- Про «АЙЛАЗ»
-
Методи лікування
Лазерна корекція Лікування катаракти Лікування короткозорості Ортокератологія (нічні лінзи Precilens, Paragon) Корекція астигматизму Лікування глаукоми Внутрішньоочні (факічні) контактні лінзи Лікування захворювань сітківки Лікування кератоконусу Лікування кератитів Лікування косоокості Лікування сухого ока IPL Контактні лінзи Апаратні методи лікування зору Оптика
- Хвороби очей
- Запитання та відгуки
- Контакти
- Головна »
- Хвороби ока »
- Ендокринна орбітопатія, або хвороба Грейвса »
- Ендокринна орбітопатія, або хвороба Грейвса
Ендокринна орбітопатія, або хвороба Грейвса
Ендокринна орбітопатія – це прогресуюче захворювання тканин орбіти та самого ока на тлі аутоімунного ураження щитовидної залози. Поява антитіл до рецепторів тиреотропного гормону запускають складний механізм ураження власної щитовидної залози з подальшим залученням до патологічного процесу і структур орбіти. Першими симптомами настільки грізного захворювання можуть бути банальні набряки та почервоніння повік і кон’юнктиви, що часто діагностуються як алергічні. Пізніше приєднуються яскраві характерні симптоми, що допомагають правильно поставити діагноз. Це екзофтальм, важкі гіперемовані повіки, косоокість з обмеженням рухливості очного яблука, ретракція повік.
Консервативне лікування
Захворювання розвивається поступово та має гостру активну і хронічну неактивну стадії. У гострій фазі лікування залежить від вираженості, в першу чергу, очних симптомів. При легких проявах екзофтальму досить буває активного спостереження і 6-місячного прийому препаратів селену. Але при злоякісному перебігу саме на цьому етапі є великі ризики зниження зору через стискання зорового нерву потовщеними окоруховими м’язами та лагофтальму при значному вистоянні очного яблука – без належного офтальмологічного супроводу цей стан може призвести до кератопатії з незворотнім помутнінням рогівки. Консервативна терапія першого ряду в таких випадках має на увазі високодозову пульс-терапію гормонами за певною схемою. При недостатній ефективності приєднується дистанційне опромінення орбіти, системне введення цитостатиків і видалення щитовидної залози.
Варто пам’ятати: чим раніше розпочати лікування, тим більше у пацієнта шансів зберегти зір і повернутися до колишньої зовнішності!
Через 1-2 роки, з лікуванням або без, ендокринна орбітопатія все одно переходить у хронічну фазу. Саме тому існує думка, що регулярні уколи гормонів під очі також призводять до одужання. Насправді, такий спосіб лікування просто повільно переводить активну стадію захворювання в хронічну. Значно зменшується лише набряк вік, а вираженість екзофтальму та косоокості, що найбільше турбують пацієнта, залишаються такими, як і раніше.
«Вирячені очі», що до невпізнання змінили зовнішність людини, плюс моторошне двоїння через косоокість позбавляють людину колишнього способу життя. Вона змушена змінювати роботу, відмовлятися від своїх хобі, багато хто просто ведуть усамітнений спосіб життя, самостійно справляючися зі своїми психологічними комплексами.
У хронічній стадії настають незворотні фіброзні зміни в тканинах орбіти та окорухових м’язах і тільки хіругічне лікування може поліпшити ситуацію.
У клініці у наших пацієнтів є можливість отримати консультацію суміжних фахівців – щелепно-лицьового хірурга, ендокринолога, ендокринного хірурга, променевого терапевта. Це дає максимально високі шанси на одужання з хорошим косметичним результатом.
Залишити відгук про клініку «АЙЛАЗ» , 05.09.2021 18:19:00
Шановні пацієнти! Ви можете залишити відгук про ваше відвідування клініки «АЙЛАЗ» і про роботу наших фахівців.