабінетів. Є і мобільний рефрактометр, що дає можливість провести вимірювання у пацієнтів, яким складно пересуватися.

Вимірювання внутрішньоочного тиску

Вимірювання внутрішньоочного тиску – це фундаментальне дослідження в офтальмології. Скринінгове дослідження проводиться безконтактно, проте золотим стандартом вимірювання є апланаційний (контактний) метод за допомогою тонометра Гольдмана. У клініці «АЙЛАЗ» ми використовуємо обидва методи. Всі кабінети для зручності наших пацієнтів забезпечені тонометрами Гольдмана, де вимірювання внутрішньоочного тиску проводиться на щілинній лампі під час огляду ока.

Відеокератотопограф Pentacum

Відеокератотопограф Pentacum

Це сучасний оптичний безконтактний метод дослідження рогівки та переднього сегменту ока.

Апарат вибудовує 3Д-модель рогівки, аналізуючи 25 000 точок за декілька секунд.

Дослідження на Пентакамі дає можливість оцінити товщину, форму, оптичну силу, кривизну передньої та задньої поверхні рогівки, глибину передньої камери, а також оптичну щільність рогівки і кришталика.

Сьогодні проведення безпечної й точної лазерної корекції зору неможливо без проведення відео-кератотопографії рогівки.

Клініка «АЙЛАЗ» має в своєму розпорядженні три різних топографи – Pentacum, Orbiscan і Topolyzer, що підвищує точність дослідження та практично виключає можливість помилки.

Topolyzer (тополайзер)

Topolyzer (тополайзер)

Topolyzer (тополайзер) – один з найбільш точних і сучасних топографів рогівки, визначає конфігурацію передньої поверхні рогівки у 22 тис. точок і створює докладну карту її поверхні. За допомогою тополайзера забезпечується точна оцінка стану рогівки для вирішення питання про безпеку лазерної корекції.

Дослідження незамінне при плануванні персоналізованої лазерної корекції. У клініці «АЙЛАЗ» використовуються три різних топографа, що дозволяє уникнути втрати інформації та забезпечити створення найбільш точною програми лазерної корекції.

Дані Topolyzer використовуються для створення унікальної програми лазерної корекції пресбіопії.

ОКТ-ангіографія (ангіо-ОКТ, ангіо-ОСТ)

ОКТ-ангіографія (ангіо-ОКТ, ангіо-ОСТ)

ОКТ-ангіографія – найсучасніший неінвазивний, безконтактний метод дослідження тканин і судин сітківки та судинної оболонки ока. Це дослідження – останнє світове досягнення в області оптичної та ультразвукової діагностичної офтальмології.

Цей метод дозволяє аналізувати судинну систему ока на різній глибині, візуалізує кровоносні судини кожного шару сітківки, судинної оболонки та диску зорового нерва.

Ми можемо отримати 3D-зображення з мікрометричною точністю структур очного дна (сітківки та судинної оболонки). Прилад проводить дослідження всіх структур сітківки й деталізує об’єкти розміром менше ніж 10 мкм.

Тест є швидким, комфортним і не має жодних протипоказів чи побічних ефектів.

Однією з переваг цього підходу на основі ОКТ є те, що він забезпечує кількісний аналіз судин сітківки.

Технологія OCT-A забезпечує «3D»-інформацією про зображення макули та візуалізує перипапілярні капіляри, що живлять шар нервових волокон сітківки.

Ангіо-ОКТ важлива для розуміння багатьох захворювань сітківки, а саме:

  • діабетичної ретинопатії – виявлення неоваскулярних комплексів і кількісне визначення фовеальної аваскулярної зони та неперфузованих ділянок, що демонструє хорошу відповідність із результатами флюоресцентної ангіографії;
  • сухої вікової макулодистрофії – повідомляється про загальне зниження хоріокапілярного кровотоку, яке зазвичай поширюється за межі ділянок атрофії;
  • вологої вікової макулодистрофії – якісний і кількісний аналіз хоріоїдальної неоваскулярної мембрани, можливість її класифікувати та відстежувати структурні зміни після інтравітреальних ін’єкцій;
  • оклюзії судин – оцінка неперфузійних ділянок і цілісності поверхневих та глибоких сплетень;
  • хоріоїдальних неоваскулярних мембран різних причин (наприклад, пов’язаних з високою короткозорістю);
  • глаукоми – для оцінки перфузії диска зорового нерва у глаукомних очах, оскільки ослаблену перипапілярну та макулярну щільність судин можна виявити у пацієнтів з глаукомою ще до змін на периметрії.

