044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
Ми лікуємо
Запитання до спеціаліста

Лікування захворювань сітківки

Лікування діабетичної ретинопатії

Сучасна офтальмологія має у своєму розпорядженні різни методи лікування діабетичних змін очей і тактика лікаря залежить від стану очей.

Всі пацієнти, які страждають на цукровий діабет, повинні один раз на рік відвідувати офтальмолога. Бажано це робити в одній і тій самій спеціалізованій клініці. При перших змінах на сітківці ваш лікар, можливо, запропонує вам інший, більш частий режим обстежень і зробить фотографії сітківки, для того, щоб в подальшому мати можливість об’єктивного порівняння перебігу хвороби.

Дуже важливим для збереження здоров’я сітківки є контроль цукру та ліпідів крові, контроль артеріального тиску, маси тіла. Важливо знаходиться під наглядом кваліфікованого ендокринолога.

Для лікування діабетичних змін сітківки (крововиливів, набряку, новоутворених судин, мікроінфарктів сітківки) успішно застосовуються лазерні технології.

За допомогою лазерів на поверхню сітківки наносяться точкові світлові аплікації, що викликають тепловий – термічний вплив і в залежності від енергії та розміру лазерного променя викликають дозовану і точно локалізовану на патологічний осередок коагулюючу дію.

Офтальмологічний центр АЙЛАЗ має усі види сучасних лазерів для лікування сітківки, включаючи мікроімпульсний жовтий лазер, що виробляє дуже щадну дію на сітківку і може використовуватися в безпосередній близькості від макулярної області.

Перед лазерним лікуванням проводиться флюоресцентна ангіографія, що виявляє зони пошкодження судин, накопичення рідини, гіпоксії та новостворених судин.

Лікування діабетичної ретинопатії

Лазерне лікування в подальшому проводиться топографічно орієнтованим методом з використанням інформації, отриманої при даному дослідженні. При цьому використовується комбінація лазерів.

Такий підхід в лікуванні є найбільш щадним і дає хороші результати.

Лікування діабетичної ретинопатії

У разі, якщо у пацієнта з діабетом відбулися зміни в макулярної області, для лікування сітківки застосовується введення в око спеціальних лікарських препаратів – інтравітреальні ін’єкції. Застосовуються три групи препаратів – кортикостероїди, ферментні препарати та антагоністи судинного ендотеліального чиннику зростання (анти-VEGF).

Кортикостероїди мають протинабрякову дію, протизапальну, зменшують формування рубцювання на тлі запалення.

Лікування діабетичної ретинопатії

Ферменти сприяють розсмоктуванню крововиливів. Препарати анти-VEGF – найсучасніший спосіб лікування макулярного набряку – пригнічують зростання новоутворених судин і, таким чином, запобігають розвитку набряку, крововиливів і відшарування.

Інтравітреальне введення препаратів проводиться в умовах суворої стерильності в операційному блоці.

У медичному центрі АЙЛАЗ використовуються мікроголки, які в 2 рази тонше тих, що стандартно використовуються! Розмір голки – 0.18 мм (стандартно використовуються – 0.42 мм!).

Це дозволяє мінімізувати травму та знизити ризики інфекції.

Використання ультратонких голок дозволяє проводити повтори уколів без додаткової травми для пацієнта.

Хоча сама процедура займає кілька хвилин, виконана вона повинна бути фахівцем, який володіє навичками вітреоретинальної хірургії.

При важкій стадії діабетичної ретинопатії на тлі повторних крововиливів і розвитку великих зон гіпоксії розростаються великі новостворені судини, розриви яких призводять до великих крововиливів всередину ока та відшарування сітківки.

У таких випадках застосовується хірургічне лікування – вітректомія.

Вітректомія – це хірургічне видалення склоподібного тіла – внутрішньої структури ока, що заповнює його порожнину.

Мета такої операції – видалення склоподібного тіла разом з кров’ю та фіброзними змінами та відновлення анатомічної цілісності сітківки.

Лікування діабетичної ретинопатії

Сучасна хірургія сітківки при діабетичній ретинопатії – це мікрохірургічна операція. Через мікророзріз (не більше 1 мм) у зовнішній капсулі ока при збільшенні спеціального мікроскопа хірург видаляє склоподібне тіло разом з кров'яними згустками і спайками, що викликали тракційне відшарування сітківки.

Таким чином, відшарована сітківка звільняється від тяжів, деформацій і розправляється. Крім того, в залежності від конкретної ситуації, може бути проведена лазерна коагуляція сітківки з метою попередження подальшого розвитку новоутворених судин на сітківці.

