Незмінна якість перемоги над катарактою

Чи в порядку ваш зір? Відзначте в короткій анкеті, які з цих симптомів у вас є:

Катаракта -

це прогресивне помутніння кришталика ока людини. Катаракта заважає світлу проникати в око та досягати сітківки.

Катаракта – це найбільш часта причина зниження зору в похилому віці. Катаракта може виникнути і внаслідок захворювання або травми. Іноді катаракта буває вродженою.

Дізнатись більше

Людське тіло старіє, разом з ним старіє і кришталик. З віком кришталик стає щільнішим і менш еластичнішим, що ускладнює фокусування на предметах, які знаходяться на близькій відстані, та призводить до досить поширеного захворювання – старечої далекозорості. Одночасно ви помічаєте, що стали гірше бачити в темряві. Ці зміни, зазвичай, відбуваються в обох очах одночасно. Неможливо уникнути старечої далекозорості. Всі без виключення стикаються тою або іншою мірою з цим явищем. Це – частина неминучого процесу старіння. З часом кришталик ока втрачає свою прозорість, що спричиняє розвиток катаракти.

Будова ока

Приховати

Як бачить людина

Зір без катаракти
Початкова стадія катаракти
Зріла катаракта

Чинники, що прискорюють розвиток катаракти:

 • підвищена ультрафіолетова інсоляція;
 • діабет;
 • висока міопія;
 • аутоіммунні захворювання з прийомом кортикостероїдів;
 • закапування кортикостероїдів;
 • попередні травми очей;
 • прийом деяких груп медикаментів;
 • хіміотерапія.

Як змінюється око
при катаракті

Зазвичай, вікова катаракта розвивається у людей після 70 років, проте зустрічається і в 55 років, і навіть інколи в 45 років.

Показати більше

Які тільки народні способи не придумують, щоб «прибрати катаракту»!

 • У куточки очей треба щодня капати по 1-2 краплі соку листя герані;
 • робити очні примочки з настою календули;
 • закопувати в очі срібну воду з джерела з медом та алое;
 • промивати очі лавровим листом;
 • накладати на очі компреси з меду, соку кульбаби та цибулі;
 • їсти шовковицю;
 • дивитися на відкриту банку з подрібненим коренем валеріани, залитим горілкою;
 • накопати коріння лопуха, розвести із спиртом і пити щодня;
 • висушені картопляні паростки залити горілкою, настояти та пити щодня;
 • регулярно застосовувати настойку із сморчків на горілці або спирті...
Проте всі ці методи не приносять результату: катаракта залишається (тому що такими способами прибрати її не можна) та в більшості випадків прогресує.
Показати більше

Що ж робити, якщо катаракта починає заважати бачити?

Виявляється, операція з видалення катаракти – факоемульсифікація – це наймасовіша та одна з найбезпечніших операцій в сучасній офтальмології, що доведено міжнародними дослідженнями.

Сучасні технології дозволяють практично миттєво відновити зір!

Більше про це – від міжнародної наукової спільноти (відео англійською мовою):

Ультразвукова факоемульсифікація катаракти

найчастіше зветься просто «Фако» – сучасна методика видалення катаракти.
Застосовується енергія ультразвуку, що дає можливість «емульгувати», тобто перетворити на суспензію найдрібніших (пилоподібних) часток помутнілий кришталик (катаракту). Суспензія цих часток (емульсія) видаляється з ока спеціальним трубчастим зондом із струмом рідини (за типом мікро-пилососа), при цьому в око постійно подається заміщаючий збалансований сольовий розчин (BSS – Balanced Salt Solution).

Операція здійснюється через мікророзріз (1.8-2.4 мм). Сучасні мікророзрізи мають спеціальну форму: тунелі, що самогерметизуються. Такі розрізи герметизується відразу, як тільки з них видалений інструмент. Вони не вимагають накладення швів, що сприяє швидкому та комфортному загоєнню, швидкому відновленню зору і запобігає виникненню рубцювання та деформації рогівки, тобто виникненню післяопераційного астигматизму.

Поряд з винаходом штучного кришталика (ІОЛ – інтраокулярної лінзи), факоемульсифікація перетворила операцію видалення кришталика на найуспішнішу операцію у всій медичній практиці людства.

В даний час у всьому світі виконується більше 20 мільйонів фако-операцій на рік.

Цікаво, що обидві технології були винайдені в середині минулого століття.

Перший штучний кришталик був імплантований у 1949 році, в госпіталі St. Thomas (Лондон), хірургом Гарольдом Рідлі (Sir Nicholas Harold Lloyd Ridley). Як і багато інноваційних технологій, ідея імплантації ІОЛ не була сприйнята більшістю офтальмологів того часу. Тодішній голова Британського Товариства Офтальмологів Стюарт Дюк-Елдер (Sir William Stewart Duke-elder) навіть намагався позбавити доктора Рідлі медичного диплому та права лікувальної практики.

