044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
Ми лікуємо
Запитання до спеціаліста

Хірургія катаракти, видалення катаракти

Програма підтримки українських пенсіонерів «Живи та радій»

Шановні пацієнти!

Офтальмологічна клініка «АЙЛАЗ» підготувала програму ПІДТРИМКИ УКРАЇНСЬКИХ ПЕНСІОНЕРІВ «ЖИВИ ТА РАДІЙ».

Це програма хірургії катаракти за спеціальною ціною. Дізнайтеся подробиці...

Лікування
Вартість
Програма лояльності пенсіонерів - факоемульсифікація катаракти за спеціальною ціною NEW!! Одне око
12500 грн.
Що таке катаракта та як її перемогти?
Що таке катаракта та як її перемогти?
 • Дізнайтеся про перемогу над катарактою у спеціальному проєкті від клініки «АЙЛАЗ»! Перейти...
Хірургічне видалення катаракти

Хірургічне видалення катаракти дає можливість майже «чарівного» відновлення чіткого та якісного зору практично одразу після операції.

Результатом видалення катаракти є:

 • покращення чіткості зору – як правило, покращення зору ви відчуєте вже наступного дня після операції;
 • покращення колірного зору – кольори набудуть своєї природної насиченості та яскравості;
 • покращення якості життя – ви зможете повернутися до звичного активного життя через кілька днів;
 • зменшення залежності від окулярів і контактних лінз – імплантація штучного кришталика (ІОЛ) замість помутнілого дає можливість коригувати короткозорість або далекозорість і позбутися від існуючих раніше проблем із зором, таких як короткозорість і далекозорість;
 • зменшення залежності від окулярів для читання – імплантація штучних кришталиків спеціального дизайну, застосування програми «гармонічний зір» дає можливість відновити зір не тільки для далечі, але і позбавитись окулярів для близини.

Хірургія катаракти

Сьогодні мікрохірургічна техніка видалення катаракти дає можливість проводити операцію в амбулаторних умовах. Зазвичай операція триває близько 10 хвилин. Зараз ця операція є такою, що проводиться найбільш часто та успішно.

Сучасна методика видалення катаракти називається факоемульсифікацією.

В клініці АЙЛАЗ застосовується методика холодної факоемульсифікації.

Для цього використовується унікальне швейцарське обладнання компанії OERTLY.

Саме цей метод пропонується в медичному центрі АЙЛАЗ.

Видалений кришталик заміщується штучним, що відповідає за оптичною силою кожному конкретному оку внутрішньоочній лінзі (ІОЛ). Штучний кришталик, що імплантується в око (ІОЛ) дає можливість відновити високий зір.

Гострота і якість зору залежать від точності розрахунків і якості ІОЛ, що використовуються.

Переваги хірургії кришталика в медичному центрі АЙЛАЗ: 

 • Технологія холодної факоемульсифікації – найбільш делікатна методика видалення кришталика.
 • Використання швейцарського приладу для факоемульсифікації кришталика OS 3 компанії OERTLYпідвищена безпека, надійність і точність, найменший розріз (1.8 мм).
 • Можливість проведення всіх необхідних передопераційних аналізів і консультацій в медичному центрі АЙЛАЗ – зручність і економія часу для пацієнта.
 • Можливість стаціонарного перебування в день операції в одномісній палаті класу люкс з постійним контролем терапевта за станом здоров’я – зручність для пацієнта, додаткова гарантія безпеки, особливо для людей похилого віку.
 • Операції  здійснюються в спеціалізованому операційному блоці, який забезпечений найсучаснішим обладнанням для підтримання стерильності. В ході операції проводиться контроль за станом здоров’я пацієнта бригадою високо кваліфікованих спеціалістів – додаткові гарантії безпеки, зниження ризику інфекції.
 • Використання одних із кращих в світі внутрішньоочних лінз, що згинаються, для заміщення кришталика, широкий вибір внутрішньоочних лінз (лінзи всіх наявних в Україні компаній преміум класу є в наявності в медичному центрі АЙЛАЗ) – висока якість зору, індивідуальний підхід при виборі лінз.

У вартість операції з хірургії катаракти входить:

 • розрахунок лінз;
 • консультація терапевта;
 • консультація анестезіолога;
 • супровід анестезіолога в ході операції;
 • седація;
 • медикаменти після операції;
 • перебування в одномісній палаті класу люкс протягом кількох годин після операції;
 • нагляд протягом місяця після операції;
 • можливість зв’язатися з лікарем по телефону протягом 24 годин протягом 1 місяця після операції.

Хочете дізнатися все про Сучасну хірургію катаракти?

