044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
Ми лікуємо
Підписка на новини

Запитання до спеціаліста

У чому різниця між камерою та людським оком?

Чи замислювалися ви над тим, які ж можливості, еквівалентні пікселям на фотоапараті, має наше око? Чи може конкурувати найпотужніша фотокамера в світі із нашим зором? І чому ж камера та наші очі бачать світ зовсім по-різному?

Отже, що крутіше: людське око або найпотужніший фотоапарат в світі?

Людська сітківка ока має приблизно 5 мільйонів кольорових рецепторів, що в перекладі на піксельну мову дорівнює всього лише 5 мегапікселям. Незважаючи на це, людське око має ще близько ста мільйонів монохромних рецепторів, що визначають аналіз інформації, яка надходить у мозок, для створення повної картини навколишнього простору. Крім того, органи зору людини, на відміну від фотокамери, приймають інформацію не статично, а в русі, таким чином, формуючи спільне панорамне зображення, еквівалентне 576 мегапікселям. Що ж, а ось цей результат вже надихає!

А як щодо тварин?

Незважаючи на складну систему побудови людського зору, що дозволяє отримувати вражаючий результат в 576 мегапікселів, в природі цей показник не вважається межею. Найскладнішою зорової системою серед усіх істот, що живуть на планеті Земля, мають так звані Павлінові креветки-богомоли (lysiosquillina glabriuscula), які мешкають біля берегів Австралії. Згідно з дослідженнями, ці дивовижні істоти мають надпотужний зір, що багато в чому перевершує всі відомі людині оптичні системи.

Унікальна креветка, що мешкає в районі Великого Бар'єрного Рифа, володіє найдосконалішим в природі зором. Lysiosquillina glabriuscula має унікальну здатність бачити світ в поляризованому світлі. Іншими словами, креветки здатні несвідомо користуватися тими ж просунутими 3D технологіями, що користуються сучасні голлівудські фахівці під час створення спецефектів для блокбастерів. Зоологи вважають, що функція подібного зору може використовуватися під час проведення шлюбного періоду або ж просто при спілкуванні між креветками-богомолами.

До речі, канадський музей комах Victoria Bug Zoo розробив незвичайну концепцію стенду, що дозволяє перехожим поглянути на світ очима комах. Унікальна зорова система мухи володіє приблизно 3,5 тисячами дрібних шестигранних фасеток, кожна з яких здатна вловлювати лише наймізернішу деталь зображення. Завдяки такому пристрою, муха здатна миттєво орієнтуватися в просторі, що, по суті, і робить її настільки невловимою для запущеного тапка.

Як виглядає найпотужніший фотоапарат в світі?

Найпотужнішою фотокамерою в світі по праву визнана камера на 3,2 гігапікселя, що була розроблена в рамках будівництва Великого Синоптичного Дослідницького Телескопа в Чилі. Розробники вважають, що початок експлуатації найпотужнішою фотокамери в світі відбудеться вже зовсім скоро в 2022 році. Гігантський фотоапарат важить приблизно 3 тонни, при цьому він має розміри невеликого автомобіля. Згідно з розрахунками, активна експлуатація телескопа буде відбуватися протягом 10 років, під час яких фотокамера телескопа буде робити близько 800 знімків неба в найвищій роздільній здатності. Вчені сподіваються, що використання подібного телескопа зможе допомогти людству набагато краще пізнати Всесвіт, ніж будь-коли раніше.