044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
У цьому розділі
матеріали за темою
Статті та новини Відео-енциклопедія
Ми лікуємо
Запитання до спеціаліста

Лазерна корекція зору по-новому: швидше та комфортніше

У цьому розділі
матеріали за темою
Статті та новини Відео-енциклопедія
Що таке лазерная корекція зору

Лазерна корекція зору – найбільш безпечний та ефективний метод виправлення короткозорості, далекозорості та астигматизму низького й середнього ступеня. Лазерна корекція забезпечує покращення зору, а також дає можливість позбутися необхідності носити окуляри та контактні лінзи.

У клініці «АЙЛАЗ» лазерна корекція зору проводиться з використанням унікальної (єдиної в Україні) функції – орієнтацією роботи лазера по малюнку райдужної оболонки в режимі реального часу.

Лазерна корекція зору полягає в тому, що холодний промінь лазера точково випаровує найтонший шар рогівки очей, тим самим змінюючи її кривизну. Це дозволяє змінити заломлення світла в оці, сфокусувати його прямо на сітківку та отримати чітке зображення предметів на різних відстанях.

Для проведення лазерної корекції використовується дві методики – ЛАСІК або ЛАСЕК.

Методика ЛАСІК

При проведенні ЛАСІК спочатку за допомогою спеціального автоматизованого приладу – мікрокератому – хірург викроює з поверхневих шарів рогівки дуже тонкий клапан.

Можливість створення такого ультратонкого клапану дозволяє зберегти максимальну товщину рогівки, а, як наслідок, забезпечує найбільш стабільний результат лазерної корекції. Окрім того, клапан в 90 мікрон сприяє самому швидкому та комфортному відновлювальному періоду. Вже через декілька годин слідів лазерної корекції не видно!

На сьогодні лазерна корекція з формуванням такого тонкого клапана є найбільш передовою та отримала спеціальну назву – лепто-ЛАСІК.

По закінченню лазерної корекції клапан вкладається на місце та гоїться природним шляхом. Повна адаптація клапану відбувається на протязі перших 24 годин!

Методика ЛАСЕК

В деяких випадках лазерна корекція виконується без формування поверхневого клапану. Такий вид корекції називається ЛАСЕК. Його застосовують у випадках більш тонких рогівок, а також при специфічній – дуже крутій або пласкій рогівці, коли технічне формування клапану ускладнене. При проведенні ЛАСЕК поверхневий шар захисних клітин (епітелій) рогівки видаляється в центральній зоні, а потім проводиться лазерна корекція згідно відповідної програми. В кінці процедури на рогівку одягається м’яка контактна лінза, яка знаходиться на рогівці до повного відновлення поверхневого шару клітин. Як правило, цей процес займає від 4 до 6 днів. В цей час пацієнт може відчувати деякий дискомфорт, світлобоязнь, для зменшення яких необхідно користуватись зволожуючими краплями та сонцезахисними окулярами.

Захворювання, які лікують за допомогою лазерної корекції

Показаннями для проведення лазерної корекції зору є короткозорість, далекозорість або астигматизм.

Короткозорість

Короткозорість

Короткозорість (міопія) – це варіант сильної оптичної системи ока. При цьому, промені світла, що поступають в око, після заломлення через живі лінзи ока (рогівку та кришталик) збираються перед сітківкою (світлосприймаючий апарат ока). Обумовлено це двома причинами – або лінзи ока дуже сильні, або розмір ока дуже великий. Можливо і поєднання обох причин.

Далекозорість

Далекозорість

Далекозорість (гіперметропія) – це варіант слабкої оптичної системи ока. При далекозорості промені світла, що потрапляють в око, після заломлення через лінзи ока збираються за сітківкою, а на сітківці формується нечітке зображення.

Пресбіопія

Пресбіопія

При пресбіопії у людини з фізіологічних причин втрачається здібність до фокусування ока на ближню відстань. Не будучи захворюванням, вікова далекозорість все ж вносить до нашого життя значний дискомфорт і вимагає обов'язкової корекції.

Астигматизм

Астигматизм

Астигматизм – це така зміна заломлюючої сили ока, за якої має місце не тільки її посилення (як при короткозорості) або послаблення (як при далекозорості), але і виражене порушення сферичності. При цьому в одних меридіанах заломлююча сила більша, а в інших менша.

Чи підходить вам лазерна корекція зору?

