- Про «АЙЛАЗ»
-
Методи лікування
Лазерна корекція Лікування катаракти Лікування короткозорості Ортокератологія (нічні лінзи Precilens, Paragon) Корекція астигматизму Лікування глаукоми Внутрішньоочні (факічні) контактні лінзи Лікування захворювань сітківки Лікування кератоконусу Лікування кератитів Лікування косоокості Лікування сухого ока IPL Контактні лінзи Апаратні методи лікування зору Оптика
- Хвороби очей
- Запитання та відгуки
- Контакти
- Головна »
- Про «АЙЛАЗ» »
- Публікації фахівців »
- Швиденко Олена Вікторівна: публікації »
- Вагітність при цукровому діабеті
Вагітність при цукровому діабеті
Вагітність – це такий особливий стан для жінки, коли вона відчуває як радість від нового життя, так і відповідальність за майбутнє здоров’я й виховання малюка.
Сучасні засоби контролю рівня глюкози та лікування цукрового діабету, а також ведення вагітності, дозволяють стверджувати, що діабет і вагітність сумісні. Проте, якщо мама має діагноз цукрового діабету, важливо обстежуватись у лікаря як при плануванні вагітності, так і після.
Сучасна стратегія ведення вагітних із цукровим діабетом – це планування вагітності, що передбачає досягнення ідеальної компенсації всіх показників за 3-4 місяці до зачаття дитини, відмову від шкідливих звичок, застосування людських генно-інженерних інсулінів, а також огляд профільних спеціалістів для виявлення можливих ускладнень цукрового діабету вже на цьому етапі.
Щодо нас, офтальмологів, то специфічним ускладненням цукрового діабету з боку ока є ретинопатія – пошкодження сітківки ока. Вона проявляється ураженням дрібних судин сітківки, які стають більш ламкими, що спочатку виражається у вигляді випинання судинної стінки, а пізніше набряку та крововиливів на сітківці, викликаючи зниження гостроти зору, яке в окремих випадках може стати незворотнім.
Важливо знати! Ризики появи ретинопатії збільшуються із стажем захворювання, довгий час вона може розвиватися безсимптомно. Тому ніколи не думайте, що у вас все гаразд з очима тільки на підставі того, що у вас нормальний зір. Ось чому вже на етапі планування вагітності майбутня мама має бути оглянута досвідченим офтальмологом і за необхідності розпочате лікування сітківки. Протипоказанням до вагітності з боку очей є важка проліферативна діабетична ретинопатія, загрозлива щодо втрати зору.
Майбутнім мамам на замітку: з настанням вагітності моніторинг очного дна у вагітної з цукровим діабетом проводиться 1 раз на триместр. Перші ознаки ретинопатії, що з’явилися під час вагітності, на щастя, в більшості випадків мають транзиторний характер і зникають із завершенням вагітності та пологів. Разом з цим, вони потребують динамічного спостереження. Кількість оглядів може бути збільшена й в разі супутніх артеріальної гіпертензії, нефропатії та прееклампсії вагітних. В окремих випадках макулярного набряку може бути введений кеналог.
Суворий контроль глікемії та підтримання стійкої компенсації вуглеводного обміну знижують ризики появи й прогресії діабетичної ретинопатії.
Патологічні зміни з боку сітківки у вагітних жінок можуть бути й не пов’язані з цукровим діабетом. При виявленні периферичних дистрофій, що проявляються стоншенням і розривами сітківки, має бути проведена профілактична лазеркоагуляція, що виконає лазерний офтальмохірург у строки не пізніше 6 тижнів до пологів. Повторний огляд після процедури проводиться через 10 днів і при успішному блокуванні розривів сітківки офтальмолог дає висновок про можливість пологів природним шляхом. Звичайно ж, загальна тактика ведення пологів визначається акушером-гінекологом та ендокринологом.
Після завершення вагітності й пологів огляди очного дна мають бути не рідше 1 разу на рік.
Таким чином, можна стверджувати, що діабет і вагітність – сумісні.
Діабет – не вирок, якщо знати про свою хворобу та контролювати її, й на сьогодні не є перепоною для досягнення мрії життя – радості материнства!
Дізнайтеся більше про лікування діабетичної ретинопатії.
Залишити відгук про клініку «АЙЛАЗ» , 05.09.2021 18:19:00
Шановні пацієнти! Ви можете залишити відгук про ваше відвідування клініки «АЙЛАЗ» і про роботу наших фахівців.