044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
Ми лікуємо
Підписка на новини

Запитання до спеціаліста

Бути чи не бути лазерній корекції? Як вибрати правильну клініку для лазерної корекції (LASIK)? Частина 1

Багато людей відчувають певний дискомфорт зі своїми окулярами та контактними лінзами. І, знаючи про лазерну корекцію, вони роками продовжують ставити собі питання: робити чи не робити цю операцію, що, як обіцяє реклама, може дати їм можливість чарівного прозріння за лічені хвилини назавжди.

Чому ж так важко зважитися на лазерну корекцію, якщо на неї вирішуватися взагалі?

Один з чинників, що стримує – це питання вибору клініки та хірурга.

Якщо 20 років тому лазерну корекцію робили у лічених приватних медичних центрах, то зараз ця операція пропонується у багатьох центрах, лише в Україні їх налічується близько десяти.

20 років тому досвід був малий і віддалені результати ще не відомі. Сьогодні тривалість спостережень після лазерної корекції становить понад 30 років.

Але все це не зробило ухвалення рішення простішим.

Адже багато клінік, навіть в одному місті, паралельно та незалежно заявляють про те, що вони «кращі», при цьому в багатьох клініках використовується одне й те саме обладнання.

Як вибрати клініку, кому довірити свої очі?

Де зробити лазерну корекцію так, щоб дійсно отримати радість звільнення від окулярів і чудовий зір?

Для розв'язання цього питання вам знадобиться час і терпіння, але ваші очі того варті.

Є кілька досить простих і конкретних питань, що допоможуть вам одразу уникнути базових помилок.

По-перше, це документи, з яких потрібно розпочати вивчення свого вибору клініки.

Якщо ліцензія – це обов'язковий документ, який ви завжди побачите у куточку споживача чи на сайті клініки, то рівень акредитації медичних центрів в Україні є різним і важливо на це звернути увагу.

У світовій практиці лише акредитовані клініки мають право виконувати лазерну корекцію. У нашій країні – це клініки вищої категорії (за ступенем зменшення, є ще 1 категорія та 2 категорія, і без категорії), що присуджується Міністерством Охорони Здоров'я після ретельної перевірки обладнання та професійного рівня лікарів. До речі, Диплом про вищу категорію знаходиться в клініці, і його копію ви також можете побачити в куточку споживача або на сайті.

Третій документ, необов'язковий, але дуже корисний і бажаний, тим більше якщо клініка серйозна та прагне розвитку, це сертифікат ISO 9001. Видає його уповноважений державою орган сертифікації, комісія якого вже до вас перевірила та підтвердила, що цей медичний заклад відповідає за рівнем обладнання, професійною підготовкою персоналу, організацією роботи та контролю всім сучасним міжнародним стандартам. І цей документ ви також знайдете у куточку споживача (або на сайті).

Іншими словами, не ступаючи далеко від порога медичного центру, уважно розглянувши куточок споживача або відвідавши сайт клініки, ви дуже скоро зрозумієте, робити вам наступний крок або не варто.

Досвід клініки. Чим довше працює клініка, тим більший у неї досвід. Чим більше накопичено власних результатів, тим вищий її авторитет, ширші та ґрунтовніші відгуки пацієнтів, які вже зробили лазерну корекцію в цьому центрі. Пошукайте в Інтернеті відгуки. Ви легко відчуєте та зможете відрізнити «хибні захоплені відгуки» від справжнього досвіду, часто з вказівкою повного імені пацієнта.

Кваліфікація лікаря. Тільки лікар вищої категорії, який має достатній досвід хірургічної діяльності, має виконувати лазерну корекцію. (Документи, що підтверджують категорію лікарів, знаходяться в клініці та повинні бути надані вам, ця інформація також повинна бути на сайті клініки).

Вік лазера та діагностичного комплексу. Лазер і діагностичне устаткування офтальмологічного центру – це високотехнологічне обладнання. Сучасні технології розвиваються дуже швидко, тому чим новіший лазер, тим більші можливості у нього є. Безпека, точність і швидкість лазерної корекції багато в чому визначаються віком лазера. Бажано, щоб лазер був не старше 5 років. (Рік випуску лазера можна дізнатися під час запису на обстеження у реєстратора або на сайті клініки).

Міжнародна сертифікація моделі лазера. Усі флагмани лазерної корекції отримали міжнародні сертифікати. Найбільш строгою є комісія FDA, що видає свій сертифікат після тривалих клінічних незалежних випробувань, які підтверджують заявлені виробником можливості та функції лазера. За кожною моделлю лазера є офіційні дані статистики про точність корекції та про відсоток можливих ускладнень. Поцікавтеся цими даними на сайті клініки. Заяви клініки про 100% гарантії мають викликати настороженість, оскільки не відповідають світовим даним, а отже, і не відповідають дійсності.

Направлення лікаря. Скажіть своєму офтальмологу, що ви хочете проконсультуватися у найкращого спеціаліста з рефракційних операцій (LASIK-хірург) в Україні. Якщо ви довіряєте своєму лікарю, довіртеся і його рекомендації.

Отже, ви побачили базові документи, отримали базову інформацію про клініку, обладнання та кваліфікацію хірурга. Ви вже провели велику роботу, та переконалися, що клініка заслуговує на вашу увагу. Сміливо записуйтеся на обстеження. Вам слід познайомитися з вашим лікарем.

Треба сказати, що тепер розпочинається не менш важливий етап. Вам доведеться пройти обстеження та дізнатися, чи ви є хорошим кандидатом для лазерної корекції.

Тут вам доведеться брати активну участь у розмові з лікарем і згадати дещо з фізики та оптики.

Візьмімо невелику паузу перед відповідальною роботою.

Далі буде (Частина друга)

Попередня частина