Ступінь порушення рефракції, професія, спосіб життя, заняття спортом, вік – все це визначає чи підходить вам лазерна корекція.

Лише лікар після ретельного та детального обстеження може остаточно вирішити чи підходить Вам лазерна корекція.

Лазерна корекція зору підходить вам, якщо ви:

• Старше 19 років (для короткозорих дітей і підлітків див. рефракційну терапію).

• Маєте стабільний зір впродовж 2-х років.

• Не маєте інших захворювань очей (старі травми, інфекція, хронічне запалення, проблеми з сітківкою).

• При високих ступенях короткозорості та далекозорості, при тонких рогівках, коли безпека лазерної корекції не може бути гарантована, медичний центр «АЙЛАЗ» пропонує технологію преміум-класу – імплантацію внутрішньоочних контактних лінз швейцарської компанії STAAR.

• Доцільність лазерної корекції обговорюється у тих випадках, коли має місце цукровий діабет або аутоімунні загальні захворювання.

Вимоги до лазерної корекції

Неодмінними вимогами до лазерної корекції є:

 • Безпечність,
 • Точність,
 • Отримана якість зору.

Реалізація цих вимог залежить значною мірою від діагностичного обладнання та лазера, які використовуються.

Діагностика при підготовці до лазерної корекції

Діагностична платформа ZYOPTIX 100

Всі етапи діагностики проводяться на єдиній платформі і замкнуті в єдиний цикл. Ні одне з десятків вимірювань, ні одна з десятків тисяч цифр не лишаються неврахованими, послідовно автоматично переносяться з одного діагностичного вузла в наступний, підсумовуються, обробляються та аналізуються. Втрата навіть малої частки інформації виключена. Спеціально розроблений для максимально комфортної, безпечної, швидкої та ефективної діагностики і корекції.

Високотехнологічні можливості діагностики ZYOPTIX 100:

 • Оптична система для дослідження топографії переднього сегменту ока ORBISCAN – за 2.5 секунди безконтактно виробляє вимірювання в 9 тисячах точок за наступними параметрами: 

- повна топографія передньої поверхні рогівки,
- повна топографія задньої поверхні рогівки,
- повна оптична пахіметрія – товщина рогівки по всій площі,
- глибина передньої камери ока,
- діаметр зіниці,
- ширина кута передньої камери ока.

За отриманими даними проводиться тривимірний аналіз конфігурації рогівки і оцінюється безпечність лазерної корекції.

 • Повна аберометрія ока ZYWAVE – дозволяє вивчити та візуалізувати індивідуальний характер всіх світлорозсіювань, виявити всі нечіткості зображення, моделювати та аналізувати характер та ступінь світлорозсіювання на світлі, в сутінках, в темряві. 
 • Система розпізнавання малюнка райдужки – під час дослідження ваша райдужка буде сфотографована і її зображення буде передане в лазер.

Перед проведенням лазерної корекції ваше око буде ідентифіковане за малюнком райдужки і тільки після цього буде проведено лазерну корекцію зору. Окрім того, саме за малюнком райдужки будуть зорієнтовані вісі астигматизму в процесі проведення лазерної корекції.

Коли б пацієнт не обстежувався повторно, система моментально ідентифікує його за малюнком райдужки, надасть всі його архівні документи й порівняє їх з теперішніми. Помилку виключено!

Оптичний топограф TopoLyzer

 • Прилад для оптичного сканування рогівки, який дуже детально аналізує передню поверхню рогівки та її товщину.
 • Вбудований кератометр дозволяє порівняти результати двох методів вимірювання однієї і тієї ж поверхні рогівки і, таким чином, контролювати точність дослідження.
 • TopoLyzer фотографує та зберігає в пам’яті малюнок райдужки і діаметр зіниці за різних умов освітлення.
 • В подальшому ці данні передаються в лазер для ідентифікації ока за малюнком райдужки перед початком корекції. Ця система дозволяє контролювати положення ока під час корекції не тільки в тривимірному просторі (3-Д), але і слідкувати за ротацією ока навколо зорової осі. Така технологія значно підвищує точність корекції, що особливо важливо, якщо мова йде про корекцію астигматизму.
 • При оцінці профілю рогівки TopoLyzer дає інформацію і про ступінь асферичності її поверхні (таким чином, характеризуючи рівень наявного у конкретної людини світлорозсіювання). Дана інформація використовується для проведення персоналізованої та топографічно орієнтованих програм лазерної корекції.
 • Тільки використання приладу TopoLyzer дає можливість здійснити лазерну корекцію по персоналізованим програмам.
 • Цей прилад в Україні є в двох клініках – «АЙЛАЗ» і «Тарус».