Замовте безкоштовні інформаційні буклети поштою прямо зараз!

Хто здійснює хірургію катаракти в АЙЛАЗі
Ковальов Андрій Іванович

Головний лікар медичного центру АЙЛАЗ

 • лікар-офтальмолог вищої категорії, кандидат медичних наук;
 • досвід роботи понад 34 роки

Спеціалізація: лазерна корекція, хірургія катаракти та глаукоми, рефракційна хірургія, лікування кератоконусу.

Максименко Олег Миколайович

Лікар вищої категорії медичного центру АЙЛАЗ

 • лікар-офтальмолог вищої категорії, кандидат медичних наук;
 • стаж роботи – 21 рік.

Спеціалізація: катарактальна хірургія, хірургія глаукоми.

Левицький Іван Михайлович

Лікар-офтальмолог

 • лікар-офтальмолог першої категорії, кандидат медичних наук;
 • стаж роботи – 9 років.

Спеціалізація: діагностика та лікування захворювань переднього і заднього відрізка ока, хірургія катаракти, вітреоретинальна хірургія, офтальмоонкологія.

Метод факоемульсифікації
Метод факоемульсифікації

Факоемульсифікація – це найсучасніший спосіб видалення катаракти.

Суть методу факоемульсифікації полягає в тому, що за допомогою ультразвуку кришталик перетворюється в емульсію, яка потім видаляється з ока спеціальним зондом. На місце видаленого кришталика імплантується штучний кришталик.

Переваги видалення катаракти методом факоемульсифікації:

 • мінімальне втручання в оці – швидке відновлення зору;
 • операція проводиться через мікророзріз у декілька міліметрів, який не потребує накладання швів – підвищення безпечності операції, скорочення відновлювального періоду;
 • мінімальний контакт внутрішньоочних середовищ ока з зовнішньою середою – значне зниження ризику інфекції;
 • мінімальна травматизація тканин ока і мінімальні коливання внутрішньоочного тиску в ході операції – значне зниження частоти таких ускладнень, як запалення, крововилив;
 • дає змогу уникнути появи в післяопераційному періоді астигматизму – підвищення гостроти та якості зору.

Всі перераховані переваги зробили операцію факоемульсифікації найбільш популярною на сьогодні. Високий рівень безпеки дозволяє проводити такі операції амбулаторно та через декілька годин після видалення катаракти повернутися додому.

Гострота зору покращується одразу після операції, а період максимального відновлення зору займає, як правило, всього декілька днів.

Операція факоемульсифікації кришталика абсолютно безболісна та дуже комфортна для пацієнта, дозволяє практично не обмежувати фізичні та зорові навантаження в післяопераційному періоді та не переривати свого звичного способу життя.

ВПЕРШЕ в Україні в медичному центрі АІЛАЗ факоемульсифікація кришталика проводиться на швейцарському обладнанні OS 3 компанії OERTLY.

Вибір штучного кришталика (внутрішньоочні лінзи)
Вибір штучного кришталика (внутрішньоочні лінзи)

Для того, щоб домогтися високого зору після видалення кришталика, його необхідно замінити штучним кришталиком, так званою інтраокулярною лінзою (ІОЛ).

Штучні кришталики застосовуються з 1948 року і є безпечними. Штучний кришталик залишається в оці назавжди.

Оптична сила ІОЛ розраховується за допомогою спеціальних приладів, на основі анатомічних і оптичних характеристик ока.

Якщо у пацієнта до операції була короткозорість або далекозорість, то ІОЛ розраховується з урахуванням цих попередніх порушень оптичної сили ока. Після успішно проведеної операції та імплантації необхідної ІОЛ пацієнт назавжди позбувається окулярів для далечі.

В медичному центрі АЙЛАЗ використовуються внутрішньоочні лінзи преміум класу від провідних компаній світу PhyzIOL, і Zeiss, які сертифіковані в Україні.

Ці лінзи виготовлені з акрилового матеріалу, який має високий коефіцієнт заломлення, що дає можливість зробити лінзи дуже тонкими навіть у випадках, коли необхідна корекція великої оптичної сили.

Лінзи є моноблочними (оптична та опорна зони виконані єдиним блоком), що дає додаткову безпеку при імплантації лінзи в око.

Лінзи виготовлені із матеріалів, які дуже еластичні, що дає можливість імплантувати їх через мінімальні розрізи (менш ніж 1.8 мм!).

Конструкції лінз мають чотири опорні зони, що забезпечує правильне та стабільне положення лінзи в оці та рівномірну напругу задньої капсули.

