044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
Ми лікуємо
Підписка на новини

Запитання до спеціаліста

Публікації фахівців

Волошин Ярослав Ігорович
Волошин Ярослав Ігорович

Виправлення зору літніх людей може поліпшити довгострокове здо... - 01.10.2019

Нещодавнє дослідження, проведене в Англії, показало, що у людей, які перенесли операцію з видалення катаракти, розумова активність в пізньому віці стала краще. Цей факт об’єднує зростаючу кількість досліджень, які показують, що турбота про зір, окрім поліпшення зору, має й інші переваги для літніх людей.

Дослідники порівняли частоту зниження когнітивного мислення до і після операції з видалення катаракти. Вчені виявили, що швидкість зниження когнітивного мислення була зменшена на 50 відсотків після операції протягом 13 років спостереження.

Інші дослідження пов’язують погіршення зору з більш низькими когнітивними здібностями у літніх людей. Але до сих пір не було відомо, чи допоможе поліпшення зору за допомогою операції з видалення катаракти уповільнити зміни психічної функції. Нове дослідження включало 2068 дорослих, які перенесли операцію з видалення катаракти, та 3636 дорослих без катаракти. Дослідники перевірили пам’ять учасників, попросивши їх згадати 10 слів, одразу після того, як слова були прочитані вголос, і після того, як учасники відволіклися на інші завдання.

«Більш вірогідно, що операція з видалення катаракти з великою ймовірністю поліпшить зір людини та може дозволити людям залишатися активними та незалежними», – сказав Томас Штайнманн, доктор медичних наук, професор офтальмології в Університеті Case Western University і офтальмолог в Медичному центрі MetroHealth в Клівленді.

Отже, дані дослідження показують, що поліпшення зору – не єдина перевага операції з видалення катаракти. Операція також покращує якість життя та уповільнює, або зменшує, когнітивні розлади у дорослих. Результати також свідчать про те, що пацієнти, які перенесли операцію з видалення катаракти, відчувають менше емоційних розладів у порівнянні з пацієнтами, що не робили операцію.

Інші переваги хірургії катаракти

Ще одне дослідження показало, коли літнім людям роблять операцію з видалення катаракти для поліпшення зору, вони також знижують ризик падіння і перелому стегна. Інше дослідження проводилося з людьми від 55 років до 85. У одних була катаракта, у інших – ні. Отже, ті, хто мав катаракту, в чотири рази частіше повідомляли про труднощі в складних дорожніх ситуаціях. У водіїв з катарактою також було в 2,5 рази більше шансів на те, що вони зіткнуться з аварією протягом попередніх п’яти років.

Зкоригований зір покращує якість життя

Доктор Штайнеманн зауважив, що виправлення проблем із зором, включаючи катаракту, може істотно вплинути на якість життя людини.

«Іноді члени сім’ї говорять: «Моя мама більше нічого не робить – вона не читає і не водить, і вона трохи збентежена, так навіщо турбуватися про операцію?», - сказав він. – «Я згоден з цим. Я бачив досить дивні зміни у літніх пацієнтів, у яких лікували захворювання очей. Операція з видалення катаракти є безпечною амбулаторною процедурою. Вона може поліпшити життя людей і зробити їх більш залученими в світ».

фільтр за автором:
Швиденко Олена Вікторівна
Швиденко Олена Вікторівна

Як стрес впливає на очі? - 08.08.2019

Прохвачова Олена Станіславівна
Прохвачова Олена Станіславівна

Могут ли пищевые добавки улучшить зрение? - 07.08.2019

Бурдига Олена Миколаївна
Бурдига Олена Миколаївна

Нарощування вій: за і проти - 06.08.2019

Савинець Тетяна Володимирівна
Савинець Тетяна Володимирівна

Все о компьютерных очках за 1 минуту - 05.08.2019

Волошин Ярослав Ігорович
Волошин Ярослав Ігорович

Відкриття музею зору та здорових очей - 02.08.2019

Поплавець Олена Володимирівна
Поплавець Олена Володимирівна

Как понять, если зрение собаки ухудшилось? - 05.07.2019

Волошин Ярослав Ігорович
Волошин Ярослав Ігорович

Шоколад: вред или польза для наших глаз - 04.07.2019

Котлярова Наталія Степанівна
Котлярова Наталія Степанівна

Сколько лиц мы способны запомнить за свою жизнь? - 03.07.2019

1 2 ... 17