Сучасна вітректомія – це малоінвазивна операція, що здійснюється через мікротуннелі та може бути проведена амбулаторно.

Медичний центр АЙЛАЗ має у своєму розпорядженні окремий операційний блок для проведення вітректомії.

Вітректомія – це високотехнологічна процедура, що вимагає досвіду хірурга, належного технічного забезпечення та високоякісних витратних матеріалів.

Вітрео-ретинальна хірургія проводиться на сучасному обладнанні з використанням малоінвазивної безшовної хірургії одного дня.

Сучасна вітректомія – це малоінвазивна операція, що здійснюється через мікротуннелі та може бути проведена амбулаторно.

У нашому арсеналі новітнє обладнання для проведення вітреоретинальної хірургії (Сonstellation, ALCON) і використання витратних матеріалів на 25G. Така хірургія дозволяє провести операцію максимально щадно та отримати високі результати з відновлення зору.

Операції проводяться лікарем вищої категорії, к.м.н. Розанової Зоєю Анатоліївною, хірургом з 30-річним стажем, яка має винятковий досвід вітреоретинальної хірургії.

Для вітреоретинальної хірургії ми використовуємо переважно гази, які повільно розсмоктуються, це дозволяє пацієнтам уникнути ускладнень, що виникають при введенні в око силікону, а також уникнути повторної операції по виведенню силікону з вітреальної порожнини. У разі необхідності можуть бути застосовані й силіконові масла.

Сучасні технології вітректоміі з мікророзрізами дозволяють проводити такі операції амбулаторно. Пацієнти вже через кілька годин після закінчення операції можуть попрямувати додому. Однак, в клініці АЙЛАЗ є стаціонар, що дозволяє пацієнтам, при бажанні, залишитися на добу під наглядом лікарів в клініці.

Поширені запитання пацієнтами з цукровим діабетом та діабетичними захворюваннями очей
У чому полягає лікувальна дія лазера?

Усуваються зони гіпоксії сітківки – зменшується запалення татенденція до утворення патологічних судин; блокуються судини, що мають патологічну проникність – зменшується набряк.

Чи болісне лазерне лікування?

Лазеркоагуляція сітківки проводиться під місцевою крапельної анестезією, спеціальної підготовки не вимагає, виконується амбулаторно та практично завжди безболісна. Єдиний дискомфорт, що можуть відчувати пацієнти, пов'язаний з яскравими, хоча і короткочасними, спалахами світла.

Скільки разів необхідно виконувати лазерне лікування?

Кількість лазерних впливів залежить від ступеню вираженості патологічних змін. У деяких випадках, наприклад, при макулярному набряку, досить однієї процедури. При великих ураженнях лікар, як правило, проводить кілька сеансів лазерного лікування.

Чи потрібно спостерігатися у лікаря після закінчення лікування лазером?

Пацієнт, якому проводилося лазерне лікування, повинен регулярно проходити огляди у лікаря. Як правило, після успішного проведення лазерного лікування захворювання не прогресує. Однак, при декомпенсації цукру, гіпертонічної хвороби, можуть відбуватися і подальші зміни в сітківці, що можуть потребувати додаткового лікування.

Як дізнатися, чи допомогло лазерне лікування?

Лазерне лікування, як правило, спрямоване на збереження наявного зору та профілактику можливого розвитку обширного крововиливу і відшарування сітківки. Мета його – зупинити процес утворення новоутворених судин та кисневого голодування сітківки. Збереження наявного зору, відсутність новоутворених судин і необхідності в повторних лазерних процедурах свідчать про те, що проведене лікування досягло поставленої мети.

Що може ускладнювати виконання лазерної коагуляції сітківки?

Іноді провести лазерне лікування сітківки неможливо через погану видимість сітківки. Як правило, це відбувається при помутнінні кришталика – катаракті. У таких випадках спочатку буде виконана операція з видалення катаракти – факоемульсифікація .

Скільки може знадобитися внутрішньоочних уколів для лікування?

Макулярний діабетичний набряк добре реагує на лікування внутрішньоочним введенням препаратів, що зупиняють патологічний ріст судин. Однак, такі уколи треба повторювати для підтримки ефекту. Саме тому в тих випадках, коли можливе проведення лазерного лікування, фахівець запропонує вам комбіноване лікування – поєднання введення препарату всередину ока та лазерне лікування за допомогою мікроімпульсного жовтого лазера.

