Корекція зору

внутрішньоочними (факічними) контактними лінзами

Це перші біосумісні лінзи, які виготовлені з такого близького до тканин людини матеріалу, що їх можна назвати «живими».

Дізнатись більше

За межами можливостей
лазерної корекції зору

При високих ступенях порушення рефракції або дуже тонкій рогівці лазерну корекцію зору зробити неможливо.

Для корекції зору цих пацієнтів спеціально розроблені та ось уже більш ніж 25 років успішно застосовуються в усьому світі спеціальні факічні лінзи (що імплантуються без видалення власного кришталика, а додатково до нього), котрі також називаються внутрішньоочними контактними лінзами.

Сьогодні більш ніж 1 млн. пацієнтів насолоджуються високим та чітким зором, позбувшись короткозорості до -30.0 Діоптрій, далекозорості до +15.0 Діоптрій і астигматизму до 10.0 Діоптрій за допомогою імплантації внутрішньоочних лінз.

У клініці «АЙЛАЗ» використовуються факічні лінзи швейцарської компанії STAAR.

Факічні лінзи компанії STAAR ICL – це спеціально розроблені лінзи, виготовлені із запатентованого унікального матеріалу «Colomar», що є сополімером колагену людини і може довічно знаходитися в оці, не викликаючи жодної реакції.

Це перші біосумісні лінзи, які виготовлені з такого близького до тканин людини матеріалу, що їх можна назвати «живими».

Лінзи коригують короткозорість до -18.0Д, далекозорість до +10.0Д і астигматизму до 6.0Д.

Завдяки тому, що лінза дуже тонка та м’яка, вона може бути зігнута і безболісно протягом декількох хвилин введена в око через мікротунель в рогівці.

Введена в тунель внутрішньоочна контактна лінза розправляється і займає положення в рідині ока між природним кришталиком і райдужкою.

Факічна лінза працює так само, як і звичайна контактна лінза. Різниця лише в тому, що, розташовуючись всередині ока, вона корегує зір раз і назавжди, є невидимою та не викликає ніяких відчуттів. Лінза імплантується в око довічно, але за необхідності може бути вилучена, не викликаючи ніяких негативних наслідків.

Зір відновлюється практично відразу після операції.

Внутрішньоочні контактні лінзи вперше в Україні почали застосовувати в медичному центрі «АЙЛАЗ» в 2007 році і сьогодні ми маємо найбільший досвід в Україні.

Головний лікар клініки «АЙЛАЗ» Ковальов Андрій Іванович в 2006 році пройшов стажування в США та Швейцарії, підтвердив свою хірургічну техніку, отримав досвід проведення імплантацій внутрішньоочних контактних лінз і має міжнародний сертифікат, що рекомендує його як спеціаліста з імплантації ICL.

Медичний центр «АЙЛАЗ» занесено в Міжнародний реєстр клінік, рекомендованих для проведення операцій з імплантації внутрішньоочних контактних лінз.

Хто підходить для імплантації факічних лінз?

Вирішити питання щодо можливості та доцільності імплантації фікічних лінз можете лише ви з вашим лікарем після детального обстеження ваших очей.

Факічні лінзи коригують більшість порушень рефракції: далекозорість до +20.0 Діоптрій, короткозорість до -30.0 Діоптрій і астигматизм до 10.0 Діоптрій.

Особливо показані такі лінзи тим, у кого порушення рефракції не можуть бути виправлені шляхом лазерної корекції зору:

  • високі ступені далекозорості, короткозорості та астигматизму;
  • при тонкій рогівці;
  • при синдромі сухого ока;
  • при кератоконусі після терапевтичного зміцнення рогівки;
  • для пацієнтів з широкими зіницями та при підвищеним вимогам до якості нічного зору.

Переваги внутрішньоочних контактних лінз:

  • можуть коригувати порушення рефракції там, де лазерна корекція не може бути проведена;
  • одночасно коригують як високу ступінь короткозорості та далекозорості, так і астигматизм;
  • забезпечують точну корекцію зору, високу якість зору та стабільний результат;
  • імплантація здійснюється через мікротунель без розрізу рогівки та не потребує накладення швів;
  • розташовується в оці найбільш фізіологічно – за райдужкою і не контактує ні з райдужкою, ні з рогівкою та не викликає в зв’язку з цим їх дистрофічних змін;
  • є непомітними в оці;
  • ICL зроблені з запатентованого біосумісного матеріалу, який є сополімером колагену людини та найкращим чином сприймається оком. В цей матеріал вбудовано спеціальний хромофор, який володіє здатністю відфільтровувати ультрафіолетову частину сонячного світла та захищати природний кришталик та сітківку від його впливу. Це уповільнює процес розвитку макулодистрофії та інших змін в сітківці, до яких схильні пацієнти з високим ступенем короткозорості.