Дослідження можна повторювати скільки завгодно разів і контролювати динаміку лікування.

Це дослідження є унікальним і не має аналогів.

Виконання ангіо-ОСТ потребує досвіду та грамотної інтерпретації результатів.

У клініці «АЙЛАЗ» лікарі діагностичного відділення щоденно виконують дослідження ангіо-ОСТ, набули відповідного досвіду описання результатів дослідження для постановки діагнозу та їх використання у плануванні лікування.

Сучасна діагностика патологічних процесів у сітківці та планування відповідного лікування інколи не можуть бути повноцінними без застосування ангіо-ОСТ.

Клініка, що проводить лікування захворювань сітківки, має бути оснащена ангіо-ОСТ.

У клініці «АЙЛАЗ» використовується обладнання CIRRUS HD OCT 5000 (Німеччина).

 

Оптична когерентна томографія

Оптична когерентна томографія (ОКТ) – сучасний діагностичний метод неінвазивного прижиттєвого дослідження біологічних тканин. Роздільна здатність сучасних приладів для ОКТ становить менше 10 мікрон і дозволяє отримати зображення шарів сітківки, хоріокапілярів і пігментного епітелію сітківки. У процесі дослідження відбувається сканування шарів сітківки, що дозволяє виявити зміни всередині тканини, не видимі оком, і визначити форму патологічних вогнищ, їх розмір, глибину, виявити приховані набряки, дистрофії, крововиливи, скупчення пігменту, наявність рубців, запальних вогнищ, ішемічного набряку.

Дослідження безконтактне, швидке, абсолютно безпечне та може повторюватися скільки необхідно разів. Діагностика в сучасній офтальмологічній клініці неможлива без цього оснащення.

Оптична когерентна томографія

Застосування методу ОКТ у діагностиці захворювань сітківки.

Застосування методу ОКТ для діагностики структурних змін зорового нерва.

Застосування методу ОКТ для обстеження переднього відрізка ока.

Флюоресцентна ангіографія очного дна (ФАГ)

Флюоресцентна ангіографія очного дна (ФАГ)

Флюоресцентна ангіографія очного дна (ФАГ) – метод діагностичного дослідження судин сітківки ока при їх контрастуванні флюоресцеїном – спеціальним безпечним біологічним барвником, що, потрапляючи в кров, здатний забарвити найдрібніші судини.

Метод використовується для вивчення кровотоку сітківки, є незамінним для виявлення атипових судин і місця їх дефектів. Метод в своєму роді є унікальним і не має аналогів.

У клініці «АЙЛАЗ» використовується сучасне обладнання – ретинальна камера Topcon (Японія).

Точна діагностика та ефективне лікування діабетичних захворювань очей неможливо без цього обладнання.

В-сканування в офтальмології

В-сканування в офтальмології

В-скануюча ультрасонографія (або двовимірна УЗД) – неінвазивний, широко розповсюджений діагностичний метод.

Ця маніпуляція базується на проникненні та відображенні високочастотних хвиль від тканин. Інформація надходить на комп’ютер, аналізується та виводиться на екран у вигляді зображення.

Зазначений метод нетравматичний, безболісний і безпечний. Дозволяється для застосування у дорослих, дітей і вагітних жінок.

В клініці УЗД виконується на сучасному приладі VuMax HD Sonomed Escalon (Швейцарія), що є золотим стандартом в офтальмологічній ультразвуковій діагностиці.