Чим замінюється склоподібне тіло після його видалення?

Залежно від ходу операції, склоподібне тіло заміщується збалансованим фізіологічним розчином, спеціальними газовими сумішами або спеціальним силіконовим маслом. Препарати, що заміщають склоподібне тіло, служать для придавлювання сітківки і тампонади (зупинки крові) судин. Вибір препарату, що заміщує, залежить від внутрішньоопераційної ситуації, вихідної тяжкості стану ока і пов’язаний з терміном розсмоктування речовини, що вводиться. Газові суміші (в різних поєднаннях) мають певний термін розсмоктування, після чого поступово заміщаються внутрішньоочної рідиною, що продукується оком. Силікон розсмоктується і повинен через деякий час видалятися з ока хірургічно.

Як йде процес відновлення зору після вітректомії?

Як правило, проходить кілька тижнів (в разі крововиливу в склоподібне тіло) або навіть місяців (у разі відшарування сітківки) до оцінки максимально можливої гостроти зору. Потрібен час для повного розсмоктування крововиливу, повітряної газової суміші, видалення силікону з ока. Також потрібно пам'ятати, що вітректомія, як правило, проводиться у пацієнтів з вираженими змінами на сітківці, що часто далеко зайшли. Часто зміни на сітківці не дозволяють поліпшити зір, а операція проводиться з метою можливої стабілізації та збереження наявного зору. Такі ситуації лікар докладно обговорює з пацієнтом і його родичами. Спеціаліст зважить всі можливі ризики та позитивні підсумки оперативного лікування і викладе їх пацієнтові. Безумовно, післяопераційний перебіг залежить від рівня компенсації діабету, артеріального тиску, загального стану хворого.

Диспансерний нагляд за пацієнтами з діабетом
Диспансерний нагляд за пацієнтами з діабетом

Пацієнти з діабетом потребують регулярного відвідування лікаря офтальмолога.

В медичному центрі АЙЛАЗ пропонується диспансерний нагляд для людей з діабетом.

Переваги диспансерного нагляду в АЙЛАЗі:

 • своєчасна комплексна діагностика стану сітківки (фотореєстрація, ОСТ, ФАГ), яка відповідає міжнародним стандартам;
 • регулярні огляди у одного і того ж лікаря;
 • динамічний нагляд та можливість порівняти результати на одному і тому ж обладнанні;
 • система нагадування;
 • економічні переваги (більш низька ціна обстежень);
 • повне наступництво в системі лікування;
 • весь спектр сучасного лікування в одному закладі;
 • професіоналізм лікарів (висока спеціалізація в проблемах діабетичної ретинопатії);
 • тісний зв’язок з ендокринологією;
 • можливість проведення всіх аналізів в одному закладі

Регулярний нагляд, правильна діагностика, кооперація з лікарем-спеціалістом, який знає історію Вашої хвороби, допоможуть максимально ефективно боротися з проблемою.

Успішне лікування діабетичної ретинопатії нерозривно пов'язане з диспансерним спостереженням у ендокринолога, який стежитиме за показниками цукру, артеріального тиску і ліпідів крові, і вчасно, при необхідності, проведе корекцію вашої схеми лікування.

Медичний центр АЙЛАЗ співпрацює з клінікою Ендокрин Медікал, де задіяні досвідчені ендокринологи. Вони зможуть швидко і ефективно провести діагностику, призначити лікування для корекції рівня цукру крові та надалі спостерігати за станом вашого здоров'я.

Лікування відшарування сітківки

Розриви сітківки, коли ще не розвинуто відшарування, лікуються за допомогою спеціального ретинального лазеру, що завдяки точно дозованим і спрямованим в зону розриву лазерним імпульсам дозволяє прикріпити сітківку до судинної оболонки. Така лазерна операція називається периферичною профілактичною лазерною коагуляцією.

Лазер в даному випадку виконує роль своєрідного «зварювання».

Використання сучасних лазерів дозволяє індивідуально, залежно від особливостей конкретної сітківки, підбирати енергію та тривалість імпульсу, створювати різного розміру зони зміцнення. У клініці АЙЛАЗ використовується повний спектр сучасних лазерів для лікування сітківки. Це дозволяє індивідуально підбирати програми лікування, що дають найкращий результат.

Така процедура виконується амбулаторно та безболісно. Відразу по закінченню процедури можна повернутися до звичного способу життя.