Pentacam модель HR

Pentacam модель HR (остання модель – едина в Україні), що має розширений набір діагностичних функцій, розраховує тривимірну модель переднього сегменту ока на підставі аналізу 25 000 дійсних крапок.

Сьогодні є золотим стандартом обстеження при плануванні лазерної корекції зору. Розроблена система оцінки індексів рогівки дозволяє відмітити мінімальні зміни конфігурації, товщини та профілю рогівки, що можуть бути несприятливими показниками для проведення лазерної корекції.

Pentacam OCULUS дозволяє підвищити рівень безпеки проведення лазерної корекції.

У клініці «АЙЛАЗ» питанню безпеки приділяється велика увага. Тому в нашій клініці використовуються три топографи, результати яких порівнюються для здобуття максимальної точності.

Лазер Wave Light EX 500 (версія 2015 року)

Лазерна корекція зору в центрі АЙЛАЗ проводиться на найостаннішій моделі лазера Wave Light EX 500 (версія 2015 року).

Лазер Wave Light EX 500 (версія 2015 року) – дивіться на сайті виробника.

Офіційна світова статистика за результатами корекції лазером Light EX 500

При корекції короткозорості та короткозорого астигматизму:

Отримана після корекції гострота зору вище 60% в 97% випадків, 100% і вище – в 79% випадків.

При корекції далекозорості та далекозорого астигматизму:

Отримана після корекції гострота зору вище 60% в 95% випадків, 100% і вище – в 76,8% випадків.

При змішаному астигматизмі:

Отримана після корекції гострота зору вище 60% в 99,4% випадків, 100% і вище – в 93,4% випадків.

Відсоток можливих ускладнень – менше 1%.

Переваги лазера ЕХ 500:

 • маленька точка абляції (зона лазерного імпульсу) – 0,75 мм – створює дуже гладку поверхню шліфування;
 • маленька точка в поєднанні з алгоритмом її руху в зоні шліфування робить лазерну корекцію дуже делікатною – мінімальне видалення тканини, максимальна стабільність рогівки та оптичного результату корекції;
 • маленька точка лазерного променю та унікальний алгоритм «обльоту» зони шліфування забезпечують відсутність термічного розігріву рогівки – швидке відновлення;
 • частота роботи лазера – 500 Гц – дуже швидка шліфовка – підвищення точності та комфортності (єдиний такий швидкісний лазер, що отримав сертифікат FDA);
 • унікальна система стеження за оком, з найкоротшим часом реакції системи (1050 Гр, тобто кожні 2 мілісекунди – точність корекції, всі мікрорухи ока компенсуються зміною лазерного променя;
 • система розпізнавання ока за райдужкою – точність корекції, ідентифікація кожного ока, захист від помилки;
 • велика оптична зона корекції (не менше 6.0 мм) – забезпечує хороший зір при найбільш широких зіницях. 

Лазер сертифіковано (FDA) для корекції: короткозорості – до -12.0Д; далекозорості - +6.0Д, астигматизму – 6.0Д.

Трохи цифр: глибина кожного імпульсу – 8 мікрон; для корекції 1.0 діоптрії при оптичній зоні в 6.5 мм рогівка потоншується лише на 12 мікрон.

Фоторепортаж про встановлення лазера в клініці АЙЛАЗ можна подивитись тут і тут.

Всі корекції ЛАСІК в медичному центрі АЙЛАЗ виконуються за допомогою методики лептоЛАСІК.

Хто здійснює лазерну корекцію

Наші лікарі мають більш ніж 10 років досвіду лазерної хірургії. Ще в 2005 році медичний центр АЙЛАЗ вперше в Україні почав проводити лазерні корекції на основі вивчення рівня аберацій і вибору спеціальних програм для максимального їх усунення під час корекції. У нас вперше була реалізована можливість ідентифікації ока за малюнком райдужки та проведення лазерної корекції на підставі орієнтації по райдужці. Наша клініка традиційно підвищувала стандарти лазерної корекції в Україні.

