044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
Ми лікуємо
Підписка на новини

Запитання до спеціаліста

Публікації фахівців

Ковальов Андрій Андрійович
Ковальов Андрій Андрійович

Як пори року впливають на наші очі - 15.10.2021

Традиційно люди все своє життя орієнтуються на чотири пори року. Ми повинні враховувати численний вплив сезонності на наш організм і здоров'я. То ж давайте дізнаємось, як зміна пір року впливає на наші очі, два з наших найцінніших органів, щоб ми могли підтримувати їх щасливими й такими, що бездоганно функціонують цілий рік.

  • Зима

Холодне повітря зимового сезону компенсується теплим повітрям всередині нашого організму, тому цей контраст може завдати шкоди всьому тілу: від носових пазух і шкіри до суглобів і навіть настрою.

Щодо очей, то одна з великих проблем взимку полягає у сухості прохолодного зимового повітря, це створює умови для пересихання очей. Тому важливо мінімізувати сухість в очах, залишаючись у добре зволоженому повітрі, і навіть використовуючи зволожувач у вашому будинку, щоб додати трохи необхідної вологи.

Ще одна проблема, яка проявляється в більш суворих умовах і кліматі – це почервоніння, болючість і запалення. Тут повіки можуть опухнути або очі можуть втратити свій колір через алергію або навіть може з’явитися сніжна сліпота.

Низькі температури здатні викликати звуження кровоносних судин в очах і навколо очей, що призведе до негайних змін зору та появи таких симптомів, як двоїння в очах і розмитість. Ці зміни найбільш поширені, коли ви довгий час знаходитеся на вулиці при температурі значно нижче нуля. Якщо ви помітили такі симптоми й ваш зір змінився на холоді, якнайшвидше перемістіться в тепле місце.

Нарешті, хоча зимове небо часто буває темним і похмурим, снігопад і лід відбивають поверхні, що значно збільшують кількість світла. Ті, у кого чутливі очі, можуть відчувати дискомфорт, більш часте моргання та інші симптоми при яскравому зимовому світлі. У таких зимових умовах захищайте очі при тривалому виході на вулицю, наприклад, під час піших прогулянок, катання на лижах або інших занять, надівши високоякісні протисонячні окуляри, які до речі, ви можете придбати у нас в оптиці.

  • Літо

Всім відома небезпека, що сонце представляє для ваших очей. І все ж багато людей щороку не звертають уваги на попередження та в результаті страждають від опіків рогівки, катаракти й раку очей.

Сонячне світло складається з різних випромінювань (електромагнітної енергії або енергії субатомних частинок). Найбільш руйнівна частина з них – ультрафіолетове (УФ) випромінювання. Ультрафіолетове випромінювання викликає велику частину пошкоджень наших очей як при короткочасному, так і при довгостроковому впливі.

На щастя, як багато хто з вас вже знає, ви можете застосувати різні запобіжні заходи, щоб захистити очі від сонячних променів. Наприклад, захисні окуляри та капелюхи захистять їх від потрапляння прямих сонячних променів, а протисонячний крем захистить ніжну шкіру навколо очей. Звичайно, найкраща порада залишатися в приміщенні, якщо на вулиці дуже сонячно.

Як і взимку, наші очі можуть страждати від низької вологості та в літні місяці через охолодження в приміщенні. Вологість – це кількість води в повітрі у будь-який момент часу. Вона непостійна: як і погода, вона весь час змінюється, але незвично низька вологість може нашкодити вашим очам.

Ваші очі воліють трохи вологого середовища, коли волога в оці змащує рогівку та змиває бруд. Таким чином, нестача вологи означає, що вони можуть свербіти, дратуватися та бути сприйнятливими до пошкоджень або інфекцій.

Кондиціювання повітря в офісних будівлях, торгових центрах і літаках – вороги очей, оскільки вони часто підтримують низьку вологість. Якщо ви не можете змінити навколишнє середовище та насолоджуватися нормальним рівнем вологості, важливо регулярно зволожувати очі іншими способами, найкращий з яких – використовувати очні краплі, що зволожують.

  • Весна-осінь

Зимові та літні місяці, безумовно, становлять найбільший ризик для ваших очей і зору. Але перехідні місяці між ними, разом з їх часто нестабільними умовами та перепадами температури, також можуть бути джерелом значних оптичних порушень.

Наприклад, шторм може вплинути на ваші очі по-різному. По-перше, він здатний викликати у вас алергічні реакції, пошкодження або інфекцію через сміття, що може бути присутнім у повітрі. По-друге, екстремальний вітер може висушити очі та піддати вас ризику, згаданому вище.

Краща порада, як запобігти пошкодженню очей, викликаних штормом – це знайти укриття та відсидітися. В іншому випадку краще за все надіти відповідний захист і прикрити очі, поки не розпогодиться.

Як високі, так і низькі температури можуть пошкодити очі. Деякі люди виявляють, що при низьких температурах їх очі можуть боліти, висихати та навіть замерзати, оскільки велика частина вологи в повітрі замерзає й зливається з різними присутніми там об'єктами. У інших очі сльозяться при низьких температурах і можуть навіть опухати через звуження кровоносних судин в очах.

Вплив сонячного світла корисний для очей, але є дані, що свідчать про збільшення ризику розвитку ранньої катаракти через тривалий вплив високих температур. Щоб зменшити вплив високих температур на очі, часто пийте воду, аби уникнути зневоднення. Крім того, залишайтеся в приміщеннях з кондиціонуванням повітря, якщо вологість в них добре регулюється.

Ваші очі та зір мають потребу в гарному догляді протягом всього року!

Носіння м'яких контактних лінз допоможе подолати багато сезонних проблем. Також ви можете дізнатися, як лазерна корекція зору здатна принести користь вашим очам, зв'язавшися з фахівцями нашої клініки. Бережіть себе!

фільтр за автором:
Ковальов Андрій Андрійович
Ковальов Андрій Андрійович

Як пори року впливають на наші очі - 15.10.2021

Левицький Іван Михайлович
Левицький Іван Михайлович

Лікування катаракти продовжує життя - 02.09.2021

Ковальов Андрій Андрійович
Ковальов Андрій Андрійович

Що робити, якщо подряпав рогівку? - 01.09.2021

Поплавець Олена Володимирівна
Поплавець Олена Володимирівна

Ускладнення на очах після COVID-19 - 04.08.2021

Рабок Тетяна Миколаївна
Рабок Тетяна Миколаївна

Нервовий тик очей - 03.08.2021

Савинець Тетяна Володимирівна
Савинець Тетяна Володимирівна

Яке око у вас домінує? - 06.07.2021

Цаберяба Ганна Володимирівна
Цаберяба Ганна Володимирівна

Типи захисних окулярів - 05.07.2021

Гетьман Марина Валеріївна
Гетьман Марина Валеріївна

Планшет і діти - 02.07.2021

1 2 ... 31