044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
Ми лікуємо
Підписка на новини

Запитання до спеціаліста

Витончення сітківки пов'язано зі зниженням пам'яті та уваги

Зниження товщини одного з шарів сітківки, шару нервових волокон сітківки, або СНВС, в даний час розглядається як предиктор когнітивних порушень: зниження пам'яті, уваги, просторового сприйняття тощо.

У дослідженні на 32 000 здорових осіб вчені виявили, що люди з більш тонким шаром нервових волокон сітківки гірше виконували тести на пам'ять, увагу і час реакції, та що їх когнітивні функції знижувалися швидше, ніж в осіб з нормальною товщиною СНВС.

Ідею зв'язку анатомії сітківки з нейродегенеративними захворюваннями не можна назвати новою. Раніше було помічено, що СНВС є дуже тонким у пацієнтів з хворобою Альцгеймера і розсіяним склерозом. Однак в цьому дослідженні вперше була доведена можливість параметра СНВС передбачати розвиток порушення в майбутньому.

Нагадуємо нашим пацієнтам, що здоров’я наших очей впливає абсолютно на всі сфери нашого життя, тому край важливо бути відповідальними та своєчасно відвідувати свого лікаря-офтальмолога. Адже професія, стиль життя та навіть характер формуються з можливостей і ресурсів нашого організму. Піклуйтеся про себе!