044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
Ми лікуємо
Підписка на новини

Запитання до спеціаліста

Безпека очей і коронавірус

Безпека, пов'язана з коронавірусом, має вирішальне значення, якщо ви носите контактні лінзи, окуляри або захисні окуляри.

У той час, як Американська академія офтальмології рекомендує обмежити використання контактних лінз і використовувати під час пандемії окуляри, Американська оптометрична асоціація стверджує, що немає ніяких доказів того, що носіння контактів підвищує ризик виникнення COVID-19.

«При правильному митті рук перед використанням і зняттям лінз, належному чищенні лінз і забезпеченні того, щоб ви не торкалися очей протягом дня, доцільно безпечно носити контактні лінзи», – каже Даніель Натале, окуліст в LifeBridge Health, Інститут очей Кригера в Балтіморі. Однак, якщо у вас з'явилися симптоми застуди або грипу, припиніть носити контактні лінзи, кажуть експерти.

Новий коронавірус може поширюватися через дихальні крапельки, що виділяються людьми при диханні, мові, кашлі або чханні. «Тому краще, якщо це можливо, захистити ваші очі за допомогою захисних окулярів або будь-якої іншої форми захисту очей», – говорить доктор Лаура Грін, офтальмолог Інституту. Хоча повсякденні окуляри захищають від попадання вологи в очі, вони можуть не забезпечувати достатнього захисту зверху, знизу та з боків оправ. Є спеціальні захисні окуляри, що вироблені відповідно норм захисту очей.

Інститут рекомендує:

  • очищення скла щодня з м'яким милом і водою паперовим рушником. Важливо уникати протирання окулярів папером або своєю власною сорочкою, що не призначена для чищення лінз, тому що ці речі можуть створювати подряпини;
  • потрібно регулярно прати серветки з мікрофібри. Їх можна мити вручну за допомогою м'якого мила, а потім підвішувати для сушки;
  • не кладіть окуляри або контактні лінзи на будь-яку поверхню, що може бути брудною, та не дозволяйте іншим торкатися та користуватися вашими окулярами;
  • зберігайте окуляри в чистому футлярі, коли вони не використовуються, і не вішайте їх на шию за допомогою утримувача! Внутрішня частина окулярів, що знаходиться ближче до обличчя, може торкнутися крапель в повітрі або бруду на одязі.

Наші американські колеги мають рацію, тому ми радимо нашим пацієнтам також дотримуватися цих рекомендацій. Щодо ситуації з COVID-19 в Україні   пропонуємо до перегляду наш ранковий ефір «Короновірус та офтальмологічна практика. Як не заразитися на COVID-19 через очі» на ток-шоу «Медексперт» телеканалу Прямий, де ми детально оговорюємо саме цю тему: