044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
Ми лікуємо
Підписка на новини

Запитання до спеціаліста

Нове дослідження: люди бояться втратити зір більше, ніж захворіти на рак

Багато людей займаються самолікуванням, тому що вірять – вони і так досить знають про своє здоров'я. Але це далеко не так. Ось цікаві дані The Harris Poll про те, як помиляються люди щодо здоров'я своїх очей. Оскільки кількість людей, які страждають від захворювань очей, від яких розвивається сліпота, стрімко збільшується, важливо, щоб люди краще розуміли особливості здоров'я своїх очей.

Статистика

Опитування, проведене The Harris Poll (Каліфорнія, США), виявило ключові прогалини в знаннях американців про здоров'я очей.

Це опитування було проведено в серпні 2019 року серед понад 3500 дорослих мешканців США у віці від 18 років.

Ми переклали його для вас, щоб поділитися такими цікавими висновками:

  • хоча 81% дорослих кажуть, що вони знають все про здоров'я очей, тільки 1 з 5 змогли правильно визначити три основні причини сліпоти в США – глаукому, вікову дегенерацію макули (AMD) і діабетичні захворювання очей;
  • менше половини знають, що втрата зору та сліпота впливають не на всіх людей однаково. Це залежить від їх професії та хобі. Наприклад, водій це помітить відразу, а люди, які працюють на близькій відстані – за комп'ютером, в сфері б'юті, в'яжуть або вишивають, не завжди вчасно помітять зниження зору, оскільки це не відразу вплине на їхній спосіб життя та працездатність;
  • тільки близько третини дорослих знають, що завжди спочатку виникають симптоми, перш ніж людина втратить зір;
  • менше половини людей знають, що при поступовому зниженні зору мозок до цього процесу адаптується та людина перестає помічати, що у неї знижується зір.

«Дуже часто ми спостерігаємо наслідки того, що пацієнти надто пізно стукають в кабінет офтальмолога, щоб уникнути серйозної втрати зору», – сказала доктор наук Ганна Л. Коулман, президент Американської академії офтальмології. – «У 2020 році ми хочемо, щоб всі американці мали чітке уявлення про здоров'я очей. Це починається з того, що кожній людині необхідно просто відвідати офтальмолога».

Офтальмологи – це лікарі, навчені розпізнавати всі потенційні загрози зору, тому Академія рекомендує здоровим дорослим щорічно відвідувати офтальмолога для всебічного огляду у віці до 40 років і два рази на рік у віці 65 років або старше.

Проблематика питання

Вплив втрати зору також недооцінений. Інший ключовий висновок показав, що люди не знають, що втрата зору може посилити несприятливі наслідки інших хронічних захворювань. Більшість дорослих (57%) знають, що втрата зору у дорослих збільшує ризик отримання травми або смерті, і тільки 1 з 4 знає, що втрата зору у дорослих пов'язана ще і з психологічними проблемами, такими як соціальна ізоляція та депресія.

Дослідження показало, що люди бояться втрати зору більше, ніж раку, інсульту, хвороб серця та інших серйозних проблем зі здоров'ям. Нове дослідження показує, що люди бояться питань, про які вони знають дуже мало.

Звична фраза – самолікування може бути небезпечним – дійсно актуальна. І сьогодні ця статистика простежується не тільки в США, але і в Європі. Давайте будемо уважні до здоров'я своїх очей. Звертайтеся до фахівців вчасно та довіряйте свій зір професіоналам!