044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
Ми лікуємо
Підписка на новини

Запитання до спеціаліста

Що таке ортокератологія

Ортокератологія – це використання жорстких киснепроникних лінз спеціального дизайну, що ви одягаєте на ніч. Поки ви спите, лінзи дуже делікатно змінюють передню поверхню рогівки таким чином, що ви бачите чітко весь наступний день, знявши лінзи вранці.

Нічна лінза Парагон

1. Очікуваний результат

Як правило, зір від 80 до 100% без окулярів і денних лінз. Одягаючи ваші лінзи на ніч, ви також у них бачите на 100%. А це означає, що ваш зір завжди високий.

2. Ціна

Оскільки ви купуєте пару лінз, якою користуватиметеся цілий рік, то, як правило, це дешевше, ніж місячні м’які контактні лінзи, що ви купите протягом року!

Підбір ортолінз займає набагато більше часу та вимагає додаткових знань і досвіду вашого лікаря. Крім того, протягом усього року ви перебуватимете під наглядом лікаря. Протягом року лікар оцінюватиме не лише гостроту зору та стан рогівки, а й контролюватиме, чи розвивається короткозорість.

Усе це визначає вартість лінз.

Ортокератологічні лінзи призначаються з двома цілями:

  • для корекції короткозорості та астигматизму;
  • для зупинки короткозорості у дітей.

Багато лікарів по всьому світу сьогодні використовують ортокератологічні лінзи для зупинки короткозорості у дітей і підлітків. Дослідження свідчать, що у дітей, які використовують ортокератологічні лінзи, відзначається виражене уповільнення короткозорості порівняно з тими дітьми, які користуються іншими видами корекції.

Тому такі лінзи мають іншу назву – рефракційна терапія (CRT). Цю назву вперше застосувала американська компанія Парагон, що перша у світі розробила ортокератологічні лінзи для нічного носіння.

У 2011 році японські дослідники представили результати дослідження, де показали ефект ортокератологічних лінз на уповільнення зростання очей у дітей. Під наглядом протягом 2-х років перебувало 92 короткозорих дітей. 42 дитини користувалися ортокератологічними лінзами та 50 носили окуляри. Середній вік дітей становив 12 років. Міопія на момент початку спостереження становила -2.57 Діоптрій, а довжина ока була 24.7 мм.

До кінця дослідження у групі дітей, які користувалися окулярами, довжина ока значно збільшилася, а у тих, хто користувався нічними лінзами, вона не змінилася. Автори дослідження прийшли до висновку, що ортокератологія гальмує подовження ока, та припустили, що нічні лінзи можуть використовуватися для стабілізації короткозорості.

У 2012 році ті ж дослідники опублікували аналогічні результати про п’ятирічне спостереження за 43 дітьми з короткозорістю та підтвердили попередні висновки.

Також у 2012 році в Іспанії опубліковано дані дослідження, яке показало, що у дітей віком від 6 до 12 років, які користувалися ортокератологічними лінзами, прогрес короткозорості був значно повільнішим, ніж у дітей, які носили окуляри.

У жовтні 2012 року дослідження, проведені в Гонконзі, також підтвердили, що короткозорість розвивається повільніше при користуванні ортокератологічними лінзами. У цьому дослідженні взяли участь 78 короткозорих дітей, які спостерігалися протягом 2-х років.

Короткозорі діти – відмінні кандидати для терапії нічними лінзами Парагон

У дітей, які користуються ортокератологічними лінзами, збільшення передньо-заднього розміру ока (обєктивна ознака розвитку короткозорості), сповільнюється на 43%. Чим молодша дитина, тим більше виражений цей ефект.

Експерт в ортокератології, професор Jeffrey J. Walline з Університету Огайо, вказує, що стабілізаційний ефект ортокератологічних лінз на короткозорість відзначається протягом усього періоду користування ортокератологічними лінзами.

3. Що таке рефракційна терапія (Corneal Refractive Therapy, CRT)?

Paragon CRT (Paragon Vision Sciences) – це світовий бренд ортокератології, що перший у світі отримав дозвіл комісії FDA на нічне використання ортокератологічних лінз, розробив дизайн і технологію індивідуального підбору цих лінз, що називається рогівкова рефракційна терапія – corneal refractive therapy (CRT). Лінзи компанії Парагон виготовлені з унікального висококиснепроникного матеріалу, що забезпечує їм високу безпеку.

4. Як довго зберігається ефект ортокератологічних лінз?

Ви маєте бачити добре без окулярів і денних контактних лінз протягом усього дня й навіть двох діб, іноді довше. Найгарніший і найстабільніший результат корекції буде відзначатися, якщо ви одягатимете лінзи щоночі.