ICL пройшли тривалі клінічні випробування, довели свою безпечність і точність і отримали сертифікат FDA (комісія конгресу США з харчових продуктів і медичних технологій).

Факічні лінзи коригують більшість порушень рефракції: далекозорість до +10.0 Діоптрій, короткозорість до -20.0 Діоптрій і астигматизм до 10.0 Діоптрій.

Що таке факічні задньокамерні лінзи EVO?

Для того, щоб зрозуміти, для кого та навіщо розроблена ця приголомшливо красива і високотехнологічна можливість хірургічної корекції зору, в першу чергу, слід сказати кілька слів про те, що таке короткозорість.

Око влаштовано як камера, де є апарат, що фокусує світло, та сприймає. У нормі світло, потрапляючи в око, заломлюється рогівкою та кришталиком і потрапляє на сітківку. Така відповідність заломлюючої сили ока і відстані до сітківки дозволяє отримати фокус на сітківці та забезпечити чіткий високий зір.

Якщо, як це відбувається при короткозорості, заломлююча сила оптичних лінз ока (рогівка та кришталик) занадто велика, або довжина ока більше, ніж у нормі, зображення буде фокусуватися попереду сітківки, стаючи каламутним,не чітким.

Що робити в цьому випадку?

Можна ситуацію виправити за допомогою окулярів або контактних лінз. Вони коригують помилки заломлення ока та дозволяють отримати фокус на сітківці, а значить, і чітке зображення.

Можна виконати лазерну корекцію зору та змінити оптичну силу рогівки для досягнення правильної оптичної сили ока.

А можна імплантувати внутрішньоочні лінзи EVO, не порушуючи анатомічних параметрів ока, та отримати максимально чіткий зір на все життя.

Що ж таке лінзи EVO?

Лінзи EVO – це унікальні лінзи, розроблені швейцарською компанією STAAR, що імплантуються в око без видалення природного кришталика як додаткова лінза, що коригує помилки оптичної сили ока.

Лінзи EVO виготовлені з унікального матеріалу, що є сополімером колагену людини. Тому вони не видні в оці та завдяки їх ультратонкому розміру встановлюються в око перед природним кришталиком за райдужкою. Саме це місце є найбільш фізіологічним для розміщення додаткової лінзи.

Лінзи EVO можуть коригувати дуже високі ступені короткозорості, далекозорості та астигматизму – від + 15.0Д до -20.0Д і астигматизм до -6.0Д.

При таких високих ступенях порушення рефракції лазерна корекція не може бути зроблена, оскільки спричинить за собою значне потоншення рогівки, що небезпечно для ока. Крім того, у деяких пацієнтів рогівка спочатку тонка та це є протипоказанням для виконання лазерної корекції.

Сьогодні, завдяки факічним лінзам EVO, ми практично завжди можемо запропонувати нашим пацієнтам рішення, як позбутися окулярів і лінз раз і назавжди та отримати високий зір прекрасної якості!

Чому ми говоримо не тільки про гостроту, а й про якість зору?

Справа в тому, що зір змінюється в залежності від розміру зіниці. При хорошому освітленні, коли зіниця вузька, в око потрапляє вузький пучок світла через центральну зону рогівки, але при сутінках і в темряві зіниця стає ширше й світло потрапляє в око з більшої площі рогівки. Тому настільки важливий розмір «оптичної зони», що створюється на поверхні рогівки при лазерній корекції, або внутрішньоочної лінзи. Діаметр оптичної зони при лазерній корекції обмежений і товщиною рогівки, і ступенем короткозорості. Адже чим більше зона, тим більше і загальний обсяг шліфування рогівки та ступінь її стоншування. Як правило, максимальний діаметр оптичної зони, що створюється при лазерный корекції, не перевищує 7.0 мм, а частіше – 6-6.5 мм.

