044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
Ми лікуємо
Підписка на новини

Запитання до спеціаліста

Публікації фахівців

Швиденко Олена Вікторівна
Швиденко Олена Вікторівна

Окуляри, які зможуть контролювати внутрішньоочний тиск - 05.12.2019

Глаукома, незважаючи на останні досягнення в області її лікування, все рівно залишається однією з найактуальніших проблем в офтальмології. Тому вчені працюють над створенням нових, більш ефективних способів контролю внутрішньоочного тиску (ВОТ). Так група розробників з Prism Eye Institute в Торонто на чолі з Айка Ахмед створили окуляри, які за рахунок створення електромагнітного поля можуть впливати на зону вироблення внутрішньоочної рідини, рівень і швидкість якої, впливає на перебіг глаукоми. Вони можуть використовуватися як в парі зі спеціальною контактної лінзою, що підсилює проведення струму, так і без неї. Дослідження на тваринах показали, що подібні окуляри знижують внутрішньоочний тиск протягом 10-15 хвилин. В даний час проводяться дослідження, які розглядають їх вплив на глаукому у людей.

Взаємозв'язок інсульту і первинної глаукоми

Офтальмологи з Південної Кореї представили результати ретроспективного 10-річного дослідження, присвяченого взаємозв'язку інсульту і ПВКГ (первинної глаукоми). Встановлено, що ПВКГ асоційована з підвищеним ризиком виникнення інсульту. Гіпертензія, цукровий діабет, хронічні захворювання нирок, фібриляція передсердь, гіперліпідемія – також збільшували ризик інсульту. Ризик інсульту при наявності ПВКГ в старших вікових групах (понад 65 років) був вище, ніж у більш молодих пацієнтів. Аналогічний показник у чоловіків був вище, ніж у жінок.

Навіщо потрібно моделювати окуляри в пробній оправі

Досить часто багато людей виміряють свій зір абстрактними цифрами: "мінус три", "плюс п'ять", називаючи при цьому лише діоптрійність або ту цифру, яку чув від офтальмолога. Однак, часто істинні значення рефракції можуть істотно різнитися з тими діоптріями, які виявляються в окулярах. Пов'язано це, по-перше, з необхідністю виконувати завдання на певній відстані (наприклад: окуляри для читання, для комп'ютера, для водіння і ін.), По-друге, з перенесенням повної корекції (як правило повну корекцію можуть переносити не всі люди). Тонкощів багато. Таким чином, діоптрії, підібрані максимально чітко вдалину на кожне око, можуть дати відчутний дискомфорт при тестуванні подібних окуляр двома очима. Необхідно оцінити повноцінність координації роботи системи: "окуляри - очі - зорові шляхи - кора головного мозку".

Отже, підбір окулярів – важливе та багатогранне завдання для лікаря і пацієнта, що вимагає певних тимчасових витрат. У нас в «АЙЛАЗ Оптика» тільки кваліфікований і комфортний сервіс для кожного пацієнта. Працювати зі спеціалістами просто. Спробуйте!

фільтр за автором:
Ковальов Андрій Андрійович
Ковальов Андрій Андрійович

З дитинства не люблю овочі: що робити? - 03.12.2019

Швиденко Олена Вікторівна
Швиденко Олена Вікторівна

8 цікавих фактів про колір очей - 02.12.2019

Поплавець Олена Володимирівна
Поплавець Олена Володимирівна

Зробіть ці 7 речей сьогодні, щоб зберегти зір завтра - 07.11.2019

Прохвачова Олена Станіславівна
Прохвачова Олена Станіславівна

Як шийний остеохондроз впливає на зір? - 06.11.2019

Киреєв Володимир Вікторович
Киреєв Володимир Вікторович

Шкідливі звички, що впливають на наш зір - 05.11.2019

Ковальов Андрій Андрійович
Ковальов Андрій Андрійович

У чому різниця між камерою та людським оком? - 04.11.2019

1 2 ... 18