Ультразвукова біомікроскопія ока (UBM)

Ультразвукова біомікроскопія ока (UBM) – високоточний ультразвуковий прилад для неінвазивної діагностики структур ока.

Унікальність його в тому, що прилад працює з дуже великою частотою ультразвукових коливань (80-100 МГц), на відміну від стандартної ультразвукової діагностики (10 МГц).

Така висока частота ультразвукових коливань дозволяє отримати дуже детальне зображення об'єкта з найдрібнішими деталями.

Ультразвукова біомікроскопія ока (UBM)

Іноді це дослідження є єдиним джерелом отримання інформації, необхідної для уточнення діагнозу, при підготовці до операції або плануванні лікування.

У клініці «АЙЛАЗ» використовується сучасний швейцарський прилад – VuMax HD Sonomed Escalon (Швейцарія), що є золотим стандартом в офтальмологічній ультразвуковій діагностиці.

Ендотеліальний мікроскоп

Ендотеліальний мікроскоп

Ендотеліальний мікроскоп використовується для оцінки стану рогівки (стану клітин її внутрішнього шару).

Це дослідження допомагає спланувати додаткові заходи безпеки для операцій на передньому відрізку ока.

Якісна хірургія катаракти вимагає проведення цього важливого дослідження на етапі планування операції.

Аналіз щільності ендотеліальних клітин дозволяє діагностувати певні види дистрофії рогівки ще до того, як вони стають клінічно явними.

Синоптофор

При поганій переносимості очкової корекції, скаргах на двоїння та швидку стомлюваність при зорових навантаженнях пацієнтам необхідно провести поглиблені обстеження координації роботи м'язів очей і можливості зорового аналізатора мозку об'єднувати інформацію, що отримується від обох очей одночасно. Робиться це за допомогою спеціальних тестів та обладнання. Результати отриманих даних використовуються для планування лікування та підбору спеціальної корекції, що усуває ці скарги.

Статична комп'ютерна периметрія

Статична комп'ютерна периметрія

Це дослідження чутливості різних ділянок сітківки за допомогою світлових стимулів різної яскравості. Так ми вивчаємо поле зору. Зміни у полі зору при різних захворюваннях специфічні, допомагають поставити діагноз і визначити стадію багатьох захворювань.

У клініці «АЙЛАЗ» встановлено статичний квантитативний периметр Octopus (Німеччина), що є золотим стандартом периметрії. Дані саме цього периметра включені в міжнародну класифікацію стадій глаукоми.

Дослідження за допомогою периметрії є обов'язковим етапом обстеження при діагностиці та лікуванні глаукоми.

Електроретинографія (ЕРГ)

Електроретинографія (ЕРГ)

Що таке електроретинографія (ЕРГ)?

Електроретинографія (ЕРГ) – це дослідження зору, що вимірює електричну реакцію світлочутливих клітин сітківки ваших очей. Сітківка ока складається з шарів спеціалізованих клітин, до складу яких входять фоторецептори (палички та колбочки), що сприймають світло, й гангліозні клітини, що передають зображення в мозок. Крім того, ERG вловлює електричні сигнали й від інших клітин сітківки (клітин Мюллера та біполярних клітин), що діють як посередники між фоторецепторами та гангліозними клітинами.

В «АЙЛАЗі» використовується прилад останнього покоління RETeval (Німеччина), за допомогою якого дослідження виконується дуже комфортно, точно за оновленими стандартизованими протоколами.

Навіщо потрібна ЕРГ?

Ваш лікар може провести ЕРГ, щоб визначити, чи є у вас спадкове або набуте захворювання сітківки, наприклад:

  • пігментний ретиніт, щоє генетичним захворюванням, яке викликає втрату периферичного та нічного зору;
  • макулодистрофія, тобто втрата зору через загибель клітин макули;
  • ретинобластома, яка є раком сітківки ока;
  • відрив сітківки, що є її відшаруванням від задньої частини очного яблука;
  • дистрофія колбочок, тобто втрата зору через порушення їх роботи.