Ковальов Андрій Іванович
 • Лікар-офтальмолог вищої категорії, лікар-консультант, кандидат медичних наук;
 • досвід роботи понад 37 років

Спеціалізація: лазерна корекція, хірургія катаракти та глаукоми, рефракційна хірургія, лікування кератоконусу, реконструктивні операції переднього сегменту ока.

Ковальов Андрій Андрійович
 • Лазерний рефракційний хірург, лікар-офтальмолог другої категорії;
 • досвід роботи – 12 років

Спеціалізація: загальна та інструментальна діагностика, лазерна корекція, лікування кератоконусу, ортокератологія, підбір склеральних лінз.

Волошин Ярослав Ігорьович
 • Лікар-офтальмолог;
 • стаж роботи – 7 років

Спеціалізація: лазерна корекція зору, лікування кератоконусу, діагностика і лікування діабетичних захворювань очей, загальна та інструментальна діагностика, терапія очних захворювань, ортокератологія.

Обмеження лазерної корекції

Незважаючи на високі дозвільні можливості сучасних лазерів і теоретичну можливість виконати будь-який варіант корекції, лазерна корекція підходить далеко не всім людям, хто бажє її зробити.

Обмеженнями є:

 • Товщина рогівки
 • Конфігурація рогівки
 • Розмір зіниці та глибина передньої камери рогівки
 • Інші захворювання очей
 • Вагітність
 • Прогресуюча короткозорість
 • Деякі системні захворювання організму
 • Молодий вік пацієнта (до 19 років)
Альтернативні методики корекції зору

Якщо діагностікою буде встановлено, що згідно медічніх показань лазерна корекція вам протіпоказана, наші спеціалісті підберуть для вас оптімальну альтернатівну методику корекції короткозорості, далекозорості та астигматизму:

Як підготуватися до лазерної корекції

Існує декілька простих правил, яких необхідно дотримуватись при підготовці до корекції:

 • протягом 3-4 днів перед обстеженням і корекцією не носіть контактні лінзи;
 • за 2 дні до лазерної корекції зору утримайтеся від прийому алкогольних напоїв;
 • в день корекції не використовуйте косметику;
 • не дивлячись на те, що одразу після корекції Ви будете бачити добре, а дискомфорт буде мінімальним, оберіть більш вільні дні, щоб побалувати себе відпочинком ще 1-2 дні;
 • в день корекції треба бути абсолютно здоровим (без застуд, кашлю і нежиті). Будь-які застудні захворювання, особливо вірусної етіології, знижують імунітет і можуть стати причиною уповільнення відновлювальних процесів у рогівці після корекції.
Як поводитися після лазерної корекції
 • В першу добу не торкайтеся очей руками, витирайте сльозу лише зі щоки чистим носовичком або стерильною серветкою, попередньо помивши руки;
 • Читати, писати та водити машину можна вже наступного дня після операції (в перший день краще дати очам відпочити).
 • Користуйтеся краплями для очей суворо за призначенням лікаря (крапати краплі необхідно акуратно відсуваючи вниз нижню повіку).
 • Не використовуйте косметику протягом 2-х тижнів після корекції; в перші дні утримайтеся від використання аерозолів.
 • Не потрібно закривати очі пов’язками, заклеювати лейкопластиром.
 • Протягом місяця після лазерної корекції зору утримайтеся від будь-якої діяльності, яка пов’язана з підвищеним травматизмом (заняття в спортзалі, підняття важких речей, катання на ковзанах, велосипеді, сільськогосподарські роботи і та ін.); не купайтесь в басейнах та відкритих водоймах; відмовтесь від відвідування бань і саун.
 • Користуйтеся на вулиці сонцезахисними окулярами.
 • Обов’язково дотримуйтесь усіх рекомендацій лікаря, не пропускайте призначених оглядів.
 • При виникненні неочікуваних ситуацій (різкий біль в оці, погіршення зору, травма, потрапляння чужорідного тіла і та ін.) негайно звертайтеся до лікаря.
Якість і вартість лазерної корекції

Лазерна корекція зору – це дорога процедура як для пацієнта так і для клініки.

Якість лазерної корекції дуже залежить від якості обладнання, його технічного стану, сервісної підтримки, і, звісно, професійної підготовки і досвіду хірурга. Все це має свою ціну і одночасно забезпечує високий сучасний рівень корекції та кінцевий результат.

Вартість лазерної корекції визначається обраною програмою. В медичному центрі АЙЛАЗ використовується міжнародна термінологія програм корекції.

Стандартна асферична програма забезпечує точну, безпечну і комфортну корекцію зору. Однак, в деяких випадках, які будуть оцінені після повної діагностики, надається перевага (або є єдино можливим) якомусь з персоналізованих видів корекції.

Лікар допоможе вам обрати найбільш оптимальний варіант корекції після аналізу всіх параметрів вашого обстеження.

У вартість корекції входять необхідні медикаменти і місячний нагляд після проведення процедури.

Зважуючи ціну лазерної корекції, не варто забувати, що ціна вашого звільнення від окулярів і контактних лінз (які доводиться постійно купувати протягом усього життя!).

10 причин зняти окуляри, або 10 причин подумати над лазерною корекцією зору

1. Безпечність лазерної корекції.

Сьогодні з використанням нових технологій лазерна корекція стала високоточною, безпечною і передбачуваною процедурою. У 2011 році лазерна корекція була визнана самою безпечною операцією в офтальмології.

2. Швидке досягнення ефекту.

Як правило, одразу після корекції ваш зір буде високим і ви зможете повернутися до звичного способу життя вже наступного дея, не відчуваючи ніякого дискомфорту.

3. Складності (проблеми) з окулярами.

Особливо при високій короткозорості та/або астигматизмі окуляри дещо спотворюють зображення, а оправа звужує поле зору. Хтось не може підібрати достатньо комфортну корекцію. Комусь просто не подобається, як він виглядає в окулярах.

4. Непереносимість контактних лінз.

У багатьох людей при тривалому використанні контактних лінз з’являється сухість очей, іноді виникає непереносимість (алергія) на матеріал контактних лінз, розчини для зберігання лінз, білкові відкладення, що накопичуються за день на поверхні лінзи.

5. Ризик, повязаний з контактними лінзами.

Ризики інфікування рогівки та розвитку запалення при тривалому користуванні м’якими контактними лінзами (згідно світової статистики) в 10 разів вищий (!), ніж у випадку лазерної корекції зору.

6. Професійні причини.

Багато професій, особливо ті, що стосуються фізичної праці, пов’язані і з труднощами використання окулярів та контактних лінз. Іноді наявність окулярів звужує вибір професії та заважає хорошій кар’єрі.

7. Спосіб життя також може бути причиною для лазерної корекції.

Будь-яка людина, яка коли-небудь займалася спортом, а особливо водним спортом, знає, як непросто, а часто і неможливо, користуватись окулярами і контактними лінзами в цей час.

8. Виключити, або зменшити свою залежність від окулярів чи контактних лінз.

Не обов’язково ненавидіти свої окуляри або мати проблеми з контактними лінзами для того, щоб задуматися над можливістю лазерної корекції зору. Зменшення «залежності» від окулярів може значно спростити та прикрасити ваше життя.

9. Безпека в повсякденному житті й екстремальних умовах.

Знайти і надягти окуляри або контактні лінзи в терміновій та/або критичній ситуації може бути складно або неможливо. В таких випадках доводиться покладатись на власний зір.

10. Змінити своє життя.

Багато наших пацієнтів кажуть після лазерної корекції, що отримали нову ступінь свободи та впевненості в собі. Відкривши очі, їм не потрібно шукати окуляри та надягати лінзи, не треба перейматися розчинами і контейнерами. В першу ж мить – прекрасний зір. Це важливо! А багатьом більше подобається, як вони виглядають без окулярів.

Програми лазерної корекції зору

Для дуже чіткого фокусування світла форма рогівки повинна мати певну форму поверхні (мати певну ступінь асферичності). Ступінь асферичності рогівки, за якої зображення на сітківці після заломлення через лінзи ока буде фокусуватись в точку (тобто буде дуже чітким), відома. Як правило, форма рогівки відрізняється від ідеальної. Відхилення в асферичності рогівки викликають (в більшій або меншій мірі) кола світлорозсіювання і розмитості контурів предметів, які проявляються в більшій мірі при розширені зіниць (тобто при гіршому освітленні).

При будь-якій лазерній корекції змінюється профіль рогівки (оскільки суть лазерної корекції полягає в її шліфовці для зміни її заломлюючої сили).

При корекції короткозорості рогівка стає більш пласкою (а заломлююча сила слабше), а при корекції далекозорості – крутіше (а заломлююча сила сильніше).

Тому лазерна корекція в деяких випадках, виправляючи оптичну силу очей, може одночасно поглибити явище світлорозсіювання при поганому освітленні.

Ще в 2005 році медичний центр АЙЛАЗ вперше в Україні почав проводити лазері корекції на основі вивчення рівня аберацій і вибору спеціальних програм для максимального їх усунення під час корекції. На той момент це був абсолютно новий рівень якості лазерних корекцій для України.

Сьогодні остання модель лазера Wave Light – EX-500 пропонує нові стандарти корекції, забезпечуючи не тільки точність і комфорт, але і дозволяє досягти максимальної якості зору.

Можливості лазера ЕХ-500 Wave Light реалізуються в стандартній асферичній програмі.

Незважаючи на широкі можливості стандартної програми, в деяких випадках є необхідність в застосуванні одної з персоналізованих програм:

Запропоновані програми відповідають самим високим вимогам світових стандартів лазерної корекції (назви відповідають міжнародній класифікації лазерних програм).

УВАГА!

Після проведення лазерної корекції лазер видає протокол, який відображає хід операції.

У протоколі вказано назву програми, згідно якої виконано корекцію, задана корекція, оптична зона.

Протокол корекції є документом, що підтверджує реалізацію обраної програми і обсяг її виконання.

Протокол лазерної корекції видається лазером автоматично і не підлягає виправленням і змінам після лазерної корекції. Протокол лазерної корекції зберігається в архіві лазера і може бути візуалізований у будь-який час.

Стандартна асферична програма

Асферична програма показана тим, для кого особливо важлива якість зору в сутінки і в нічний час.

В лазері EX-500 Wave Light є унікальна можливість надати під час лазерної корекції рогівці такий профіль, за якого вона буде мати «середньо-оптимальний» рівень асферичних аберацій. Це в значній мірі знижує, а деяких випадках і повністю усуває світлорозсіювання (сферичні аберації).

Лазер EX-500 Wave Light володіє можливістю провести максимально обережну (тканинозберігаючу) шліфовку рогівки. Це означає, що при корекції рівного ступеню короткозорості або далекозорості лазер EX-500 Wave Light збереже велику товщину рогівки!

Ще одна перевага лазера EX-500 Wave Light – це його можливість створити велику оптичну зону корекції. Всі лазерні корекції в нашій клініці проводяться за стандартної оптичної зони не менше 6.0 мм. Це дуже важливо, так як від оптичної зони в більшій мірі залежить якість зображення. Особливо це критично для людей з великим діаметром зіниць.

Персоналізована асферична програма

Якщо планується корекція високого ступеню короткозорості та далекозорості, то зміна форми рогівки після шліфування її поверхні може також викликати посилення світлорозсіювання. В цьому випадку застосовується персоналізована асферична лазерна корекція.

В деяких випадках застосування стандартної програми лазерної корекції недостатньо, оскільки початковий рівень світлорозсіювання ока занадто високий. Частіше це зустрічається у випадках пласких рогівок. Якщо планується корекція високого ступеню короткозорості та далекозорості, то зміна форми рогівки після шліфування її поверхні може також викликати посилення світлорозсіювання. В цьому випадку застосовується персоналізована асферична лазерна корекція, яка дає змогу врахувати всі персональні особливості ока та створити оптимальний для даної рогівки профіль поверхні.

Проведення даної програми НЕМОЖЛИВЕ без використання спеціального діагностичного приладу – TopoLyzer.

TopoLyzer не тільки аналізує індивідуальний профіль рогівки, але і фіксує розташування осей астигматизму відносно малюнка райдужки. Дана інформація переноситься в лазер і використовується під час лазерної корекції. Саме ця система дозволяє контролювати положення ока під час корекції не тільки в тривимірному просторі (3-Д), але і слідкувати за ротацією ока навколо зорової осі. Така технологія значно підвищує точність корекції, що є особливо важливим, якщо мова йде про корекцію астигматизму!

Тому ця програма є найбільш точною при корекції астигматизму.

Персоналізована асферична програма може бути виконана тільки за наявності TopoLyzer.

Ще в 2005 році медичний центр АЙЛАЗ вперше в Україні почав проводити лазерні корекції на основі вивчення рівня аберацій і вибору спеціальних програм для максимального їх усунення під час корекції.