Якщо відшарування сітківки вже розвинуте, то єдиним методом лікування є операція, яку слід провести якомога швидше, поки функції сітківки не знизилися безповоротно.

Залежно від характеру, тривалості існування та обсягу відшарування сітківки хірург вибирає різні техніки операції. У деяких випадках операція може бути виконана на поверхні ока, коли накладається пломба на поверхню ока в зоні розриву, придавлюючи сітківку до підлеглих тканин. У цій зоні проводиться лазерний вплив на сітківку, для того, щоб надійно «приварити» сітківку в зоні розриву до шарів, що підлагяють.

У деяких випадках, особливо при високій короткозорості, коли розмір очей збільшений, хірург накладає циркляж, дозовано стягуючи периферичну частину очного яблука та придавлюючи сітківку до судинної оболонки по всьому колу.

Коли виконати такі операції неможливо, проводиться вітректомія – операція в середині ока.

Суть такої операції полягає у видаленні внутрішнього вмісту ока – склоподібного тіла, в якому в ході відшарування сітківки сформувалися патологічні тяжі з сітківкою, і сітківка розправляється за допомогою спеціальних газів або силіконового масла.

Операції вітректомії є високотехнологічними та вимагають спеціального обладнання. У медичному центрі АЙЛАЗ використовується сучасне малоінвазивне обладнання, що дозволяє виконувати такі операції через мікро-розріз. Вже через кілька годин наші пацієнти залишають клініку та повертаються додому. У той же час, за бажанням, пацієнт може залишитися в стаціонарі під наглядом.

Лазерне лікування захворювань сітківки
Лазерне лікування захворювань сітківки

Лазерне лікування сітківки – сучасний делікатний метод лікування одної з найбільш ніжних структур ока.

Сутність лазерного впливу полягає в тому, що за допомогою точно розрахованих дозованих і прицільних світових імпульсів (певної довжини хвилі) на сітківку виявляється коагулюючий вплив. В результаті виникають зрощення між сітківкою та підлягаючою оболонкою. За рахунок цього зрощення сітківка зміцнюється.

При периферичних дегенераціях сітківки лазерні коагуляти наносяться в зонах сітківки, де наявні потоншення. Така процедура фіксує сітківку та значно знижує ризик її відшарування.

Діабетична ретинопатія також лікується за допомогою лазера. За допомогою лазера блокуються крововиливи, коагулюються новостворені судини, розсмоктуються ексудати (зони накопичення шлаків), зменшуються явища кисневої недостатності сітківки. Завдяки лазерному лікуванню при діабетичній ретинопатії зупиняються дистрофічні та рубцеві процеси, покращується кровообіг центральної зони сітківки, активізується обмін, стабілізується стан.

Вчасне проведене лазерне лікування може зупинити прогресію діабетичної ретинопатії та зберегти високий зір.

Лазерне лікування застосовується і в лікуванні захворювань макулярної області сітківки. Лікування сприяє зменшенню або ліквідації набряку сітківки, розсмоктуванню ексудатом, блокуванню патологічних судин, відмежуванню зони ураження.

Процедура лазерної коагуляції сітківки виконується амбулаторно та не потребує спеціальної підготовки. Перед виконанням лазерного зміцнення пацієнту максимально розширюють зіниці за допомогою спеціальних крапель для того, щоб мати можливість оглянути та провести процедуру зміцнення навіть на самих периферичних та важкодоступних місцях сітківки. Процедура займає 10-15 хвилин, але іноді виконується в декілька етапів. Після процедури Ви зможете наступного дня повернутись до свого звичного способу життя.

В медичному центрі АЙЛАЗ лазерне зміцнення сітківки проводиться на новій моделі американського лазера MedLight компанії Lumenis.

За необхідності для наших пацієнтів кваліфіковані спеціалісти розробляють індивідуальні схеми лікування та нагляду, що дають можливість протягом року проходити необхідні обстеження та курси медикаментозного та лазерного лікування.

Хірургічне лікування – вітректомія
Хірургічне лікування – вітректомія

Вітректомія – це хірургічне видалення скловидного тіла – внутрішньої структури ока, що заповнює його порожнину. В процесі видалення скловидного тіла видаляються також тяжі та рубці, що наявні між сітківкою та скловидним тілом, які призводять до відшарування сітківки та зниженню зору.

Вітректомія може проводитись з різних причин, серед яких:

 • відшарування сітківки;
 • діабетичні зміни на очному дні, які викликали формування рубців і тяжів;
 • крововилив в скловидне тіло;
 • розрив сітківки в макулярній області;
 • формування фіброзної плівки на поверхні сітківки.