В медичному центрі АЙЛАЗ вперше в Україні представлено лінзи компанії PhyzIOL, які поміщено в спеціальний прилад, через який вони імплантуються в око. Таким чином, під час операції хірург не торкається лінзи, лінза безпосередньо з приладу вводиться в око. Це забезпечує підвищений рівень стерильності, безпеки та повної недоторканності лінзи!

Правильне та стабільне положення лінзи в оці – запорука чіткого та комфортного зору.

В медичному центрі АЙЛАЗ використовуються торичні лінзи компанії Zeiss, які дозволяють під час хірургії катаракти коригувати і астигматизм.

Мультифокальні лінзи компанії Zeiss дають можливість отримати високий зір вдалечінь та на близьку відстань. Ці лінзи мають складну оптику, різні відділення її мають різну заломлюючу силу. Ці лінзи серед усіх існуючих на світовому ринку мультифокальних лінз дають найменше світлорозсіювання, не погіршують контрасної чутливості в сутінках, дають високу гостроту зору на далеку, близьку та середню відстань.

Лінзи, що використовуються в АЙЛАЗ є самим останніми досягненнями провідних світових компаній, високотехнологічними та безпечними.

Кожна лінза має свої нюанси, переваги та може бути кращою для того чи іншого випадку.

Медичний центр АЙЛАЗ володіє всіма наявними в Україні внутрішньоочними лінзами преміум класу та має можливість обрати ту з лінз, яка буде максимально відповідати саме вашим потребам, вашому способу життя та підходити саме вашим очам.

Хочете дізнатися все про сучасну хірургію катаракти? Замовте безкоштовні інформаційні буклети поштою прямо зараз!

Апарат для факоемульсифікації Oertly
Апарат для факоемульсифікації Oertly

Апарат для факоемульсифікації (Oertly, Швейцарія) володіє суттєвими перевагами перед іншими приладами аналогічного призначення: забезпечує більш високу надійність та швидкість, максимальну стабільність роботи, підвищену безпеку, дуже швидкий відновлювальний період, підвищує швидкість операції та її безпечність.

Має ряд переваг перед іншими приладами аналогічного призначення:

 • застосовується унікальний зонд (патент компанії) для ультразвукового дроблення кришталика. Дає можливість дуже швидко виходити на потрібну потужність. За рахунок цього досягаються дуже короткі та сильні імпульси ультразвуку та великі паузи між ними. Такий режим роботи ультразвуку не дозволяє оточуючим тканинам та рідинам нагріватися. Саме це дало можливість розробити принцип холодної факоемульсифікації (найбільш підходящий хірургії катаракти);
 • принцип холодної факоемульсифікації дозволив зменшити діаметр зонду (так як немає охолоджуючого чохла) і зменшити розмір розрізу для операції з 3 мм до 1.8-2.2 мм. На сьогодні це найменший розріз для операції по видаленню кришталика;
 • автоматизована робота побудована не на використанні комп’ютера, а на мікропроцесорах – забезпечує більш високу надійність та швидкість.

 Можливість швидкісних реакцій та зворотнього зв’язку значно вища, ніж у аналогів.

 • основні налаштування виведені на автоматичний рівень, що полегшує та прискорює роботу хірурга – максимальна стабільність роботи приладу – забезпечує підвищену безпеку та дуже швидкий відновлювальний період;
 • має дві системи (два принципу) видалення кришталикових мас (решта приладів використовують тільки одну з двох існуючих систем). Видалення емульгованого ультразвуком кришталика з ока здійснюється двома методами – або за допомогою вакууму, або керованим потоком рідини. В першому випадку процес більш енергійний та швидкий, в другому – більш делікатний, але повільний. На різних етапах операції переважають різні принципи. OS 3 – перший у світі прилад, який поєднав обидві системи. Це надає великі можливості індивідуального підходу, одночасно – підвищує швидкість операції та безпечність.

Саме в клініці АЙЛАЗ вперше в Україні з’явилось обладнання такого рівня!

Галерея
Найбільш поширені питання з хірургії катаракти
Коли краще оперувати катаракту?

Сучасні малоінвазивні технології хірургії катаракти роблять операцію високобезпечною та комфортною для пацієнта. Тому подумати про операцію слід тоді, коли зниження зору не дозволяє Вам продовжувати звичний спосіб життя та займатися улюбленими справами. Видалення катаракти здійснюється шляхом її руйнування ультразвуком, тому «м'якші» кришталики віддаляються легше, ніж при «зрілій» катаракті. Тому і з цієї точки зору немає підстав чекати значної втрати зору.

Який спосіб життя я повинен вести після операції катаракти?