Саме тому деякі пацієнти, які зробили лазерну корекцію, скаржаться на зниження якості зору у вечірній час (якщо їх зіниця розширюється більше 7 мм). Для деяких таке погіршення якості зору ввечері буває критичним – наприклад, для водіїв-професіоналів, льотчиків. При імплантації факічних лінз EVO таких обмежень немає, оптична зона максимально широка – до 7 мм в діаметрі, і саме тому пацієнти, яким імплантовані факічні лінзи, не відчувають зниження якості зору в сутінкахта вночі.

Для кого підходять факічні лінзи EVO?

Внутрішньоочні контактні лінзи EVO підходять для всіх і особливо для тих, хто:

  • прагне отримати зір найвищої якості – максимальну гостроту зору, стабільності та контрастності;
  • живе з високим ступенем короткозорості, далекозорості та астигматизму, коли лазерну корекцію зробити не можна або небезпечно;
  • для пацієнтів з тонкою рогівкою;
  • хоче мати високу контрастність зору в сутінковий і нічний час;
  • має певні особливості конфігурації рогівки, при яких лазерна корекція не може забезпечити високу якість післяопераційного зору;
  • має ширину зіниці, що перевищує можливий при лазерній корекції розмір оптичної зони.

Останнім часом, коли відзначається все більша кількість людей з синдромом сухого ока, саме імплантація факічних лінз EVO може стати правильним вибором.

Лазерна корекція неминуче (хоча і на певний період часу – в середньомуна 3-4 місяці) посилює явища сухого ока. Це пов'язано з пошкодженням нервових закінчень у рогівці в зоні впливу лазерного променя. При імплантації лінз EVO впливу на рогівку немає, тому і явищ сухого ока так само немає.

Чим приваблює пацієнтів лазерна корекція зору? Це швидка процедура, що проводиться на поверхні ока та призводить до моментального поліпшення зору відразу після операції. Вже наступного дня після операції ви можете насолоджуватися прекрасним зором і повною свободою від засобів корекції.

Те ж можна сказати про імплантацію факічних лінз. Це безболісна операція, що займає не більше 10 хвилин, після чого пацієнт отримує прекраснийі максимально можливий зір на все життя!

Як проводиться імплантація внутрішньоочних контактних лінз

Дуже швидкою та безболісною процедурою імплантації лінзи передує тривале та докладне обстеження ваших очей, в ході якого будуть проведені всі необхідні розрахунки оптичної сили та розмірів необхідної вам лінзи.

Оскільки лінзи є індивідуальними та виготовляються в Швейцарії чітко у відповідності до параметрів вашого ока, після обстеження пройде деякий час, перш ніж ваші лінзи будуть виготовлені та доставлені в клініку.

Перед імплантацією лінзи закапуються знеболюючі краплі. Цього буде достатньо, щоб не відчувати ніякого дискомфорту в ході операції і після неї.

На периферії рогівки буде зроблено мікротунель, через який спеціальним інжектором буде введено в згорнутому стані лінзу, а потім обережно розміщена за райдужкою перед кришталиком. Таке положення лінзи є найбільш фізіологічним і дає максимально високу якість і гостроту зору при високих ступенях короткозорості та астигматизму. Ваш кришталик при цьому не видаляється, що дасть можливість природного фокусування ока на різні відстані та позбавить від окулярів як для далечі, так і для близької відстані.

Імплантація лінзи через мікротунель спеціальним інжектором

Лінза самостійно вільно розгортається в оці та делікатно розміщується за райдужкою перед кришталиком

Положення лінзи в оці в кінці операції

Зовнішній вигляд ока пацієнта через декілька годин після операції

Операція амбулаторна, займає не більше 10 хвилин, і вже через декілька годин ви зможете залишити клініку та повернутись до свого звичного способу життя, насолоджуючись свободою, яку дає нам високий зір.

Чи безпечна операція та яких результатів чекати у віддалений період?

Сьогодні доведено, що імплантація факічних лінз є одним з найбільш точних методів корекції зору та дає найбільш стабільні результати протягом життя.

Через три роки після імплантації Visian ICL 94.7% пацієнтів бачили 0.7 або краще без окулярів або контактних лінз і 65.4% пацієнтів бачили 1.0! Це прекрасний результат, зважаючи на те, що в більшості випадків мова йде про пацієнтів зі значними порушеннями рефракції, при яких люди дуже рідко бачать 100% в окулярах.

