- Про «АЙЛАЗ»
-
Методи лікування
Лазерна корекція Лікування катаракти Лікування короткозорості Ортокератологія (нічні лінзи Precilens, Paragon) Корекція астигматизму Лікування глаукоми Внутрішньоочні (факічні) контактні лінзи Лікування захворювань сітківки Лікування кератоконусу Лікування кератитів Лікування косоокості Лікування сухого ока IPL Контактні лінзи Апаратні методи лікування зору Оптика
- Хвороби очей
- Запитання та відгуки
- Контакти
- Головна »
- Про «АЙЛАЗ» »
- Публікації фахівців »
- Савинець Тетяна Володимирівна: публікації »
- Запотівання окулярів: що робити, якщо масочний ...
Запотівання окулярів: що робити, якщо масочний режим продовжиться у 2021 році?
Мільйони людей, які носять окуляри, зненавиділи носити маски під час пандемії, хоча цей простий засіб цілком може захистити від небезпечного вірусу, що захопив світ у цьому році. Причина банальна – від маски запотівають окуляри.
Але Всесвітня організація охорони здоров'я не робить винятків для власників окулярів і закликає надягати маску незалежно від того, скільки незручностей вона вам завдає. Ми зібрали для вас 7 ефективних порад, як зробити так, щоб окуляри під маскою не запітніли. Але для початку варто зрозуміти, а чому, власне кажучи, взагалі виникає такий ефект?
Савинець Тетяна Володимирівна, лікар-офтальмолог вищої категорії, розповідає, що причина криється в теплі, що виділяє тіло, та потоках повітря. Ми видихаємо нагріте повітря, потік повітря зустрічає перешкоду у вигляді маски та прямує вгору, осідаючи крапельками води на лінзах окулярів. Цей ефект викликав інтерес у вчених.
Згідно з дослідженням, опублікованим в «The Annals of The Royal College of Surgeons of England», через маски повітря, що видихається, прямує вгору. Тепла водяна пара осідає на холодних лінзах, в результаті чого утворюються мікроскопічні крапельки. Світло розсіюється крізь конденсат та окуляри вже не передають необхідного контрасту, що світлі кольори – світлі, а темні – темні. На думку авторів дослідження, причина утворення крапельок – внутрішній поверхневий натяг між молекулами води.
Отже, причина прикрого конденсату з'ясована, тепер можна приступити до вивчення того, як же позбутися цього ефекту.
Порада № 1. Обробіть скельця окулярів мильним розчином.
Вчені, які вивчали ефект запітнілих лінз, пропонують такі поради: перш, ніж надіти маску, вимийте окуляри або лінзи сонцезахисних окулярів мильною водою та струсіть крапельки. Можна дати окулярам висохнути самостійно, а якщо часу чекати немає, тоді на допомогу прийде чиста ганчірочка з мікрофібри.
Допитливі вчені впевнені, що цей спосіб спрацює. Вони пояснюють це тим, що мильна вода залишає після себе найтоншу плівку, яка знижує «внутрішній поверхневий натяг» і підштовхує молекули води до утворення прозорого шару. Ми не рекомендуємо мити окуляри іншими засобами типу зубної пасти, крему для гоління або дитячого шампуню. Так ви можете пошкодити скло.
Рада №2. Приклейте маску до носа.
Можна використовувати один популярний серед лікарів трюк – вони наклеюють шматок двостороннього скотча на перенісся перед тим, як надягати маску. Двосторонній скотч між носом і маскою допомагає домогтися ефекту герметичності.
Рада №3. Переконайтеся, що маска щільно прилягає до обличчя.
Якщо маска нещільно прилягає до носа, то через неї легко проходить тепле повітря, через що окуляри і пітніють. А ось якщо маска сидить щільно, то повітря буде виходити збоку або знизу. Ми радимо носити саме ті маски, де є металева смужка, що дозволяє фіксувати маску на носі. А ще маска повинна добре підходити за розміром.
Рада №4. Налаштуйте окуляри.
Якщо у ваших окулярів є носові фіксуючі накладки, ви можете відрегулювати їх таким чином, щоб оправа розташовувалася трохи далі від обличчя. Але тут є одна складність, що важливо враховувати – якщо ви носите окуляри з прогресивними лінзами або лінзи з великими діоптріями, то картинка в такому випадку буде спотворюватися. Вам доведеться нахиляти голову, щоб компенсувати цей недолік.
Рада №5. Використовуйте спеціальні засоби від запотівання.
Досить ефективні найрізноманітніші спреї, воски та гелі проти запотівання. Наносите їх на окуляри, перш ніж надіти маску – і насолоджуєтеся чіткою картинкою без надокучливого конденсату на лінзах. «АЙЛАЗ-Оптика» рекомендує пробувати різні бренди, оскільки окуляри можуть сильно відрізнятися за матеріалом та ефективністю. Важливо! Не використовуйте автомобільні засоби з ефектом анти-запотівання. Можете легко зіпсувати окуляри.
Рада №6. Спрямовуйте дихання вниз.
Якщо вам не до вподоби попередні поради, можна вибрати простий, але ефективний метод – направляти повітря від дихання вниз, а не прямо. Так, це незручно, але цілком підійде, якщо іншої можливості немає. Для цього потрібно висунути верхню губу та при видиху дути вниз. Уявіть, що ви граєте на флейті.
Рада №7. Купуйте окуляри з лінзами, що не конденсують.
Якщо вам не хочеться пробувати жодну з рекомендацій, але у вас є можливість виділити кошти, тоді ви можете купити окуляри зі спеціальним покриттям, на якому не утворюється конденсат.
Тоді ви вирішите проблему з запітнілими окулярами раз і назавжди, незалежно від того, скільки часу ще протримаєтеся така епідеміологічна ситуація у нашому світі.
Залишити відгук про клініку «АЙЛАЗ» , 05.09.2021 18:19:00
Шановні пацієнти! Ви можете залишити відгук про ваше відвідування клініки «АЙЛАЗ» і про роботу наших фахівців.