ERG також може допомогти вашому лікарю оцінити потребу в хірургічному втручанні на сітківці ока або інших видах операцій на очах, таких як видалення катаракти.

Які хвороби шукає лікар за допомогою EРГ?

Існує ряд станів сітківки, при яких ЕРГ може надати корисну інформацію, зокрема:

  • пігментний ретиніті синдром Ашера;
  • розлади, що імітують пігментний ретиніт (RP), а також носії генів RP, які в іншому випадку мають незначні ознаки захворювання;
  • вроджений амавроз Лебера;
  • хоріоідеремія;
  • вроджена стаціонарна куряча сліпота;
  • Х-зчеплений ювенільний ретиношизис;
  • ахроматопсія;
  • дистрофії та дегенерації колбочок і паличок;
  • тотальне відшарування сітківкий аномалії сітківки через металеві чужорідні тіла, аутоімунні захворювання, запальні захворювання, пошкодження токсичними ліками, оклюзію судин сітківки, недостатнє харчування та хвороби метаболічного накопичення.

Що відбувається під час електроретинографії?

Що відбувається під час електроретинографії?

  1. Ваш лікар попросить вас лягти або зручно сісти.
  2. У разі, якщо пацієнт в окулярах, їх слід зняти.
    • Контактні лінзи можна залишити на місці.
  3. Для коректної реєстрації ЕРГ ваш лікар обробить ділянку шкіри під кожним оком спеціальним розчином і зафіксує сенсорну смужку, що самоклеїться.
    • Під смужкою не має бути волосся.
  4. Далі лікар приєднує до сенсорної смужки прилад і розміщує його над оком, притискаючи реєструвальну чашу приладу до шкіри.

Що відбувається під час електроретинографії?

  1. В цей час слід розслабитися, намагатися не моргати та прикрити друге око заслінкою або долонею.
    • При цьому пацієнт не повинен розмовляти, посміхатися або гримасувати, що може подовжити час тесту.
  2. При торканні приладу до шкіри слід максимально широко відкрити обстежуване око та дивитися у бік червоного фіксаційного світла приладу RETeval.
  3. Контролюючи через монітор приладу напрямок погляду пацієнта та відкритість його ока, лікар озвучує момент початку обстеження.
  4. Протягом обстеження пацієнт спостерігатимете миготливе світло. Лікар проведе тест при денному освітленні тав затемненому приміщенні.
    • Реакції, записані у світлій кімнаті, в основному відображають функцію колбочок, а реакції, записані в затемненій кімнаті, в основному  паличок сітківки.
  5. При завершенні обстеження прилад припиняє блимати та дає негучний сигнал.
  6. Далі схоже обстеження лікар проводить з іншим оком.

Інформація з сенсорних смужок відображається на моніторі приладу. Монітор відображає та записує інформацію. Вона проявляється у вигляді а-хвиль і b-хвиль. А-хвиля – це позитивна хвиля, що походить переважно з рогівки ока, вона являє собою початкове негативне відхилення спалаху світловимірювальних стрижнів і колбочок. Далі слідує b-хвиля, або позитивне відхилення. Графік амплітуди b-хвилі показує, наскільки добре ваше око реагує на світло.

Що означають результати ЕРГ?

Електроретинограма (ЕРГ) має певний хвильовий вигляд, що містять а-хвилі (активність фоторецепторів) і b-хвилі (активність клітин Мюллера та біполярних клітин) в адаптованих до темряви (скотопічних умовах) і адаптованих до світла (фотопічних умовах) параметрах.

Нормальні результати

Якщо ваші результати нормальні, вони покажуть відповідно нормальні хвильові візерунки нормального ока. Хвильові візерунки, що зменшуються в розмірі або затримуються чи подовжуються в часі, дають підказки про типи пошкоджених клітин.