Однак будь-яка операція, якою б досконалою вона не була, може мати ускладнення. Тому питанням безпеки будь-якого хірургічного втручання приділяється серйозне місце.

Лінзи Visian ICL пройшли клінічні випробування та отримали дозвіл на їх використання найсуворішою в світі комісії FDA (Food and Drug Administration).

Комісія FDA вивчила результати операцій 2999 пацієнтів і спостерігала за ними протягом 5 років після операцій.

Пропонуємо вам ознайомитися з результатами цих досліджень, на підставі яких технологія імплантації факічних задньокамерних лінз Visian ICL була визнана безпечною та ефективною і затверджена в якості хірургічного сучасного світового стандарту корекції рефракційних порушень.

Ризики найближчих ускладнень (протягом 1 місяця після операції)

  1. 0.8% пацієнтів зажадали заміни лінзи через неправильне положення лінзи;
  2. 0.65% пацієнтів зажадали повороту лінзи для виправлення її положення відповідно осям астигматизму;
  3. 0.72% пацієнтів зажадали додаткової лазерної корекції для усунення залишкової рефракційної помилки.

Ризики віддалених ускладнень

Ризик розвитку катаракти

Всі пацієнти з високим ступенем міопії мають підвищений ризик розвитку катаракти та глаукоми. У пацієнтів після імплантації лінз Visian ICL ознаки катаракти у терміни до 7 років спостереження були відзначені в 2.7% випадків і це стосувалося пацієнтів з високим ступенем короткозорості (-10.0Д і вище – до 18.0Д), однак тільки в 1.7% випадків потрібна була операція з заміни кришталика у зв'язку зі значним погіршенням зору через закаламучення кришталика. У всіх випадках видалення кришталика був досягнутий високій зір.

Нова конструкція лінз в моделі EVO запобігла формуванню катаракт, пов'язаних зі зниженням ступеня омивання кришталика внутрішньоочної рідиною та контактом лінзи і кришталика ока.

Ризик підвищення внутрішньоочного тиску та розвитку глаукоми

Поява нової моделі лінз Visian ICL – EVO, що використовуються в Україні, повністю усунули ризик післяопераційного підняття внутрішньоочного тиску, пов'язаного з ускладненням руху внутрішньоочної рідини з задньої камери в передню завдяки наявності центрального отвору в лінзі. З новою моделлю лінз незначне та короткочасне підвищення внутрішньоочного тиску пов'язане із залишком в оці в'язких гелів, що використовуються для захисту структур ока при імплантації лінзи. Ці в'язкі рідини протягом декількох днів вимиваються без слідів і наслідків для ока.

На жаль, висока міопія є чинником ризику розвитку глаукоми та це не пов'язано з імплантацією лінзи. Однак, після імплантації факічної лінзи, глаукома з'явилася у пацієнтів в 1.3% випадків у термін до 6 років.

Проблеми рогівки

Проблеми з рогівкою були відзначені у 0.3% випадків протягом 5 років після операції. Ці проблеми були пов'язані зі зменшенням щільності ендотеліальних клітин рогівки – більше 30%, що призводило до потовщення рогівки та певної міри набряку. Ретроспективний аналіз показав, що у частини з цих пацієнтів лінза була імплантована при критично малій глибині передньої камери (2.75 мкм при лінзі з високою оптичною силою), або після установки лінзи глибина передньої камери була значно зменшена. Так само втрата ендотеліальних клітин була пов'язана з початково невеликою щільністю (менше 1 800 на 1 мм2). Суворе виконання протоколу вибору пацієнтів для імплантації факічних лінз і точний розрахунок розмірів лінзи дозволяють уникнути цього ускладнення.

Так само слід зазначити, що з усіх моделей факічних лінз саме моделі лінз Visian ICL мають найменший відсоток ускладнень рогівки!

Протипоказання до імплантації факічних лінз:

  • вік молодше 21 років;
  • вагітність і годування;
  • вузький кут передньої камери (визначається лікарем під час обстеження – гоніоскопії або оптичної когерентної томографії);
  • дрібна передня камера (менш 2.75 мкм) – визначається інструментально при обстеженні;
  • мала щільність ендотеліальних клітин;
  • інші захворювання очей – глаукома, відшарування сітківки, дистрофія рогівки, запальні захворювання очей.

