044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
Ми лікуємо
Запитання до спеціаліста

Астигматомія – корекція астигматизму

Корекція астигматизму, усунення астигматизму

Астигматомія – це хірургічна процедура усунення астигматизму.

Сутність операції полягає в тому, що за допомогою строго дозованих і розрахованих мікронасічок в області крайньої периферії рогівки проводиться послаблення більш сильного меридіану рогівки і за рахунок цього усувається астигматизм.

Мікронасічки для усунення астигматизму застосовувались з кінця 70-х років минулого століття, однак до останнього часу ці операції не давали бажаної точності результатів. Пов’язано це було з двома причинами.

По перше – не було діагностичного обладнання, що давало б можливість скласти топографічну карту рогівки, яка давала б точну картину всіх особливостей заломлюючої сили рогівки та її товщини в усіх точках. Сьогодні таке обладнання є. ORBISCAN дає можливість безконтактно за 3 секунди отримати повну та точну (з точністю до 1 мікрона) карту рогівки.

По друге – до останнього часу ця процедура виконувалась вручну.

Сьогодні в Україні з’явилось спеціальне обладнання для астигматомії – аркутом Палікаріса. Ось уже більш ніж 15 років цей прилад успішно використовується в усьому світі для корекції астигматизму.

Медичний центр АЙЛАЗ, дотримуючись своїх принципів впровадження нових технологій в офтальмології, сертифікував аркутом Палікаріса і вперше в Україні застосовує його у своїй практиці.

Аркутом Палікаріса – це прецизійний прилад, який забезпечено спеціальними діамантовими мікролезами. Автоматика приладу дає можливість дуже точно виконати послаблюючі мікронасічки на точно задану глибину і в точно необхідних меридіанах. Зроблені послаблюючі мікронасічки дають можливість протягом кількох тижнів послабити «сильний» меридіан і усунути астигматизм.

Кому показана астигматомія?

  • людям з високим астигматизмом, який не може бути усунений за допомогою лазерної корекції зору (астигматизм більше 6 діоптрій);
  • людям з астигматизмом і тонкою рогівкою, у кого неможливо виконувати лазерну корекцію зору;
  • астигматомія має абсолютне показання – змішаний астигматизм;
  • людям, які готуються до операції заміни кришталика, якщо у них є астигматизм.

Астигматомія може бути виконана не тільки дорослим людям, але і дітям, якщо вони не переносять окулярну корекцію астигматизму.

Усунення астигматизму у дітей може попередити розвиток амбліопії (стійкого та незворотного погіршення зору через невикористання або неповного використання ока в зоровому процесі).

Процедура проводиться амбулаторно, займає близько 5 хвилин на одне око та зовсім безболісна.

Після процедури протягом 2-4 годин відчувається помірна запорошеність ока. Покращення зору пацієнти відмічають вже наступного дня, яке продовжується протягом місяця аж до повного усунення астигматизму.

Аркутом Палікаріса

Аркутом Палікаріса – це прецизійний прилад, який забезпечено спеціальними діамантовими мікролезами. Автоматика приладу дає можливість дуже точно виконати послаблюючі мікронасічки на точно задану глибину і в точно необхідних меридіанах. Зроблені послаблюючі мікронасічки дають можливість протягом кількох тижнів послабити «сильний» меридіан і усунути астигматизм.

Астигматомія робиться на основі номограм, які побудовано на базі оптичної пахіметрії ока та відповідних топограм.

З якою ціллю виконується астигматомія?

  • Зменшити або усунути астигматизм для подальшого комфортного використання контактних лінз;
  • Зменшити астигматизм для можливості подальшого виконання лазерної корекції;
  • Усунення змішаного астигматизму та покращення зору.

Астигматомія може бути виконана не тільки дорослим людям, але і дітям, якщо вони не переносять окулярну корекцію астигматизму.

Найбільш поширені питання з астигматомії

Чи можливе проведення астигматомії в дитячому віці?

Астигматомія може бути виконана не тільки дорослим людям, але і дітям, якщо вони не переносять окулярну корекцію астигматизму. Висока безпечність методу, можливість повторних втручань, відсутність потоншення рогівки дають можливість використовувати цей метод для корекції високого астигматизму у дітей. Як результат, після проведення астигматомії діти краще переносять окулярну або контактну корекцію зору. При цьому, усунення астигматизму у дітей може попередити розвиток амбліопії (стійкого та незворотного погіршення зору через невикористання або неповне використання ока в зоровому процесі).

Кому показана астигматомія?

Людям з високим астигматизмом, який не може бути усунений за допомогою лазерної корекції зору (астигматизм більше 6 діоптрій); людям з астигматизмом і тонкою рогівкою, у кого неможливо виконати лазерну корекцію зору; астигматомія має абсолютне показання – змішаний астигматизм; людям, які готуються до операції з заміни кришталика, якщо у них є астигматизм.

Що таке астигматомія?

Астигматомія – хірургічний метод виправлення астигматизму шляхом нанесення в рогівці непроникаючих мікронасічок. В результаті астигматомії відбувається зменшення кривизни сильного меридіану з одночасним деяким збільшенням кривизни слабкого меридіану, що описується як «здвоєний ефект» (coupling effect) астигматомії. Таким чином, рогівка набуває симетричну форму та рогівковий астигматизм знижується.

Вартість астигматомії

Лікування
Вартість
Автоматизована астигматомія – міопічний і гіперметропічний астигматизм Одне око
6900 грн.
Автоматизована астигматомія – змішаний астигматизм Одне око
9200 грн.
Другий етап корекції змішаного астигматизму Одне око
4600 грн.

Ціна включає медикаменти та 1 місяць спостереження після операції.

Сімейний проєкт для батьків: для тих, хто зробив лазерну корекцію та піклується про гарний зір своїх дітей.
Діють знижки за 
дисконтними картками. Діє знижка 15% на лазерну корекцію для військовослужбовців та учасників ТРО.
Важлива юридична інформація: ознайомитися.

Записатися на прийом
Послуга (за бажанням)
Лікар (за бажанням)
Вам відправлений СМС з кодом підтвердження запису на прийом