- Про «АЙЛАЗ»
-
Методи лікування
Лазерна корекція Лікування катаракти Лікування короткозорості Ортокератологія (нічні лінзи Precilens, Paragon) Корекція астигматизму Лікування глаукоми Внутрішньоочні (факічні) контактні лінзи Лікування захворювань сітківки Лікування кератоконусу Лікування кератитів Лікування косоокості Лікування сухого ока IPL Контактні лінзи Апаратні методи лікування зору Оптика
- Хвороби очей
- Запитання та відгуки
- Контакти
- Головна »
- Про «АЙЛАЗ» »
- Публікації фахівців »
- Савинець Тетяна Володимирівна: публікації »
- Що таке бульозна кератопатія: причини, симптоми...
Що таке бульозна кератопатія: причини, симптоми та діагностика
Бульозна кератопатія – це захворювання рогівки, при якому на її поверхні з’являються маленькі пухирці, наповнені рідиною. Виникає захворювання через те, що ендотеліальні клітини рогівки, які відповідають за її прозорість і підтримку водного балансу, перестають нормально функціонувати. Через це рогівка починає набрякати та в її тканинах накопичується рідина, що і призводить до утворення бул.
Найчастіше з таким діагнозом стикаються люди старшого віку, особливо після операцій на очах, зокрема після видалення катаракти. Але це захворювання може розвиватися й через інші причини – наприклад, після травм ока, при глаукомі, спадковій дистрофії Фукса або через тривале та неправильне користування контактними лінзами.
Симптоми бульозної кератопатії можуть бути досить неприємними. Люди часто відчувають біль в оці, що виникає через розрив пухирців на рогівці. Крім того, зір стає розмитим або нечітким, з’являється підвищена чутливість до світла, сльозотеча та відчуття, ніби в оці є пісок або стороннє тіло. З часом можуть виникати ерозії рогівки, що підвищує ризик інфекцій. Якщо хвороба прогресує, рогівка починає мутнішати й це значно погіршує зір.
Щоб поставити точний діагноз – «бульозна кератопатія», офтальмологи проводять ряд досліджень. Спершу оглядають око на щілинній лампі, що дозволяє побачити набряк і пухирці. Для виявлення пошкоджень епітелію використовують фарбування флуоресцеїном. Також застосовують оптичну когерентну томографію (ОКТ), яка дає змогу детально оцінити стан рогівки, вимірюють її товщину за допомогою пахіметрії, а дзеркальна мікроскопія допомагає вивчити стан ендотеліальних клітин.
Варто пам’ятати, що бульозна кератопатія може нагадувати інші захворювання рогівки, наприклад, дистрофію Фукса, водянку рогівки, інфекційний кератит або ерозії. Тому дуже важливо провести ретельну диференціальну діагностику, щоб не пропустити інших проблем з очима.
Отже, бульозна кератопатія – це складне захворювання, яке вимагає уважного ставлення та своєчасного лікування. Чим раніше його виявити, тим більше шансів зберегти гарний зір та уникнути ускладнень. Піклуйтеся про свій зір і вчасно відвідуйте офтальмолога.
Дізнайтеся у наступній статті про те, як лікувати бульозну кератопатію.
Залишити відгук про клініку «АЙЛАЗ» , 05.09.2021 18:19:00
Шановні пацієнти! Ви можете залишити відгук про ваше відвідування клініки «АЙЛАЗ» і про роботу наших фахівців.