044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
Ми лікуємо
Підписка на новини

Запитання до спеціаліста

Чи можемо ми боротися з віковими недугами очей? Будемо бачити – радітимемо життю!

Для будь-якої людини у літньому віці дуже важливо зберігати активність, бути в курсі подій, спілкуватися з друзями, зберігати незалежність.

Певною мірою це залежить від зору. Саме тому так важливо вчасно звернути увагу на перші прояви вікового захворювання – макулодистрофії.

Макулодистрофія – серйозне захворювання сітківки, що розвивається у людей старшого віку.

Саме вікова макулодистрофія є однією з провідних причин слабобачення у розвинених країнах світу.

Зусилля вчених-офтальмологів, біохіміків і фармакологів усього світу спрямовані на пошук нових, ефективних методів боротьби із цим захворюванням.

В останні роки завершено багатоцентрові дослідження, які підтвердили, що макулодистрофія частіше розвивається у людей, які віддають перевагу фаст-фуду. У тих, хто включає до свого раціону рибу, свіжу зелень – частота макулодистрофії набагато рідша. У Японії, Італії, Іспанії – частота макулодистрофії менше, ніж у США, Німеччині та Франції.

І все ж дотепер не з’ясовано чітко причини розвитку макулодистрофії та не знайдені методи лікування.

Вважається, що макулодистрофія розвивається внаслідок біохімічних порушень у фоторецепторному шарі сітківки (світлосприймальних клітинах), порушенні живлення та васкуляризації (кровообігу та архітектоніки судин) центрального відділу сітківки – макули.

Причини таких змін пов’язані з порушенням обміну та розщеплення токсичних продуктів життєдіяльності цих клітин (шлаків), а також з генетично зумовленими механізмами роботи світлосприймальних клітин сітківки.

Саме тому у розвитку макулодистрофії велику роль відіграє спосіб життя та харчування людини. Встановлено, що у правильній життєдіяльності фоторецепторних клітин сітківки важливу роль відіграють лютеїн, зеоксантин, цинк, селен, антиоксиданти.

Правильне харчування з достатнім вмістом зелених овочів, жирної риби, зеленого чаю, обмеженням високовуглеводної їжі, глютаматів і відмова від куріння – уповільнюють темпи розвитку макулодистрофії.

Вікова макулодистрофія поділяється на суху та вологу форми. Суха форма розвивається повільніше, проте гірше піддається лікуванню. Пацієнти з сухою формою макулодистрофії повинні суворо дотримуватися правильного харчування та приймати харчові добавки, розроблені спеціально для контролю захворювання. Ключові елементи таких добавок – цинк, селен, гінкго білоба, лютеїн і каротин.

У деяких випадках при лікуванні макулодистрофії успішно застосовується лазерне лікування.

Волога форма, що зустрічається рідше, може мати бурхливіший характер розвитку. Ця форма макулодистрофії лікується за допомогою спеціальних препаратів, які вводяться в око з метою зупинити процес зростання патологічної судинної сітки та накопичення рідини у шарах сітківки.

В Україні сьогодні є можливість використовувати з цією метою препарат останнього покоління АІЛІЯ, що зарекомендував себе як найефективніший і найдовготриваліший.

Важливою складовою успішного лікування є діагностика, вибір правильної тактики лікування та чітке дотримання міжнародних вимог щодо його проведення.

У медичному центрі «АЙЛАЗ» здійснюється повний цикл лікування вікової макулодистрофії сітківки.

У нашій клініці розроблено спеціальний комплексний алгоритм діагностики, лікування та подальшого контролю за пацієнтами з макулодистрофією.

Чим раніше поставлено діагноз і розпочато правильне лікування – тим більше шансів зберегти зір та активний спосіб життя.

Якщо у вас з’явилися скарги на погіршення зору, викривлення предметів, труднощі з читанням, якщо ваш лікар запідозрив у вас початок макулодистрофії – надовго не відкладайте обстеження та консультацію.

Дуже важливо якнайшвидше ухвалити правильне рішення, намітити план дій і почати боротьбу з цією недугою.

Якщо у вас виникли питання – звертайтеся, будемо раді допомогти.

Ми готові надавати консультативну допомогу онлайн.

Ми готові до боротьби за ваш зір разом з вами!