044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
Ми лікуємо
Запитання до спеціаліста

Внутрішньоочні контактні лінзи

Корекція дуже високих ступенів короткозорості, далекозорості та астигматизму

Офтальмологічна клініка «АЙЛАЗ» піклується про всіх своїх пацієнтів, зокрема про тих, кому неможливо провести лазерну корекцію зору, тому ми створили спеціальний проєкт про корекцію дуже високих ступенів короткозорості, далекозорості та астигматизму – від + 15.0Д до -20.0Д і астигматизма до -6.0Д, щоб надати всю необхідну інформацію про можливості факічних лінз, технологію їх імплантації, відповісти на найбільш розповсюджені питанні та познайомити з людьми, яким вже імплантували в «АЙЛАЗі» внутрішньоочні контактні лінзи. Ви дізнаєтесь, чи безпечною є операція, яких результатів чекати у віддалений період та про ціни з детальним поясненням вартості лікування. Ви також отримаєте відомості про українські клініки, де пропонується технологія імплантації факічних лінз.

За межами можливостей лазерної корекції зору
За межами можливостей лазерної корекції зору

При високих ступенях порушення рефракції або дуже тонкій рогівці лазерну корекцію зору зробити неможливо.

Для корекції зору цих пацієнтів спеціально розроблені та ось уже більш ніж 10 років успішно застосовуються в усьому світі спеціальні факічні лінзи (що імплантуються без видалення власного кришталика, а додатково до нього), котрі також називаються внутрішньоочними контактними лінзами.

Сьогодні більш ніж 1 млн. пацієнтів насолоджуються високим та чітким зором, позбувшись короткозорості до -30.0 Діоптрій, далекозорості до +15.0 Діоптрій і астигматизму до 10.0 Діоптрій за допомогою імплантації внутрішньоочних лінз.

У клініці АЙЛАЗ використовуються факічні лінзи швейцарської компанії STAAR.

Факічні лінзи компанії STAAR ICL – це спеціально розроблені лінзи, виготовлені із запатентованого унікального матеріалу «Colomar», що є сополімером колагену людини і може довічно знаходитися в оці, не викликаючи жодної реакції.

Це перші біосумісні лінзи, які виготовлені з такого близького до тканин людини матеріалу, що їх можна назвати «живими».

Лінзи коригують короткозорість до -18.0Д, далекозорість до +10.0Д і астигматизму до 6.0Д.

Завдяки тому, що лінза дуже тонка та м’яка, вона може бути зігнута і безболісно протягом декількох хвилин введена в око через мікротунель в рогівці.

Введена в тунель внутрішньоочна контактна лінза розправляється і займає положення в рідині ока між природним кришталиком і райдужкою.

Факічна лінза працює так само, як і звичайна контактна лінза. Різниця лише в тому, що, розташовуючись всередині ока, вона корегує зір раз і назавжди, є невидимою та не викликає ніяких відчуттів. Лінза імплантується в око довічно, але за необхідності може бути вилучена, не викликаючи ніяких негативних наслідків.

Зір відновлюється практично відразу після операції.

Внутрішньоочні контактні лінзи вперше в Україні почали застосовувати в медичному центрі АЙЛАЗ в 2007 році і сьогодні ми маємо найбільший досвід в Україні.

icl062

Головний лікар клініки АЙЛАЗ Ковальов Андрій Іванович в 2006 році пройшов стажування в США та Швейцарії, підтвердив свою хірургічну техніку, отримав досвід проведення імплантацій внутрішньоочних контактних лінз і має міжнародний сертифікат, що рекомендує його як спеціаліста з імплантації ICL.

Медичний центр АЙЛАЗ занесено в Міжнародний реєстр клінік, рекомендованих для проведення операцій з імплантації внутрішньоочних контактних лінз.

Хто підходить для імплантації факічних лінз?

Вирішити питання щодо можливості та доцільності імплантації фікічних лінз можете лише ви з вашим лікарем після детального обстеження ваших очей.

Факічні лінзи коригують більшість порушень рефракції: далекозорість до +20.0 Діоптрій, короткозорість до -30.0 Діоптрій і астигматизм до 10.0 Діоптрій.

Тепер стало можливим коригувати БУДЬ-ЯКІ порушення рефракції ока.

Особливо показані такі лінзи тим,  у кого порушення рефракції не можуть бути виправлені шляхом лазерної корекції зору:

 • високі ступені далекозорості, короткозорості та астигматизму;
 • при тонкій рогівці;
 • при синдромі сухого ока;
 • при кератоконусі після терапевтичного зміцнення рогівки;
 • для пацієнтів з широкими зіницями та при підвищеним вимогам до якості нічного зору.