Сучасна хірургія катаракти здійснюється без формування розрізу рогівки, як це було раніше, а через мікротунель, тому в післяопераційному періоді Вам не доведеться дотримувати постільного режиму. Ви можете читати, дивитися телевізор і навіть водити автомобіль вже через декілька днів після операції. Звичайно, після операції Ви будете під спостереженням Вашої лікарки, Вам будуть рекомендовані профілактичні очні краплі у вигляді антибіотика, зволожуючих і вітамінних крапель. Не можна терти очі та займатися контактними видами спорту впродовж місяця.

Як вибрати штучний кришталик?

Принципово штучні кришталики діляться на моно- та мультифокальні. У першому випадку Ви отримаєте максимальний зір на конкретну відстань, наприклад, далечінь, а для близу Вам треба буде використовувати додаткові окуляри. У другому випадку – лінза має складну оптику, яка дає можливість дивитися без додаткових окулярів і вдалину, і поблизу. Якщо говорити про конструкцію лінз, то в різних ситуаціях переважною є та або інша конструкція та Ваш хірург пояснить Вам своє рішення. Звичайно, сучасні штучні кришталики повинні мати захисний фільтр від ультрафіолетового опромінення, що є профілактикою негативної дії ультрафіолету на сітківку.

Дисклеймер

Увага! Результати хірургії катаракти є індивідуальними.

Відгуки пацієнтів Залишити відгук

Андрей , 24.07.2020 11:58

Розкрити

Сердечное спасибо всему персоналу клиники Айлаз за высоко-профессиональное и заботливое отношение на всех этапах лечения моей катаракты. Диагностика в лице Аверьяновой Оксаны Сергеевны, операция в исполнении Ковалева Андрея Ивановича при поддержке анестезиолога Сикачиной Татьяны Олеговны, реабилитационный период под наблюдением Левицкого Ивана Михайловича - все это незабываемые моменты прикосновения к прекрасной организации работы, где нет мелочей, все важно... Как следствие, результат: отличное зрение, отсутствие осложнений, масса приятных эмоций и желание поделиться ими со всеми, кто решается, сомневается, думает: кому доверить свой глаз. Если глаз - то Айлаз! Спасибо тем сотрудникам, кого не упомянул, но с кем приходилось встречаться в стенах клиники. Вы - лучшие.

Андрей Истомин, 13.04.2019 15:05

Розкрити

Уважаемые господа! Позвольте выразить огромную благодарность всему коллективу клиники "АЙЛАЗ" за профессиональный подход и, что очень важно, заботливое отношение к клиентам. Это ощущается на всех этапах работы персонала, от рецепции до операционной! Особая признательность врачам Аверьяновой Оксане Сергеевне и Ковалеву Андрею Ивановичу за отличный результат диагностики и операции по замене моего хрусталика. Около года у меня ушло на то, чтобы решиться... Думаю, это не только моя проблема. Каждый из нас пытается сделать все, чтобы "само рассосалось"... Но, в поддержку тем из вас, пациентам с катарактой, которые сомневаются или опасасаются, хочу пожелать такого же успешного лечения, которое я прошел в клинике "АЙЛАЗ". Сегодня, через 2,5 недели после операции по установке мультифокальной ИОЛ Сarl Zeis, зрение для чтения - 1,0 , вдаль - 0,7, глазное дно - норма. Ощущение цветов - абсолютно естественное. Отдельно о боли: под местной анестезией ее не было ни в ходе диагностики, ни в ходе операции, ни после нее... Респект анестезиологу! В заключение, еще раз большое спасибо всему персоналу клиники за беспрецедентно ответст веннное отношение к своему делу, всем с кем пришлось общаться в ходе лечения - низко кланяюсь!

