044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
Ми лікуємо
Підписка на новини

Запитання до спеціаліста

Додаток для смартфона, як ліки від сухості очей

Цифрові технології набирають обертів і вже розроблено мобільний додаток для смартфона, що допомагає виявити симптоматичні чинники ризику сухості очей. Додаток DryEyeRhythm функціонує у вільному доступі в Японії та США на платформах iOS. Він збирає демографічні характеристики, історію хвороби і спосіб життя пацієнта, а також щоденні суб’єктивні симптоми сухості очей.

Для визначення індексу захворювання очей користувачі проходять тест. Він нараховує декілька ступенів оцінки ока, серед яких тривала дія екрану, використання контактних лінз, куріння, психічні захворювання (крім депресії або шизофренії) та інші чинники ризику.

Мобільні технології охорони здоровя

«Це дослідження може привести до подальшого розуміння симптомів сухості очей і виявлення пацієнтів, яким загрожує ризик, та які повинні бути клінічно оцінені, потенційно покращуючи профілактику або раннє лікування захворювань сухого ока», – пишуть автори дослідження. Використання програми для смартфона для виявлення та розуміння захворювання є відносно новим, але це дослідження може допомогти в майбутніх розробках.

«Мобільні технології охорони здоровя можуть бути використані для виявлення та лікування хронічних захворювань, а також для досліджень, спрямованих на поглиблення нашого розуміння хвороби сухих очей», – пишуть автори.

Результати

Показник прихильності, що є важливим при розробці дослідницьких програм, склав 45,8%, в ньому взяли участь 4 454 з 9 729 користувачів.

«Розробка зручного інтерфейсу, звязування інтерактивних функцій добровільної публікації з соціальними мережами, надання функцій зворотного звязку та інших стимулів може допомогти поліпшити прихильність і завершеність дослідження», – говорять вчені.