044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
Ми лікуємо
Підписка на новини

Запитання до спеціаліста

Як стрес впливає на очі?

В умовах сучасності, людині часто доводиться стикатися зі стресом. Багато чинників призводять до виникнення стресових ситуацій – труднощі в роботі, сімейні проблеми та багато іншого. І переживаючи їх, людина може тривалий час перебувати в напруженому стані, що загрожує серйозними наслідками для здоров’я.

Стрес може негативно позначатися і на органах зору. Справа в тому, що очі є частиною системи організму, а стрес, як відомо, може привести до змін в різних його відділах. Тісний взаємозв'язок різних систем всередині тіла призводить до того, що страждають в результаті все відділи, а не тільки один.

Як же стрес впливає на очі:

  • він може проявлятися виникненням відчуття «мушок» перед очима, пов’язаним із розширенням зіниць в стресових ситуаціях. Справа в тому, що реакція організму на небезпеку націлена на якнайшвидший вихід з ситуації, що склалася. Розширення зіниць закладено нам природою як можливість побачити більше та швидше знайти, куди втекти;
  • якщо стресові ситуації виникають регулярно, може постраждати судинна система організму, так як постійні скачки пульсу не можуть пройти для організму безслідно. З огляду на те, що в очах величезна кількість дрібних капілярів, які доносять до органів зору кисень і корисні речовини, пошкодження судинної системи може відчутно позначитися на зору. Крім того, скачки тиску приводять до підвищення внутрішньоочного тиску та сприяють розвитку глаукоми;
  • виникнення міокіміі, тобто посмикування повіка, є ще одним наслідком стресу. Це пов’язано з тим, що в стресових ситуаціях всі м’язи організму напружуються, в тому числі і на обличчі. І при занадто сильній і тривалій напрузі вони не витримуються та смикаються – так і виникає так званий нервовий тік.

Варто уникати постійних стресів. Вони виснажують організм і вкрай негативно позначаються на вашому здоров’ї. Будь-яку ситуацію можна постаратися вирішити без нервів – ефективність і швидкість рішення буде вище, а ось шкоди для організму, і, в тому числі – для очей, буде значно менше.