Імплантація факічних лінз вирішує оптичні завдання, але не може запобігти ускладненням високого ступеня міопії, що можуть розвинутися у будь-який час через стан сітківки.

Тому навіть після імплантації лінз і досягнення високого та стабільного зору вам слід періодично обстежуватися у лікаря для контролю стану сітківки.

Питання, що часто задаються

Що таке EVO ?

EVO – це заломлююча лінза, також відома як факічна інтраокулярна лінза (ІОЛ) нового покоління. «Факічна» означає, що природна лінза ока (кришталик) зберігається, а «ІОЛ» означає інтраокулярну лінзу або лінзу всередині ока. EVO – це імплант для задньої камери, що поміщається через невеликий розріз в оці за райдужну оболонку (кольорова частина ока) перед природним кришталиком, для корекції вашої короткозорості, далекозорості або астигматизму.

Для чого та для кого призначені EVO?

Операція EVO призначена для безпечного та ефективного виправлення короткозорості від -0,5 до -18,0 діоптрій (D), зменшення короткозорості у пацієнтів з короткозорістю до -20D, лікування астигматизму від + 0,5D до + 6D і корекції далекозорості від 0,5 до 10,0D. Така технологія виправлення оптичних помилок ока може бути запропонована пацієнтам у віці від 21 рока.

Щоб переконатися, що ваш хірург бути використовувати лінзи EVO з найбільш підходящою оптикою для вашого ока, ваша короткозорість повинна бути стабільною протягом як мінімум року до операції на оці.

EVO являє собою альтернативу іншим рефракційним операціям, включаючи лазерну корекцію, інші процедури лазерної корекції зору або інші засоби корекції міопії, такі як контактні лінзи та окуляри.

Кому не слід проходити процедуру EVO?

Процедура EVO не проводиться вагітним і годуючим пацієнтам, а також пацієнтам з певними особливостями будови ока (наприклад, з вузьким кутом передньої камериока через брак місця для правильного розміщення EVO). Ваш лікар, вирішуючи питання про можливість проведення операції, обов'язково проведе всі потрібні дослідження, щоб оцінити всі необхідні параметри ока.

У чому переваги EVO?

Ключовою перевагою операції EVO є стабільний ефект корекції. На відміну від лазерної корекції, де проводиться зміна товщини та конфігурації рогівки, імплантація лінз EVO не змінює рогівку. Клінічні та статистичні дані показують, що саме імплантація факічних лінз дає найточніший і найбільш стабільний результат.

З чого зроблені EVO?

Цей матеріал називається Collamer® – сополімер колагену, що містить невелику кількість очищеного колагену (власність компанії STAAR Surgical). Матеріал дуже біосумісний (не викликає реакції всередині ока) та стабільний. У своєму складі Collamer® містить ультрафіолетовий світлофільтр.

Яка історія EVO?

Виходу на ринок EVO & Visian ICL передували широкі дослідження та розробки. На сьогоднішній день по всьому світу імплантовано більше 1 500 000 лінз сімейства EVO. У клінічному дослідженні, проведеному в США, було показано, що понад 99 відсотків пацієнтів залишилися задоволені своїм імплантатом. EVO має послужний список відмінних клінічних результатів. Крім того, EVO & Visian ICL доступні на міжнародному ринку більше 15 років.

Чи може лінза EVO бути вилучена з ока?

EVO призначена для того, щоб залишатися на місці протягом усього життя, без необхідності догляду за нею. У разі необхідності, в майбутньому ваш офтальмолог може дістати лінзу. При цьому, анатомія вашого ока повністю відновлюється і це значна перевага перед лазерною корекцією, що має незворотний характер.

Чи видно лінзу EVO іншим?

Ні. На відміну від інших штучних кришталиків, що імплантуються в око та зроблені з акрилових матеріалів, EVO, завдяки унікальності матеріалу, абсолютно невидима ані вам, ані іншим. Тільки ваш офтальмолог зможе сказати, що корекція зору відбулася.

Чи відчувається лінза після її імплантації в око?

Лінзи EVO зовсім не відчуваються в оці!

Що включає процедура EVO?

Операція EVO проводиться амбулаторно, це означає, що пацієнт після операції їде в той же день додому. Сама процедура зазвичай займає 20-30 хвилин і менше. Для анестезії застосовується легкий місцевий анестетик у вигляді крапель. Під час або після операції відчувається дуже незначний дискомфорт у вигляді порошинки. Можуть бути прописані деякі профілактичні очні краплі, а візит до офтальмолога зазвичай призначається на наступний день після операції.