Пізніше, титул Sir. Гарольд Рідлі отримав саме за винахід імплантації ІОЛ.

Декілька цікавих фактів, пов'язаних з винаходом ІОЛ доктором Рідлі:

Гарольд Рідлі неодноразово говорив в приватних бесідах і згадував в офіційних лекціях, що ідею імплантації штучного кришталика йому підказав один студент, який, не знаючи методики видалення катаракти, після спостереження за операцією зробив докторові Рідлі зауваження, що він забув поставити в око пацієнта прозорий кришталик. Навіть називав ім'я студента – Steve Parry.

У 1990 році, в тому ж самому госпіталі St. Thomas (Лондон), в якому д-р Рідлі виконав першу імплантацію ІОЛ, самому Гарольду Рідлі були виконані операції видалення катаракт з імплантацією ІОЛ.

Таким чином, д-р Гарольд Рідлі мав можливість скористатися своїм винаходом.

Методика ультразвукової факоемульсифікації катаракти (Фако) була запропонована американським офтальмологом Чарльзом Келманом (Charles David Kelman) у 1967 році. Д-р Келман стверджував, що ідея використовувати енергію ультразвуку для видалення катаракти прийшла йому в голову, коли він сидів в кріслі у свого стоматолога, який в цей час ультразвуковим зондом чистив в д-ра Келмана зубні камені.

Знадобилося близько 15 років, щоб методика Фако отримала широке визнання.

Цікаво, що на перших етапах методика імплантації ІОЛ була одним з головних «гальм» на шляху широкого визнання методики Фако.

Річ у тому, що до кінця шестидесятих років методика видалення катаракти з імплантацією ІОЛ була загальновизнаною та поширеною. Проте, у той час штучні кришталики виготовлялися з ПММА (органічного скла), і для імплантації вимагали розрізу від 7 до 10 мм. Таким чином, операція Фако, виконана через розріз близько 3 мм, вимагаючи досить дорогої додаткової апаратури та спеціальних хірургічних навиків, втрачала свою привабливість, оскільки в кінці операції (після видалення катаракти) розріз все одно доводилося збільшувати для імплантації штучного кришталика. І лише винахід у восьмидесятих роках минулого століття нового кришталика, що «згинається», який можна було імплантувати через розріз менше 3 мм, дав «друге народження» та загальне визнання методиці ультразвукової факоемульсифікації катаракти.

Чарльз Келман відомий не лише як найбільший офтальмолог ХХ століття (офіційне звання і медаль «Національна Медаль Технології та Інновації» (National Medal of Technology and Innovation) вручені д-ру Келману Президентом Сполучених Штатів Джорджем Бушем), але і як прекрасний джазовий музикант (кларнет і саксофон), який грав у складі Джазового оркестру Нью-Йорка, і постановник музичних шоу, що йшли в театрах Атлантік-Сіті, Лас-Вегаса, Carnegie Hall (Нью-Йорк) і багато інших.

Приховати
Дізнатися докладніше
Важливо!

В результаті проведеного дослідження вченими було виявлено, що операція на катаракту ЗБЕРІГАЄ когнітивні функції людини, тоді як у тих пацієнтів, хто відмовляється від операції або відкладає її на потім, відбувається поступове зниження когнітивних функцій, пов’язане з втратою зору.

Як визначитися кожному з нас, коли робити операцію?

Який зір можна отримати після операції?

Чи є операція безболісною процедурою?

Який штучний кришталик краще вибрати?

Коли після операції можна знову займатися улюбленою роботою та водити машину?

І це лише одні з багатьох інших запитань!

За допомогою сучасної медицини від катаракти позбавилися вже мільйони людей у всьому світі. З кожним роком технології удосконалюються.

Дізнайтеся думку людей, що зробили операцію, чи воно було того варте.

ТОП-12 переваг хірургії кришталика в медичному центрі «АЙЛАЗ»

Хірурги

Хірургію катаракти проводить головний лікар медичного центру «АЙЛАЗ», лікар-офтальмолог вищої категорії, кандидат медичних наук Ковальов Андрій Іванович. Досвід роботи – більш ніж 37 років. Член Американського товариства катарактальних та рефракційних хірургів, член Європейського товариства катарактальних та рефракційних хірургів. Андрій Іванович виконав більше 10 тисяч операцій з видалення катаракти.

Отже, що можна зробити, щоб точно визначити, чи є у вас катаракта? А якщо є – як зрозуміти, чи показана операція?

Як позбавитися катаракти?

ТОП запитань і відповідей про сучасну хірургію катаракти

Дізнатися у цьому відео

Дізнайтеся більше про стан ваших очей – запишіться на діагностику зору або телефонуйте нашим консультантам за номером тел. +380 44 364-10-01 вже зараз. Перемога над катарактою допомагає людям ЖИТИ та РАДІТИ!