044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
Ми лікуємо
Підписка на новини

Запитання до спеціаліста

Лінза, яка сама себе зволожує: правда чи вигадка

Свіжі новини безпосередньо з Японії: вчені з Університету Тохоку в Японії опублікували в журналі Advanced Materials Technologies про свою нову розробку. Вони представили світу нову контактну лінзу, яка самостійно зволожує очі. Для цього лінза використовує природну сльозу ока.

Давайте розберемося, навіщо лінзі взагалі зволоження? Справа в тому, що іноді наша рогівка може пересихати, перебуваючи під оболонкою контактної лінзи. Це може привести до синдрому сухого ока, захворювань рогівки або запалення самого ока. Японські розробники повністю створили лінзу з гідрогелю, який може переносити електричний заряд по всій своїй сфері. Цей процес називається електроосмотічним потоком. Його суть полягає в тому, що електричний струм безпосередньо контактує з оком і направляє сльози через контактну лінзу, навіть до її задньої поверхні.

Цей автоматичний процес зволоження відбувається до тих пір, поки на лінзі присутній струм, що сприяє частому морганню. Струм, в свою чергу, повністю забезпечується крихітними біосумісними батареями (батарея Mg/O2 і ферментативна батарея/O2).

Наскільки обізнані наші фахівці, цей проект на даний момент знаходиться на лабораторної стадії, але вже готується до виходу на ринок. Що ж, прогресивна Японія, ми вже чекаємо на твоє відкриття!