У нас вперше була реалізована можливість ідентифікації ока за малюнком райдужки і проведення лазерної корекції шляхом орієнтації за райдужкою. На той момент це був абсолютно новий рівень якості лазерних корекцій для України!

Топографічно орієнтована асферична програма

Ця  програма є самою складною в плануванні і реалізації. Вона дозволяє виконати корекцію рефракційних порушень при неправильній формі рогівки, чого не дозволяє ні одна інша програма!

 • Програма дає можливість розширити оптичну зону після раніше зробленої лазерної корекції з маленькою оптичною зоною.
 • Програма дає можливість проведення часткової корекції астигматизму при кератоконусі, після радіальних насічок і раніше проведених лазерних корекцій.

Топографічно орієнтована асферична програма може бути виконана тільки за наявності Topolyzer! Виконання програми потребує значного досвіду лазерного хірурга.

Програма корекції високих ступенів далекозорості

Лазер EX-500 Wave Light  дає можливість виконати корекцію далекозорості середнього та високого ступеню завдяки унікальній можливості бережного шліфування рогівки та створення великої оптичної зони, що є обов’язковими умовами при плануванні і виконанні корекції далекозорості.

У медичного центру АЙЛАЗ є великий досвід в проведенні корекцій гіперметропії.

NEW!! Програма корекції пресбіопії (вікової далекозорості) ISOVision

Даний вид лазерної корекції дозволить вам позбавитися окулярів для далекої та близької відстаней.

Програма для одночасної корекції будь-якого порушення рефракції (далекозорості, короткозорості, астигматизму) + пресбіопії.

Може бути запропонована всім, кому, окрім окулярів для далекої відстані, вже потрібні окуляри і для близької відстані!!

Програма гармонічного зору

В останнє десятиліття багато хто з хірургів світу для пацієнтів після 45 років перейшли саме на програму гармонічного зору для забезпечення хорошого зору вдалечінь та зблизька, вважаючи її найбільш фізіологічною.

Гармонічний зір – це спеціальна програма лазерної корекції, яка дає можливість отримати хороший зір як вдалечінь, так і зблизька, не користуючись додатковими окулярами для читання та спеціальними лінзами.

Після 45 років у всіх людей розвивається пресбіопія (вікова далекозорість), при наявності якої чіткий зір зблизька утруднений і потребує додаткових окулярів або спеціальних мультифокальних контактних лінз. Пов’язано це з тим, що з віком живий кришталик втрачає здатність до фокусування на близьку відстань.

При проведенні лазерної корекції у людей з пресбіопією використовується програма гармонічного зору.  При цьому планується остаточна короткозорість одного ока, яка забезпечує зір зблизька. Необхідні розрахунки додаються в планування лазерної корекції.

Якщо у вас пресбіопія, лікар обговорить з вами можливість проведення лазерної корекції за програмою Гармонічний зір.

Найбільш поширені питання з лазерної корекції зору
Чи буде боляче під час лазерної корекції?

ZYOPTIX ЛАСІК корекція – практично безболісна процедура. Місцева анестезія (у вигляді крапель) застосовується в ході процедури. Під час процедури ви будете відчувати тільки дотики лікаря. Перші 24 години можливе відчуття сухості та «запорошеності». Зазвичай, дискомфорт повністю проходить протягом першої доби. За необхідності провести ЛАСЕК, коли відновлювальний період продовжується до 4-5 днів, вам доведеться протягом цього часу носити захисні лінзи та сонцезахисні окуляри. В цей період часу може відчуватись світлобоязнь та сльозотеча. Після процедури LASEK відчуття світлобоязні та сльозотеча збережуться довше – до моменту повного відновлення поверхні рогівки – 4-6 днів.

Яка тривалість процедури?

Початкове обстеження і консультація можуть зайняти 1-2 години. Буде проведено повне обстеження очей і деякі додаткові обстеження. Ці досліди дозволяють уточнити оптичні параметри ока та вибрати програму корекції. Важливо, щоб до проведення діагностики ви перестали користуватися вашими контактними лінзами (м’якими за 4 дні, жорсткими – за 2 тижні). Це забезпечить найбільш точне вимірювання товщини та конфігурації поверхні рогівки. Сама процедура триває близько 15 хвилин (2 ока). Однак, в день корекції вам доведеться провести в нашому центрі близько 1,5 години.