Переваги внутрішньоочних контактних лінз:

 • можуть коригувати порушення рефракції там, де лазерна корекція не може бути проведена;
 • одночасно коригують як високу ступінь короткозорості та далекозорості, так і астигматизм;
 • забезпечують точну корекцію зору, високу якість зору та стабільний результат;
 • імплантація здійснюється через мікротунель без розрізу рогівки та не потребує накладення швів;
 • розташовується в оці найбільш фізіологічно – за райдужкою і не контактує ні з райдужкою, ні з рогівкою та не викликає в зв’язку з цим їх дистрофічних змін;
 • є непомітними в оці;
 • ICL зроблені з запатентованого біосумісного матеріалу, який є сополімером колагену людини та найкращим чином сприймається оком. В цей матеріал вбудовано спеціальний хромофор, який володіє здатністю відфільтровувати ультрафіолетову частину сонячного світла та захищати природний кришталик та сітківку від його впливу. Це уповільнює процес розвитку макулодистрофії та інших змін в сітківці, до яких схильні пацієнти з високим ступенем короткозорості.

ICL пройшли тривалі клінічні випробування, довели свою безпечність і точність і отримали сертифікат FDA (комісія конгресу США з харчових продуктів і медичних технологій).

Факічні лінзи коригують більшість порушень рефракції: далекозорість до +10.0 Діоптрій, короткозорість до -20.0 Діоптрій і астигматизм до 10.0 Діоптрій.

Як проводиться імплантація внутрішньоочних контактних лінз

Дуже швидкою та безболісною процедурою імплантації лінзи передує тривале та докладне обстеження ваших очей, в ході якого будуть проведені всі необхідні розрахунки оптичної сили та розмірів необхідної вам лінзи.

Оскільки лінзи є індивідуальними та виготовляються в Швейцарії чітко у відповідності до параметрів вашого ока, після обстеження пройде деякий час, перш ніж ваші лінзи будуть виготовлені та доставлені в клініку.

Перед імплантацією лінзи закапуються знеболюючі краплі. Цього буде достатньо, щоб не відчувати ніякого дискомфорту в ході операції і після неї.

На периферії рогівки буде зроблено мікротунель, через який спеціальним інжектором буде введено в згорнутому стані лінзу, а потім обережно розміщена за райдужкою перед кришталиком. Таке положення лінзи є найбільш фізіологічним і дає максимально високу якість і гостроту зору при високих ступенях короткозорості та астигматизму. Ваш кришталик при цьому не видаляється, що дасть можливість природного фокусування ока на різні відстані та позбавить від окулярів як для далечі, так і для близької відстані.


Імплантація лінзи через мікротунель спеціальним інжектором


Лінза самостійно вільно розгортається в оці та делікатно розміщується за райдужкою перед кришталиком


Положення лінзи в оці в кінці операції

Операція амбулаторна, займає не більше 10 хвилин, і вже через декілька годин Ви зможете залишити клініку та повернутись до свого звичного способу життя, насолоджуючись свободою, яку дає нам високий зір.

Вже наступного дня після операції (після природного звуження зіниці) Ви зможете повернутись до свого звичного способу життя, насолоджуючись свободою, яку дає нам високий зір.

Зовнішній вигляд ока пацієнта через декілька годин після операції
Хто займається імплантацією внутрішньоочних контактних лінз
Ковальов Андрій Іванович

Головний лікар медичного центру АЙЛАЗ

 • лікар-офтальмолог вищої категорії, кандидат медичних наук;
 • досвід роботи понад 37 років

Спеціалізація: лазерна корекція, хірургія катаракти та глаукоми, рефракційна хірургія, лікування кератоконусу.

Відеокоментар лікаря А.І. Ковальова про внутрішньоочні контактні лінзи
Відгуки пацієнтів Залишити відгук

