044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
Ми лікуємо
Підписка на новини

Запитання до спеціаліста

Через що судини очного дна стають ламкими та як уберегти їх від розривів

Ламкість виникає з різних причин. Одна з них – ускладнення, пов'язані з гіпертонічними захворюваннями, при яких в судинах з'являються холестеринові відкладення. Відомо, що холестеринові бляшки роблять судини (зокрема, і на очному дні) крихкими та ламкими. Одного разу вони можуть розірватися, і в результаті на очному дні трапляється крововилив.

Людина це розуміє, коли перестає бачити одним оком, або з'являється відчуття, що у неї перед очима виникають темні плями, «мушки». Важливо знати, що з цим стикаються 99% людей, що мають проблеми з серцем і судинами. Якщо крововилив НЕ великий, слід дати відпочинок очам, а найближчим часом відвідати окуліста для діагностики зору, який призначить судиннозміцнюючі препарати. При великому крововиливі необхідно терміново викликати швидку допомогу та приготуватися до операції.

Також проблеми з судинами очного дна можуть бути наслідком ендокринних захворювань, зокрема цукрового діабету, коли в крові високий рівень цукру. Саме їм живляться судини. Стрімко розростаючись, вони з часом утворюють густу сітку, що покриває очне дно. В результаті світло не потрапляє на сітківку, і зір знижується.

Також при цукровому діабеті постійно трапляються маленькі крововиливи, після яких з'являються плівки, що натягують сітківку. Спочатку вони не доставляють особливих проблем, але одного разу ці плівочки можуть розірвати сітківку, що призведе до її відшарування. Таке зазвичай трапляється при важких формах цукрового діабету 2 типу. Тому хворі, які страждають на це захворювання протягом 5 років і довше, зобов'язані відвідувати окуліста щороку. Всім іншим, навіть при відсутності скарг на гостроту зору, рекомендується обстежитися у офтальмолога один раз на три роки.