044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
Ми лікуємо
Підписка на новини

Запитання до спеціаліста

Лікування катаракти продовжує життя

Ви знали, що видалення катаракти може продовжити життя?

Захворювання, зване катарактою, пов'язане з необоротними змінами очного кришталика. В результаті складних біохімічних реакцій, що відбуваються в оці, він втрачає свою прозорість і починає закаламучуватися. Помутніння кришталика може бути повним або частковим.

Тканина кришталика не має нервів і судин, тому запальних процесів в ній не спостерігається. А ось зміни дистрофічного характеру можливі, і одна з них як раз і називається катарактою. Досить часто, на ранній стадії розвитку катаракти, людина не може самостійно визначити, що у неї почала розвиватися катаракта.

Як зрозуміти, що у людини є підозри на катаракту?

Під час розвитку закаламучення кришталика можуть спостерігатися такі скарги:

  • зниження контрастності або поява «розмитості» зображення;
  • двоїння предметів і зображення;
  • відчуття мигтіння плям перед очима;
  • світлорозсіяння (поява ореолів, що спостерігаються навколо джерела світла);
  • погіршення кольорового сприйняття;
  • світлочутливість;
  • поява спалахів або відблисків, особливо в темний час доби;
  • труднощі при виконанні роботи з дрібними деталями (наприклад, вишивка, шиття, в'язання);
  • зниження гостроти зору, що не піддається корекції.

Австралійські дослідники вивчили дві групи пацієнтів з катарактою. В одну групу були включені пацієнти, яким поміняли кришталик, в другу – ті, кому операція не проводилася. Згідно з результатами, пацієнти першої групи живуть довше. Через 10 років після операції в живих залишилися майже 40% пацієнтів зі штучним кришталиком і тільки 10% з катарактою.

Яким саме чином досягається подібний ефект, поки не до кінця зрозуміло. Ймовірно, це відбувається через збільшення фізичних навантажень, підвищення емоційного фону, оптимізму, усвідомлення незалежності від допомоги близьких у побуті. Крім того, пацієнти краще дотримуються режимів лікування, призначених іншими лікарями.

Однак не виключено, що в групу прооперованих увійшли більш здорові люди, а пацієнтам з серйозними захворюваннями операція не могла бути виконана.

Також повідомляємо нашим пацієнтам, що програму лояльності з підтримки українських пенсіонерів «Живи та радій», націлену на хірургію катаракти, продовжено до 31 листопада 2021 року. Через затребуваність даної послуги та підтвердження прогнозів осінньої хвилі COVID-19 ми не хочемо зволікати і вирішили бути більш доступними для українців. Таким чином, ухвалено рішення продовжити умови програми лояльності для пенсіонерів та розширити можливості індивідуальної пропозиції штучних кришталиків економ-варіанту.

У суму видалення катаракти за програмою лояльності входить операція, консультація анестезіолога, супровід анестезіолога в операційній, перебування в палаті післяопераційного спостереження, 1 місяць спостереження та стандартний пакет медикаментів після операції.

Поверніть собі зір, як у молодості, та радійте кожній миті життя!

Подробиці та запис за номером тел.: 044 364 10 01.