044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
Ми лікуємо
Підписка на новини

Запитання до спеціаліста

Реабілітація після видалення катаракти

Якщо ви нещодавно зробили операцію з видалення катаракти та не маєте можливості приїхати на контрольний огляд, наші поради вам допоможуть відчувати себе впевнено і діяти правильно.

Оперативне лікування катаракти практикується в офтальмохірургії досить давно, проте до останнього часу пацієнти не поспішали погоджуватися на операцію, відкладаючи втручання на «потім». Основною перешкодою був довгий реабілітаційний період після операції на катаракту. Пацієнт як мінімум на два тижні випадав зі звичного ритму життя, отримував довгий перелік обмежень на кілька місяців, протягом яких відбувалося повільне відновлення.

Сучасне лікування катаракти в клініці «АЙЛАЗ» здійснюється за принципово новим підходу з використанням малоінвазивних методик. Хірургу більше не доводиться робити довгі розрізи, що підвищують ризик ускладнень і накладають багато заборон в післяопераційному періоді. Операція з факоемульсифікації катаракти не вимагає госпіталізації в стаціонар, проводиться за 10-15 хвилин, відрізняється швидким відновленням з мінімальними обмеженнями режиму. Вже протягом першої години після операції пацієнт може покинути клініку, не відчуваючи особливого дискомфорту від проведених маніпуляцій, що особливо актуально для людей похилого віку та осіб з різними супутніми захворюваннями.

Ранній відновлювальний період

В день операції пацієнт отримує рекомендації щодо своєї реабілітації та залишає клініку з пам'яткою, де розписані всі обмеження.

Око повинно бути прикрите захисною пов'язкою, щоб уникнути потрапляння частинок пилу та бруду в прооперовану зону. По приїзду додому пов'язка знімається та в око закапуються краплі, як прописано в пам'ятці, кожні 2 години. Наступного дня кратність закапування крапель зменшується до 4-х разів на день. Пов'язка на око не накладається. У ній немає необхідності, можна сміливо користуватися оновленим зором. Однак, рекомендується використання темних сонцезахисних окулярів на вулиці з метою бар'єрного захисту.

В день операції можливе виникнення болю у верхній частині обличчя (область очей, лоб). У разі вираженого больового синдрому можна прийняти анальгетик.

Вкрай важливо бути на контрольних прийомах, призначених лікарем після операції!

Основні правила реабілітації після катаракти

Режим. Після заміни кришталика післяопераційний період проходитиме в облегшеному режимі для організму, але проводити його в ліжку необов'язково. Домашня робота повинна бути посильною, без тривалих нахилів і фізичного перенапруження. Збирання та інші побутові справи, що вимагають значних зусиль, потрібно відкласти на потім.

Гігієна. У перші 3 дні мити голову не рекомендовано. Далі можна промивати волосся з відкинутою назад головою, щоб вода та шампунь не потрапляли в очі. Не можна вмивати обличчя проточною водою, гігієнічні заходи можуть включати лише протирання шкірних покривів розчином антисептика. При випадковому затіканні води в прооперовані очі необхідно відразу закапати лікувальні краплі, не надаючи тиску на очні яблука.

Очні краплі. Прискорити відновлення та попередити приєднання інфекції допомагають очні краплі, що призначаються лікарем. Це можуть бути препарати з дезінфікуючою, протизапальною або комбінованою дією. Дані рекомендації можуть бути доповнені лікуючим лікарем на будь-якому з планових оглядів з урахуванням ходу відновлення.

При дотриманні всіх рекомендацій, даних лікарем на період реабілітації після операції катаракти, ризик виникнення ускладнень мінімальний. Наша клініка приділяє пильну увагу кожному кроку на шляху набуття вашого відмінного зору – діагностиці, плану лікування, операції, інформаційної підтримки пацієнта в період відновлення.

Ви завжди можете отримати розгорнуту відповідь по кожному питанню, що вас цікавить, на будь-якому етапі лікування катаракти. Застосовувані нами технології забезпечують високоефективні результати та швидку реабілітацію, в чому ви можете переконатися особисто – чекаємо вас на прийомі у зручний для вас час.

Бажаємо вам здоров'я. Бережіть себе!