Александр Андреевич Сидун, 01.03.2019 15:45

Розкрити

Обследуясь и проводя операции в клинике, я и жена четырежды имели возможность сравнить уровень обслуживания, качество проводимых действий. Это дает нам право утверждать, что клиника действительно соответствует европейскому уровню. Это одно из тех немногих ситуаций в стране, где мы действительно уже в Европе! Соответствует по уровню обслуживания, профессиональному уровню всего персонала, наличию современного оборудования и необходимого резерва расходных материалов.А по своей ценовой доступности, по всей видимости, даст фору и европейским клиникам. Клиника располагает самым современным оборудованием которое постоянно обновляется. Есть возможность практически в течении нескольких часов сдать все необходимые перед операцией анализы на месте и не дороже, чем дома или в других лабораториях. Каждый из посещающих клинику на свое усмотрение может выбрать себе врача, который будет сопровождать его в процессе лечения. Уровень подготовки и профессионализм врача Вы можете оценить осматривая доступные в коридоре клиники всевозможные сертификаты и дипломы. Мы свой выбор остановили на Швыденко Е.В. Высококлассный специалист, имеющий не один десяток лет практики. В отличие от других этот врач не только высококлассно и внимательно осмотрит Вас, даст свои рекомендации по лечению, но и не дожидаясь Ваших вопросов ответить на те из них, которые могут у Вас возникнуть через день-два. Мы очень довольны своим выбором, а Елене Викторовне большое есть спасиБо.Благодарность и ассистенту доктора, которая оперативно и профессионально выполняла все действия в процессе обследования. Вопросы не входящие в компетенцию девушек на ресепшен и лечащего врача - оперативно разрешала исполнительный директор Виктория Владимировна – настоящий топ-менеджер клиники, с высоким чувством ответственности. Все организационные и финансовые вопросы решались ею оперативно и быстро в любое время при личном посещении а также при обращении по телефону или на e-mail. Отдельно по хирургу - Ковалеву Андрею Ивановичу. Хороший врач — это всегда не только специалист в своем деле, но и человек, с особым вниманием и участием относящийся к пациенту. Сложно добавить что либо к тем неисчислимым отзывам имеющимся о нём в интернете и на страницах сайта клиники. Могу сказать одно: Хирург от Бога! Таких мало в Украине. На нём практически замкнутый ввесь операционный процесс. После операции видимых изменений я не наблюдаю, главное, что устранили проблему катаракты. Если при операции на первом глазу была какая-то настороженность и прослушивание к внутренним ощущениям, то второй глаз - совсем легко и просто. На второй день уехал домой (поезд шесть часов пути) и сразу же сел за руль машины, вечером работал на компьютер - неприятных послеоперационных ощущений не заметил.Естественно необходимо строго соблюдать послеоперационный график применения капель. В отношении супруги: - несколько иные впечатления. Перед операцией у нее заметно ухудшилось зрение. После операции - постоянно восторгается яркостью красок окружающего мира и остротой зрения.Правда возникли дополнительные проблемы - поскольку она фанат чистоты - то теперь трет там где до этого считалось и было чисто, так как видят малейшую соринку! Всем рекомендую остановить свой выбор на клинике Айлаз и не проходить тот длинный путь каким шли мы. Особенно это касается пенсионеров и приезжих, которые в свою очередь еще и ограничены в выборе на местном уровне. Всему персоналу клиники Айлаз: - помощь Божия да сопутствует всем добрым делам Вашим!

Вартість лікування катаракти
Лікування
Вартість
Факоемульсифікація катаракти з імплантацією лінзи, що згинається, Aspina (Zeiss), Slim Flex (PhysIOL) Akreos Adapt (Bausch&Lоmb) Одне око
15200 грн.
Факоемульсифікація катаракти з імплантацією лінзи, що згинається, ускладнений варіант Aspina (Zeiss), Slim Flex (PhysIOL) Akreos Adapt (Bausch&Lоmb) Одне око
18400 грн.
Корекція астигматизму під час рефракційної заміни хрушталику
2250 грн.
Факоемульсифікація катаракти з імплантацією мультифокальної лінзи (AT LISA 809 MР Carl Zeiss (Germany)) Одне око
30000 грн.
Факоемульсифікація катаракти з імплантацією монофокальної торічної лінзи (AT LISA 709 M Carl Zeiss (Germany)) Одне око
25000 грн.
Факоемульсифікація катаракти с імплантацією мультифокальної торічної линзи (AT LISA 909 MP Carl Zeiss (Germany)) Одне око, з вартістю лінз
38000 грн.
Факоемульсифікація катаракти з імплантацією трифокальної лінзи (AT LISA 839 MР Carl Zeiss (Germany)) Одне око, з вартістю лінз
37000 грн.
Факоемульсифікація катаракти з імплантацією трифокальної торічної лінзи AT LISA 939 MР Carl Zeiss (Germany)) Одне око, з вартістю лінз
45500 грн.
Видалення люксованого хрушталика (або інтраокулярної лінзи) з базовою вітректомією та підшивання лінзи
28900 грн.
Видалення люксованого хрушталика (або інтраокулярної лінзи) з передньою вітректомією та підшивання лінзи (copy)
21700 грн.
Імплантація лінзи при афакії з вітректомією
19300 грн.
Анестезіологічний супровід Консультація анестезіолога перед операцією, моніторинг в процесі операції, перебування в палаті післяопераційного спостереження
880 грн.
Записатися на прийом
Загальна інформація
Вам відправлений СМС з кодом підтвердження запису на прийом