Алеся, 09.02.2019 00:23

Розкрити

Миллион комплиментов клинике "Айлаз"!!! С 7 лет я стремительно теряла зрение в связи с миопией, к которой позднее присоединился астигматизм. 3-4 раза в год в детстве лежала в глазном центре, где проводились разные процедуры и аппаратное лечение. Это не давало практически никакого положительного результата. Я постоянно меняла очки и контактные линзы на более "сильные". После родов контактные линзы стали вызывать дискомфорт и ношение их стало невозможным. Тяжелые, толстые линзы очков, в которых мои и без того маленькие глаза выглядели совсем крошечными, жутко напрягали меня. К 28 годам я решилась на лазерную коррекцию. Обследовалась в Днепре в клинике "Зиныця" у Печерия Вадима Геннадиевича. Мне предложили прооперироваться в клинике "Айлаз" у Ковалёва Андрея Ивановича. На консультации выяснилось, что роговица слишком тонкая и лазерная коррекция мне противопоказана. Предложили другой вариант - имплантацию внутриглазной линзы. И вот 22.12.18 мне провели операцию. Приехали на 8.30, было назначено на это время человек 5-6. Заполнили документы, всем капали глаза, потом были консультации анестезиолога и Ковалёва А.И., после которых определили поочерёдность оперируемых. Первых пациентов забрали в операционную примерно в 11.00. Меня около 12.00. Ожидание очень утомляло, но думаю, что если бы процесс можно было наладить по-другому, это было бы сделано, т.к. клиника высокого уровня. Поставили катетер, отвезли в операционную, закапали анестетик. Сама операция длилась минут 20 на оба глаза. Ковалёв А.И. проговаривал каждый свой шаг, голос приятный, уверенный, спокойный. Это, ну и плюс успокоительное через катетер от анестезиолога Александра (к сожалению фамилию не помню), внушало доверие и внутреннее спокойствие. Никакой боли ни во время операции, ни после, не было! В первый день сильно слезились глаза, не хотелось их открывать, но уже тогда было понятно что я всё вижу! Первое время казалось что все предметы крупнее чем видела в очках ))) Я увидела окружающий мир по-новому! Из недостатков внутриглазных линз - присутствуют световые "спецэффекты", тонкие круги света в поле зрения, при попадании под определённым углом света от фонарей, ламп, иногда даже при просмотре ТВ. По-идеи со временем мозг должен перестать их замечать. Но даже если и нет - это небольшая жертва (для меня моё ужасное зрение было своего рода инвалидностью)! На 2, 6, 30 дни осмотра зрение 100%. Через месяц вернулась к обычному образу жизни.  Наконец-то я могу плавать в бассейне и не натыкаться на людей! Могу нырять вместе с сыном и видеть какой же он красивый под водой! Огромное спасибо! Вы исполнили мою мечту! Низкий поклон и безмерная благодарность каждому сотруднику клиники "Айлаз"!!! Вы делаете благородное дело! Процветания вам и благодарных пациентов!

василь, 13.12.2018 18:24

Розкрити

Нормальна клініка ,майже всі клініки перещупав зробив свій вибір на айлаз робив операцію в 2014р імплантація внутішньо очної лінзи , поки що нормально коплю бабло на друге око .дякую

Инга Антифеева, 09.11.2018 19:11

Розкрити

Да будет свет!!! 09.10.18 и 16.10.18 мне имплантировали искусственные мультифокальные хрусталики (ИОЛ). Выбросила 5 пар очков с разной степенью увеличения (факосклероз, гиперметропия, пресбиопия). Читаю все рецепты мелким шрифтом, вдеваю нить в иголку, вяжу и т.д. этого я не делала уже 10 лет, качество жизни изменилось кардинально. Спасибо всему персоналу, начиная с гардеробной!!! Андрей Иванович Ковалёв, Вам отдельное спасибо за профессионализм, индивидуальный подход, позитив!!! Моему лечащему врачу Долматовой Людмиле Владимировне огромная благодарность за рекомендацию именно этой операции. Всем рекомендую данную клинику, доверьтесь профессионалам и хороший результат не заставит Вас ждать.

Вартість імплантації факічних контактних лінз
Лікування
Вартість
Імплантація факічної сферичної задньокамерної лінзи ICL (STAAR, Швейцарія) Одне око, з вартістю лінз
48500 грн.
Імплантація факічної задньокамерної міопічної торичної лінзи TICL (STAAR, Швейцарія) Одне око, з вартістю лінз
54500 грн.
Імплантація факічної задньокамерної гіперметропічної лінзи TICL (STAAR, Швейцарія) Одне око, з вартістю лінз
65500 грн.
Імплантація факічної задньокамерної сферичної лінзи ICL (STAAR, Швейцарія) при малому ступені короткозорості до -3.0Д Одне око, з вартістю лінз
40000 грн.
Імплантація факічної задньокамерної торичної лінзи TICL (STAAR, Швейцарія) при малому ступені короткозорості до -3.0Д Одне око, з вартістю лінз
43000 грн.

У вартість операції входять:

 • консультація терапевта,
 • седація та моніторинг анестезіолога в операційній,
 • медикаменти після операції, післяопераційне спостереження.

Діють знижки за дисконтними картками.
Важлива юридична інформація: ознайомитися.

Записатися на прийом
Послуга (за бажанням)
Лікар (за бажанням)
Вам відправлений СМС з кодом підтвердження запису на прийом