Аномальні результати

Аномальні результати ЕРГ дають підказки щодо того, які саме клітини сітківки уражені захворюванням. Існують захворювання сітківки, при яких специфічні клітини відсутні або слабкі при народженні, тоді як інші аномалії набуваються з часом. Аномальні результати можуть вказувати на будь-який з таких станів:

  • атеросклероз ураження сітківки;
  • вроджений ретиношизис, що є розщепленням шарів у сітківці;
  • вроджена куряча сліпота;
  • гігантоклітинний артеріїт;
  • відшарування сітківки;
  • дистрофія колбочок іпаличок;
  • деякі ліки;
  • дефіцит вітаміну А;
  • травми;
  • діабетична ретинопатія;
  • відкритокутова глаукома.

Які ризики несе ЕРГ?

Ризики, пов’язані з ERG, відсутні. Під час процедури ви можете відчувати невеликий дискомфорт, дивлячись на мерехтливе світло, що створює пристрій RETeval. Цей дискомфорт зазвичай швидко минає після завершення процедури тестування.

Слідкуйте за своїм станом після процедури та дотримуйтеся усіх інструкцій щодо подальшого догляду, які дає вам лікар. Якщо ви відчуваєте постійний дискомфорт після ЕРГ, вам слід звернутися до лікаря, який проводив тест.

Чи боляча ЕРГ?

ЕРГ з RETeval абсолютно безболісна. ЕРГ добре переноситься та медичні працівники можуть її виконувати у дітей і немовлят.

Скільки часу займає EРГ?

Тривалість ЕРГ буде залежати від вибраного та узгодженого протоколу й умов (денні, сутінкові) обстеження. Для адаптованої до темряви частини тесту пацієнт перебуває у темряві протягом 20 хвилин. Тривалість більшості тестів складає лише кілька секунд.

Чи є протипоказання до ЕРГ?

Використання пристрою RETeval протипоказано за таких умов:

  • не застосовувати пацієнтам з діагнозом світлочутливої епілепсії;
  • не використовуйте сенсорні смужки пацієнтам з алергією на гель сенсорних смужок;
  • уникайте використання, якщо пошкоджена орбіта або навколишні м’які тканини мають відкрите ураження.

Що відбувається після ЕРГ?

Ваш лікар обговорить з вами результати ЕРГ. Він може призначити додаткові аналізи для оцінки стану вашого ока.

У випадку, якщо у вас виявиться потреба оперативного лікування, лікар обговорить його деталі. У випадку діагностики стану, що не потребує операції, лікар може призначити вам ліки.

Перевірте ваш зір онлайн

Перевірте ваш зір онлайн

Перевірте ваш зір онлайн з допомогою декількох тестів прямо у нас на сайті.

Звертаємо вашу увагу, що тести зору онлайн не здатні замінити професійного обстеження зору у офтальмолога в клініці.

Вартість діагностики зору

Послуга
Вартість
Первинне офтальмологічне обстеження
1200 грн.
Топографічне дослідження (Pentacam) Два ока, входить у вартість діагностики
600 грн.
Топографічне дослідження профілю рогівки (Topolyzer)
700 грн.
Епітеліальна карта рогівки Два ока
550 грн.
Конфокальна мікроскопія рогівки Два ока
1800 грн.
Електроретинографія сітківки та зорового нерву
2100 грн.
Викликані зорові потенціали
1300 грн.

До вартості первинного обстеження входять ВСІ ОФТАЛЬМОЛОГІЧНІ ОБСТЕЖЕННЯ (за вийнятком ПРП, ФАГ, ангіо-ОСТ), підбір окулярів, а також один додатковий візит протягом не більше місяця після первинного обстеження.

Діє знижка 50% на діагностику зору (окрім ФАГ, електроретинографії, викликаних зорових потенціалів) за наявності посвідчення учасника бойових дій. Діють знижки за дисконтними картками.
Важлива юридична інформація: ознайомитися.

Записатися на прийом

Вам відправлений СМС з кодом підтвердження запису на приймання.
Звертаємо Вашу увагу, що запис вважається підтвердженим лише після дзвінка реєстратора кол-центру. Будь ласка, дочекайтеся дзвінка реєстратора.