044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
Ми лікуємо
Підписка на новини

Запитання до спеціаліста

Кров може бути ефективним лікуванням для сухого ока

За даними дослідження, проведеного групою офтальмологів в Moorfields Eye Hospital, невелика крапля крові може полегшити симптоми важкої форми синдрому сухого ока.

Дослідження показало, що пацієнти, яким було запропоновано застосовувати краплю власної крові на кінчику пальця в якості самостійної терапії чотири рази на день, повідомили про значне поліпшення симптомів.

Чому так відбувається?

  • Наші сльози містять ферменти та вітаміни, що допомагають підтримувати і відновлювати рогівку, прозору анатомічну лінзу в передній частині ока.
  • Подібні поживні речовини, які стимулюють ріст, також присутні в нашій крові, і вважається, що це частково відповідає за поліпшення, показане в дослідженні.
  • Дослідження, опубліковане в Eye, є першим з приводу використання цільної крові в якості заміни сльози.

Статистика дослідження

В науковому експерименті брало участь 16 пацієнтів з важким синдромом сухого ока. Використовуючи ланцет, пацієнти навчилися безпечно витягувати невелику краплю крові з власного пальця та наносити її на нижню частину ураженого ока. Процедуру проводили чотири рази на день протягом восьми тижнів. Результати показують, що пошкодження поверхні ока в учасників зменшилася вдвічі та що це відбувається у поєднанні зі значним поліпшенням зору. Симптоми погіршувалися, коли лікування припинялося, та поліпшувалися знову при його повторному запуску. Дослідження підтримується National Institute of Health Research Biomedical Research Centre в Moorfields Eye Hospital.

Дякуємо колегам за постійний розвиток і можливість дізнаватися про досвід офтальмологів з усього світу!