044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
Ми лікуємо
Підписка на новини

Запитання до спеціаліста

Публікації фахівців

Швиденко Олена Вікторівна
Швиденко Олена Вікторівна

LiQD Cornea – нова революційна альтернатива трансплантації рог... - 10.04.2021

Трансплантація донорської рогівки – основа лікування сліпоти, викликаної її ушкодженнями, але гостра нестача донорської рогівки в усьому світі вимагає розробки інших варіантів лікування.

Новий підхід в офтальмології, що пропонує революційну альтернативу трансплантації рогівки, був розроблений міжнародною групою дослідників і клініцистів у Північній Америці, Європі та Океанії.

Результати цього багатонаціонального проекту опубліковані в журналі Science Advances.

23 мільйони людей в усьому світі страждають односторонньою сліпотою внаслідок втрати прозорості або порушення цілісності рогівки, а 4,9 мільйона людей двосторонньо сліпі, з тієї ж причини.

Трансплантація людської донорської рогівки – основа лікування такої сліпоти ось уже майже 100 років. Але глобальний дефіцит донорського матеріалу залишає зараз 12,7 мільйона пацієнтів у списках очікування. В підсумку лише 1 з 70 пацієнтів проходить лікування. Існують синтетичні аналоги, що доступні тільки в обмеженій кількості офтальмологічних центрах Європи та США.

Причини, що вимагають трансплантації, включають:

  • постійну вразливість, що призводить до утворення рубців;
  • перфорації після інфекції;
  • опіки;
  • аутоімунні захворювання;
  • механічні травми.

Що таке гель LiQD Cornea

LiQD – альтернатива і стандартної трансплантації, і герметикам. Це безклітинна рідка гідрогелева матриця для регенерації рогівки, що містить короткі коллагеноподібні пептиди, кон'юговані з поліетиленгліколем і змішані з фібриногеном для поліпшення адгезії в тканинних дефектах.

Гелеутворення відбувається спонтанно при температурі тіла за 5 хвилин. Вплив світла не потрібен – це особливо корисно, тому що у пацієнтів із запаленням рогівки зазвичай є світлобоязнь.

Цей повністю стабілізований, синтетичний аналог колагену набагато дешевший, ніж людський рекомбінантний колаген. Крім того, він знижує ризик імунного відторгнення, пов'язаного з ксеногенними матеріалами. Синтетичний, біосумісний та адгезивний гідрогель LiQD Cornea наноситься у вигляді рідини. Він швидко прилипає до країв дефекту та утворює гель в тканині рогівки. Після повного гелеутворення LiQD стає матрицею для регенерації рогівки. В результаті необхідність в запечатуванні дефекту герметиком і в подальшій трансплантації відпадає.

Гелеутворення потенційно дозволяє застосовувати його в амбулаторних клініках замість операційних, забезпечуючи максимальну практичність і мінімізуючи витрати на охорону здоров'я.

Пишаємось розвитком офтальмології та прогресом, який дозволить допомагати ще більшій кількості пацієнтів! Завдяки нашим закордонним партнерам і співпраці наших лікарів з американськими колегами ми можемо надавати українським пацієнтам всю актуальну інформацію та забезпечувати всю необхідну допомогу.

фільтр за автором:
Швиденко Олена Вікторівна
Швиденко Олена Вікторівна

Компьютерный зрительный синдром - 08.08.2014

Бурдига Олена Миколаївна
Бурдига Олена Миколаївна

Косоглазие. Можем ли мы ждать? - 07.08.2014

Бондаренко (Ксеник) Ольга Володимирівна
Бондаренко (Ксеник) Ольга Володимирівна

Лето – сезон здоровья для тела и глаз - 06.08.2014

Авер’янова Оксана Сергіївна
Авер’янова Оксана Сергіївна

Что делать, если поставили диагноз кератоконус? - 23.01.2008

1 ... 27 28 29