Іноді вітректомія – це єдина можливість зберегти зір.

Вітректомія – це високотехнологічна процедура, яка вимагає досвіду хірурга, належного технічного забезпечення та високоякісних витратних матеріалів.

Сучасна вітректомія – це малоінвазивна операція, яка здійснюється через мікротунелі та може бути проведена амбулаторно.

Медичний центр АЙЛАЗ має в розпорядженні окремий операційний блок для проведення вітректомії.

Вітрео-ретинальна хірургія проводиться на сучасному обладнанні з використанням малоінвазивної безшовної хірургії одного дня.

В нашому арсеналі найновіше обладнання для проведення вітреоретинальної хірургії (Constellation, ALCON)  і використання витратних матеріалів на 25G. Така хірургія дає можливість провести операцію максимально делікатно та отримати високі результати з відновлення зору.

Операції проводяться лікарем вищої категорії, к.м.н. Розановою Зоєю Анатоліївною, хірургом з 30-річним досвідом, яка має винятковий досвід вітреоретинальної хірургії.

Клініка АЙЛАЗ виконує вітреоретинальні втручання з приводу:

 • Діабетичної ретинопатії
 • Розриви макули
 • Відшарування сітківки будь-якої складності
 • Вивихи кришталика в скловидне тіло (з підвішуванням або екстерналізацією гаптики ІОЛ)  

Для вітреоретинальної хірургії ми використовуємо переважно гази, що повільно розсмоктуються, що дозволяє пацієнтам уникнути ускладнень, які виникають при введенні в око силікону, а також уникнути повторної операції з виведення силікону з вітреальної порожнини. В разі необхідності можуть бути застосовані і силіконові олії.

Для пацієнтів організована зручна служба швидкої та повної діагностики з консультацією в той же день.

В післяопераційному періоді пацієнт забезпечується необхідними медикаментами та наглядом протягом 1 місяця, що входить у вартість операції.

Для пацієнтів організовано службу on-call, в режимі якої можна протягом 24 годин зв’язатися з черговим лікарем і отримати консультативну допомогу.

Поряд з клінікою АЙЛАЗ знаходиться міні-готель, в якому може бути організоване проживання.

Досвід хірурга, сучасне обладнання та добре організована післяопераційна підтримка пацієнтів дають можливість нам досягати хороших результатів.

Внутрішньоочні ін’єкції лікарських препаратів
Внутрішньоочні ін’єкції лікарських препаратів

Одним із сучасних методів лікування захворювань сітківки є доставка лікарського засобу безпосередньо всередину ока – інтравітреальні ін’єкції.

Найбільш широко такий метод лікування застосовується при запальних захворюваннях сітківки та макулодистрофіях.

В залежності від характеру процесу використовуються високоочищені кортикостероїди, які забезпечують активну протизапальну та протинабрякову дію, та інгібітори ангіогенезу (препарати, які пригнічують ріст новостворених мікросудин і зменшують набряк тканин).

Для лікування вологої форми макулодистрофії в клініці АЙЛАЗ (у відповідності з міжнародними рекомендаціями) застосовуються препарати Луцентіс та АІЛІЯ.

Для лікування запальних захворювань застосовується засіб – ОЗУРДЕКС.

Інтравітреальне введення засобів виконується в умовах суворої стерильності в операційному блоці. Хоч сама процедура займає всього декілька хвилин, виконана вона має бути спеціалістом, який має навички вітреоретинальної хірургії.

Хто проводить лікування сітківки в АЙЛАЗі
Поплавець Олена Володимирівна

Лікар-офтальмолог

 • лікар-офтальмолог вищої категорії;
 • досвід роботи – 15 років

Спеціалізація: лазерна хірургія сітківки, ортокератологія, загальна та інструментальна діагностика, терапія захворювань очей, підбір склеральних лінз.

Швиденко Олена Вікторівна

Лікар-офтальмолог

 • лікар-офтальмолог вищої категорії;
 • стаж роботи – 17 років.

Спеціалізація: діагностика і лікування діабетичних захворювань очей, загальна та інструментальна діагностика, терапія захворювань очей, ортокератологія, підбір склеральних лінз.