5. Які проблеми зору можуть розв’язуватиортокератологічні лінзи?

Найчастіше ортолінзи використовуються для тимчасової корекції короткозорості (міопії) до -6.0 діоптрій.

Ортолінзи спеціального дизайну також можуть коригувати рогівковий астигматизм, далекозорість і пресбіопію.

У будь-якому випадку після обстеження ваш лікар зможе компетентно обговорити з вами це питання.

Ви також можете подивитися відео на сайті crt.club.

6. Хто гарний кандидат для октокератології?

Більшість людей зі слабким і середнім ступенем короткозорості (з і без астигматизму) є гарними кандидатами для ортокератологічної корекції.

Оскільки ефект ортокератологічних лінз оборотний, ви можете будь-якої миті ухвалити рішення про продовження чи припинення користування цими лінзами.

Діти та молоді люди, хто хоче бути незалежними від окулярів, але ще надто молоді для того, щоб зробити лазерну корекцію, або є поганими кандидатами для ЛАСІК з якихось причин (наприклад, через виражені явища сухого ока), часто є гарними кандидатами для ортокератології та дуже задоволені нею.

Для людей, які займаються контактними видами спорту чи працюють в умовах підвищеної забрудненості, м’які контактні лінзи можуть створювати проблеми, які легко розв’язуються за допомогою ортокератологічних лінз.

7. Хто займається підбором ортокератологічних лінз?

Підбір ортокератологічних лінз має проводитися фахівцями-офтальмологами та оптометристами, які мають спеціальну підготовку й досвід.

Треба знати, що ортокератологічні лінзи – це спеціальні лінзи, що не можуть бути придбані просто за рецептом. Якщо вас цікавить ортокератологічна корекція – знайдіть фахівця, який володіє цією методикою. Досвід фахівця дуже важливий для досягнення ефективної корекції.

8. Яких результатів ви очікуєте від нічної корекції?

Лікар і пацієнт завжди прагнуть отримати 100% зір при корекції ортолінзами. Однак зір 90% і 80% також вважаються гарним результатом, тому що такого зору достатньо, аби не користуватися додатковою корекцією та почувати себе впевнено й комфортно.

Клінічні випробування лінз Paragon CRT показали, що 93% пацієнтів досягають зору 80% і вище, а 68% отримують 100% і вище зір.

9. Чого очікувати на початку користування ортолінзами?

Ваш лікар проведе повне обстеження та з’ясує, чи ви є гарним кандидатом для ортокератологічної корекції. Для цього також буде проведено дослідження, що називається рогівкова топографія – безконтактне та безболісне дослідження товщини й рельєфу рогівки. Буде створено топографічну карту вашої рогівки. На підставі отриманих результатів вам будуть підібрані лінзи відповідно до певних номограм та алгоритмів підбору. Можливо, що для досягнення комфорту й високого зору вашому лікарю знадобиться спробувати кілька лінз і вибрати найкращу. У поодиноких випадках лікарю доведеться замовити для вас спеціальну лінзу, що буде виготовлена компанією Парагон індивідуально для ваших очей.

Спочатку ви, можливо, відчуватимете ваші лінзи на очах, але дуже скоро лінзи не будуть доставляти вам жодного дискомфорту протягом ночі.

10. Який час знадобиться, щоб досягти максимального ефекту?

Це залежить від багатьох чинників, зокрема від ступеня короткозорості, наявності астигматизму.

Деякі люди мають чудовий зір вже наступного ранку після одягання лінз. Але чим вищий ступінь короткозорості, тим більше часу потрібно, щоб досягти максимального зору.

Гострота зору покращуватиметься з кожним днем і приблизно через 7-10 днів ви досягнете високого та максимального зору, знімаючи лінзи відразу після того, як прокинулися. Зір залишатиметься високим протягом усього дня.

Поки ви не досягнете максимальної дії ортолінз, можливо, ви відзначатимете (особливо у вечірній час) недостатню контрастність. Однак ці неприємні артефакти пройдуть у міру стабілізації дії лінз і досягнення максимального зору.

11. Чи можу я зробити лазерну корекцію після користування ортокератологічними лінзами?

Так. Це можливо – провести лазерну корекцію зору після припинення користування ортолінзами.

На відміну від ЛАСІК, ортокератологічна корекція є оборотною та саме тому вона показана для дітей.

Якщо ви ухвалите рішення зробити лазерну корекцію, ви маєте припинити користуватися ортокератологічними лінзами та вже за кілька тижнів ваша рогівка повернеться до початкового стану й буде готова для лазерної корекції.

Численні дослідження показали, що результати лазерної корекції у пацієнтів, які тривалий час користувалися ортокератологічними лінзами, абсолютно такі ж, як і у пацієнтів, що носили окуляри.