Якщо у вас виникли питання щодо імплантації лінз EVO – звертайтеся до нас. Ми займаємося імплантацією факічних лінз більше 15 років, імплантували лінзи тисячам пацієнтів і з задоволенням відповімо на ваші питання.

Не знайшли відповідь?

Зв’яжіться з нами та ми допоможемо вам у вирішенні вашого питання.
Вебінар

Що робити, якщо вам відмовилися проводити лазерну корекцію зору?
Чи є альтернативи?

Говорять пацієнти

Ірина Олегівна 068 550 20 44
Євгенія Григорівна 099 306 60 92
Олег Григорович 098 794 60 18
Аліса Володимирівна 093 031 77 11
Світлана Володимирівна 096 945 04 45
Юлія Юріївна 098 598 53 17 063 729 03 17
Це координати деяких людей, яким імплантували факічні лінзи у клініці "АЙЛАЗ". Ви можете зв'язатися з ними, щоб дізнатися подробиці проведеної операції, самопочуття, зору до та після операції.

Що кажуть науковці

Паркхерст Г.Д. Коли імплантувати факічні ІОЛ

Імплантація факічних ІОЛ пропонує ряд переваг для пацієнтів із міопією, які не є кандидатами на лазерну корекцію зору.

Міопія є загальновизнаною глобальною епідемією, що, як очікується, зачепить майже половину населення світу до 2050 року. Широко використовувані в даний час методи лікування та корекції короткозорості – окуляри, контактні лінзи або лазерна корекція зору – не є ідеальними для лікування пацієнтів з тонкою або аномальною рогівкою, при непереносимості контактних лінз або анізометропії, за словами доктора Грегорі Д. Паркхерста, генерального директора компанії Parkhurst NuVision у Сан-Антоніо, штат Техас, США. Ті, хто не є кандидатом на лазерну корекцію зору, можуть отримати більшу користь від імплантації факічної ІОЛ.

Доктор Паркхерст та його колеги провели ретроспективне дослідження1 імплантації факічних ІОЛ у військовослужбовців, яким встановили інтраокулярні факічні лінзи (ICL; STAAR Surgical), у яких лазерна корекція зору не була ідеальною через аномальну топографію і передбачено тонку рогівку та/або хворобу сухого ока після проведення лазерної корекції. Він повідомив, що у цих пацієнтів передбаченість рефракції в межах 0,5 D з ICL спостерігали у 90% очей, а 96% досягли 100% зору без корекції.

Об’єктивні результати хороші у популяції з аномальними рогівками, тому очевидним наступним питанням є те, чи слід використовувати цю технологію тільки з тими особами, які не вважаються кандидатами на лазерну корекцію зору. Одне дослідження2 підтримало думку про те, що факічні ІОЛ забезпечують кращі показники якості життя порівняно з іншими рефракційними операціями, такими як лазерна корекція зору. Крім того, доктор Паркхерст повідомив результати, які показали, що нічний зір був кращий у пацієнтів з факічною ІОЛ порівняно з тими, хто пройшов LASIK з оптимізацією хвильового фронту навіть при помірному ступеню міопії3.

Ризики

Як і будь-яка хірургічна процедура (або нехірургічне лікування міопії), має ризики, пов'язані з імплантацією факічної ІОЛ. Ризик ендофтальміту виникає при виконанні будь-якої внутрішньоочної процедури, і частота, пов'язана з імплантацією факічнї ІОЛ, становить 0,017% (1 з 6000 випадків). Доктор Паркхерст зазначив, що післяопераційні стрибки внутрішньоочного тиску (ВОТ), які вимагають втручання, спостерігаються у 2,2%.

Розвиток катаракти – ще один ризик, пов’язаний з імплантацією факічних ІОЛ. У семи звітах за 3-7 років спостереження після імплантації факічної ІОЛ відзначали клінічно значущу катаракту із частотою захворюваності менше 2%; лише в одному звіті наводиться вищий ризик розвитку катаракти у пацієнтів з дуже високою міопією та старшим віком, але в цих групах ризик розвитку катаракти і так є вищим. На відміну від цього, втрата ендотеліальних клітин з часом не була клінічно значущою проблемою ICL.

