044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
Ми лікуємо
Підписка на новини

Запитання до спеціаліста

Краплі замість окулярів

Пресбіопія ‒ це природний процес, при якому поступово втрачається здатність очей фокусуватися на ближніх дистанціях. У більшості випадків це стає помітно приблизно з 40 років. Люди відзначають, що невеликий текст стає нечітким. Для того, щоб його розглянути, вони відсувають книгу або смартфон подалі від себе.

На сьогоднішній день нехірургічного лікування пресбіопії не існує. Однак, в найближчому майбутньому все може змінитися. Зараз проводяться дослідження двох видів крапель для пацієнтів з пресбіопією.

Механізм дії перших крапель пов'язаний зі зміною розміру зіниці. При звуженні зіниці чіткість зору поліпшується. Схожі краплі вже давно застосовуються в офтальмології, але з іншою метою. Наприклад, вони використовуються при закритокутовій глаукомі.

Якщо дослідникам вдасться розробити безпечний препарат, що буде добре переноситися, то при початковій пресбіопії повернути зір поблизу можна буде всього лише однією краплею. Правда, на кілька годин. Через деякий час буде потрібно повторити закопування. Розробку нових крапель ведуть компанії Allergan, Presbyopia Therapies та Orasis Pharmaceuticals.

Другий вид крапель частково повертає кришталику еластичність. Назви у ліків поки немає, тільки код UNR844 . У дослідженнях на тваринах UNR844 показав обнадійливі результати. Через п'ять тижнів щоденного закапування препарату еластичність кришталика збільшилася на 40%. Досліджує препарат компанія Novartis.