Яку кількість лазерних корекцій було проведено хірургами центру «АЙЛАЗ»?

Більш ніж 10 000 ексімерних лазерних операцій. Головний лікар клініки «АЙЛАЗ» Ковальов Андрій Іванович займається лазерною корекцією близько 15 років і за результатами своєї роботи обраний головним консультантом компанії Bausch&Lomb з питань лазерної корекції.

Які можливі ускладнення та який ризик їх виникнення?

Ризик виникнення інфекції в післяопераційний період після лазерних втручань вкрай незначний. За світовими даними він складає 1:30 000. ZYOPTIX LASIK корекція – безпечна та прогнозована процедура. Однак, можлива незначна недо- або перекорекція, що може бути усунена незначним повторним втручанням через 3-4 місяці. При ПЕРСОНАЛІЗОВАНОМУ LASIK такий ризик зведено до мінімуму та складає близько 1%. Наші спеціалісти обговорять з вами результати обстеження. За наявності найменших ризиків при проведенні лазерної корекції ми запропонуємо вам відмовитися від лазерної корекції. Ми маємо в своєму розпорядженні арсенал альтернативних видів корекції та обговоримо з вами такі можливості.

Як підготуватися до лазерної корекції?

Лазерна корекція не потребує спеціальної підготовки. Необхідно не користуватися контактними лінзами протягом декількох днів перед корекцією. Незважаючи на те, що сама процедура швидка і безболісна, а після корекції у вас одразу значно покращиться зір, краще виділіть на неї весь день, щоб у вас була можливість повернутися додому і відпочити. Окрім того, в день корекції вам буде рекомендоване часте капання крапель і у вас має бути для цього можливість. Звичайно, ви повинні бути здорові, краще уникнути лазерної корекції, якщо у вас є застуда та будь-яке нездужання.

Які обмеження після лазерної корекції та як довго їх дотримуватися?

Уже наступного дня ви будете добре бачити, не відчуватимете дискомфорту і зможете повернутись до звичного способу життя. Вам буде запропоновано профілактичне закапування протизапальних крапель  на два тижні, якими вас забезпечать одразу ж після корекції. Ми просимо, також, не купатись в природних водоймах протягом першого місяця й не займатись контактними видами спорту (боротьба, бокс, м’яч).

Вартість лазерної корекції зору
Лікування
Вартість
Лазерна корекція LASIK стандартна асферична програма Wavefront Optimized Одне око
11000 грн.
Лазерна корекція LASEK стандартна асферична програма Wavefront Optimized Одне око
11000 грн.
Лазерна корекція LASIK персоналізована програма асферичної корекції Custom – Q. Одне око
15950 грн.
Лазерна корекція LASEK персоналізована програма асферичної корекції Custom – Q. Одне око
15950 грн.
Лазерна корекція LASIK топографічно орієнтована асферична програма Topography Guided Одне око
16750 грн.
Лазерна корекція LASEK топографічно орієнтована асферична програма Topography Guided Одне око
16750 грн.
Лазерна корекція зору за програмою STREAM LIGHT Одне око
19450 грн.
Лазерна корекція LASIK пресбіопічна програма ISO VISION Одне око
23700 грн.
Автоматизована астигматомія – міопічний і гіперметропічний астигматизм Одне око
6900 грн.
Автоматизована астигматомія – змішаний астигматизм Одне око
9200 грн.
Другий етап корекції змішаного астигматизму Одне око
4600 грн.
Лазерна докорекція зору Одне око
4600 грн.
Підняття клапана з видаленням врослого епітелію (пацієнт клініки «АЙЛАЗ») Одне око
3200 грн.
Підняття клапана з видаленням врослого епітелію (не пацієнт клініки «АЙЛАЗ») Одне око
4600 грн.
Розгладження клапана Одне око
4300 грн.

Ціна включає медикаменти та 1 місяць спостереження після операції.

Сімейний проєкт для батьків: для тих, хто зробив лазерну корекцію та піклується про гарний зір своїх дітей.
Діють знижки за 
дисконтними картками. Діє знижка 15% на лазерну корекцію для військовослужбовців та учасників ТРО.
Важлива юридична інформація: ознайомитися.

Записатися на прийом
Послуга (за бажанням)
Лікар (за бажанням)
Вам відправлений СМС з кодом підтвердження запису на прийом