Відгуки пацієнтів Залишити відгук

Вікторія, 08.05.2018 09:28

Розкрити

Доброго дня! Я залишилася задоволена всім, від моменту запису на прийом (по телефону) до моменту, коли вже поставили діагноз, підібрали оптимальне вирішення моєї проблеми. Дуже тішить обладнання (що таке є у нас в Україні), консультації (чіткі, доступні для розуміння, тактовні...) та обстеження лікарів, та й навіть привітні дівчатка на рецепції! Єдиний нюансик (не мінус, а саме нюансик), що б більш правдиво описували, що ж людина буде відчувати під час "операції", бо спочатку мені робили укріплення сітківки, і всі казали, що це не боляче...але це зовсім іньші відчуття))) Але це просто моє побажання)) Звісно, що повернуся вже за хорошим зором і однозначно буду рекомендувати САМЕ ВАС!!! Хочу побажати Вам : РОЗВИТКУ, ПРОЦВІТАННЯ, УСПІХУ ТА ПОЗИТИВУ!!!

Людмила, 03.05.2018 21:00

Розкрити

Спасибо большое Ковалеву Андрею Ивановичу и Савинец Татьяне Владимировне! Делала коррекцию в феврале. Зрение было почти -7. После операции - 0.25 и -0.6. Восстановилось зрение понлностью только на 3 месяц. Переживала сильно, так как зрение скакало первые 1.5 месяца, все это время видела не очень хорошо, чётко только до 2-10 метров. На 2-ой месяц ещё не могла водить машину, не видела хорошо дорожные знаки. На 3 месяц зрение восстановилось полностью. Счастье меня переполняет. Вижу далеко вперед и лица людей, и вывески, и дорожные знаки. Благодарна Вам очень! Также отдельное спасибо Поплавец Елене Владимировне за укрепление сетчатки. Очень внимательный врач. Отдельное спасибо всему персоналу клиники за отличный сервис и внимание!

Ольшанский Игорь , 17.02.2018 12:24

Розкрити

Большое спасибо всем медикам,которые участвовали в проведении диагностики ФАГ 29.01.2018г.Результаты диагностики помогли скорректировать дальнейшее лечение ВМД. Особо хочу отметить чуткость,внимание, эрудицию врачей ,участвовавших в процедуре : Поплавец Е.В. и Запорожец Е.М. и пожелать им дальнейших успехов в их нелегком,благородном труде

Вартість лазерного лікування захворювань сітківки
Лікування
Вартість
Лазерне лікування периферічної дегененерації сітківки
3700 грн.
Лазерний циркляж
4500 грн.
Лазерне лікування діабетичного макулярного набряку (1 сеанс) Одне око. Використовується жовтий лазер з мікроімпульсним режимом роботи
3700 грн.
Лазерне лікування діабетичного макулярного набряку (2-3 сеанси) Одне око. Використовується жовтий лазер з мікроімпульсним режимом роботи
5200 грн.
Лазерне лікування діабетичної ретинопатії важкого ступеню (3-4 сеанси) Одне око. Використовується комбінація зеленого та жовтого лазеру з мікроімпульсним режимом роботи
7200 грн.
Лазерне лікування макулярного набряку при тромбозі вен сітківки
2700 грн.
Лазерне лікування макулярного набряку при тромбозі вен сітківки (2-3 сеанси)
4000 грн.
Лазерне лікування посттромботичної ретинопатії при тромбозі центральної вени сітківки (1 сеанс)
4800 грн.
Лазерне лікування посттромботичної ретинопатії при тромбозі центральної вени сітківки (2-3 сеанси)
6400 грн.
Лазерне лікування глаукоми – СЕЛЕКТИВНА лазерна трабекулопластика Одне око
4700 грн.
Комбінована лазерна іридо-трабекулопластика Одне око
4500 грн.
Лазерна ірідотомія Одне око
3100 грн.
Лазерне лікування центральної серозної ретинопатії Одне око
3600 грн.
Лазерне лікування сухої нестабільної форми макулодистрофії Одне око
2700 грн.
Лазерне видалення вторинної катаракти Одне око
2700 грн.
Вартість хірургічного лікування захворювань сітківки
Лікування
Вартість
Вітректомія
22600 грн.
Вітректомія з факоемульсифікацією катаракти
27700 грн.
Вітректомія з введенням силікону (газу тривалої дії) та факоемульсифікацією катаракти
36500 грн.
Виведення силікону після вітректомії
9200 грн.
Виведення силікону з факоемульсифікацією катаракти
21400 грн.
Вітректомія з введенням силікону (газу тривалої дії)
29200 грн.
Записатися на прийом
Загальна інформація
Вам відправлений СМС з кодом підтвердження запису на прийом