Майбутнє ICL

Д-р Паркхерст сказав, що майбутнє факічних ІОЛ може включати подальше підвищення безпеки за рахунок кращих способів визначення розміру ICL, а також незначні модифікації конструкції, діагностику та вдосконалення розмірних номограм.

Подальші розробки на платформі ICL включають наявність моделей, що коригують пресбіопію. Крім того, розвиток кришталика з отвором у центрі – найсучасніша модель EVO – призвів до зменшення скачків ВОТ і відсутність розвитку катаракти, можливо, через посилений відтік водянистої рідини через клітини епітелію передньої капсули кришталика.

Важливим чинником для доктора Паркхерста, враховуючи хороший профіль безпеки Visian ICL та потребу в рефракційній хірургії, є використання факічної ІОЛ для збереження рогівки та кришталика на майбутнє. Коли рогівка знаходиться в пограничному стані (тонка, асиметрична), пояснив він, необхідно задати хірургам питання – чи воліють вони проводити ЛАСІК, чи імплантувати факічну ІОЛ, залишивши відкритими всі варіанти корекції пресбіопії та катаракти. Він часто обирає імплантацію факічної ІОЛ.

«Як хірурги, ми повинні допомогти нашим пацієнтам збалансувати ризики, вигоди та альтернативи всіх варіантів лікування міопії», - підсумував доктор Паркхерст. – «Сучасні факічні ІОЛ пропонують високоякісний зір, профіль з низьким рівнем ризику, зберігають рогівку та кришталик на майбутнє і можуть бути важливим інструментом для рефракційного хірурга».

Грегорі Д. Паркхерст, доктор медичних наук,

співробітник Американського коледжу хірургів

E-mail: [email protected]

Доктор Паркхерст – консультант хірургічного відділу STAAR

Список літератури

  1. Parkhurst GD, Psolka M, Kezirian GM. Phakic intraocular lens implantation in United States military warfighters: a retrospective analysis of early clinical outcomes of the Visian ICL. J Refract Surg. 2011;27:473-481.
  2. Leong A, Hau SCH, Rubin GS, Allan, BDS. Quality of life in high myopia before and after implantable Collamer lens implantation. 2010;117:2295-2300.
  3. Parkhurst GD. A prospective comparison of phakic collamer lenses and wavefront optimized laser-assisted in situ keratomileusis for correction of myopia. Clin Ophthalmol. 2016;10:1209-1215.




Інші лікарі про внутрішньоочні лінзи EVO:

  1. Роберт Т. Лін, доктор медичних наук. Рекомендація EVO ICL пацієнтам
  2. EVO ICL може бути найкращим секретом у рефракційній хірургії
  3. Ali Devebacak, Cumali Degirmenci, Ozlem Barut Selver, Melis Palamar, Sait Egrilmez. Корекція високого астигматизму за допомогою торичної інтраокулярної лінзи в очах з пересадженою рогівкою

Можливості імплантації факічних лінз вражають!

Імплантація інтраокулярних лінз є частиною катарактальної хірургії вже багато десятиліть, але тільки в останні роки імплантація лінз стала можливою для рефракційної хірургії. На сьогоднішній день оптичні результати і зорові функції справді вражаючі.

З чого складається вартість процедури?

Первинне офтальмологічне обстеження
1 200 грн.
Імплантація факічної сферичної задньокамерної лінзи ICL (STAAR, Швейцарія)
Одне око, з вартістю лінз
60 500 грн.
Імплантація факічної задньокамерної гіперметропічної лінзи TICL (STAAR, Швейцарія)
Одне око, з вартістю лінз
82 500 грн.
Імплантація факічної задньокамерної сферичної лінзи ICL (STAAR, Швейцарія) при малому ступені короткозорості до -3.0Д
Одне око, з вартістю лінз
51 500 грн.
Імплантація факічної задньокамерної торичної лінзи TICL (STAAR, Швейцарія) при малому ступені короткозорості до -3.0Д
Одне око, з вартістю лінз
56 500 грн.

У вартість операції входять:

  • консультація терапевта,
  • седація та моніторинг анестезіолога в операційній,
  • медикаменти після операції, післяопераційне спостереження.

Діють знижки за  дисконтними картками.
Важлива юридична інформація:  ознайомитися.

Дивитись всі ціни

Клініки, що заслужили
довіру пацієнтів

АЙЛАЗ Київ

Залишились невирішені питання?